libkleopatra - en to eo translation catalogue (491 entries)

en: Error in checksum definition %1: %2
eo: Eraro en la difino de kontrolsumo %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
eo: Ne povas uzi kaj %f kaj | en '%1'

en: Quoting error in '%1' entry
eo: Cita eraro en '%1' eniro

en: '%1' too complex (would need shell)
eo: '%1' tro kompleksa (bezonus ŝelon)

en: '%1' entry is empty/missing
eo: '%1' eniro estas malplena/mankas

en: '%1' empty or not found
eo: '%1' malplena aŭ ne trovita

en: 'id' entry is empty/missing
eo: 'id' eniro estas malplena/mankas

en: 'output-file' entry is empty/missing
eo: 'output-file' eniro estas malplena/mankas

en: 'file-patterns' entry is empty/missing
eo: 'dosiero-ŝablonoj' eniro estas malplena/mankas

en: Caught unknown exception in group %1
eo: Kaptis nekonatan escepton en grupo %1

en: Common name
eo: Komuna nomo

en: Surname
eo: Familia nomo

en: Given name
eo: Donita nomo:

en: Location
eo: Loko

en: Title
eo: Titolo

en: Organizational unit
eo: Organiza unuo

en: Organization
eo: Organizaĵo

en: Postal code
eo: Poŝtkodo

en: Country code
eo: Landokodo

en: State or province
eo: Ŝtato aŭ provinco

en: Domain component
eo: Domajna komponanto

en: Business category
eo: Komerca kategorio

en: Email address
eo: Retpoŝta adreso

en: Mail address
eo: Poŝta adreso

en: Mobile phone number
eo: Poŝtelefona numero

en: Telephone number
eo: Telefonnumero

en: Fax number
eo: Faksa numero

en: Street address
eo: Strata adreso

en: Unique ID
eo: Unika ID

en: Inline OpenPGP (deprecated)
eo: Enlinia OpenPGP (malrekomendita)

en: S/MIME Opaque
eo: S/MIME Maldiafana

en: Any S/MIME
eo: Ajna S/MIME

en: Any OpenPGP
eo: Ajna OpenPGP

en: Any
eo: Iu

en: Never Encrypt
eo: Neniam Ĉifri

en: Always Encrypt
eo: Ĉiam Ĉifri

en: Always Encrypt If Possible
eo: Ĉiam Ĉifri Se Eblas

en: Ask
eo: Demandi

en: Ask Whenever Possible
eo: Demandi Kiam ajn Eblas

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
eo: <placeholder>neniu</placeholder>

en: Never Sign
eo: Neniam Subskribi

en: Always Sign
eo: Ĉiam Subskribi

en: Always Sign If Possible
eo: Ĉiam Subskribi Se Eblas

[ctx: no specific preference]
en: <none>
eo: <neniu>

[ctx: <b>User ID of key</b> (Key ID key ID of key in hex notation)]
en: <b>%1</b> (Key ID 0x%2)
eo: <b>%1</b> (Ŝlosil-ID 0x%2)

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>Via subskriba ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol tago.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>Via ĉifradŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol tago.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>La OpenPGP-ŝlosilo por</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol tago.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>Via subskriba ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.</p>
eo[1]: <p>Via subskriba ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>Via ĉifrada ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.</p>
eo[1]: <p>Via ĉifrada ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>La ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.</p>
eo[1]: <p>La ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
eo: <p>Via subskriba ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
eo: <p>Via ĉifradŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
eo: <p>La OpenPGP-ŝlosilo por</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>Via subskriba ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.
eo[1]: <p>Via subskriba ŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>Via ĉifradŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>Via ĉifradŝlosilo de OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>La OpenPGP-ĉifradŝlosilo por</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>La OpenPGP-ĉifradŝlosilo por</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

[ctx: <b>User ID of certificate</b> (serial number serial no. of certificate)]
en: <b>%1</b> (serial number %2)
eo: <b>%1</b> (seria numero %2)

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%2</b></p><p>por via subskriba atestilo S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol unu tago.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%2</b></p><p>por via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol unu tago.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%2</b></p><p>por S/MIME-atestilo</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol unu tago.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskribatestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.</p>
eo[1]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskribatestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.</p>
eo[1]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.</p>
eo[1]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%2</b></p><p>por via atestilo de subskribo S/MIME</p><p align=center> %1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol unu tago.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%2</b></p><p>por via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center> %1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol unu tago.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%2</b></p><p>por S/MIME-atestilo</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol unu tago.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.</p>
eo[1]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.</p>
eo[1]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.</p>
eo[1]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>Via subskriba atestilo S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol unu tago.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>Via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol tago.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eo: <p>La S/MIME-atestilo por</p><p align=center>%1</p><p>eksvalidiĝis antaŭ malpli ol tago.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>Via S/MIME-subskribatestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ</p>
eo[1]: <p>Via S/MIME-subskribatestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>Via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.
eo[1]: <p>Via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eo[0]: <p>La S/MIME-ĉifratestilo por </p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis hieraŭ.
eo[1]: <p>La S/MIME-ĉifratestilo por </p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝis antaŭ %1 tagoj.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eo: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via subskriba atestilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eo: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eo: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>La radika atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eo: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via subskriba atestilo S/MIME</p><p align=center> %2</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eo: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center> %2</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eo: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2 </p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center>%2 </p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-subskriba atestilo</p><p align=center>%2 </p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center>%2 </p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por via S/MIME-ĉifra atestilo</p><p align=center>%2 </p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2 </p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>La meza CA-atestilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>por S/MIME-atestilo</p><p align=center>%2 </p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eo: <p>Via subskriba atestilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eo: <p>Via S/MIME-ĉifratestilo</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eo: <p>La S/MIME-atestilo por</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas hodiaŭ.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>Via subskriba atestilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>Via subskriba atestilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: <p>Via ĉifra atestilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: <p>Via ĉifra atestilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eo[0]: La S/MIME-atestilo por </p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas morgaŭ.</p>
eo[1]: La S/MIME-atestilo por </p><p align=center>%2</p><p>eksvalidiĝas post %1 tagoj.</p>

