libkleopatra - en to bg translation catalogue (517 entries)

en: Error in checksum definition %1: %2
bg: Грешка в дефиницията на контролната сума %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
bg: Не може да се използва както% f, така и | в ' %1'

en: Quoting error in '%1' entry
bg: Грешка при цитиране в записа „%1“

en: '%1' too complex (would need shell)
bg: ' %1' твърде сложен (ще се нуждае от черупка)

en: '%1' entry is empty/missing
bg: ' %1' записът е празен/липсва

en: '%1' empty or not found
bg: ' %1' празен или не е намерен

en: 'id' entry is empty/missing
bg: Полето за 'id' е празно или липсва.

en: 'output-file' entry is empty/missing
bg: Полето за 'output-file' е празно или липсва.

en: 'file-patterns' entry is empty/missing
bg: Полето за 'file-patterns' е празно или липсва.

en: Caught unknown exception in group %1
bg: Уловено неизвестно изключение в група %1

en: Common name
bg: Лично име

en: Surname
bg: Фамилия

en: Given name
bg: Бащино име

en: Location
bg: Местоположение

en: Title
bg: Заглавие

en: Organizational unit
bg: Организационно звено

en: Organization
bg: Организация

en: Postal code
bg: Пощенски код

en: Country code
bg: Код на държавата

en: State or province
bg: Щат или област

en: Domain component
bg: Домейн компонент

en: Business category
bg: Бизнес категория

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: Mail address
bg: Адрес на е-поща

en: Mobile phone number
bg: Мобилен телефонен номер

en: Telephone number
bg: Телефонен номер

en: Fax number
bg: Номер на факс

en: Street address
bg: Уличен адрес

en: Unique ID
bg: Уникален ID

en: S/MIME Opaque
bg: Непрозрачност на S/MIME

en: Any S/MIME
bg: Всички S/MIME

en: Any OpenPGP
bg: Всички OpenPGP

en: Any
bg: Всякакви

en: Never Encrypt
bg: Никога да не се криптира

en: Always Encrypt
bg: Винаги да се криптира

en: Always Encrypt If Possible
bg: Винаги да се криптира, ако е възможно

en: Ask
bg: Запитване

en: Ask Whenever Possible
bg: Запитване при възможност

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
bg: <placeholder>без</placeholder>

en: Never Sign
bg: Никога да не се подписва

en: Always Sign
bg: Винаги да се подписва

en: Always Sign If Possible
bg: Винаги да се подписва, ако е възможно

[ctx: no specific preference]
en: <none>
bg: <без>

[ctx: <b>User ID of key</b> (Key ID key ID of key in hex notation)]
en: <b>%1</b> (Key ID 0x%2)
bg: <b>%1</b> (ID на ключ 0x%2)

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Вашият ключ за подписване на OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Вашият OpenPGP ключ за криптиране</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от един ден.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Ключът OpenPGP за</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Вашият OpenPGP ключ за подписване</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Вашият OpenPGP ключ за подписване</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Вашият OpenPGP ключ за шифроване</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Вашият OpenPGP ключ за шифроване</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Ключът OpenPGP за</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Ключът OpenPGP за</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Вашият ключ за подписване на OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Вашият OpenPGP ключ за криптиране</p><p align=center>%1</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Ключът OpenPGP за</p><p align=center>%1</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Вашият OpenPGP ключ за подписване</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Вашият OpenPGP ключ за подписване</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Вашият OpenPGP ключ за шифроване</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Вашият OpenPGP ключ за шифроване</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Ключът OpenPGP за</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Ключът OpenPGP за</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

[ctx: <b>User ID of certificate</b> (serial number serial no. of certificate)]
en: <b>%1</b> (serial number %2)
bg: <b>%1</b> (сериен номер %2)

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%2</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%2</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%2</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p >за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%2</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center >%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%2</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center >%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%2</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center >%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></ p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center >%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></ p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Вашият S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>Вашият S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
bg: <p>S/MIME сертификатът за</p><p align=center>%1</p><p>изтече преди по-малко от ден.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Вашият S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Вашият S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>Вашият S/MIME сертификат за шифроване</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>Вашият S/MIME сертификат за шифроване</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
bg[0]: <p>S/MIME сертификатът за</p><p align=center>%2</p><p>изтече вчера.</p>
bg[1]: <p>S/MIME сертификатът за</p><p align=center>%2</p><p>изтече преди %1 дни.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%2</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Основният сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p >за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center >%2</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center >%2</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center >%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></ p><p>за вашия S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center >%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></ p><p>за вашия S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Междинният CA сертификат</p><p align=center><b>%3</b></p><p>за S/MIME сертификат</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Вашият S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
bg: <p>Вашият S/MIME сертификат за криптиране</p><p align=center>%2</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
bg: <p>S/MIME сертификатът за</p><p align=center>%2</p><p>изтича днес.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Вашият S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Вашият S/MIME сертификат за подпис</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>Вашият S/MIME сертификат за шифроване</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>Вашият S/MIME сертификат за шифроване</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
bg[0]: <p>S/MIME сертификатът за</p><p align=center>%2</p><p>изтича утре.</p>
bg[1]: <p>S/MIME сертификатът за</p><p align=center>%2</p><p>изтича след %1 дни.</p>

[ctx: All Certificates]
en: All
bg: Всички

en: All certificates (except disabled ones)
bg: Всички сертификати (без деактивирани сертификати)

[ctx: My own Certificates]
en: My Own
bg: Мои собствени

en: My own certificates (except disabled ones)
bg: Моите собствени сертификати (без деактивирани сертификати)

[ctx: Certified Certificates]
en: Certified
bg: Сертифицирани

en: Certificates for which the primary user ID is certified (except disabled ones)
bg: Сертификати, за които е сертифициран основният потребителски идентификатор (без деактивирани сертификати)

[ctx: Not Certified Certificates]
en: Not Certified
bg: Несертифицирани

en: Certificates for which the primary user ID is not certified (except disabled ones)
bg: Сертификати, за които основният потребителски идентификатор не е сертифициран (без деактивирани сертификати)

[ctx: Certificates to certify by the user]
en: To Certify
bg: За сертифициране

en: Certificates that are not fully certified and that you may want to certify yourself (except disabled ones)
bg: Сертификати, които не са напълно сертифицирани и които може да искате да сертифицирате сами (без деактивирани сертификати).

