libkleopatra - en to gl translation catalogue (508 entries)

en: Error in checksum definition %1: %2
gl: Produciuse un erro na definición da suma de comprobación %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
gl: Non é posíbel usar %f e | xuntos en «%1»

en: Quoting error in '%1' entry
gl: Erro de citado na entrada «%1»

en: '%1' too complex (would need shell)
gl: «%1» é complexa de máis (precisaría dun intérprete de ordes)

en: '%1' entry is empty/missing
gl: A entrada «%1» falta ou está baleira

en: '%1' empty or not found
gl: «%1» está baleira ou non se atopou

en: 'id' entry is empty/missing
gl: Falta, ou está baleira, a entrada "id"

en: 'output-file' entry is empty/missing
gl: Falta, ou está baleira, a entrada "output-file"

en: 'file-patterns' entry is empty/missing
gl: Falta, ou está baleira, a entrada "padróns de ficheiro"

en: Caught unknown exception in group %1
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida no grupo %1

en: Common name
gl: Nome normal

en: Surname
gl: Apelido

en: Given name
gl: Nome de pía

en: Location
gl: Lugar

en: Title
gl: Título

en: Organizational unit
gl: Unidade da organización

en: Organization
gl: Organización

en: Postal code
gl: Código postal

en: Country code
gl: Código do país

en: State or province
gl: Estado ou provincia

en: Domain component
gl: Compoñente de dominio

en: Business category
gl: Categoría de negocios

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Mail address
gl: Enderezo de correo

en: Mobile phone number
gl: Número de teléfono móbil

en: Telephone number
gl: Número de teléfono

en: Fax number
gl: Número de fax

en: Street address
gl: Enderezo

en: Unique ID
gl: Identificador único

en: Inline OpenPGP (deprecated)
gl: OpenPGP interno (obsoleto)

en: S/MIME Opaque
gl: S/MIME opaco

en: Any S/MIME
gl: Calquera S/MIME

en: Any OpenPGP
gl: Calquera OpenPGP

en: Any
gl: Calquera

en: Never Encrypt
gl: Non cifrar nunca

en: Always Encrypt
gl: Cifrar sempre

en: Always Encrypt If Possible
gl: Cifrar sempre que for posíbel

en: Ask
gl: Preguntar

en: Ask Whenever Possible
gl: Preguntar cando for posíbel

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
gl: <placeholder>ningún</placeholder>

en: Never Sign
gl: Non asinar nunca

en: Always Sign
gl: Asinar sempre

en: Always Sign If Possible
gl: Asinar sempre que for posíbel

[ctx: no specific preference]
en: <none>
gl: <ningunha>

[ctx: <b>User ID of key</b> (Key ID key ID of key in hex notation)]
en: <b>%1</b> (Key ID 0x%2)
gl: <b>%1</b> (identificador de chave 0x%2)

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>A súa chave OpenPGP de asinado</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>A súa chave OpenPGP de cifrado</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>A súa chave OpenPGP para</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>A súa chave OpenPGP de asinado</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>A súa chave OpenPGP de asinado</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>A súa chave OpenPGP de cifrado</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>A súa chave OpenPGP de cifrado</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>A chave de OpenPGP para</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>A chave de OpenPGP para</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
gl: <p>A súa chave de OpenPGP de asinado</p><p align=center>%1</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
gl: <p>A súa chave de OpenPGP de cifrado</p><p align=center>%1</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
gl: <p>A chave de OpenPGP para</p><p align=center>%1</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>A súa chave de OpenPGP de asinado</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>A súa chave de OpenPGP de asinado</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>A súa chave de OpenPGP de cifrado</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>A súa chave de OpenPGP de cifrado</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>A chave de OpenPGP para</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>A chave de OpenPGP para</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

[ctx: <b>User ID of certificate</b> (serial number serial no. of certificate)]
en: <b>%1</b> (serial number %2)
gl: <b>%1</b> (número de serie %2)

