libksane - en to gl translation catalogue (63 entries)

en: Open scan dialog
gl: Abrir o diálogo do escáner

en: None
gl: Ningunha

en: Auto
gl: Automática

en: Flatbed
gl: Bandexa plana

en: ADF
gl: Alimentador

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Compression
gl: Compresión

en: Selects the scanner compression method for faster scans, possibly at the expense of image quality.
gl: Escolle o método de compresión do escáner para facer dixitalizacións máis rápidas, aínda que posibelmente con menor calidade da imaxe.

en: JPEG compression factor
gl: Factor de compresión de JPEG

en: Sets the scanner JPEG compression factor. Larger numbers mean better compression, and smaller numbers mean better image quality.
gl: Determina o factor de compresión JPEG do escáner. Canto maior sexa mellor se comprime, mentres que un número menor dá imaxes de mellor calidade.

en: Batch scan
gl: Dixitalización en lote

en: Enables continuous scanning with automatic document feeder (ADF).
gl: Activa a dixitalización continua co alimentador automático de documentos (ADF).

en: Duplex
gl: Polas dúas caras

en: Enables scanning on both sides of the page.
gl: Activa a dixitalización das dúas caras da páxina.

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Length measurement
gl: Medición da lonxitude

en: Selects how the scanned image length is measured and reported, which is impossible to know in advance for scrollfed scans.
gl: Escolle como se mide e informa a lonxitude da imaxe dixitalizada, o que non se pode saber por adiantado nas dixitalizacións onde se alimente polo rolete.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unlimited
gl: Ilimitada

en: Approximate
gl: Aproximada

en: Padded
gl: Aumentada

en: Exact
gl: Exacta

en: <html>The SANE (Scanner Access Now Easy) system could not find any device.<br>Check that the scanner is plugged in and turned on<br>or check your systems scanner setup.<br>For details about SANE see the <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE homepage</a>.</html>
gl: <html>O sistema SANE non puido atopar ningún dispositivo.<br>Comprobe que o escáner está conectado e prendido<br>ou comprobe a configuración do escáner no sistema.<br>Para detalles sobre SANE consulte a <a href='http://www.sane-project.org/'>páxina web de SANE</a>.</html>

en: Reload devices list
gl: Cargar de novo a lista de dispositivos

en: Looking for devices. Please wait.
gl: Estanse a buscar dispositivos. Agarde por favor.

en: Sorry. No devices found.
gl: Non se atopou ningún dispositivo.

en: Found devices:
gl: Dispositivos atopados:

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Reducir

en: Zoom to Selection
gl: Ampliar á selección

en: Zoom to Fit
gl: Axustar á vista

en: Clear Selections
gl: Limpar as seleccións

en: Waiting for the scan to start.
gl: Esperando a que comece a dixitalización.

en: Cancel current scan operation
gl: Cancelar a dixitalización

[ctx: Preview button text]
en: Preview
gl: Previsualizar

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
gl: Dixitalizar

en: Basic Options
gl: Opcións básicas

en: Scanner Specific Options
gl: Opcións específicas do escáner

en: Authentication required for resource: %1
gl: O recurso require de autenticación: %1

en: The image data contained 16 bits per color, but the color depth has been truncated to 8 bits per color.
gl: Os datos da imaxe contiñan 16 bits por cor pero a profundidade da cor truncouse a 8 bits por cor.

en: Scan Area Size
gl: Tamaño da zona de dixitalización

en:  inch
gl:  polgada

en: Width
gl: Anchura

en: Height
gl: Altura

en: X Offset
gl: Desprazamento en X

en: Y Offset
gl: Desprazamento en Y

en: Separate color intensity tables
gl: Separar as táboas das intensidades das cores

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
gl: Transparencia

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
gl: Negativo

[ctx: @title:window]
en: General Error
gl: Erro xeral

[ctx: @title:window]
en: Information
gl: Información

en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: Page size landscape]
en:  Landscape
gl:  Apaisado

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
gl[0]: %1 píxel
gl[1]: %1 píxeles

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Bit | %1 Bits
gl[0]: %1 bit
gl[1]: %1 bits

[ctx: Parameter and Unit (Dots Per Inch)]
en: %1 DPI
gl: %1 PPP

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
gl: Reiniciar

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
gl: Estabelecer

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
gl:  Píxel

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit (Dots Per Inch)]
en:  DPI
gl:  PPP

en: Brightness
gl: Brillo

en: Contrast
gl: Contraste

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Pixel |  Pixels
gl[0]: Píxel
gl[1]:  Píxeles
