libkleopatra - en to el translation catalogue (136 entries)

en: Error in checksum definition %1: %2
el: Σφάλμα στον ορισμό του αθροίσματος ελέγχου %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
el: Αδυναμία ταυτόχρονης χρήσης %f και | στο '%1'

en: Quoting error in '%1' entry
el: Παράθεση σφάλματος στην '%1' εγγραφή

en: '%1' too complex (would need shell)
el: '%1' είναι πολύ σύνθετη (θα χρειαστεί το κέλυφος)

en: '%1' entry is empty/missing
el: '%1' εγγραφή κενή/λείπει

en: '%1' empty or not found
el: Η '%1' είναι κενή ή δεν βρέθηκε

en: 'id' entry is empty/missing
el: 'id' εγγραφή κενή/λείπει

en: 'output-file' entry is empty/missing
el: 'output-file' εγγραφή κενή/λείπει

en: 'file-patterns' entry is empty/missing
el: 'file-patterns' εγγραφή κενή/λείπει

en: Caught unknown exception in group %1
el: Σύλληψη άγνωστης εξαίρεσης στην ομάδα %1

en: Common name
el: Κοινό όνομα

en: Surname
el: Επίθετο

en: Given name
el: Όνομα

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Title
el: Τίτλος

en: Organizational unit
el: Μονάδα οργάνωσης

en: Organization
el: Οργανισμός

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Country code
el: Κωδικός χώρας

en: State or province
el: Πολιτεία ή επαρχία

en: Domain component
el: Τμήμα τομέα

en: Business category
el: Κατηγορία επιχείρησης

en: Email address
el: Διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας

en: Mail address
el: Ταχυδρομική διεύθυνση

en: Mobile phone number
el: Αριθμός κινητού τηλεφώνου

en: Telephone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Fax number
el: Αριθμός Φαξ

en: Street address
el: Διεύθυνση κατοικίας

en: Unique ID
el: Μοναδικό ID

en: Inline OpenPGP (deprecated)
el: Inline OpenPGP (ξεπερασμένο)

en: Any
el: Οποιοδήποτε

en: Never Encrypt
el: Να μη γίνεται ποτέ κρυπτογράφηση

en: Always Encrypt
el: Να γίνεται πάντα κρυπτογράφηση

en: Always Encrypt If Possible
el: Να γίνεται πάντα κρυπτογράφηση αν είναι δυνατό

en: Ask
el: Ερώτηση

en: Ask Whenever Possible
el: Ερώτηση αν είναι δυνατό

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
el: <placeholder>καμία</placeholder>

en: Never Sign
el: Να μην υπογράφεται ποτέ

en: Always Sign
el: Να υπογράφεται πάντα

en: Always Sign If Possible
el: Να υπογράφεται πάντα αν είναι δυνατό

[ctx: no specific preference]
en: <none>
el: <κανένα>

[ctx: @title:column]
en: Key ID
el: ID κλειδιού

[ctx: yes, is exportable]
en: yes
el: no

[ctx: accessible text for empty list of tags]
en: none
el: κανένα

en: User ID
el: Ταυτότητα χρήστη

[ctx: @title:window]
en: View GnuPG Audit Log
el: Προβολή καταγραφής επαλήθευσης GnuPG

[ctx: @action:button]
en: &Copy to Clipboard
el: &Αντιγραφή στο πρόχειρο

[ctx: @action:button]
en: &Save to Disk...
el: Απο&θήκευση στο δίσκο...

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
el: Το σύστημά σας δεν υποστηρίζει καταγραφή επαλήθευσης GnuPG

[ctx: @title:window]
en: System Error
el: Σφάλμα συστήματος

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια ανάκτησης της καταγραφής επαλήθευσης GnuPG:
    %1

en: GnuPG Audit Log Error
el: Σφάλμα καταγραφής επαλήθευσης GnuPG

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
el: Μη διαθέσιμη καταγραφή επαλήθευσης GnuPG για τη λειτουργία αυτή.