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%2</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%2</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%2</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%2</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%2</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%2</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>O seu certificado S/MIME de sinatura</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>O seu certificado S/MIME de cifrado</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
gl: <p>O seu certificado S/MIME para</p><p align=center>%1</p><p>caducou hai menos dun día.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>O seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>O seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>O seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>O seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
gl[0]: <p>O certificado S/MIME para</p><p align=center>%2</p><p>caducou onte.</p>
gl[1]: <p>O certificado S/MIME para</p><p align=center>%2</p><p>caducou hai %1 días.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
gl: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
gl: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
gl: <p>O certificado raíz</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>O certificado raíz<p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>O certificado raíz<p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>O certificado raíz<p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>O certificado raíz<p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>O certificado raíz<p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>O certificado raíz<p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
gl: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
gl: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
gl: <p>O certificado de intermediario CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>O certificado de intermediario CA<p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>O certificado de intermediario CA<p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>O certificado de intermediario CA<p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>O certificado de intermediario CA<p align=center><b>%3</b></p><p>para o seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>O certificado de intermediario CA<p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>O certificado de intermediario CA<p align=center><b>%3</b></p><p>para o certificado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
gl: <p>O seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
gl: <p>O seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
gl: <p>O certificado S/MIME para</p><p align=center>%2</p><p>caduca hoxe.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>O seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>O seu certificado de sinatura S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>O seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>O seu certificado de cifrado S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
gl[0]: <p>O certificado S/MIME para</p><p align=center>%2</p><p>caduca mañá.</p>
gl[1]: <p>O certificado S/MIME para</p><p align=center>%2</p><p>caduca en %1 días.</p>

[ctx: All Certificates]
en: All
gl: Todos

en: All certificates (except disabled ones)
gl: Todos os certificados (activados)

[ctx: My own Certificates]
en: My Own
gl: Meus

en: My own certificates (except disabled ones)
gl: Certificados propios (activados)

[ctx: Certified Certificates]
en: Certified
gl: Certificado

en: Certificates for which the primary user ID is certified (except disabled ones)
gl: Certificados nos que se certificou o identificador da persoa usuaria principal (activados).

[ctx: Not Certified Certificates]
en: Not Certified
gl: Non certificado

en: Certificates for which the primary user ID is not certified (except disabled ones)
gl: Certificados nos que non se certificou o identificador da persoa usuaria principal (activados).

[ctx: Certificates to certify by the user]
en: To Certify
gl: Por certificar

en: Certificates that are not fully certified and that you may want to certify yourself (except disabled ones)
gl: Certificados que non están completamente certificados que quizais queira certificar manualmente (activados).

[ctx: Not Fully Certified Certificates]
en: Not Fully Certified
gl: Non certificado totalmente

en: Certificates for which not all user IDs are certified (except disabled ones)
gl: Certificados nos que non se certificaron todos os identificadores de persoa usuaria (activados).

[ctx: Fully Certified Certificates]
en: Fully Certified
gl: Totalmente certificado

en: Certificates for which all user IDs are certified (except disabled ones)
gl: Certificados nos que se certificaron todos os identificadores de persoa usuaria (activados).

[ctx: @title:column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: E-Mail
gl: Enderezo de correo electrónico

[ctx: @title:column]
en: Status
gl: Estado

[ctx: @title:column]
en: Valid From
gl: Validez desde

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
gl: Validez ata

[ctx: @title:column]
en: Protocol
gl: Protocolo

[ctx: @title:column]
en: Key ID
gl: Identificador de chave

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
gl: Pegada

[ctx: @title:column]
en: Issuer
gl: Expedición

[ctx: @title:column]
en: Serial Number
gl: Número de serie

[ctx: @title:column]
en: Origin
gl: Orixe

[ctx: @title:column]
en: Last Update
gl: Última actualización

[ctx: @title:column]
en: Certification Trust
gl: Confianza na certificación

[ctx: @title:column]
en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
gl: Algoritmo

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
gl: Identificador de clave pública

[ctx: text for screen readers for an empty name]
en: no name
gl: sen nome

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
gl: sen enderezo de correo electrónico

en: Loading...
gl: Cargando…

[ctx: text for screen readers]
en: not applicable
gl: non aplica

en: ID
gl: Identificador

en: Type
gl: Tipo

en: Valid From
gl: Correcto desde

en: Valid Until
gl: Correcto ata

en: Status
gl: Estado

en: Strength
gl: Forza

en: Usage
gl: Uso

[ctx: yes, is exportable]
en: yes
gl: si

[ctx: no, is not exportable]
en: no
gl: non

[ctx: accessible text for empty list of tags]
en: none
gl: ningunha

en: not applicable
gl: non aplica

en: User ID
gl: Identificador de usuario

en: User ID / Certification Key ID
gl: Identificador de persoa usuaria ou de chave de certificación

en: Name
gl: Nome

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Exportable
gl: Exportábel

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Trust Signature For
gl: Confiar na sinatura para

