libksane - en to sk translation catalogue (65 entries)

en: Open scan dialog
sk: Otvoriť dialógové okno skenovania

en: None
sk: Žiadne

en: Flatbed
sk: Plochý

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Compression
sk: Kompresia

en: Selects the scanner compression method for faster scans, possibly at the expense of image quality.
sk: Zvolí kompresnú metódu skenera na rýchlejšie skenovanie, možno na úkor kvality obrazu.

en: JPEG compression factor
sk: Kompresný pomer JPEG

en: Sets the scanner JPEG compression factor. Larger numbers mean better compression, and smaller numbers mean better image quality.
sk: Nastaví kompresný pomer JPEG skenera. Väčšie číslo znamená lepšiu kompresiu a malé číslo znamená lepšiu kvalitu obrazu.

en: Batch scan
sk: Dávkové skenovanie

en: Enables continuous scanning with automatic document feeder (ADF).
sk: Povolí súvislé skenovanie s automatickým podávačom dokumentov (ADF).

en: Enables scanning on both sides of the page.
sk: Povolí skenovanie oboch strán stránky.

en: Geometry
sk: Geometria

en: Length measurement
sk: Meranie dĺžky

en: Selects how the scanned image length is measured and reported, which is impossible to know in advance for scrollfed scans.
sk: Zvolí ako sa meria a oznamuje veľksť skenovaného obrazu, ktorú nie je možné vedieť dopresu pre posuvné skeny.

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unlimited
sk: Bez obmedzenia

en: Approximate
sk: Približné

en: Padded
sk: Vypchatý

en: Exact
sk: Presné

en: <html>The SANE (Scanner Access Now Easy) system could not find any device.<br>Check that the scanner is plugged in and turned on<br>or check your systems scanner setup.<br>For details about SANE see the <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE homepage</a>.</html>
sk: <html>Systém SANE (Scanner Access Now Easy) nenašiel žiadne zariadenie.<br>Skontrolujte, že skener je pripojený a zapnutý<br>alebo skontrolujtenastavenia vašich skenerov.<br>Pre viac informácií o SANE pozrite <a href='http://www.sane-project.org/'>stránku SANE</a>.</html>

en: Reload devices list
sk: Znovu načítať zoznam zariadení

en: Looking for devices. Please wait.
sk: Vyhľadávajú sa zariadenia. Prosím, čakajte.

en: Sorry. No devices found.
sk: Prepáčte, nenašli sa žiadne zariadenia.

en: Found devices:
sk: Nájdené zariadenia:

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Zoom to Selection
sk: Priblížiť na výber

en: Zoom to Fit
sk: Prispôsobiť priblíženie

en: Clear Selections
sk: Vymazať výbery

en: Waiting for the scan to start.
sk: Čaká sa na spustenie skenovania.

en: Cancel current scan operation
sk: Zrušiť aktuálnu operáciu skenovania

en: Scan Preview Image (%1)
sk: Naskenovať náhľad obrázku (%1)

[ctx: Preview button text]
en: Preview
sk: Náhľad

en: Scan Final Image (%1)
sk: Naskenovať finálny obrázok (%1)

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
sk: Skenovať

en: Basic Options
sk: Základné nastavenia

en: Advanced Options
sk: Pokročilé voľby

en: Scanner Specific Options
sk: Voľby špecifikované skenerom

en: Authentication required for resource: %1
sk: Vyžaduje sa overenie totožnosti pre prostriedok: %1

en: The image data contained 16 bits per color, but the color depth has been truncated to 8 bits per color.
sk: Obrazové dáta obsahujú 16 bitov na farbu, ale farebná hĺbka bola orezaná na 8 bitov na farbu.

en: Scan Area Size
sk: Veľkosť oblasti skenovania

en:  inch
sk:  palec

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: X Offset
sk: Posun na osi X

en: Y Offset
sk: Posun na osi Y

en: Image intensity
sk: Hustota obrázka

en: Gamma-correction table. In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
sk: Tabuľka korekcie gamy. Vo farebnom režime táto možnosť rovnako ovplyvňuje červený, zelený a modrý kanál súčasne (t.j. Je to tabuľka intenzity gamy).

en: Separate color intensity tables
sk: Oddeliť tabuľky intenzity farieb

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
sk: Priehľadnosť

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
sk: Negatív

en: Next scan starts in %1 s.
sk: Ďalšie skenovanie začne o %1 s.

[ctx: @title:window]
en: General Error
sk: Všeobecná chyba

[ctx: @title:window]
en: Information
sk: Informácie

en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
sk[0]: %1 bod
sk[1]: %1 body
sk[2]: %1 bodov

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Bit | %1 Bits
sk[0]: %1 bit
sk[1]: %1 bity
sk[2]: %1 bitov

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
sk: Obnoviť

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
sk: Nastaviť

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
sk:  Body

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Bits
sk:  Bity

en: Brightness
sk: Jas

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Gamma
sk: Gama

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Bit |  Bits
sk[0]:  Bit
sk[1]:  Bity
sk[2]:  Bity