[ctx: Not Fully Certified Certificates]
en: Not Fully Certified
bg: Непълно сертифицирани

en: Certificates for which not all user IDs are certified (except disabled ones)
bg: Сертификати, за които не всички потребителски идентификатори са сертифицирани (без деактивирани сертификати)

[ctx: Fully Certified Certificates]
en: Fully Certified
bg: Не напълно сертифицирани

en: Certificates for which all user IDs are certified (except disabled ones)
bg: Сертификати, за които са сертифицирани всички потребителски идентификатори (без деактивирани сертификати)

[ctx: @title:column]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column]
en: E-Mail
bg: Е-поща

[ctx: @title:column]
en: Status
bg: Статус

[ctx: @title:column]
en: Valid From
bg: Валиден от

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
bg: Валиден до

[ctx: @title:column]
en: Protocol
bg: Протокол

[ctx: @title:column]
en: Key ID
bg: Идентификатор на ключ

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
bg: Отпечатък:

[ctx: @title:column]
en: Issuer
bg: Емитент

[ctx: @title:column]
en: Serial Number
bg: Сериен номер

[ctx: @title:column]
en: Origin
bg: Източник

[ctx: @title:column]
en: Last Update
bg: Последна актуализация

[ctx: @title:column]
en: Certification Trust
bg: Довереност на сертификацията

[ctx: @title:column]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
bg: Алгоритъм

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
bg: Ключодържател

[ctx: text for screen readers for an empty name]
en: no name
bg: без име

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
bg: няма имейл

en: Loading...
bg: Зареждане...

[ctx: text for screen readers]
en: not applicable
bg: не е приложимо

en: ID
bg: Идентификатор

en: Type
bg: Тип

en: Valid From
bg: Валиден от

en: Valid Until
bg: Валидно до

en: Status
bg: Състояние

en: Strength
bg: Надеждност

en: Usage
bg: Употреба

[ctx: yes, is exportable]
en: yes
bg: да

[ctx: no, is not exportable]
en: no
bg: не

[ctx: accessible text for empty list of tags]
en: none
bg: без

en: not applicable
bg: не е приложимо

en: User ID
bg: Номер на потребител

en: User ID / Certification Key ID
bg: Потребителско ID / ID на сертифициращ ключ

en: Name
bg: Име

en: Email
bg: Е-поща

en: Exportable
bg: Възможно експортиране

en: Tags
bg: Етикети

en: Trust Signature For
bg: Доверен подпис за

[ctx: @title:window]
en: View GnuPG Audit Log
bg: Преглед на одитния дневник на GnuPG

[ctx: @action:button]
en: &Copy to Clipboard
bg: Копи&ране в системния буфер

[ctx: @action:button]
en: &Save to Disk...
bg: &Запазване на диска...

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
bg: Вашата система няма поддръжка за GnuPG Audit Logs

[ctx: @title:window]
en: System Error
bg: Системна грешка

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
bg: Възникна грешка при опит да се изтегли доклада на GnuPG Audit:
     %1

en: GnuPG Audit Log Error
bg: Грешка в GnuPG Audit Log

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
bg: Няма достъпен GnuPG одит за тази операция.

[ctx: @title:window]
en: No GnuPG Audit Log
bg: Няма GnuPG Audit Log

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Audit Log Viewer
bg: Преглед на GnuPG Audit Log

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
bg: Изберете файл за запазване на GnuPG Audit Log

en: HTML files (*.html)
bg: Файлове HTML (*.html)

en: Could not save to file "%1": %2
bg: Грешка при запис във файла „%1“: %2

[ctx: @title:window]
en: File Save Error
bg: Грешка при запазване на файл

[ctx: @label:listbox Reader for smart cards]
en: Reader to connect to
bg: Четец, към който да се осъществи свързване

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
bg: Инструментът gpgconf, използван за предоставяне на информацията за този диалог, изглежда не е инсталиран правилно. Не е върнал никакви компоненти. Опитайте да стартирате „%1“ от командния ред за повече информация.

[ctx: Translate this to 'yes' or 'no' (use the English words!) depending on whether your language uses Sentence style capitalization in GUI labels (yes) or not (no). Context: We get some backend strings in that have the wrong capitalization (in English, at least) so we need to force the first character to upper-case. It is this behaviour you can control for your language with this translation.]
en: yes
bg: да

en: 0 - None
bg: 0 - Без

en: 1 - Basic
bg: 1 - Основно

en: 2 - Verbose
bg: 2 - Подробно

en: 3 - More Verbose
bg: 3 - По-подробно

en: 4 - All
bg: 4 - Всичко

[ctx: @label:textbox]
en: Set the debugging level to
bg: Задаване на ниво на докладване на грешки

en: Show...
bg: Показване...

en: Edit...
bg: Редактиране...