[ctx: @title:window]
en: View GnuPG Audit Log
gl: Ver o rexistro da auditoría de GnuPG

[ctx: @action:button]
en: &Copy to Clipboard
gl: &Copiar no portapapeis

[ctx: @action:button]
en: &Save to Disk...
gl: Gardar no di&sco…

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
gl: O seu sistema non admite os rexistros de auditoría de GnuPG

[ctx: @title:window]
en: System Error
gl: Erro do sistema

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
gl: Produciuse un erro ao intentar recuperar o rexistro de auditoría de GnuPG:
    %1

en: GnuPG Audit Log Error
gl: Erro de rexistros de auditoría de GnuPG

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
gl: Non se dispón de rexistro de auditoría de GnuPG para esta operación.

[ctx: @title:window]
en: No GnuPG Audit Log
gl: Non hai rexistros de auditoría de GnuPG

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Audit Log Viewer
gl: Visor de rexistros de auditoría de GnuPG

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
gl: Escoller o ficheiro no que gardar o ficheiro de auditoría de GnuPG

en: Could not save to file "%1": %2
gl: Non foi posíbel gardar no ficheiro «%1»: %2

[ctx: @title:window]
en: File Save Error
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro

[ctx: @label:listbox Reader for smart cards]
en: Reader to connect to
gl: Lector ao que conectar

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
gl: Parece que a ferramenta gpgconf empregada para fornecer a información deste diálogo non está instalada axeitadamente. Non devolveu ningún compoñente. Intente executar «%1» na liña de ordes para máis información.

[ctx: Translate this to 'yes' or 'no' (use the English words!) depending on whether your language uses Sentence style capitalization in GUI labels (yes) or not (no). Context: We get some backend strings in that have the wrong capitalization (in English, at least) so we need to force the first character to upper-case. It is this behaviour you can control for your language with this translation.]
en: yes
gl: si

en: 0 - None
gl: 0 - Nada

en: 1 - Basic
gl: 1 - Básico

en: 2 - Verbose
gl: 2 - Detallado

en: 3 - More Verbose
gl: 3 - Máis detallado

en: 4 - All
gl: 4 - Todo

[ctx: @label:textbox]
en: Set the debugging level to
gl: Configurar o nivel de depuración como

en: Show...
gl: Amosar…

en: Edit...
gl: Editar…

[ctx: @title:window]
en: Configure Directory Services
gl: Configurar os servizos de directorios

en: None configured
gl: Ningún configurado

en: 1 server configured | %1 servers configured
gl[0]: configurouse un servidor
gl[1]: Configuráronse %1 servidores

en: Active Directory
gl: Directorio activo

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is a list of all directory services that are configured for use with X.509.
gl: Esta é unha lista de todos os servizos de directorio configurados para usar con X.509.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to use a directory service running on your Active Directory. This works only on Windows and requires GnuPG 2.2.28 or later.
gl: Prema para usar un servizo de directorios no seu directorio activo. Isto só funciona en Windows e require GnuPG 2.2.28 ou superior.

en: LDAP Server
gl: Servidor de LDAP

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service provided by an LDAP server.
gl: Prema para engadir un servizo de directorios fornecido por un servidor de LDAP.

en: Add
gl: Engadir

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service.
gl: Prema para engadir un servizo de directorios.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to add a directory service to the list of services. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
gl: Prema este botón para engadir un servizo de directorios á lista de servizos. O cambio só será efectivo cando confirme o diálogo de configuración.

[ctx: @action:button]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to edit the selected service.
gl: Prema para editar o servizo seleccionado.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to edit the settings of the currently selected directory service. The changes will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
gl: Prema este botón para editar a configuración do servizo de directorios seleccionado actualmente. Os cambios só serán efectivos cando confirme o diálogo de configuración.

[ctx: @action:button]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to remove the selected service.
gl: Prema para retirar o servizo seleccionado.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to remove the currently selected directory service. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
gl: Prema este botón para retirar o servizo de directorio agora escollido. O cambio só será efectivo cando confirme o diálogo de configuración.