[ctx: All Certificates]
en: All
eo: Ĉiuj

en: All certificates (except disabled ones)
eo: Ĉiuj atestiloj (krom malŝaltitaj)

[ctx: My own Certificates]
en: My Own
eo: Miaj Propraj

en: My own certificates (except disabled ones)
eo: Miaj propraj atestiloj (krom malŝaltitaj)

[ctx: Certified Certificates]
en: Certified
eo: Atestitaj

en: Certificates for which the primary user ID is certified (except disabled ones)
eo: Atestiloj por kiuj la ĉefa uzant-identigilo estas atestita (krom malŝaltitaj)

[ctx: Not Certified Certificates]
en: Not Certified
eo: Ne Atestitaj

en: Certificates for which the primary user ID is not certified (except disabled ones)
eo: Atestiloj por kiuj la ĉefa uzant-ID ne estas atestita (krom malŝaltitaj)

[ctx: Certificates to certify by the user]
en: To Certify
eo: Atestendaj

en: Certificates that are not fully certified and that you may want to certify yourself (except disabled ones)
eo: Atestiloj kiuj ne estas plene atestitaj kaj kiujn vi eble volas atesti mem (krom malŝaltitaj)

[ctx: Not Fully Certified Certificates]
en: Not Fully Certified
eo: Ne Plene Atestitaj

en: Certificates for which not all user IDs are certified (except disabled ones)
eo: Atestiloj por kiuj ne ĉiuj uzant-ID-oj estas atestitaj (krom malŝaltitaj)

[ctx: Fully Certified Certificates]
en: Fully Certified
eo: Plene Atestitaj

en: Certificates for which all user IDs are certified (except disabled ones)
eo: Atestiloj por kiuj ĉiuj uzantidentigiloj estas atestitaj (krom malŝaltitaj)

[ctx: @title:column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: E-Mail
eo: Retpoŝto

[ctx: @title:column]
en: Status
eo: Statuso

[ctx: @title:column]
en: Valid From
eo: Valida De

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
eo: Valida ĝis

[ctx: @title:column]
en: Protocol
eo: Protokolo

[ctx: @title:column]
en: Key ID
eo: Ŝlosila ID

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

[ctx: @title:column]
en: Issuer
eo: Eldonanto

[ctx: @title:column]
en: Serial Number
eo: Seria Numero

[ctx: @title:column]
en: Origin
eo: Origino

[ctx: @title:column]
en: Last Update
eo: Lasta Ĝisdatigo

[ctx: @title:column]
en: Certification Trust
eo: Atestado-Fido

[ctx: @title:column]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
eo: Algoritmo

[ctx: text for screen readers for an empty name]
en: no name
eo: neniu nomo

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
eo: neniu retpoŝto

en: Loading...
eo: Ŝargante...

[ctx: text for screen readers]
en: not applicable
eo: ne aplikebla

en: Type
eo: Tipo

en: Valid From
eo: Valida De

en: Valid Until
eo: Valida ĝis

en: Status
eo: Statuso

en: Strength
eo: Forto

en: Usage
eo: Uzado

[ctx: no, is not exportable]
en: no
eo: ne

[ctx: accessible text for empty list of tags]
en: none
eo: neniu

en: not applicable
eo: ne aplikebla

en: User ID
eo: Uzant-ID

en: User ID / Certification Key ID
eo: Uzanto ID / Atestada Ŝlosilo ID

en: Name
eo: Nomo

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Exportable
eo: Eksportebla

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Trust Signature For
eo: Fidi Subskribon Dum

[ctx: @title:window]
en: View GnuPG Audit Log
eo: Rigardi GnuPG-Revizian Protokolon

[ctx: @action:button]
en: &Copy to Clipboard
eo: &Kopii al la Poŝo

[ctx: @action:button]
en: &Save to Disk...
eo: Kon&servi al Disko...

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
eo: Via sistemo ne havas subtenon por GnuPG Audit Logs

[ctx: @title:window]
en: System Error
eo: Sistema Eraro

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
eo: Okazis eraro dum provado retrovi la GnuPG-Aŭdigan Protokolo:
    %1

en: GnuPG Audit Log Error
eo: GnuPG-Revizia Protokolo-Eraro

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
eo: Neniu GnuPG Audit Log disponebla por ĉi tiu operacio.

[ctx: @title:window]
en: No GnuPG Audit Log
eo: Neniu GnuPG Audit Log

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
eo: Elektu Dosieron por Konservi GnuPG-Revizian Protokolon

en: Could not save to file "%1": %2
eo: Ne eblis konservi al dosiero "%1": %2

[ctx: @title:window]
en: File Save Error
eo: Dosierkonserva Eraro

[ctx: @label:listbox Reader for smart cards]
en: Reader to connect to
eo: Legilo al kiu konektiĝi

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
eo: La gpgconf ilo uzata por provizi la informojn por ĉi tiu dialogo ŝajnas ne esti instalita ĝuste. Ĝi ne resendis iujn ajn komponantojn. Provu ruli "%1" sur la komandlinio por pliaj informoj.

en: 0 - None
eo: 0 - Neniu

en: 1 - Basic
eo: 1 - Baza

en: 2 - Verbose
eo: 2 - Vorta

en: 3 - More Verbose
eo: 3 - Pli vorta

en: 4 - All
eo: 4 - Ĉiuj

[ctx: @label:textbox]
en: Set the debugging level to
eo: Agordi la sencimigan nivelon al

en: Show...
eo: Montri...

en: Edit...
eo: Redakti...