[ctx: @title:window]
en: Configure Directory Services
bg: Конфигуриране на услуги за директории

en: None configured
bg: Няма конфигуриран

en: 1 server configured | %1 servers configured
bg[0]: 1 сървър е конфигуриран
bg[1]:  %1 сървъра са конфигуриран

en: Active Directory
bg: Активна директория

[ctx: @label]
en: Directory services
bg: Директорийни услуги

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is a list of all directory services that are configured for use with X.509.
bg: Това е списък на всички директории, които са конфигурирани за използване с X.509.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to use a directory service running on your Active Directory. This works only on Windows and requires GnuPG 2.2.28 or later.
bg: Натиснете, за да използвате услуга за директории, работеща на вашата Active Directory. Това работи само на Windows и изисква версия на GnuPG 2.2.28 или по-нова.

en: LDAP Server
bg: LDAP сървър

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service provided by an LDAP server.
bg: Натиснете, за да добавите услуга за директории, предоставена от сървър на LDAP.

en: Add
bg: Добавяне

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service.
bg: Натиснете, за да добавите услуга за директории.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to add a directory service to the list of services. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
bg: Натиснете този бутон, за да добавите услуга за директории към списъка с услуги. Промяната ще влезе в сила само след като приемете диалоговия прозорец.

[ctx: @action:button]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to edit the selected service.
bg: Кликнете, за да редактирате избраната услуга.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to edit the settings of the currently selected directory service. The changes will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
bg: Натиснете този бутон, за да редактирате настройките на текущо избраната директория. Промените ще влязат в сила само след като приемете диалоговия прозорец.

[ctx: @action:button]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to remove the selected service.
bg: Кликнете, за да премахнете избраната услуга.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to remove the currently selected directory service. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
bg: Натиснете този бутон, за да премахнете текущо избраната директория. Промяната ще влезе в сила само след като приемете диалоговия прозорец.

[ctx: @title:window]
en: LDAP Directory Service
bg: Услуга за директории LDAP

en: Description
bg: Описание

[ctx: @label:textbox]
en: Available attributes:
bg: Налични атрибути:

[ctx: @label:textbox]
en: Current attribute order:
bg: Настояща подредба на атрибутите:

en: available attributes
bg: налични атрибути

en: All others
bg: Всички останали

[ctx: @action:button]
en: Add
bg: Добавяне

en: Add to current attribute order
bg: Добавяне към текущата подредба на атрибутите

[ctx: @action:button]
en: Remove
bg: Изтриване

en: Remove from current attribute order
bg: Премахване от текущия ред на атрибутите

[ctx: @action:button]
en: Move to Top
bg: Преместване нагоре

en: Move to top
bg: Преместване нагоре

[ctx: @action:button]
en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move one up
bg: Преместване с една позиция нагоре

[ctx: @action:button]
en: Move Down
bg: Преместване надолу

en: Move one down
bg: Преместване с една позиция надолу

[ctx: @action:button]
en: Move to Bottom
bg: Преместване надолу

en: Move to bottom
bg: Преместване надолу

en: current attribute order
bg: настояща подредба на атрибутите

en: Host:
bg: Хост:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the name or IP address of the server hosting the directory service.
bg: Въведете името или IP адреса на сървъра, който хоства услугата за директории.

[ctx: @info:label]
en: Error: Enter a hostname in the correct format, like ldap.example.com.
bg: Грешка: Въведете име на хост в правилния формат, като ldap.example.com.

en: Port:
bg: Порт:

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, the default is fine in most cases)</b> Pick the port number the directory service is listening on.
bg: <b>(Незадължително, по подразбиране е добре в повечето случаи)</b> Изберете номера на порта, който услугата за директории слуша.

en: Use default
bg: Използване по подразбиране

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Anonymous
bg: Анонимно

[ctx: @info:tooltip]
en: Use an anonymous LDAP server that does not require authentication.
bg: Използване на анонимен LDAP сървър, който не изисква удостоверяване.

en: Authenticate via Active Directory
bg: Удостоверяване с Active Directory

en: Authenticate via Active Directory (requires GnuPG 2.2.28 or later)
bg: Удостоверяване с Active Directory (изисква GnuPG 2.2.28 или по-нова)

[ctx: @info:tooltip]
en: On Windows, authenticate to the LDAP server using the Active Directory with the current user.
bg: На Windows, удостоверяване на сървъра LDAP с помощта на Active Directory с текущия потребител.

en: Authenticate with user and password
bg: Оценете с потребител и парола

[ctx: @info:tooltip]
en: Authenticate to the LDAP server with your LDAP credentials.
bg: Удостоверяване в LDAP сървъра с вашите LDAP пълномощия.

en: User:
bg: Потребител:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your LDAP user resp. Bind DN for authenticating to the LDAP server.
bg: Въведете вашия LDAP потребител респ. Bind DN за удостоверяване в LDAP сървъра.

en: Password:
bg: Парола:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your password for authenticating to the LDAP server.<nl/><warning>The password will be saved in the clear in a configuration file in your home directory.</warning>
bg: Въведете паролата си за удостоверяване в LDAP сървъра.<nl/><warning>Паролата ще бъде записана като текст в конфигурационен файл в домашната директория.</warning>

en: Connection Security
bg: Сигурност на връзката

en: Connection Security (requires GnuPG 2.2.28 or later)
bg: Сигурност на връзката (изисква GnuPG 2.2.28 или по-нова)

en: Use default connection (probably not TLS secured)
bg: Използване на връзка по подразбиране (вероятно TLS незащитена)