[ctx: @title:window]
en: No GnuPG Audit Log
el: Χωρίς καταγραφή επαλήθευσης GnuPG

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Audit Log Viewer
el: Προβολέας καταγραφής επαλήθευσης GnuPG

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
el: Επιλέξτε αρχείο για την αποθήκευση της καταγραφής επαλήθευσης GnuPG

en: Could not save to file "%1": %2
el: Αδυναμία αποθήκευσης στο αρχείο "%1": %2

[ctx: @title:window]
en: File Save Error
el: Σφάλμα αποθήκευσης αρχείου

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
el: Το εργαλείο gpgconf που χρησιμοποιείται για να προσφέρει πληροφορίες σε αυτόν το διάλογο δε φαίνεται να είναι εγκατεστημένο σωστά. Δεν επέστρεψε κάποια συστατικά. Δοκιμάστε την εκτέλεση του "%1" από τη γραμμή εντολών για περισσότερες πληροφορίες.

[ctx: Translate this to 'yes' or 'no' (use the English words!) depending on whether your language uses Sentence style capitalization in GUI labels (yes) or not (no). Context: We get some backend strings in that have the wrong capitalization (in English, at least) so we need to force the first character to upper-case. It is this behaviour you can control for your language with this translation.]
en: yes
el: no

[ctx: @label:textbox]
en: Set the debugging level to
el: Ορισμός επιπέδου αποσφαλμάτωσης

en: Show...
el: Εμφάνιση...

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: 1 server configured | %1 servers configured
el[0]: Έχει διαμορφωθεί 1 εξυπηρετητής
el[1]: Έχουν διαμορφωθεί %1 εξυπηρετητές

[ctx: @action:button]
en: Edit
el: Επεξεργασία

[ctx: @action:button]
en: Delete
el: Διαγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

[ctx: @label:textbox]
en: Available attributes:
el: Διαθέσιμες ιδιότητες:

[ctx: @label:textbox]
en: Current attribute order:
el: Τρέχουσα σειρά ιδιοτήτων:

en: available attributes
el: διαθέσιμες ιδιότητες

en: All others
el: Όλες οι άλλες

en: Add to current attribute order
el: Προσθήκη στην τρέχουσα σειρά ιδιοτήτων

en: Remove from current attribute order
el: Αφαίρεση από την τρέχουσα σειρά ιδιοτήτων

[ctx: @action:button]
en: Move to Top
el: Μετακίνηση στην κορυφή

en: Move to top
el: Μετακίνηση στην κορυφή

en: Move one up
el: Μετακίνηση πάνω κατά ένα

en: Move one down
el: Μετακίνηση κάτω κατά ένα

[ctx: @action:button]
en: Move to Bottom
el: Μετακίνηση στο τέλος

en: Move to bottom
el: Μετακίνηση στο τέλος

en: current attribute order
el: τρέχουσα σειρά ιδιοτήτων

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the name or IP address of the server hosting the directory service.
el: Εισάγετε το όνομα ή τη διεύθυνση IP του εξυπηρετητή της υπηρεσίας καταλόγου.

en: Port:
el: Θύρα:

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, the default is fine in most cases)</b> Pick the port number the directory service is listening on.
el: <b>(Προαιρετικό, η προκαθορισμένη αρκεί για τις περισσότερες των περιπτώσεων)</b> Επιλέξτε τον αριθμό θύρας στον οποίο εκτελεί ακρόαση η υπηρεσία καταλόγου.

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Base DN:
el: Βάση DN:

en: <placeholder>none</placeholder>
el: <placeholder>καμία</placeholder>

en: Never Encrypt with This Key
el: Ποτέ να μη γίνει κρυπτογράφηση με αυτό το κλειδί

en: Always Encrypt with This Key
el: Πάντα να γίνεται κρυπτογράφηση με αυτό το κλειδί

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
el: Κρυπτογράφηση όποτε είναι δυνατόν

en: Always Ask
el: Ερώτηση πάντα

en: Ask Whenever Encryption is Possible
el: Ερώτηση όποτε η κρυπτογράφηση είναι δυνατή

[ctx: @title:window]
en: Encryption Key Approval
el: Έγκριση κλειδιού κρυπτογράφησης