[ctx: @title:window]
en: Configure Directory Services
eo: Agordi Dosierujajn Servojn

en: None configured
eo: Neniu agordita

en: 1 server configured | %1 servers configured
eo[0]: 1 servilo agordita
eo[1]: %1 serviloj agorditaj

en: Active Directory
eo: Aktiva Dosierujo

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is a list of all directory services that are configured for use with X.509.
eo: Ĉi tio estas listo de ĉiuj dosierujoj agorditaj por uzo kun X.509.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to use a directory service running on your Active Directory. This works only on Windows and requires GnuPG 2.2.28 or later.
eo: Klaku por uzi adresaran servon funkciantan en via Aktiva Dosierujo. Ĉi tio funkcias nur en Vindozo kaj postulas GnuPG 2.2.28 aŭ poste.

en: LDAP Server
eo: LDAP-Servilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service provided by an LDAP server.
eo: Klaku por aldoni adresaran servon provizitan de LDAP-servilo.

en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service.
eo: Klaku por aldoni adresaran servon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to add a directory service to the list of services. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por aldoni adresaran servon al la listo de servoj. La ŝanĝo efektiviĝos nur post kiam vi agnoskos la agordan dialogon.

[ctx: @action:button]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to edit the selected service.
eo: Klaku por redakti la elektitan servon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to edit the settings of the currently selected directory service. The changes will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por redakti la agordojn de la aktuale elektita adresara servo. La ŝanĝoj efektiviĝos nur post kiam vi agnoskos la agordan dialogon.

[ctx: @action:button]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to remove the selected service.
eo: Klaku por forigi la elektitan servon.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to remove the currently selected directory service. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por forigi la aktuale elektitan dosierujon. La ŝanĝo efektiviĝos nur post kiam vi agnoskos la agordan dialogon.

[ctx: @title:window]
en: LDAP Directory Service
eo: LDAP Adresarservo

en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @label:textbox]
en: Available attributes:
eo: Disponeblaj atributoj:

[ctx: @label:textbox]
en: Current attribute order:
eo: Nuna ordo de atributoj:

en: available attributes
eo: disponeblaj atributoj

en: All others
eo: Ĉiuj aliaj

[ctx: @action:button]
en: Add
eo: Aldoni

en: Add to current attribute order
eo: Aldoni al nuna ordo de atributoj

[ctx: @action:button]
en: Remove
eo: Forigi

en: Remove from current attribute order
eo: Forigi el la nuna ordo de atributoj

[ctx: @action:button]
en: Move to Top
eo: Movi al la supro

en: Move to top
eo: Movi al la supro

[ctx: @action:button]
en: Move Up
eo: Supreniĝi

en: Move one up
eo: Movi unu supren

[ctx: @action:button]
en: Move Down
eo: Movi Malsupren

en: Move one down
eo: Movi unu malsupren

[ctx: @action:button]
en: Move to Bottom
eo: Movi al Malsupro

en: Move to bottom
eo: Movi al la fundo

en: current attribute order
eo: aktuala atributo ordo

en: Host:
eo: Gastiganto:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the name or IP address of the server hosting the directory service.
eo: Enigu la nomon aŭ IP-adreson de la servilo gastiganta la adresaran servon.

[ctx: @info:label]
en: Error: Enter a hostname in the correct format, like ldap.example.com.
eo: Eraro: Enigu gastigantnomon en la ĝusta formato, kiel ldap.example.com.

en: Port:
eo: Pordo:

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, the default is fine in most cases)</b> Pick the port number the directory service is listening on.
eo: <b>(Laŭvola, la defaŭlta estas bona en la plej multaj kazoj)</b> Elektu la pordan numeron, sur kiu aŭskultas la dosierujo.

en: Use default
eo: Uzi defaŭltan

en: Authentication
eo: Aŭtentikigo

en: Anonymous
eo: Anonima

[ctx: @info:tooltip]
en: Use an anonymous LDAP server that does not require authentication.
eo: Uzi anoniman LDAP-servilon kiu ne postulas aŭtentikigon.

en: Authenticate via Active Directory
eo: Aŭtentikigi per Aktiva Dosierujo

en: Authenticate via Active Directory (requires GnuPG 2.2.28 or later)
eo: Aŭtentikigi per Active Directory (postulas GnuPG 2.2.28 aŭ poste)

[ctx: @info:tooltip]
en: On Windows, authenticate to the LDAP server using the Active Directory with the current user.
eo: En Vindozo, aŭtentikiĝu ĉe la LDAP-servilo uzante la Aktivan Dosierujon kun la nuna uzanto.

en: Authenticate with user and password
eo: Aŭtentikigi per uzanto kaj pasvorto

[ctx: @info:tooltip]
en: Authenticate to the LDAP server with your LDAP credentials.
eo: Aŭtentikiĝu ĉe la LDAP-servilo kun viaj LDAP-akreditaĵoj.