[ctx: @info:tooltip]
en: Use GnuPG's default to connect to the LDAP server. By default, GnuPG 2.3 and earlier use a plain, not TLS secured connection. <b>(Not recommended)</b>
bg: Използване на подразбиращите се настройки на GnuPG за свърване към сървъра LDAP. По подразбиране GnuPG 2.3 и по-ранни версии използват обикновена, а не TLS защитена връзка. <b>(Не се препоръчва)</b>

en: Do not use a TLS secured connection
bg: Да не се използва защитена TLS връзка

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a plain, not TLS secured connection to connect to the LDAP server. <b>(Not recommended)</b>
bg: Използване на обикновена, а не TLS защитена връзка за свързване със сървъра LDAP. <b>(Не се препоръчва)</b>

en: Use TLS secured connection
bg: Използване на защитена връзка TLS

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a standard TLS secured connection (initiated with STARTTLS) to connect to the LDAP server. <b>(Recommended)</b>
bg: Използване на стандартна TLS защитена връзка (включена с STARTTLS) за свързване към сървъра LDAP. <b>(Препоръчително)</b>

en: Tunnel LDAP through a TLS connection
bg: Тунел LDAP чрез TLS връзка

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a TLS secured connection through which the connection to the LDAP server is tunneled. <b>(Not recommended)</b>
bg: Използване на TLS защитена връзка, през която връзката със сървъра LDAP е тунелирана. <b>(Не се препоръчва)</b>

en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, can usually be left empty)</b> Enter the base DN for this LDAP server to limit searches to only that subtree of the directory.
bg: <b>(Незадъжително, обикновено може да се остави празно)</b> Въведете базовото DN за този LDAP сървър, за да ограничите търсенията само тези подпапки в йерархията на директорията.

en: Additional flags:
bg: Допълнителни флагове:

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter additional flags that are not yet (or no longer) supported by Kleopatra. For example, older versions of GnuPG use <code>ldaps</code> to request a TLS secured connection.
bg: Тук можете да въведете допълнителни флагове, които все още не са (или вече не са) поддържани от Kleopatra. Например по-старите версии на GnuPG използват <code>ldaps </code>, за да заявят TLS защитена връзка.

[ctx: @title:window]
en: Edit Directory Service
bg: Редактиране на услуга за директории

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file dialog
bg: Отваряне на диалоговия прозорец за файлове

en: Open file dialog
bg: Отваряне на диалоговия прозорец на файла

[ctx: @info Used as error message for a required text input]
en: Enter a value.
bg: Въведете име.

[ctx: @info Used as generic error message for a text input]
en: Enter a value in the correct format.
bg: Грешка: Въведете стойност в правилния формат.

[ctx: @label label text (required)]
en: %1 (required)
bg: %1 (задължителен)

[ctx: @info]
en: Error: %1
bg: Грешка: %1

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
bg: невалиден запис

en: <placeholder>none</placeholder>
bg: <placeholder>без</placeholder>

en: Never Encrypt with This Key
bg: Никога да не се криптира с този ключ

en: Always Encrypt with This Key
bg: Винаги да се криптира с този ключ

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
bg: Шифроване когато е възможно

en: Always Ask
bg: Питане винаги

en: Ask Whenever Encryption is Possible
bg: Запитване при възможно шифроване

[ctx: @title:window]
en: Encryption Key Approval
bg: Одобрение на ключ за шифриране

[ctx: @label:textbox]
en: The following keys will be used for encryption:
bg: Следните ключове ще се използват за криптиране:

[ctx: @label:textbox]
en: Your keys:
bg: Вашите ключове:

[ctx: @label:textbox]
en: Recipient:
bg: Получател:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption keys:
bg: Ключове за шифроване:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption preference:
bg: Предпочитания за криптиране:

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: @action:button]
en: Change...
bg: Промяна...

en: <placeholder>unknown</placeholder>
bg: <placeholder>неизвестно</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
bg: <qt><p>Възникна грешка при извличането на ключовете от бекенда:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Key Listing Failed
bg: Представянето на списък от ключове е неуспешно.

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
bg: OpenPGP бекендът не поддържа списъка с ключове. Проверете инсталацията си.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
bg: The S/MIME backend does not support listing keys. Проверете инсталацията си.

en: OpenPGP Key Selection
bg: Избиране на OpenPGP ключ

en: Please select an OpenPGP key to use.
bg: Моля, изберете OpenPGP ключ за използване.

en: S/MIME Key Selection
bg: Избиране на S/MIME ключ

en: Please select an S/MIME key to use.
bg: Моля, изберете S/MIME ключ, който да използвате.

en: Key Selection
bg: Избиране на ключ

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
bg: Моля, изберете (OpenPGP или S/MIME) ключ за използване.

