libksane - en to sl translation catalogue (73 entries)

en: Open scan dialog
sl: Odpri pogovorno okno za optično branje

en: None
sl: Brez

en: Auto
sl: Samodejno

en: Flatbed
sl: Namizni

en: ADF
sl: SPD

en: Advanced
sl: Napredno

en: Compression
sl: Stiskanje

en: Selects the scanner compression method for faster scans, possibly at the expense of image quality.
sl: Izbere način stiskanja za hitrejše optično branje, pogosto na račun zmanjšanja kakovosti slike.

en: JPEG compression factor
sl: Faktor stiskanja JPEG

en: Sets the scanner JPEG compression factor. Larger numbers mean better compression, and smaller numbers mean better image quality.
sl: Nastavi faktor stiskanja JPEG. Večje vrednosti pomenijo boljše stiskanje, manjše vrednosti pa pomenijo višjo kakovost slike.

en: Batch scan
sl: Paketno optično branje

en: Enables continuous scanning with automatic document feeder (ADF).
sl: Omogoči ne-prekinjeno optično branje z uporabo samodejnega podajalnika dokumentov (SPD).

en: Duplex
sl: Dvostransko

en: Enables scanning on both sides of the page.
sl: Omogoči optično branje obeh strani dokumenta.

en: Geometry
sl: Geometrija

en: Length measurement
sl: Merjenje dolžine

en: Selects how the scanned image length is measured and reported, which is impossible to know in advance for scrollfed scans.
sl: Izbere način merjenja in poročanja o dolžini optično prebrane slike, ki jo je za optično branje z zvitka nemogoče vedeti v naprej.

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unlimited
sl: Neomejeno

en: Approximate
sl: Približno

en: Padded
sl: Oblazinjeno

en: Exact
sl: Točno

en: <html>The SANE (Scanner Access Now Easy) system could not find any device.<br>Check that the scanner is plugged in and turned on<br>or check your systems scanner setup.<br>For details about SANE see the <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE homepage</a>.</html>
sl: <html>Sistem SANE (Scanner Access Now Easy) ni mogel najti nobene naprave.<br>Preverite, ali je optični bralnik priključen in vklopljen<br>ali pa preverite nastavitve.<br>Za podrobnosti o SANE obiščite <a href='http://www.sane-project.org/'>domačo stran SANE</a>.</html>

en: Reload devices list
sl: Znova naloži seznam naprav

en: Looking for devices. Please wait.
sl: Iskanje naprav. Počakajte.

en: Sorry. No devices found.
sl: Oprostite, najdena ni bila nobena naprava.

en: Found devices:
sl: Najdene naprave:

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Zoom to Selection
sl: Približaj na izbor

en: Zoom to Fit
sl: Prilagodi velikost

en: Clear Selections
sl: Počisti izbore

en: Waiting for the scan to start.
sl: Čakanje na začetek optičnega branja.

en: Cancel current scan operation
sl: Prekliči trenutno opravilo optičnega branja

en: Scan Preview Image (%1)
sl: Optično preberi predogledno sliko (%1)

[ctx: Preview button text]
en: Preview
sl: Predogled

en: Scan Final Image (%1)
sl: Optično preberi končno sliko (%1)

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
sl: Preberi

en: Basic Options
sl: Osnovne možnosti

en: Advanced Options
sl: Napredne možnosti

en: Scanner Specific Options
sl: Možnosti, določene za optični bralnik

en: Authentication required for resource: %1
sl: Za vir je potrebna overitev: %1

en: The image data contained 16 bits per color, but the color depth has been truncated to 8 bits per color.
sl: Slika je vsebovala 16 bitov na barvo, a je bila barvna globina zmanjšana na 8 bitov na barvo.

en: Scan Area Size
sl: Površina optičnega branja

en:  inch
sl:  palec

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: X Offset
sl: Odmik X

en: Y Offset
sl: Odmik Y

en: Image intensity
sl: Intenzivnost slike

en: Gamma-correction table. In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
sl: Tabela za korekcijo game. V barvnem načinu ta možnost enako vpliva na rdeči, zeleni in modri kanal hkrati (npr. za tabelo intenzivnosti game).

en: Separate color intensity tables
sl: Ločene tabele intenzivnosti barv

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
sl: Prozornost

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
sl: Negativ

en: Next scan starts in %1 s.
sl: Naslednje optično branje se začne v %1 s.

[ctx: @title:window]
en: General Error
sl: Splošna napaka

[ctx: @title:window]
en: Information
sl: Podrobnosti

en: Custom
sl: Po meri

[ctx: Page size landscape]
en:  Landscape
sl:  Ležeče

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
sl[0]: %1 slik. točka
sl[1]: %1 slik. točki
sl[2]: %1 slik. točke
sl[3]: %1 slik. točk

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Bit | %1 Bits
sl[0]: %1 bit
sl[1]: %1 bita
sl[2]: %1 biti
sl[3]: %1 bitov

[ctx: Parameter and Unit (Dots Per Inch)]
en: %1 DPI
sl: %1 slik. točk/palec

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
sl: Ponastavi

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
sl: Nastavi

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
sl:  slik. točk

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Bits
sl:  bitov

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit (Dots Per Inch)]
en:  DPI
sl:  slik. točk/palec

en: Brightness
sl: Svetlost

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Gamma
sl: Gama

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Pixel |  Pixels
sl[0]:  slik. točka
sl[1]:  slik. točki
sl[2]:  slik. točke
sl[3]:  slik. točk

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Bit |  Bits
sl[0]:  bit
sl[1]:  bita
sl[2]:  biti
sl[3]:  bitov

[ctx: SpinBox parameter unit (Dots Per Inch)]
en:  DPI |  DPI
sl[0]:  slik. točka/palec
sl[1]:  slik. točki/palec
sl[2]:  slik. točk/palec
sl[3]:  slik. točk/palec