en: User:
eo: Uzanto:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your LDAP user resp. Bind DN for authenticating to the LDAP server.
eo: Enigu vian LDAP-uzanton resp. Bind-DN por aŭtentikigi al la LDAP-servilo.

en: Password:
eo: Pasvorto:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your password for authenticating to the LDAP server.<nl/><warning>The password will be saved in the clear in a configuration file in your home directory.</warning>
eo: Enigu vian pasvorton por aŭtentikiĝi al la LDAP-servilo.<nl/><warning>La pasvorto estos konservita klare en agorda dosiero en via hejma dosierujo.</warning>

en: Connection Security
eo: Sekureco de Konekto

en: Connection Security (requires GnuPG 2.2.28 or later)
eo: Sekureco pri Konekto (postulas GnuPG 2.2.28 aŭ poste)

en: Use default connection (probably not TLS secured)
eo: Uzi defaŭltan konekton (verŝajne ne sekurigita de TLS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Use GnuPG's default to connect to the LDAP server. By default, GnuPG 2.3 and earlier use a plain, not TLS secured connection. <b>(Not recommended)</b>
eo: Uzu la defaŭlton de GnuPG por konekti al la LDAP-servilo. Defaŭlte, GnuPG 2.3 kaj pli frue uzas simplan, ne TLS-sekurigitan konekton. <b>(Ne rekomendita)</b>

en: Do not use a TLS secured connection
eo: Ne uzi TLS-sekurigitan konekton

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a plain, not TLS secured connection to connect to the LDAP server. <b>(Not recommended)</b>
eo: Uzi simplan, ne TLS-sekurigitan konekton por konekti al la LDAP-servilo. <b>(Ne rekomendita)</b>

en: Use TLS secured connection
eo: Uzi TLS-sekurigitan konekton

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a standard TLS secured connection (initiated with STARTTLS) to connect to the LDAP server. <b>(Recommended)</b>
eo: Uzi norman TLS-sekurigitan konekton (komencitan per STARTTLS) por konekti al la LDAP-servilo. <b>(Rekomendita)</b>

en: Tunnel LDAP through a TLS connection
eo: Tunnel LDAP per TLS-konekto

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a TLS secured connection through which the connection to the LDAP server is tunneled. <b>(Not recommended)</b>
eo: Uzi TLS-sekurigitan konekton per kiu la konekto al la LDAP-servilo estas tunelita. <b>(Ne rekomendita)</b>

en: Advanced Settings
eo: Altnivelaj Agordoj

en: Base DN:
eo: Baza DN:

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, can usually be left empty)</b> Enter the base DN for this LDAP server to limit searches to only that subtree of the directory.
eo: <b>(Laŭvola, kutime povas esti lasita malplena)</b> Enigu la bazan DN por ĉi tiu LDAP-servilo por limigi serĉojn al nur tiu subarbo de la dosierujo.

en: Additional flags:
eo: Pliaj flagoj:

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter additional flags that are not yet (or no longer) supported by Kleopatra. For example, older versions of GnuPG use <code>ldaps</code> to request a TLS secured connection.
eo: Ĉi tie vi povas enigi pliajn flagojn kiuj ankoraŭ ne (aŭ ne plu) estas subtenataj de Kleopatra. Ekzemple, pli malnovaj versioj de GnuPG uzas <code>ldaps</code> por peti TLS-sekurigitan konekton.

[ctx: @title:window]
en: Edit Directory Service
eo: Redakti Adresarservon

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file dialog
eo: Malfermi dosierdialogon

en: Open file dialog
eo: Malfermi dosierdialogon

en: Error: Enter a value.
eo: Eraro: Enigu valoron.

en: Error: Enter a value in the correct format.
eo: Eraro: Enigu valoron en la ĝusta formato.

[ctx: @label label text (required)]
en: %1 (required)
eo: %1 (postulata)

[ctx: @info]
en: Error: %1
eo: Eraro: %1

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
eo: nevalida enskribo

en: <placeholder>none</placeholder>
eo: <placeholder>neniu</placeholder>

en: Never Encrypt with This Key
eo: Neniam Ĉifri per Ĉi tiu Ŝlosilo

en: Always Encrypt with This Key
eo: Ĉiam Ĉifri per Ĉi tiu Ŝlosilo

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
eo: Ĉifri Kiam ajn Ĉifrado estas Ebla

en: Always Ask
eo: Ĉiam Demandi

en: Ask Whenever Encryption is Possible
eo: Demandi Kiam ajn Ĉifrado Eblas

[ctx: @title:window]
en: Encryption Key Approval
eo: Ĉifrada Ŝlosilo Aprobo

[ctx: @label:textbox]
en: The following keys will be used for encryption:
eo: La sekvaj ŝlosiloj estos uzataj por ĉifrado:

[ctx: @label:textbox]
en: Your keys:
eo: Viaj ŝlosiloj:

[ctx: @label:textbox]
en: Recipient:
eo: Ricevanto:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption keys:
eo: Ĉifradaj ŝlosiloj:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption preference:
eo: Ĉifrada prefero:

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear
eo: Forigi

[ctx: @action:button]
en: Change...
eo: Ŝanĝi...

en: <placeholder>unknown</placeholder>
eo: <placeholder>nekonata</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
eo: <qt><p>Okazis eraro dum venigado de la ŝlosiloj el la backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Key Listing Failed
eo: Ŝlosila Listo Malsukcesis

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
eo: La backend OpenPGP ne subtenas listŝlosilojn. Kontrolu vian instaladon.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
eo: La backend S/MIME ne subtenas listŝlosilojn. Kontrolu vian instaladon.

en: OpenPGP Key Selection
eo: OpenPGP Ŝlosilo Elekto

en: Please select an OpenPGP key to use.
eo: Bonvolu elekti OpenPGP-ŝlosilon por uzi.

en: S/MIME Key Selection
eo: S/MIME Ŝlosilo Elekto

en: Please select an S/MIME key to use.
eo: Bonvolu elekti S/MIME-klavon por uzi.

en: Key Selection
eo: Ŝlosila Elekto

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
eo: Bonvolu elekti (OpenPGP aŭ S/MIME) ŝlosilon por uzi.