[ctx: Name <email>]
en: %1 <%2>
bg:  %1 < %2>

en: Loading keys ...
bg: Зареждане на ключове...

en: The key is not valid.
bg: Ключът не е валиден.

en: The key is expired.
bg: Ключът е изтекъл.

en: The key is revoked.
bg: Ключът е отменен.

en: The key is disabled.
bg: Ключът е изключен.

en: The key is not designated for encryption.
bg: Ключът не е предназначен за шифроване.

en: The key is not designated for signing.
bg: Ключът не е предназначен за подписване.

en: The key is not designated for certifying.
bg: Ключът не е предназначен за удостоверяване.

en: The key is not designated for authentication.
bg: Ключът не е предназначен за удостоверяване.

en: The key is not secret.
bg: Този ключ не е таен.

en: The key can be used.
bg: Ключът може да се използва.

en: The key is not trusted enough.
bg: Ключът не е достатъчно доверен.

en: Key ID
bg: Идентификатор на ключ

en: unknown
bg: неизвестно

en: OpenPGP key for <b>%1</b>
bg: Отворен PGP ключ за <b> %1</b>

en: S/MIME key for <b>%1</b>
bg:  S/MIME ключ <b>%1</b>

en: Valid from
bg: Валиден от

en: Valid until
bg: Валиден до

[ctx: Key fingerprint]
en: Fingerprint
bg: Отпечатък

[ctx: Key issuer]
en: Issuer
bg: Емитент

[ctx: Key status]
en: Status
bg: Състояние

[ctx: Compliance of key]
en: Compliance
bg: Съответствие

[ctx: @action:button]
en: Search for &External Certificates
bg: Търсене за &външни сертификати

[ctx: @label:textbox]
en: &Search for:
bg: Т&ърсене на:

[ctx: @option:check]
en: &Remember choice
bg: &Запаметяване на избора

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
bg: <qt><p>Ако поставите отметка в това квадратче, вашият избор ще бъде съхранен и няма да бъдете попитани отново.</p></qt>

[ctx: @action:button]
en: &Reread Keys
bg: &Повторно четене на ключове

[ctx: @action:button]
en: &Start Certificate Manager
bg: &Стартиране на мениджъра на удостоверенията

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
bg: Не е намерен бекенд за списък с ключове. Проверете инсталацията си.

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
bg: Грешка при стартиране управлението на сертификатите. Моля, проверете инсталацията си.

[ctx: @title:window]
en: Certificate Manager Error
bg: Грешка в мениджъра за сертификатите

en: Checking selected keys...
bg: Проверка на избраните ключове

en: Fetching keys...
bg: Извличане на ключове...

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
bg[0]: <qt>Един бекенд върна съкратен изход.<p>Не са показани всички налични ключове</p></qt>
bg[1]: <qt>%1 бекенда върнаха съкратен изход.<p>Не са показани всички налични ключове</p></qt>

en: Key List Result
bg: Резултат на ключов списък

en: Recheck Key
bg: Повторно проверяване на ключ

[ctx: @action:button]
en: Diagnostics
bg: Диагностика

[ctx: @action:button The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
bg: Показване на дневника на одита

[ctx: @title:window]
en: Information
bg: Информация

[ctx: @title:window]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: @label]
en: Name
bg: Име

en: Enter a name.
bg: Въведете име.

[ctx: @label]
en: Email address
bg: Имейл адрес

en: Enter an email address.
bg: Въведете имейл адрес.

en: The name must not include <, >, and @.
bg: Името не трябва да включва <, > и @.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
bg: Името не трябва да включва знаците ">", "<" и "@".

en: The name must be in the format required by your organization and it must not include <, >, and @.
bg: Името трябва да е във формат, изискван от вашата организация, и не трябва да включва <, > и @.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must be in the format required by your organization and it must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
bg: Името трябва да е във формат, изискван от вашата организация, и не трябва да включва знаците less-than, greater-than и at.

en: Enter an email address in the correct format, like name@example.com.
bg: Въведете имейл адрес в правилния формат, например name@example.com.

en: Enter an email address in the correct format required by your organization.
bg: Въведете имейл адрес в правилния формат, изискван от вашата организация.

[ctx: @action:button]
en: Show Details
bg: Показване на детайли

[ctx: @action:button]
en: Show Matching Keys
bg: Показване на съответстващите ключове

[ctx: @info:tooltip]
en: Show keys matching the email address
bg: Показване на ключове, отговарящи на имейл адреса

[ctx: @action:button short for 'Show all keys']
en: Show All
bg: Показване на всички ключове

[ctx: @info:tooltip]
en: Show all keys
bg: Показване на всички ключове

[ctx: @info:tooltip for a 'Generate new key pair' action in a combobox when a user does not yet have an OpenPGP or S/MIME key.]
en: Generate a new key using your email address.<br/><br/>The key is necessary to decrypt and sign emails. You will be asked for a passphrase to protect this key and the protected key will be stored in your home directory.
bg: Генериране на нов ключ с помощта на вашия E- mail адрес <br/><br/> Ключът е необходим за декриптиране и подписване на електронна поща. Ще бъдете помолени за парола за защита на този ключ и защитеният ключ ще бъде съхраняван във вашата домашна директория.

[ctx: @title:window]
en: Security approval
bg: Одобрение на сигурността

en: Generating key for '%1'...
bg: Генериране на ключ за: %1

en: This can take several minutes.
bg: Това може да отнеме няколко минути.

[ctx: @title:window]
en: Key generation
bg: Генериране на ключ

[ctx: @title:window]
en: Operation Failed
bg: Операцията е неуспешна

en: Generate a new key pair
bg: Генериране на нова двойка ключове

en: Do not sign this email
bg: Този имейл да не се подписва

[ctx: @info:tooltip for not selecting a key for signing.]
en: The email will not be cryptographically signed.
bg: Имейлът няма да бъде криптографски подписан.

[ctx: Caption for signing key selection]
en: Confirm identity '%1' as:
bg: Потвърждаване на самоличността „%1“:

en: No key. Recipient will be unable to decrypt.
bg: Няма ключ. Получателят няма да може да дешифрира.

[ctx: @info:tooltip for No Key selected for a specific recipient.]
en: Do not select a key for this recipient.<br/><br/>The recipient will receive the encrypted email, but it can only be decrypted with the other keys selected in this dialog.
bg: Да не се избира ключ за този получател.<br/><br/>Получателят ще получи криптирания имейл, но той може да бъде декриптиран само с останалите ключове, избрани в този диалогов прозорец.