[ctx: @title:window]
en: LDAP Directory Service
gl: Servizos de directorios de LDAP

en: Description
gl: Descrición

[ctx: @label:textbox]
en: Available attributes:
gl: Atributos dispoñíbeis:

[ctx: @label:textbox]
en: Current attribute order:
gl: Orde actual dos atributos:

en: available attributes
gl: atributos dispoñíbeis

en: All others
gl: Todos os demais

[ctx: @action:button]
en: Add
gl: Engadir

en: Add to current attribute order
gl: Engadir á orde actual de atributos

[ctx: @action:button]
en: Remove
gl: Retirar

en: Remove from current attribute order
gl: Retirar da orde actual de atributos

[ctx: @action:button]
en: Move to Top
gl: Mover á cima

en: Move to top
gl: Mover ao inicio

[ctx: @action:button]
en: Move Up
gl: Subir

en: Move one up
gl: Subir

[ctx: @action:button]
en: Move Down
gl: Baixar

en: Move one down
gl: Baixar

[ctx: @action:button]
en: Move to Bottom
gl: Mover ao fondo

en: Move to bottom
gl: Mover á fin

en: current attribute order
gl: orde actual dos atributos

en: Host:
gl: Servidor:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the name or IP address of the server hosting the directory service.
gl: Insira o nome ou enderezo de IP do servidor que alberga o servizo de directorio.

[ctx: @info:label]
en: Error: Enter a hostname in the correct format, like ldap.example.com.
gl: Erro: escriba o nome de servidor no formato correcto, como ldap.example.com.

en: Port:
gl: Porto:

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, the default is fine in most cases)</b> Pick the port number the directory service is listening on.
gl: <b>(Opcional, o predeterminado vai ben na maioría dos casos)</b> Escolla o número do porto do polo que escoita o servizo de directorio.

en: Use default
gl: Usar o predeterminado

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Anonymous
gl: Anónima

[ctx: @info:tooltip]
en: Use an anonymous LDAP server that does not require authentication.
gl: Usar un servidor de LDAP anónimo que non require autenticación.

en: Authenticate via Active Directory
gl: Autenticar mediante directorio activo

en: Authenticate via Active Directory (requires GnuPG 2.2.28 or later)
gl: Autenticar mediante directorio activo (require GnuPG 2.2.28 ou superior)

[ctx: @info:tooltip]
en: On Windows, authenticate to the LDAP server using the Active Directory with the current user.
gl: En Windows autenticar co servidor de LDAP usando o directorio activo coa persoa usuaria actual.

en: Authenticate with user and password
gl: Autenticar con usuaria e contrasinal

[ctx: @info:tooltip]
en: Authenticate to the LDAP server with your LDAP credentials.
gl: Autenticar co servidor de LDAP cos credenciais de LDAP.

en: User:
gl: Persoa usuaria:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your LDAP user resp. Bind DN for authenticating to the LDAP server.
gl: Introduza a súa resposta de usuaria de LDAP. Asocie o nome distinguido (DN) para autenticar co servidor de LDAP.

en: Password:
gl: Contrasinal:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your password for authenticating to the LDAP server.<nl/><warning>The password will be saved in the clear in a configuration file in your home directory.</warning>
gl: Escriba o seu contrasinal para autenticar co servidor de LDAP.<nl/><warning>O contrasinal gardarase sen cifrar nun ficheiro de configuración do seu cartafol persoal.</warning>

en: Connection Security
gl: Seguridade da conexión

en: Connection Security (requires GnuPG 2.2.28 or later)
gl: Seguridade da conexión (require GnuPG 2.2.28 ou superior)

en: Use default connection (probably not TLS secured)
gl: Usar a conexión predeterminada (probabelmente non asegurada con TLS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Use GnuPG's default to connect to the LDAP server. By default, GnuPG 2.3 and earlier use a plain, not TLS secured connection. <b>(Not recommended)</b>
gl: Usar a predeterminada de GnuPG para conectar ao servidor de LDAP. De maneira predeterminada, GnuPG 2.3 e versións inferiores usan conexións sen cifrar, non aseguradas con TLS <b>(non recomendado)</b>.

en: Do not use a TLS secured connection
gl: Non usar unha conexión asegurada con TLS

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a plain, not TLS secured connection to connect to the LDAP server. <b>(Not recommended)</b>
gl: Usar unha conexión sen cifrar, non asegurada con TLS, para conectar ao servidor de LDAP (<b>non recomendado</b>).

en: Use TLS secured connection
gl: Usar unha conexión asegurada con TLS

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a standard TLS secured connection (initiated with STARTTLS) to connect to the LDAP server. <b>(Recommended)</b>
gl: Usar unha conexión estándar asegurada con TLS (iniciada con STARTTLS) para conectar ao servidor de LDAP (<b>recomendado</b>).

