libksane - en to eu translation catalogue (67 entries)

en: Open scan dialog
eu: Ireki eskaneatzeko elkarrizketa-koadroa

en: None
eu: Bat ere ez

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Flatbed
eu: Laua

en: ADF
eu: OEA

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Compression
eu: Konpresioa

en: Selects the scanner compression method for faster scans, possibly at the expense of image quality.
eu: Hautatu eskanerreko konpresio metodoa bizkorrago eskaneatzeko, irudi kalitateren kontura beharbada.

en: JPEG compression factor
eu: JPEG konpresioko faktorea

en: Sets the scanner JPEG compression factor. Larger numbers mean better compression, and smaller numbers mean better image quality.
eu: Eskanerreko JPEG konpresioko faktorea ezartzen du. Zenbaki handiagoak konpresio hobea adierazten dute, eta zenbaki txikiagoak irudiaren kalitate hobea.

en: Batch scan
eu: Batch eskaneatzea

en: Enables continuous scanning with automatic document feeder (ADF).
eu: Orri-elikadura automatikoarekin (OEA) eskaneatze jarraia gaitzen du.

en: Duplex
eu: Bikoitz

en: Enables scanning on both sides of the page.
eu: Orriko bi aldeetatik eskaneatzea gaitzen du.

en: Geometry
eu: Geometria

en: Length measurement
eu: Neurri luzea

en: Selects how the scanned image length is measured and reported, which is impossible to know in advance for scrollfed scans.
eu: Hautatu nola neurtu eta jakinarazi eskaneatutako irudiaren luzea, ezinezkoa da aurretik jakitea eskaneatze jarraiarentzat.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unlimited
eu: Mugatu gabea

en: Approximate
eu: Gutxi gorabehera

en: Padded
eu: Beteta

en: Exact
eu: Zehatza

en: <html>The SANE (Scanner Access Now Easy) system could not find any device.<br>Check that the scanner is plugged in and turned on<br>or check your systems scanner setup.<br>For details about SANE see the <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE homepage</a>.</html>
eu: <html>SANE (Scanner Access Now Easy - eSkanerra Atzitu oraiN Erraz) sistemak ezin izan du gailurik aurkitu.<br>Egiaztatu eskanerra entxufatuta eta piztuta dagoela<br>edo egiaztatu zure sistemaren eskanerraren ezarpena.<br>SANEri buruzko xehetasunak hemen <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE homepage</a>.</html>

en: Reload devices list
eu: Birkargatu gailuen zerrenda

en: Looking for devices. Please wait.
eu: Gailuen bila. Itxaron.

en: Sorry. No devices found.
eu: Gailuak ez dira aurkitu.

en: Found devices:
eu: Aurkitutako gailuak:

en: Zoom In
eu: Zooma handiagotu

en: Zoom Out
eu: Zooma txikiagotu

en: Zoom to Selection
eu: Zooma hautapenari

en: Zoom to Fit
eu: Doitzeko zooma

en: Clear Selections
eu: Garbitu hautapenak

en: Waiting for the scan to start.
eu: Eskanerra hasteko zain.

en: Cancel current scan operation
eu: Utzi uneko eskaneatze eragiketa

en: Scan Preview Image (%1)
eu: Eskaneatu aurreikusteko irudia (%1)

[ctx: Preview button text]
en: Preview
eu: Aurrebista

en: Scan Final Image (%1)
eu: Eskaneatu akaberako irudia (%1)

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
eu: Eskaneatu

en: Basic Options
eu: Oinarrizko aukerak

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Scanner Specific Options
eu: Eskanerraren aukera espezifikoak

en: Authentication required for resource: %1
eu: Autentifikazioa behar da baliabidearako: %1

en: The image data contained 16 bits per color, but the color depth has been truncated to 8 bits per color.
eu: Irudiaren data 16 kolore bakoitzeko biteak dauko, baina kolorearen sakontazuna 8 kolore bakoitzeko bitetara trunkatu egin da.

en: Scan Area Size
eu: Eskaneatze azalera neurria

en:  inch
eu:  hazbete

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: X Offset
eu: X jatorri-aldaketa

en: Y Offset
eu: Y jatorri-aldaketa

en: Image intensity
eu: Irudiaren intentsitatea

en: Gamma-correction table. In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
eu: Gamma-zuzenketa taula. Kolore moduan, aukera honek berdin eragiten die kanal gorri, berde eta urdinari aldi berean (hau da, intentsitate gamma taula bat da).

en: Separate color intensity tables
eu: Bereiztu kolore intentsitateko taulak

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
eu: Gardentasuna

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
eu: Negatiboa

en: Next scan starts in %1 s.
eu: Hurrengo eskaneatzea %1 s barru hasiko da.

[ctx: @title:window]
en: General Error
eu: Errore orokorra

[ctx: @title:window]
en: Information
eu: Informazioa

en: Custom
eu: Norberak finkatua

[ctx: Page size landscape]
en:  Landscape
eu: Paisaia

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
eu[0]: %1 pixel
eu[1]: %1 pixel

[ctx: Parameter and Unit (Percentage)]
en: %1 %
eu: % %1

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
eu: Ezarri

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
eu:  Pixel

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Bits
eu:  Bit

en: Brightness
eu: Distira

en: Contrast
eu: Kontrastea