[ctx: Encrypt to self (email address):]
en: Encrypt to self (%1):
bg: Шифроване за себе си (%1):

en: Encrypt to others:
bg: Шифроване за други:

en: Generate
bg: Генериране

en: Protect the generated key with a passphrase.
bg: Защита на генерирания ключ с парола.

en: Encrypts the secret key with an unrecoverable passphrase. You will be asked for the passphrase during key generation.
bg: Криптира тайния ключ с невъзможна за възстановяване парола. По време на генерирането на ключа ще ви бъде поискана паролата.

en: Advanced options
bg: Разширени настройки

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key Material
bg: Основен материал

[ctx: @option:check]
en: Set up this key for shared usage in teams
bg: Настройване на ключа за споделена употреба в екипи

[ctx: title:window]
en: Create OpenPGP Certificate
bg: Създаване на OpenPGP сертификати

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
bg: Въведете име и имейл адрес, които да използвате за сертификата.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
bg: Въведете име и/или имейл адрес, които да използвате за сертификата.

en: There is a problem.
bg: Има проблем.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default reader
bg: Четец по подразбиране

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Select the smart card reader that GnuPG shall use.<list><item>The first item will make GnuPG use the first reader that is found.</item><item>The last item allows you to enter a custom reader ID or reader port number.</item><item>All other items represent readers that were found by GnuPG.</item></list></para>
bg: <para>Изберете четеца на смарт карти, който GnuPG ще използва.<list><item>Първият елемент ще накара GnuPG да използва първия открит четец.</item><item>Последният елемент ви позволява да въведете персонализиран ID на четец или номер на порт на четец.</item><item>Всички други елементи представляват четци, които са намерени от GnuPG.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom reader ID or port number
bg: Идентификатор на зададения от потребител четец или номер на порт

[ctx: @title:menu]
en: View Columns
bg: Преглед на колони

[ctx: @title:menu title for a list of table columns to choose for sorting]
en: Sort by
bg: Сортиране по

[ctx: @title:menu]
en: Sort Direction
bg: Посока на сортиране

[ctx: @action:inmenu]
en: Ascending
bg: Възходящ

[ctx: @action:inmenu]
en: Descending
bg: Низходящ

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy cell contents to clipboard
bg: Копиране на съдържанието на клетката в клипборда

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
bg: Показване на списък със сертификати

en: Show certificate list
bg: Показване на списък със сертификати

en: VS-NfD compliant
bg: VS-NfD съвместим

en: Not VS-NfD compliant
bg: VS-NfD несъвместим

[ctx: @label Valid until (<a date>):]
en: Valid until (%1):
bg: Валиден до (%1):

[ctx: @label ... (between <a date> and <another date>):]
en: Valid until (between %1 and %2):
bg: Валиден до (между %1 и %2):

[ctx: @info]
en: The date cannot be changed.
bg: Датата не може да бъде променяна.

[ctx: @info ... between <a date> and <another date>.]
en: Enter a date between %1 and %2.
bg: Въведете дата между %1 и %2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Three years from now
bg: За три години напред

[ctx: @item:inlistbox]
en: Two years from now
bg: За две години напред

[ctx: @item:inlistbox]
en: One year from now
bg: Една година напред

en: %1-bit %2 (secret key available)
bg: %1-bit %2 наличен секретен ключ)

en: Signing (Qualified)
bg: Подписване(квалифицирано)

en: Signing
bg: Подписване

en: Encryption
bg: Криптиране

en: Certifying User IDs
bg: Сертифициране на потребителски идентификатори (User-ID)

en: SSH Authentication
bg: Автентикация в SSH

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Revoked
bg: Отменен

en: Expired
bg: Изтекли

en: User ID is certified.
bg: User-ID е сертифициран.

en: User ID is not certified.
bg: User-ID не е сертифициран.

en: All User IDs are certified.
bg: Всички User-ID са сертифицирани.

en: One User ID is not certified. | %1 User IDs are not certified.
bg[0]: Един User-ID е сертифициран
bg[1]: %1 User-ID са сертифицирани.

en: The validity cannot be checked at the moment.
bg: В момента валидността не може да бъде проверена.

en: Serial number
bg: Сериен номер

en: Issuer
bg: Емитент

en: Subject
bg: Тема

en: a.k.a.
bg: известен още като

en: Fingerprint
bg: Отпечатък

en: Certification trust
bg: Довереност на сертификацията

en: Trusted issuer?
bg: Доверен издател?

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Stored
bg: Съхранено

[ctx: stored...]
en: on SmartCard with serial no. %1
bg: на SmartCard със сериен номер. %1

[ctx: stored...]
en: on this computer
bg: на този компютър

en: Some keys are revoked, expired, disabled, or invalid.
bg: Някои ключове са отменени, изтекли, деактивирани или невалидни.

en: All keys are certified.
bg: Всички ключове са сертифицирани.

en: Some keys are not certified.
bg: Някои ключове не са сертифицирани.

en: The validity of the keys cannot be checked at the moment.
bg: Валидността на ключовете не може да бъде проверена в момента.

[ctx: @info:tooltip]
en: This group does not contain any keys.
bg: Тази група не съдържа ключове.