[ctx: Name <email> (validity, created: date)]
en: %1 (%2, created: %3)
eo: %1 (%2, kreita: %3)

[ctx: Name <email> (validity, type, created: date)]
en: %1 (%2, %3, created: %4)
eo: %1 (%2, %3, kreita: %4)

en: Loading keys ...
eo: Ŝargante ŝlosilojn...

en: The key is not valid.
eo: La ŝlosilo ne validas.

en: The key is expired.
eo: La ŝlosilo estas eksvalidigita.

en: The key is revoked.
eo: La ŝlosilo estas revokita.

en: The key is disabled.
eo: La ŝlosilo estas malŝaltita.

en: The key is not designated for encryption.
eo: La ŝlosilo ne estas destinita por ĉifrado.

en: The key is not designated for signing.
eo: La ŝlosilo ne estas destinita por subskribo.

en: The key is not designated for certifying.
eo: La ŝlosilo ne estas destinita por atestado.

en: The key is not designated for authentication.
eo: La ŝlosilo ne estas destinita por aŭtentigo.

en: The key is not secret.
eo: La ŝlosilo ne estas sekreta.

en: The key can be used.
eo: La ŝlosilo povas esti uzata.

en: The key is not trusted enough.
eo: La ŝlosilo ne estas sufiĉe fidinda.

en: Key ID
eo: Ŝlosila ID

en: unknown
eo: nekonata

en: OpenPGP key for <b>%1</b>
eo: OpenPGP-ŝlosilo por <b>%1</b>

en: S/MIME key for <b>%1</b>
eo: S/MIME-klavo por <b>%1</b>

en: Valid from
eo: Valida de

en: Valid until
eo: Valida ĝis

[ctx: Key fingerprint]
en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

[ctx: Key issuer]
en: Issuer
eo: Eldonanto

[ctx: Key status]
en: Status
eo: Statuso

[ctx: Compliance of key]
en: Compliance
eo: Konformeco

[ctx: @action:button]
en: Search for &External Certificates
eo: Serĉu &Eksterajn Atestojn

[ctx: @label:textbox]
en: &Search for:
eo: &Serĉi:

[ctx: @option:check]
en: &Remember choice
eo: Memo&ri elekton

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
eo: <qt><p>Se vi markas ĉi tiun skatolon via elekto estos konservita kaj vi ne estos demandita denove.</p></qt>

[ctx: @action:button]
en: &Reread Keys
eo: &Relegi Ŝlosilojn

[ctx: @action:button]
en: &Start Certificate Manager
eo: Lanĉi Ate&stilan Administranton

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
eo: Neniuj backends trovitaj por listigi ŝlosilojn. Kontrolu vian instaladon.

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
eo: Ne eblis starti atestilo-manaĝeron. Bonvolu kontroli vian instaladon.

[ctx: @title:window]
en: Certificate Manager Error
eo: Eraro pri Atestilo

en: Checking selected keys...
eo: Kontrolante elektitajn klavojn...

en: Fetching keys...
eo: Prenante ŝlosilojn...

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
eo[0]: <qt>Unu backend liveris distranĉitan eligon.<p>Ne ĉiuj disponeblaj ŝlosiloj estas montrataj</p></qt>
eo[1]: <qt>%1 backends liveris distranĉitan eligon.<p>Ne ĉiuj disponeblaj ŝlosiloj estas montrataj</p></qt>

en: Key List Result
eo: Ŝlosila Listo Rezulto

en: Recheck Key
eo: Rekontroli Ŝlosilon

[ctx: @action:button]
en: Show Audit Log
eo: Montri Revizian Protokolon

[ctx: @title:window]
en: Information
eo: Informoj

[ctx: @title:window]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @label]
en: Name
eo: Nomo

en: Enter a name.
eo: Enigu nomon.

[ctx: @label]
en: Email address
eo: Retpoŝta adreso

en: Enter an email address.
eo: Enigu retpoŝtan adreson.

en: The name must not include <, >, and @.
eo: La nomo ne enhavu <, >, kaj @.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
eo: La nomo ne enhavu malpliosignon, pliosignon, kaj helikon.

en: The name must be in the format required by your organization and it must not include <, >, and @.
eo: La nomo devas esti en formato postulita de via organizo kaj ĝi ne enhavu <, >, kaj @.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must be in the format required by your organization and it must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
eo: La nomo devas esti en formato postulita de via organizo kaj ĝi ne enhavu malpliosignon, pliosignon, kaj helikon.

en: Enter an email address in the correct format, like name@example.com.
eo: Eraro: Enigu retpoŝtan adreson en la ĝusta formato, kiel nomo@ekzemplo.com.

en: Enter an email address in the correct format required by your organization.
eo: Enigu retpoŝtan adreson en la ĝusta formato postulita de via organizo.

