libksane - en to pa translation catalogue (42 entries)

en: Open scan dialog
pa: ਸਕੈਨ ਡਾਈਲਾਗ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Auto
pa: ਆਟੋ

en: Flatbed
pa: ਫਲੇਟਬੈੱਡ

en: Advanced
pa: ਤਕਨੀਕੀ

en: Compression
pa: ਕੰਪਰੈਸ਼ਨ

en: JPEG compression factor
pa: JPEG ਕੰਪਰੈਸ਼ਨ ਫੈਕਟਰ

en: Batch scan
pa: ਬੈਂਚ ਸਕੈਨ

en: Duplex
pa: ਡੁਪਲੈਕਸ

en: Geometry
pa: ਜੁਮੈਟਰੀ

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Unlimited
pa: ਬੇਅੰਤ

en: Approximate
pa: ਅਨੁਮਾਨ

en: Padded
pa: ਪੈਂਡਡ

en: Reload devices list
pa: ਜੰਤਰ ਲਿਸਟ ਮੁੜ-ਲੋਡ ਕਰੋ

en: Looking for devices. Please wait.
pa: ਜੰਤਰ ਲੱਭੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ। ਉਡੀਕੋ ਜੀ।

en: Sorry. No devices found.
pa: ਅਫਸੋਸ। ਕੋਈ ਜੰਤਰ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: Found devices:
pa: ਲੱਭੇ ਜੰਤਰ:

en: Zoom In
pa: ਜ਼ੂਮ ਇਨ

en: Zoom Out
pa: ਜ਼ੂਮ ਆਉਟ

en: Zoom to Selection
pa: ਚੋਣ ਲਈ ਜ਼ੂਮ

en: Zoom to Fit
pa: ਫਿੱਟ ਲਈ ਜ਼ੂਮ

en: Clear Selections
pa: ਚੋਣ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

en: Waiting for the scan to start.
pa: ਸਕੈਨ ਸ਼ੁਰੂ ਹੋਣ ਦੀ ਉਡੀਕ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ।

en: Cancel current scan operation
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਸਕੈਨ ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਰੱਦ ਕਰੋ

[ctx: Preview button text]
en: Preview
pa: ਝਲਕ

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
pa: ਸਕੈਨ

en: Basic Options
pa: ਮੁੱਢਲੀਆਂ ਚੋਣਾਂ

en: Scanner Specific Options
pa: ਸਕੈਨਰ ਖਾਸ ਚੋਣਾਂ

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
pa: ਪਾਰਦਰਸ਼ਤਾ

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
pa: ਨੈਗਟਿਵ

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
pa[0]: %1 ਪਿਕਸਲ
pa[1]: %1 ਪਿਕਸਲ

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Bit | %1 Bits
pa[0]: %1 ਬਿੱਟ
pa[1]: %1 ਬਿੱਟ

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
pa: ਰੀਸੈੱਟ

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
pa: ਸੈੱਟ

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
pa:  ਪਿਕਸਲ

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Bits
pa:  ਬਿੱਟ

en: Brightness
pa: ਚਮਕ

en: Contrast
pa: ਕਨਟਾਰਸਟ

en: Gamma
pa: ਗਾਮਾ

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Pixel |  Pixels
pa[0]:  ਪਿਕਸਲ
pa[1]:  ਪਿਕਸਲ

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Bit |  Bits
pa[0]:  ਬਿੱਟ
pa[1]:  ਬਿੱਟ