en: Tunnel LDAP through a TLS connection
gl: Canalizar LDAP por unha conexión TLS

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a TLS secured connection through which the connection to the LDAP server is tunneled. <b>(Not recommended)</b>
gl: Usar unha conexión asegurada con TLS e canalizar a conexión ao servidor de LDAP a través dela (<b>non recomendado</b>).

en: Advanced Settings
gl: Configuración avanzada

en: Base DN:
gl: Nome distinguido (DN) base:

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, can usually be left empty)</b> Enter the base DN for this LDAP server to limit searches to only that subtree of the directory.
gl: <b>(Opcional, adoita poder deixarse baleiro)</b> Insira o nome distinguido (DN) base deste servidor de LDAP para que limite as buscas só a esa subárbore do directorio.

en: Additional flags:
gl: Marcas adicionais:

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter additional flags that are not yet (or no longer) supported by Kleopatra. For example, older versions of GnuPG use <code>ldaps</code> to request a TLS secured connection.
gl: Aquí pode introducir mascas adicionais que Kleopatra aínda non permite ou deixou de permitir. Por exemplo, versións antigas de GnuPG usan <code>ldaps</code> para solicitar unha conexión asegurada con TLS.

[ctx: @title:window]
en: Edit Directory Service
gl: Editar o servizo de directorios

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file dialog
gl: Diálogo para abrir ficheiros

en: Open file dialog
gl: Diálogo para abrir ficheiros

[ctx: @label label text (required)]
en: %1 (required)
gl: %1 (requirida)

[ctx: @info]
en: Error: %1
gl: Erro: %1

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
gl: entrada non válida

en: <placeholder>none</placeholder>
gl: <placeholder>ningún</placeholder>

en: Never Encrypt with This Key
gl: Non cifrar nunca con esta chave

en: Always Encrypt with This Key
gl: Cifrar sempre con esta chave

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
gl: Cifrar cando o cifrado for posíbel

en: Always Ask
gl: Preguntar sempre

en: Ask Whenever Encryption is Possible
gl: Preguntar cando o cifrado for posíbel

[ctx: @title:window]
en: Encryption Key Approval
gl: Aprobación da chave de cifrado

[ctx: @label:textbox]
en: The following keys will be used for encryption:
gl: Usaranse as seguintes chaves para o cifrado:

[ctx: @label:textbox]
en: Your keys:
gl: As súas chaves:

[ctx: @label:textbox]
en: Recipient:
gl: Destinatario:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption keys:
gl: Chaves de cifrado:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption preference:
gl: Preferencia de cifrado:

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: @action:button]
en: Change...
gl: Cambiar…

en: <placeholder>unknown</placeholder>
gl: <placeholder>descoñecido</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
gl: <qt><p>Produciuse un erro ao obter as chaves da infraestrutura:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Key Listing Failed
gl: Fallou o listar as chaves

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
gl: A infraestrutura de OpenPGP non admite listar as chaves. Comprobe a instalación.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
gl: A infraestrutura de S/MIME non admite listar as chaves. Comprobe a instalación.

en: OpenPGP Key Selection
gl: Escolla de chave OpenPGP

en: Please select an OpenPGP key to use.
gl: Por favor, escolla unha chave OpenPGP para usala.

en: S/MIME Key Selection
gl: Escolla de chave S/MIME

en: Please select an S/MIME key to use.
gl: Por favor, escolla unha chave S/MIME para usala.

en: Key Selection
gl: Escolla de chave

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
gl: Por favor, escolla unha chave (OpenPGP ou S/MIME) para usala.

en: Loading keys ...
gl: Cargando as chaves…

en: The key is not valid.
gl: A chave non é válida.

en: The key is expired.
gl: A chave caducou.

en: The key is revoked.
gl: A chave está revogada.

en: The key is disabled.
gl: Desactivouse a chave.

en: The key is not designated for encryption.
gl: A chave non está designada para cifrar.

en: The key is not designated for signing.
gl: A chave non está designada para asinar.

en: The key is not designated for certifying.
gl: A chave non está designada para certificar.

en: The key is not designated for authentication.
gl: A chave non está designada para autenticar.

en: The key is not secret.
gl: A chave non é secreta.

en: The key can be used.
gl: A chave pode usarse.

en: The key is not trusted enough.
gl: Non se confía dabondo na chave.