[ctx: @action:button]
en: Show Details
eo: Montri Detalojn

[ctx: @action:button]
en: Show Matching Keys
eo: Montri Kongruajn Ŝloslojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Show keys matching the email address
eo: Montri klavojn kongruajn kun la retadreso

[ctx: @action:button short for 'Show all keys']
en: Show All
eo: Montri Ĉion

[ctx: @info:tooltip]
en: Show all keys
eo: Montri ĉiujn ŝlosilojn

[ctx: @info:tooltip for a 'Generate new key pair' action in a combobox when a user does not yet have an OpenPGP or S/MIME key.]
en: Generate a new key using your email address.<br/><br/>The key is necessary to decrypt and sign emails. You will be asked for a passphrase to protect this key and the protected key will be stored in your home directory.
eo: @info:tooltip por ago 'Generi novan ŝlosilparon' en kombokesto kiam uzanto ankoraŭ ne havas OpenPGP aŭ S/MIME-ŝlosilon

[ctx: @title:window]
en: Security approval
eo: Sekureca aprobo

en: Generating key for '%1'...
eo: Generante ŝlosilon por '%1'...

en: This can take several minutes.
eo: Ĉi tio povas daŭri plurajn minutojn.

[ctx: @title:window]
en: Key generation
eo: Ŝlosila genero

[ctx: @title:window]
en: Operation Failed
eo: Operacio Malsukcesis

en: Generate a new key pair
eo: Generi novan ŝlosilparon

en: Do not sign this email
eo: Ne subskribi ĉi retpoŝton

[ctx: @info:tooltip for not selecting a key for signing.]
en: The email will not be cryptographically signed.
eo: La retpoŝto ne estos kriptografie subskribita.

[ctx: Caption for signing key selection]
en: Confirm identity '%1' as:
eo: Konfirmi identecon '%1' kiel:

en: No key. Recipient will be unable to decrypt.
eo: Neniu ŝlosilo. Ricevanto ne povos deĉifri.

[ctx: @info:tooltip for No Key selected for a specific recipient.]
en: Do not select a key for this recipient.<br/><br/>The recipient will receive the encrypted email, but it can only be decrypted with the other keys selected in this dialog.
eo: Ne elekti ŝlosilon por ĉi tiu ricevanto.<br/><br/>La ricevanto ricevos la ĉifritan retpoŝton, sed ĝi povas esti malĉifrita nur per la aliaj ŝlosiloj elektitaj en ĉi tiu dialogo.

[ctx: Encrypt to self (email address):]
en: Encrypt to self (%1):
eo: Ĉifri al si (%1):

en: Encrypt to others:
eo: Ĉifri al aliaj:

en: Generate
eo: Generi

en: Protect the generated key with a passphrase.
eo: Protekti la generitan ŝlosilon per pasfrazo.

en: Encrypts the secret key with an unrecoverable passphrase. You will be asked for the passphrase during key generation.
eo: Ĉifras la sekretan ŝlosilon per nerekonstruebla pasfrazo. Vi estos alpetata pri la pasfrazo dum ŝlosilgenerado.

en: Advanced options
eo: Altnivelaj elektebloj

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key Material
eo: Ŝlosila Materialo

[ctx: title:window]
en: Create OpenPGP Certificate
eo: Krei OpenPGP-Atestilon

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
eo: Enigu nomon kaj retpoŝtan adreson uzotan por la atestilo.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
eo: Enigu la nomon kaj/aŭ retpoŝtan adreson de la servilo uzotan por la atestilo.

en: Enter a name or an email address.
eo: Enigu nomon aŭ retpoŝtan adreson.

en: There is a problem.
eo: Estas iu problemo.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default reader
eo: Defaŭlta leganto

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Select the smart card reader that GnuPG shall use.<list><item>The first item will make GnuPG use the first reader that is found.</item><item>The last item allows you to enter a custom reader ID or reader port number.</item><item>All other items represent readers that were found by GnuPG.</item></list></para>
eo: <para>Elektu la leganton de saĝkarto kiun GnuPG uzos.<list><item>La unua ero igos GnuPG uzi la unuan leganton kiu estas trovita.</item><item>La lasta ero permesas al vi enigi propran legilon ID aŭ leganto-portnumero.</item><item>Ĉiuj aliaj eroj reprezentas legantojn kiuj estis trovitaj de GnuPG.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom reader ID or port number
eo: Propra leganto-identigilo aŭ porda numero

[ctx: @title:menu]
en: View Columns
eo: Rigardi Kolumnojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
eo: Montri atestilan liston

en: Show certificate list
eo: Montri atestilan liston

en: VS-NfD compliant
eo: VS-NfD konforma

en: Not VS-NfD compliant
eo: Ne konforma al VS-NfD

[ctx: @label Valid until (<a date>):]
en: Valid until (%1):
eo: Valida ĝis (%1):

[ctx: @label ... (between <a date> and <another date>):]
en: Valid until (between %1 and %2):
eo: Valida ĝis (inter %1 kaj %2):

[ctx: @info]
en: The date cannot be changed.
eo: La dato ne povas esti ŝanĝita.