[ctx: @info:tooltip]
en: Some of the certificates in this group cannot be used for encryption. Using this group can lead to unexpected results.
bg: Някои от сертификатите в тази група не могат да бъдат използвани за криптиране. Използването на тази група може да доведе до неочаквани резултати.

en: Keys:
bg: Ключове:

[ctx: this follows a list of keys]
en: and 1 more key | and %1 more keys
bg[0]: и още 1 ключ
bg[1]: и още %1 ключа

[ctx: date format suitable for screen readers; d: day as a number without a leading zero, MMMM: localized month name, yyyy: year as a four digit number]
en: MMMM d, yyyy
bg: ММММ д, гггг

[ctx: @info the expiration date of the key is unknown]
en: unknown
bg: неизвестно

en: unlimited
bg: неограничено

[ctx: Unknown encryption protocol]
en: Unknown
bg: Неизвестна

[ctx: a group of keys/certificates]
en: Group
bg: Група

[ctx: unknown trust level]
en: unknown
bg: неизвестно

en: untrusted
bg: ненадеждно

[ctx: marginal trust]
en: marginal
bg: ограничено

[ctx: full trust]
en: full
bg: пълен

[ctx: ultimate trust]
en: ultimate
bg: крайно

[ctx: undefined trust]
en: undefined
bg: неопределено

en: disabled
bg: деактивиран

en: revoked
bg: отменено

en: expired
bg: изтекъл

en: invalid
bg: невалиден

[ctx: as in 'this subkey is ok']
en: OK
bg: Добре

en: valid
bg: валиден

en: class %1
bg: клас: %1

en: certificate expired
bg: сертификатът е с изтекла давност

[ctx: fake/invalid signature]
en: bad
bg: лош

en: no public key
bg: няма публичен ключ

en: key disabled
bg: ключът е деактивиран

en: key revoked
bg: ключът е отменен

en: key expired
bg: ключът е с изтекла давност

en: Bad signature by unknown certificate %1: %2
bg: Лош подпис от неизвестен сертификат %1: %2

en: Bad signature by an unknown certificate: %1
bg: Лош подпис с неизвестен сертификат: %1

en: Bad signature by %1: %2
bg: Лош подпис от %1: %2

en: Good signature by unknown certificate %1.
bg: Добър подпис от неизвестен сертификат %1.

en: Good signature by an unknown certificate.
bg: Добър подпис от неизвестен сертификат.

en: Good signature by %1.
bg: Добър подпис от %1.

en: Invalid signature by unknown certificate %1: %2
bg: Невалиден подпис от неизвестен сертификат %1: %2

en: Invalid signature by an unknown certificate: %1
bg: Невалиден подпис с неизвестен сертификат: %1

en: Invalid signature by %1: %2
bg: Невалиден подпис от %1: %2

en: This certificate was imported from the following sources:
bg: Този сертификат е импортиран от следните източници:

en: The import of this certificate was canceled.
bg: Импортът на този сертификат беше отменен.

en: An error occurred importing this certificate: %1
bg: Възникна грешка при импортирането на този сертификат: %1

en: This certificate was new to your keystore. The secret key is available.
bg: Този сертификат е нов за вашия ключодържател. Тайният ключ е на разположение.

en: This certificate is new to your keystore.
bg: Този сертификат е нов за вашия ключодържател.

en: New user-ids were added to this certificate by the import.
bg: Нови потребителски идентификатори бяха добавени към този сертификат при импортирането.

en: New signatures were added to this certificate by the import.
bg: Нови подписи бяха добавени към този сертификат при импортирането.

en: New subkeys were added to this certificate by the import.
bg: Нови подключове бяха добавени към този сертификат при импортирането.

en: The import contained no new data for this certificate. It is unchanged.
bg: Импортът не съдържаше нови данни за този сертификат. Сертификатът е непроменен.

en: Certify
bg: Удостоверяване

en: Sign
bg: Подписване

en: Encrypt
bg: Шифроване

en: Authenticate
bg: Идентифициране

[ctx: name <email> (validity, protocol, creation date)]
en: %1 (%2, %3, created: %4)
bg: %1 (%2, %3, създаден на: %4)

[ctx: (validity, protocol, creation date)]
en: (%1, %2, created: %3)
bg: (%1, %2, създаден на: %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity)]
en: %2 (1 key, %3) | %2 (%1 keys, %3)
bg[0]: %2 (1 ключ, %3)
bg[1]: %2 (%1 ключа, %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, tag)]
en: %2 (1 key, %3, tag) | %2 (%1 keys, %3, tag)
bg[0]: %2 (1 ключ, %3, етикет)
bg[1]: %2 (%1 ключа, %3, етикет)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, group ...)]
en: %2 (1 key, %3, unknown origin) | %2 (%1 keys, %3, unknown origin)
bg[0]: %2 (1 ключ, %3, неизвестен източник)
bg[1]: %2 (%1 ключа, %3, неизвестен източник)

en: The certificate is marked as your own.
bg: Сертификатът е отбелязан като ваш.

en: The certificate belongs to this recipient.
bg: Сертификатът принадлежи на този получател.

en: The trust model indicates marginally that the certificate belongs to this recipient.
bg: Моделът на доверие показва в малка степен, че сертификатът принадлежи на този получател.

en: This certificate should not be used.
bg: Този сертификат не трябва да се използва.

en: There is no indication that this certificate belongs to this recipient.
bg: Няма данни, че този сертификат принадлежи на този получател.

en: This group does not contain any keys.
bg: Тази група не съдържа ключове.