en: Key ID
gl: Identificador da chave

en: unknown
gl: descoñecido

en: OpenPGP key for <b>%1</b>
gl: Chave OpenPGP para <b>%1</b>

en: S/MIME key for <b>%1</b>
gl: Chave S/MIME para <b>%1</b>

en: Valid from
gl: Válido desde

en: Valid until
gl: Válido ata

[ctx: Key fingerprint]
en: Fingerprint
gl: Pegada dixital

[ctx: Key issuer]
en: Issuer
gl: Emisor

[ctx: Key status]
en: Status
gl: Estado

[ctx: Compliance of key]
en: Compliance
gl: Cumprimento

[ctx: @action:button]
en: Search for &External Certificates
gl: Buscar certificados &externos

[ctx: @label:textbox]
en: &Search for:
gl: Bu&scar:

[ctx: @option:check]
en: &Remember choice
gl: Lembra&r a escolla.

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
gl: <qt><p>Se marca esta opción, a súa escolla almacenarase e non se lle volverá preguntar de novo.</p></qt>

[ctx: @action:button]
en: &Reread Keys
gl: Rele&r as chaves

[ctx: @action:button]
en: &Start Certificate Manager
gl: Iniciar o xe&stor de certificados

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
gl: Non se atoparon infraestruturas para listar as chaves. Comprobe a instalación.

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
gl: Non foi posíbel iniciar o xestor de certificados, comprobe a instalación.

[ctx: @title:window]
en: Certificate Manager Error
gl: Produciuse un erro no xestor de certificados

en: Checking selected keys...
gl: Estanse a comprobar as chaves escollidas…

en: Fetching keys...
gl: Estanse a obter as chaves…

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
gl[0]: <qt>Unha infraestrutura devolveu unha saída cortada.<p>Non se amosan todas as chaves dispoñíbeis</p></qt>
gl[1]: <qt>%1 infraestruturas devolveron unha saída cortada.<p>Non se amosan todas as chaves dispoñíbeis</p></qt>

en: Key List Result
gl: Resultado de listar as chaves

en: Recheck Key
gl: Volver comprobar a chave

[ctx: @title:window]
en: Information
gl: Información

[ctx: @title:window]
en: Error
gl: Erro

[ctx: @label]
en: Name
gl: Nome

en: Enter a name.
gl: Escriba un nome.

[ctx: @label]
en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Enter an email address.
gl: Escriba un enderezo de correo electrónico.

en: The name must not include <, >, and @.
gl: O nome non pode incluír <, > ou @.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
gl: O nome non debe incluír o signo de menor que, o de maior que, ou o signo en (@).

en: The name must be in the format required by your organization and it must not include <, >, and @.
gl: A nome debe estar no formato requirido pola súa organización e non debe incluír <, > e @.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must be in the format required by your organization and it must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
gl: A nome debe estar no formato requirido pola súa organización e non debe incluír signos de menor que (<), de maior que (>), ou de «en» (@).

en: Enter an email address in the correct format, like name@example.com.
gl: Escriba un enderezo de correo electrónico no formato correcto, como nome@example.com.

en: Enter an email address in the correct format required by your organization.
gl: Escriba un enderezo de correo electrónico no formato correcto requirido pola súa organización.

[ctx: @action:button]
en: Show Details
gl: Amosar os detalles

[ctx: @action:button]
en: Show Matching Keys
gl: Amosar as chaves coincidentes

[ctx: @info:tooltip]
en: Show keys matching the email address
gl: Amosar as chaves que coincidan co enderezo de correo electrónico

[ctx: @action:button short for 'Show all keys']
en: Show All
gl: Amosalas todas

[ctx: @info:tooltip]
en: Show all keys
gl: Amosar todas as chaves

[ctx: @info:tooltip for a 'Generate new key pair' action in a combobox when a user does not yet have an OpenPGP or S/MIME key.]
en: Generate a new key using your email address.<br/><br/>The key is necessary to decrypt and sign emails. You will be asked for a passphrase to protect this key and the protected key will be stored in your home directory.
gl: Xerar unha nova chave usando o seu enderezo de correo electrónico.<br/><br/> A chave necesítase para descifrar e asinar mensaxes de correo electrónico. Solicitaráselle unha frase de paso para protexer a chave e a chave protexida almacenarase no seu directorio persoal.

[ctx: @title:window]
en: Security approval
gl: Aprobación de seguridade

[ctx: @option:check]
en: OpenPGP
gl: OpenPGP.