[ctx: @info ... between <a date> and <another date>.]
en: Enter a date between %1 and %2.
eo: Enigu daton inter %1 kaj %2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Three years from now
eo: Tri jaroj de nun

[ctx: @item:inlistbox]
en: Two years from now
eo: Du jaroj de nun

[ctx: @item:inlistbox]
en: One year from now
eo: Unu jaroj de nun

en: %1-bit %2 (secret key available)
eo: %1-bita %2 (sekreta ŝlosilo disponebla)

en: %1-bit %2
eo: %1-bita %2

en: Signing (Qualified)
eo: Subskribo (Kvalifikita)

en: Signing
eo: Subskribo

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: Certifying User IDs
eo: Atestante de Uzantidentigilojn

en: SSH Authentication
eo: SSH-Aŭtentikigo

en: Disabled
eo: Malebligita

en: Revoked
eo: Revokita

en: Expired
eo: Eksvalidiĝis

en: User ID is certified.
eo: Uzant-ID estas atestita.

en: User ID is not certified.
eo: Uzant-ID ne estas atestita.

en: All User IDs are certified.
eo: Ĉiuj Uzantidentigiloj estas atestitaj.

en: One User ID is not certified. | %1 User IDs are not certified.
eo[0]: Unu Uzant-ID ne estas atestita.
eo[1]: %1 Uzant-ID ne estas atestitaj.

en: The validity cannot be checked at the moment.
eo: La valideco ne povas esti kontrolita nuntempe.

en: Serial number
eo: Seria numero

en: Issuer
eo: Eldonanto

en: Subject
eo: Subjekto

en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

en: Certification trust
eo: Fido pri atestado

en: Trusted issuer?
eo: Fidinda eldonanto?

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Stored
eo: Konservita

[ctx: stored...]
en: on SmartCard with serial no. %1
eo: sur SmartCard kun seria n-ro. %1

[ctx: stored...]
en: on this computer
eo: sur ĉi tiu komputilo

en: Subkey
eo: Subŝlosilo

en: Some keys are revoked, expired, disabled, or invalid.
eo: Iuj ŝlosiloj estas revokitaj, eksvalidigitaj, malŝaltitaj aŭ malvalidaj.

en: All keys are certified.
eo: Ĉiuj ŝlosiloj estas atestitaj.

en: Some keys are not certified.
eo: Iuj ŝlosiloj ne estas atestitaj.

en: The validity of the keys cannot be checked at the moment.
eo: La valideco de la ŝlosiloj ne povas esti kontrolita nuntempe.

[ctx: @info:tooltip]
en: This group does not contain any keys.
eo: Ĉi tiu grupo enhavas neniujn ŝlosilojn.

[ctx: @info:tooltip]
en: Some of the certificates in this group cannot be used for encryption. Using this group can lead to unexpected results.
eo: Iuj el la atestiloj en tiu ĉi grupo ne povas esti uzataj por ĉifrado. Uzo de ĉi grupo povas konduki al neatenditaj rezultoj.

en: Keys:
eo: Ŝlosiloj:

[ctx: this follows a list of keys]
en: and 1 more key | and %1 more keys
eo[0]: kaj unu plua ŝlosilo
eo[1]: kaj %1 pluaj ŝlosiloj

[ctx: @info the expiration date of the key is unknown]
en: unknown
eo: nekonata

en: unlimited
eo: senlima

[ctx: Unknown encryption protocol]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: a group of keys/certificates]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: unknown trust level]
en: unknown
eo: nekonata

en: untrusted
eo: nefidinda

[ctx: marginal trust]
en: marginal
eo: marĝena

[ctx: full trust]
en: full
eo: plena

[ctx: ultimate trust]
en: ultimate
eo: finfina

[ctx: undefined trust]
en: undefined
eo: nedifinita

en: disabled
eo: malfunkciigita

en: revoked
eo: revokita

en: expired
eo: eksvalidiĝis

en: invalid
eo: nevalida

[ctx: as in 'this subkey is ok']
en: OK
eo: Bone

en: valid
eo: valida

en: class %1
eo: klaso %1

en: certificate expired
eo: atestilo eksvalidiĝis

[ctx: fake/invalid signature]
en: bad
eo: malbona

en: no public key
eo: neniu publika ŝlosilo

en: key disabled
eo: ŝlosilo malŝaltita

en: key revoked
eo: ŝlosilo revokita

en: key expired
eo: ŝlosilo eksvalidiĝis

en: Bad signature by unknown certificate %1: %2
eo: Malbona subskribo de nekonata atestilo %1: %2

en: Bad signature by an unknown certificate: %1
eo: Malbona subskribo de nekonata atestilo: %1

en: Bad signature by %1: %2
eo: Malbona subskribo de %1: %2

en: Good signature by unknown certificate %1.
eo: Bona subskribo per nekonata atestilo %1.

en: Good signature by an unknown certificate.
eo: Bona subskribo per nekonata atestilo.

en: Good signature by %1.
eo: Bona subskribo de %1.

en: Invalid signature by unknown certificate %1: %2
eo: Nevalida subskribo de nekonata atestilo %1: %2

en: Invalid signature by an unknown certificate: %1
eo: Nevalida subskribo de nekonata atestilo: %1

en: Invalid signature by %1: %2
eo: Nevalida subskribo de %1: %2

en: This certificate was imported from the following sources:
eo: Ĉi tiu atestilo estis importita de la sekvaj fontoj:

en: The import of this certificate was canceled.
eo: La importo de ĉi tiu atestilo estis nuligita.

en: An error occurred importing this certificate: %1
eo: Okazis eraro dum importado de ĉi tiu atestilo: %1

en: This certificate was new to your keystore. The secret key is available.
eo: Ĉi tiu atestilo estis nova en via ŝlosilvendejo. La sekreta ŝlosilo disponeblas.

en: This certificate is new to your keystore.
eo: Ĉi tiu atestilo estas nova en via ŝlosilvendejo.

en: New user-ids were added to this certificate by the import.
eo: Novaj uzantidentoj estis aldonitaj al ĉi tiu atestilo per la importo.

en: New signatures were added to this certificate by the import.
eo: Novaj subskriboj estis aldonitaj al ĉi tiu atestilo per la importo.