[ctx: @label:textbox]
en: The following keys will be used for encryption:
el: Τα ακόλουθα κλειδιά θα χρησιμοποιηθούν για κρυπτογράφηση:

[ctx: @label:textbox]
en: Your keys:
el: Τα κλειδιά σας:

[ctx: @label:textbox]
en: Recipient:
el: Παραλήπτης:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption keys:
el: Κλειδιά κρυπτογράφησης:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption preference:
el: Προτίμηση κρυπτογράφησης:

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear
el: Καθαρισμός

[ctx: @action:button]
en: Change...
el: Αλλαγή...

en: <placeholder>unknown</placeholder>
el: <placeholder>άγνωστο</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
el: <qt><p>Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη των κλειδιών από το σύστημα υποστήριξης:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Key Listing Failed
el: Η εμφάνιση των κλειδιών απέτυχε

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
el: Το σύστημα υποστήριξης OpenPGP δεν υποστηρίζει την εμφάνιση κλειδιών. Ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
el: Το σύστημα υποστήριξης S/MIME δεν υποστηρίζει την εμφάνιση κλειδιών. Ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: OpenPGP Key Selection
el: Επιλογή κλειδιού OpenPGP

en: Please select an OpenPGP key to use.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα κλειδί OpenPGP για χρήση.

en: S/MIME Key Selection
el: Επιλογή κλειδιού S/MIME

en: Please select an S/MIME key to use.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα κλειδί S/MIME για χρήση.

en: Key Selection
el: Επιλογή κλειδιού

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα κλειδί (OpenPGP ή S/MIME) για χρήση.

en: Key ID
el: ID κλειδιού

en: unknown
el: άγνωστο

[ctx: @action:button]
en: Search for &External Certificates
el: Αναζήτηση για &εξωτερικά πιστοποιητικά

[ctx: @label:textbox]
en: &Search for:
el: &Αναζήτηση για:

[ctx: @option:check]
en: &Remember choice
el: Α&πομνημόνευση επιλογής

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
el: <qt><p>Αν ενεργοποιήσετε αυτό το πεδίο η επιλογή σας θα αποθηκευτεί και δε θα ερωτηθείτε ξανά.</p></qt>

[ctx: @action:button]
en: &Reread Keys
el: Νέα &ανάγνωση των κλειδιών

[ctx: @action:button]
en: &Start Certificate Manager
el: Ε&κκίνηση του διαχειριστή πιστοποιητικών

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
el: Δε βρέθηκαν συστήματα υποστήριξης για την εμφάνιση κλειδιών. Ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
el: Αδύνατη η εκκίνηση του διαχειριστή πιστοποιητικών. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

[ctx: @title:window]
en: Certificate Manager Error
el: Σφάλμα διαχειριστή πιστοποιητικών

en: Checking selected keys...
el: Έλεγχος επιλεγμένων κλειδιών...

en: Fetching keys...
el: Ανάκτηση κλειδιών...

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
el[0]: <qt>Ένα σύστημα υποστήριξης επέστρεψε κομμένη έξοδο.<p>Δε θα εμφανιστούν όλα τα διαθέσιμα κλειδιά</p></qt>
el[1]: <qt>%1 συστήματα υποστήριξης επέστρεψαν κομμένη έξοδο.<p>Δε θα εμφανιστούν όλα τα διαθέσιμα κλειδιά</p></qt>

en: Key List Result
el: Αποτέλεσμα εμφάνισης κλειδιών

en: Recheck Key
el: Επανέλεγχος του κλειδιού

[ctx: @action:button]
en: Show Audit Log
el: Εμφάνιση καταγραφής επαλήθευσης

[ctx: @label]
en: Email address
el: Διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

[ctx: @info the expiration date of the key is unknown]
en: unknown
el: άγνωστο

[ctx: Unknown encryption protocol]
en: Unknown
el: Άγνωστο

[ctx: unknown trust level]
en: unknown
el: άγνωστο

[ctx: as in 'this subkey is ok']
en: OK
el: Εντάξει

[ctx: @info the compliance of the key with certain requirements is unknown]
en: unknown
el: άγνωστο

en: System error
el: Σφάλμα συστήματος