[ctx: @option:check]
en: S/MIME
gl: S/MIME.

en: Generating key for '%1'...
gl: Xerando unha chave para «%1»…

en: This can take several minutes.
gl: Isto pode tardar varios minutos…

[ctx: @title:window]
en: Key generation
gl: Xeración de chaves

[ctx: @title:window]
en: Operation Failed
gl: A operación fallou

en: Generate a new key pair
gl: Xerar unha nova parella de chaves

en: Do not sign this email
gl: Non asinar esta mensaxe

[ctx: @info:tooltip for not selecting a key for signing.]
en: The email will not be cryptographically signed.
gl: A mensaxe de correo electrónico non se asinará de maneira criptográfica.

[ctx: Caption for signing key selection]
en: Confirm identity '%1' as:
gl: Confirmar a identidade «%1» como:

en: No key. Recipient will be unable to decrypt.
gl: Non ha chave. A persoa destinataria non poderá descifrar.

[ctx: @info:tooltip for No Key selected for a specific recipient.]
en: Do not select a key for this recipient.<br/><br/>The recipient will receive the encrypted email, but it can only be decrypted with the other keys selected in this dialog.
gl: Non seleccionar unha chave para este destinatario.<br/><br/> O destinatario recibirá a mensaxe de correo electrónico cifrada, pero só pode descifrarse co resto de chaves seleccionadas neste diálogo.

[ctx: Encrypt to self (email address):]
en: Encrypt to self (%1):
gl: Cifrar para min (%1):

en: Encrypt to others:
gl: Cifrar para outras persoas:

en: Generate
gl: Xerar

en: Protect the generated key with a passphrase.
gl: Protexa a chave xerada cunha frase de paso.

en: Encrypts the secret key with an unrecoverable passphrase. You will be asked for the passphrase during key generation.
gl: Cifra a chave secreta cunha frase de paso que irrecuperábel. Pediráselle a frase de paso durante a xeración da chave.

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key Material
gl: Material da chave

[ctx: title:window]
en: Create OpenPGP Certificate
gl: Crear un certificado de OpenPGP

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
gl: Escriba un nome e un enderezo de correo electrónico para usar para o certificado.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
gl: Escriba un nome e/ou un enderezo de correo electrónico para usar para o certificado.

en: Enter a name or an email address.
gl: Escriba un nome ou un enderezo de correo electrónico.

en: There is a problem.
gl: Hai un problema.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default reader
gl: Lector predeterminado

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Select the smart card reader that GnuPG shall use.<list><item>The first item will make GnuPG use the first reader that is found.</item><item>The last item allows you to enter a custom reader ID or reader port number.</item><item>All other items represent readers that were found by GnuPG.</item></list></para>
gl: <para>Seleccione o lector de tarxetas intelixentes que GnuPG debe usar.<list><item>O primeiro elemento fará que GnuPG use o primeiro lector que atope.</item><item>O último elemento permítelle introducir un identificador ou número de porto personalizado do lector.</item><item>O resto de elementos representan lectores que GnuPG atopou.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom reader ID or port number
gl: Identificador ou número de porto personalizado de lector

[ctx: @title:menu]
en: View Columns
gl: Ver as columnas

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
gl: Amosar a lista de certificados.

en: Show certificate list
gl: Amosar a lista de certificados

en: VS-NfD compliant
gl: Cumpre con VS-NfD

en: Not VS-NfD compliant
gl: Non cumpre con VS-NfD

[ctx: @label Valid until (<a date>):]
en: Valid until (%1):
gl: Validez ata (%1):

[ctx: @label ... (between <a date> and <another date>):]
en: Valid until (between %1 and %2):
gl: Validez ata (entre %1 e %2):

[ctx: @info]
en: The date cannot be changed.
gl: Non é posíbel cambiar a data.