[ctx: @info the compliance of the key with certain requirements is unknown]
en: unknown
bg: неизвестно

[ctx: As in 'this user ID is valid.']
en: certified
bg: сертифициран

[ctx: As in 'this user ID is not certified']
en: not certified
bg: несертифициран

[ctx: The validity of this user ID has not been/could not be checked]
en: not checked
bg: непроверен

[ctx: As in all user IDs are valid.]
en: certified
bg: сертифицирани

[ctx: As in not all user IDs are valid.]
en: not certified
bg: несертифицирани

[ctx: The validity of the user IDs has not been/could not be checked]
en: not checked
bg: непроверени

[ctx: As in all keys are valid.]
en: all certified
bg: всички са сертифицирани

[ctx: As in not all keys are valid.]
en: not all certified
bg: не всички са сертифицирани

en: Keyserver
bg: Сървър за ключове

en: File import
bg: Импортиране на файл

en: Generated
bg: Генериран

[ctx: Certifies this key as partially trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as partially trusted introducer for '%1'.
bg: Сертифицира този ключ като частично надежден за представяне на „%1“.

[ctx: Certifies this key as fully trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as fully trusted introducer for '%1'.
bg: Сертифицира този ключ като напълно надежден за представяне на „%1“.

en: The signature is valid but the trust in the certificate's validity is only marginal.
bg: Подписът е валиден, но доверието в валидността на сертификата е само маргинално.

en: The signature is valid and the certificate's validity is fully trusted.
bg: Подписът е валиден и валидността на сертификата е напълно надеждна.

en: The signature is valid and the certificate's validity is ultimately trusted.
bg: Подписът е валиден и валидността на сертификата е ултимативно надеждна.

en: The signature is valid but the certificate's validity is <em>not trusted</em>.
bg: Подписът е валиден, но валидността на сертификата е <em>ненадеждна</em>.

en: The signature is valid but the certificate's validity is unknown.
bg: Подписът е валиден, но валидността на сертификата е неизвестна.

en: The signature is valid but the certificate's validity is undefined.
bg: Подписът е валиден, но валидността на сертификата е неопределена.

en: Unknown certificate
bg: Неизвестен сертификат

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 using an unknown certificate with fingerprint %2
bg: Подпис, създаден на %1 с помощта на неизвестен сертификат с пръстов отпечатък %2

en: Signature created using an unknown certificate with fingerprint %1
bg: Подпис, създаден с помощта на неизвестен сертификат с пръстов отпечатък %1

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 with certificate: %2
bg: Подпис, създаден на %1 със сертификат: %2

en: Signature created with certificate: %1
bg: Подпис, създаден със сертификат: %1

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature is %1
bg: Подписът е %1

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature <b>is not</b> %1.
bg: Подписът <b>не е</b> %1.

en: Error: Signature not verified
bg: Грешка: Подписът не е проверен

en: Good signature
bg: Добър подпис

en: Signing certificate was revoked
bg: Сертификатът за подпис беше отнет

en: Signing certificate is expired
bg: Сертификатът за подпис е изтекъл

en: Certificate is not available
bg: Сертификатът не е наличен

en: Signature expired
bg: Подписът е с изтекъл срок

en: CRL missing
bg: CRL липсва

en: CRL too old
bg: CRL твърде стар

en: Bad policy
bg: Лоша политика

en: System error
bg: Системна грешка

en: Bad signature
bg: Лош подпис

en: The signature is invalid: %1
bg: Подписът е невалиден: %1

en: You can search the certificate on a keyserver or import it from a file.
bg: Можете да търсите сертификата на сървър на ключове или да го импортирате от файл.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but the used key is not certified by you or any trusted person.
bg: Подписът е валиден, но използваният ключ не е сертифициран от вас или от друго доверено лице.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but the used certificate is not certified by a trustworthy Certificate Authority or the Certificate Authority is unknown.
bg: Подписът е валиден, но използваният сертификат не е сертифициран от доверен Удостоверяващ орган (CA) или Удостоверяващият орган е неизвестен.

[ctx: @info]
en: <strong>Warning:</strong> There is no indication that the signature belongs to the owner.
bg: <strong>Предупреждение:</strong> Няма индикации, че подписът принадлежи на собственика.

[ctx: @info]
en: <strong>Warning:</strong> It is not certain that the signature belongs to the owner.
bg: <strong>Предупреждение:</strong> Не е сигурно, че подписът принадлежи на собственика.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but it has expired.
bg: Подписът е валиден, но е изтекъл.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but it has expired and the used key is not certified by you or any trusted person.
bg: Подписът е валиден, но е изтекъл, а използваният ключ не е сертифициран от вас или от друго доверено лице.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but the used key has expired.
bg: Подписът е валиден, но използваният ключ е изтекъл.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but the used key has been revoked.
bg: Подписът е валиден, но използваният ключ е оттеглен.

[ctx: @info]
en: <strong>Warning:</strong> This could mean that the signature is forged.
bg: <strong>Предупреждение:</strong> Това може да означава, че подписът е подправен.

[ctx: @info]
en: The used key is not certified by you or any trusted person.
bg: Използваният ключ не е сертифициран от вас или от друго доверено лице.

[ctx: @info]
en: GnuPG provides support for OpenPGP/LibrePGP and S/MIME.
bg: GnuPG осигурява поддръжка за OpenPGP/LibrePGP и S/MIME.

[ctx: @info]
en: Libgcrypt is a general purpose cryptographic library.
bg: Libgcrypt е криптографска библиотека с общо предназначение.

en: Invalid hex char '%1' in input stream.
bg: Невалиден шестнадесетичен знак ' %1' във входния поток.

en: Premature end of hex-encoded char in input stream
bg: Преждевременен край на шестнадесетично кодиран char във входния поток