en: New subkeys were added to this certificate by the import.
eo: Novaj subŝlosiloj estis aldonitaj al ĉi tiu atestilo per la importo.

en: The import contained no new data for this certificate. It is unchanged.
eo: La importo enhavis neniujn novajn datumojn por ĉi tiu atestilo. Ĝi estas senŝanĝa.

en: Certify
eo: Atesti

en: Sign
eo: Subskribi

en: Encrypt
eo: Ĉifri

en: Authenticate
eo: Aŭtentikigi

[ctx: name <email> (validity, protocol, creation date)]
en: %1 (%2, %3, created: %4)
eo: %1 (%2, %3, kreita: %4)

[ctx: (validity, protocol, creation date)]
en: (%1, %2, created: %3)
eo: (%1, %2, kreita: %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity)]
en: %2 (1 key, %3) | %2 (%1 keys, %3)
eo[0]: %2 (1 ŝlosilo, %3)
eo[1]: %2 (%1 ŝlosiloj, %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, tag)]
en: %2 (1 key, %3, tag) | %2 (%1 keys, %3, tag)
eo[0]: %2 (1 ŝlosilo, %3, etikedo)
eo[1]: %2 (%1 ŝlosiloj, %3, etikedo)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, group ...)]
en: %2 (1 key, %3, unknown origin) | %2 (%1 keys, %3, unknown origin)
eo[0]: %2 (1 ŝlosilo, %3, nekonata origino)
eo[1]: %2 (%1 ŝlosiloj, %3, nekonata origino)

en: The certificate is marked as your own.
eo: La atestilo estas markita kiel via propra.

en: The certificate belongs to this recipient.
eo: La atestilo apartenas al ĉi tiu ricevanto.

en: The trust model indicates marginally that the certificate belongs to this recipient.
eo: La fidmodelo indikas marĝene, ke la atestilo apartenas al ĉi tiu ricevanto.

en: This certificate should not be used.
eo: Ĉi tiu atestilo ne estu uzata.

en: There is no indication that this certificate belongs to this recipient.
eo: Ne estas indiko, ke ĉi tiu atestilo apartenas al ĉi tiu ricevanto.

en: This group does not contain any keys.
eo: Ĉi tiu grupo enhavas neniujn ŝlosilojn.

[ctx: @info the compliance of the key with certain requirements is unknown]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: As in 'this user ID is valid.']
en: certified
eo: atestita

[ctx: As in 'this user ID is not certified']
en: not certified
eo: ne atestita

[ctx: The validity of this user ID has not been/could not be checked]
en: not checked
eo: ne kontrolita

[ctx: As in all user IDs are valid.]
en: certified
eo: atestita

[ctx: As in not all user IDs are valid.]
en: not certified
eo: ne atestita

[ctx: The validity of the user IDs has not been/could not be checked]
en: not checked
eo: ne kontrolita

[ctx: As in all keys are valid.]
en: all certified
eo: ĉiuj atestitaj

[ctx: As in not all keys are valid.]
en: not all certified
eo: ne ĉiuj atestitaj

en: Keyserver
eo: Ŝlosilservilo

en: File import
eo: Dosiera importo

en: Generated
eo: Generita

[ctx: Certifies this key as partially trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as partially trusted introducer for '%1'.
eo: Certigas ĉi tiun ŝlosilon kiel parte fidinda enkondukilo por '%1'.

[ctx: Certifies this key as fully trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as fully trusted introducer for '%1'.
eo: Certigas ĉi tiun ŝlosilon kiel plene fidinda enkondukilo por '%1'.

[ctx: @info]
en: Unknown algorithm
eo: Nekonata algoritmo

en: The signature is valid but the certificate's validity is unknown.
eo: La subskribo estas valida sed la valideco de la atestilo estas nekonata.

en: The signature is valid but the certificate's validity is undefined.
eo: La subskribo estas valida sed la valideco de la atestilo estas nedifinita.

en: Unknown certificate
eo: Nekonata atestilo

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 using an unknown certificate with fingerprint %2
eo: Subskribo kreita en %1 uzante nekonatan atestilon kun fingrospuro %2

en: Signature created using an unknown certificate with fingerprint %1
eo: Subskribo kreita uzante nekonatan atestilon kun fingrospuro %1

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 with certificate: %2
eo: Subskribo kreita en %1 kun atestilo: %2

en: Signature created with certificate: %1
eo: Subskribo kreita kun atestilo: %1

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature is %1
eo: La subskribo estas %1

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature <b>is not</b> %1.
eo: La subskribo <b>ne estas</b> %1.

en: Error: Signature not verified
eo: Eraro: Subskribo ne konfirmita

en: Good signature
eo: Bona subskribo

en: Signing certificate was revoked
eo: Subskriba atestilo estis revokita

en: Signing certificate is expired
eo: Subskriba atestilo eksvalidiĝis

en: Certificate is not available
eo: Atestilo ne disponeblas

en: Signature expired
eo: Atestilo eksvalidiĝis

en: CRL missing
eo: CRL mankas

en: CRL too old
eo: CRL tro malnova

en: Bad policy
eo: Malbona politiko

en: System error
eo: Sistema eraro

en: Bad signature
eo: Malbona subskribo

en: The signature is invalid: %1
eo: La ŝlosilo ne validas: %1

en: Invalid hex char '%1' in input stream.
eo: Nevalida deksesum-signo '%1' en eniga fluo.

en: Premature end of hex-encoded char in input stream
eo: Tro frua fino de deksesum-kodita signo en eniga fluo
