KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (74 entries)

en: Open scan dialog
hu: Beolvasási párbeszédablak megnyitása

en: None
hu: Nincs

en: Auto
hu: Automatikus

en: Flatbed
hu: Síkágyas

en: ADF
hu: Lapadagoló

en: Advanced
hu: Speciális

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Selects the scanner compression method for faster scans, possibly at the expense of image quality.
hu: Gyorsabb beolvasási tömörítést állít be, de a képmiőség esetleg alacsonyabb lesz.

en: JPEG compression factor
hu: JPEG tömörítési arány

en: Sets the scanner JPEG compression factor. Larger numbers mean better compression, and smaller numbers mean better image quality.
hu: Beállítja a JPEG-képek tömörítési arányát. Nagyobb érték erősebb tömörítést, de gyengébb képminőséget eredményezhet.

en: Batch scan
hu: Kötegelt beolvasás

en: Enables continuous scanning with automatic document feeder (ADF).
hu: Folyamatos beolvasást tesz lehetővé lapadagoló (ADF) segítségével.

en: Enables scanning on both sides of the page.
hu: Kétoldalas dokumentumok beolvasását teszi lehetővé.

en: Geometry
hu: Geometria

en: Length measurement
hu: Hosszmérték

en: Selects how the scanned image length is measured and reported, which is impossible to know in advance for scrollfed scans.
hu: Kiválasztja a képhossz lemérésének és jelzésének módját. Bizonyos esetekben nem lehetséges előre meghatározni a hosszat.

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Approximate
hu: Megközelítő

en: Padded
hu: Feltöltött

en: Exact
hu: Pontos

en: <html>The SANE (Scanner Access Now Easy) system could not find any device.<br>Check that the scanner is plugged in and turned on<br>or check your systems scanner setup.<br>For details about SANE see the <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE homepage</a>.</html>
hu: <html>A SANE (Scanner Access Now Easy) rendszer nem talált egyetlen eszközt sem.<br>Ellenőrizze, hogy a szkenner be van-e dugva és be van-e kapcsolva<br>vagy ellenőrizze a rendszer szkennerbeállítását.<br>A SANE további részleteiért nézze meg <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE honlapot</a>.</html>

en: Reload devices list
hu: Eszközlista újratöltése

en: Looking for devices. Please wait.
hu: Eszközök keresése, kérem várjon.

en: Sorry. No devices found.
hu: Nem találhatók eszközök.

en: Found devices:
hu: Talált eszközök:

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom to Selection
hu: Nagyítás a kijelölt részre

en: Zoom to Fit
hu: Teljes méretre

en: Clear Selections
hu: Kijelölések törlése

en: Waiting for the scan to start.
hu: Várakozás a szkenner elindulására.

en: Cancel current scan operation
hu: Megszakítás

en: Scan Preview Image (%1)
hu: Előnézeti kép beolvasása (%1)

[ctx: Preview button text]
en: Preview
hu: Előnézet

en: Scan Final Image (%1)
hu: Végleges kép beolvasása (%1)

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
hu: Beolvasás

en: Basic Options
hu: Alapbeállítások

en: Advanced Options
hu: Speciális beállítások

en: Scanner Specific Options
hu: Szkennekspecifikus beállítások

en: Authentication required for resource: %1
hu: Hitelesítés szükséges az erőforráshoz: %1

en: The image data contained 16 bits per color, but the color depth has been truncated to 8 bits per color.
hu: A képadatok eredetileg 16 bites színmélységűek voltak, de 8 bitesre lettek alakítva.

en: Scan Area Size
hu: Lapolvasási terület mérete

en:  inch
hu:  hüvelyk

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: X Offset
hu: X eltolás

en: Y Offset
hu: Y eltolás

en: Image intensity
hu: Kép intenzitása

en: Gamma-correction table. In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
hu: Gammakorrekciós táblázat. Színes módban ez a beállítás egyenlően érinti a piros, zöld és kék csatornákat (intenzitás gammatáblázat).

en: Separate color intensity tables
hu: A színintenzitási táblázatok szétválasztása

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
hu: Átlátszóság

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
hu: Negatív

en: Next scan starts in %1 s.
hu: A következő beolvasás %1 másodperc múlva kezdődik.

[ctx: @title:window]
en: General Error
hu: Általános hiba

[ctx: @title:window]
en: Information
hu: Információk

en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: Page size landscape]
en:  Landscape
hu:  Fekvő

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
hu[0]: %1 képpont
hu[1]: %1 képpont

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Bit | %1 Bits
hu[0]: %1 bit
hu[1]: %1 bit

[ctx: Parameter and Unit (Dots Per Inch)]
en: %1 DPI
hu: %1 dpi

[ctx: Parameter and Unit (Percentage)]
en: %1 %
hu: %1%

[ctx: Parameter and Unit (seconds)]
en: %1 s
hu: %1 mp

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
hu: Alapállapot

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
hu: Beállítás

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
hu:  képpont

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Bits
hu:  bit

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit (Dots Per Inch)]
en:  DPI
hu:  dpi

[ctx: SpinBox parameter unit (seconds), float]
en:  s
hu:  mp

en: Brightness
hu: Fényesség

en: Contrast
hu: Kontraszt

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Pixel |  Pixels
hu[0]:  képpont
hu[1]:  képpont

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Bit |  Bits
hu[0]:  bit
hu[1]:  bit

[ctx: SpinBox parameter unit (seconds)]
en:  s |  s
hu[0]:  mp
hu[1]:  mp