[ctx: @info ... between <a date> and <another date>.]
en: Enter a date between %1 and %2.
gl: Insira unha data entre %1 e %2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Three years from now
gl: En tres anos

[ctx: @item:inlistbox]
en: Two years from now
gl: En dous anos

[ctx: @item:inlistbox]
en: One year from now
gl: Nun ano

en: %1-bit %2 (secret key available)
gl: %2 de %1 bits (chave secreta dispoñíbel)

en: %1-bit %2
gl: %2 de %1 bits

en: Signing (Qualified)
gl: Asinar (cúmprense os requisitos)

en: Signing
gl: Sinatura

en: Encryption
gl: Cifrado

en: Certifying User IDs
gl: Certificando identificadores de persoa usuaria

en: SSH Authentication
gl: Autenticación SSH

en: Disabled
gl: Desactivada

en: Revoked
gl: Revogada

en: Expired
gl: Caducada

en: User ID is certified.
gl: O identificador de persoa usuaria está certificado.

en: User ID is not certified.
gl: O identificador de persoa usuaria non está certificado.

en: All User IDs are certified.
gl: Todos os identificadores de persoa usuaria están certificados.

en: One User ID is not certified. | %1 User IDs are not certified.
gl[0]: Un identificador de persoa usuaria non está certificado.
gl[1]: %1 identificadores de persoa usuaria non están certificados.

en: The validity cannot be checked at the moment.
gl: A validez non pode comprobarse neste momento.

en: Serial number
gl: Número de serie

en: Issuer
gl: Emisor

en: Subject
gl: Asunto

en: a.k.a.
gl: tamén coñecido como

en: Fingerprint
gl: Pegada dixital

en: Certification trust
gl: Confianza na certificación

en: Trusted issuer?
gl: Emisor de confianza?

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Stored
gl: Almacenado

[ctx: stored...]
en: on SmartCard with serial no. %1
gl: na SmartCard co número de serie %1

[ctx: stored...]
en: on this computer
gl: neste computador

en: Some keys are revoked, expired, disabled, or invalid.
gl: Algunhas chaves revogáronse, caducaron, desactiváronse ou non son válidas.

en: All keys are certified.
gl: Todas as chaves están certificadas.

en: Some keys are not certified.
gl: Algunhas chaves non están certificadas.

en: The validity of the keys cannot be checked at the moment.
gl: A validez das chaves non pode comprobarse neste momento.

[ctx: @info:tooltip]
en: This group does not contain any keys.
gl: O grupo non contén chaves.

[ctx: @info:tooltip]
en: Some of the certificates in this group cannot be used for encryption. Using this group can lead to unexpected results.
gl: Algúns dos certificados do grupo non poden usarse para cifrar. Usar o grupo pode dar resultados inesperados.

en: Keys:
gl: Chaves:

[ctx: this follows a list of keys]
en: and 1 more key | and %1 more keys
gl[0]: e 1 chave máis
gl[1]: e %1 chaves máis

[ctx: date format suitable for screen readers; d: day as a number without a leading zero, MMMM: localized month name, yyyy: year as a four digit number]
en: MMMM d, yyyy
gl: d 'de' MMMM 'de' yyyy

[ctx: @info the expiration date of the key is unknown]
en: unknown
gl: descoñecida

en: unlimited
gl: sen límite

[ctx: Unknown encryption protocol]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: a group of keys/certificates]
en: Group
gl: Grupo

[ctx: unknown trust level]
en: unknown
gl: descoñecido

en: untrusted
gl: nulo

[ctx: marginal trust]
en: marginal
gl: parcial

[ctx: full trust]
en: full
gl: completo

[ctx: ultimate trust]
en: ultimate
gl: definitivo

[ctx: undefined trust]
en: undefined
gl: sen definir

en: disabled
gl: desactivado

en: revoked
gl: revogado

en: expired
gl: caducado

en: invalid
gl: incorrecto

[ctx: as in 'this subkey is ok']
en: OK
gl: Aceptar

en: valid
gl: válida

en: class %1
gl: clase %1

en: certificate expired
gl: o certificado caducou

[ctx: fake/invalid signature]
en: bad
gl: malo

en: no public key
gl: sen chave pública

en: key disabled
gl: a chave desactivouse

en: key revoked
gl: a chave revogouse

en: key expired
gl: a chave caducou

en: Bad signature by unknown certificate %1: %2
gl: Sinatura mala dun certificado descoñecido %1: %2

en: Bad signature by an unknown certificate: %1
gl: Sinatura mala dun certificado descoñecido: %1

en: Bad signature by %1: %2
gl: Sinatura mala de %1: %2

en: Good signature by unknown certificate %1.
gl: Sinatura boa dun certificado descoñecido %1.

en: Good signature by an unknown certificate.
gl: Sinatura boa dun certificado descoñecido.

en: Good signature by %1.
gl: Sinatura boa de %1.

en: Invalid signature by unknown certificate %1: %2
gl: Sinatura incorrecta dun certificado descoñecido %1: %2

en: Invalid signature by an unknown certificate: %1
gl: Sinatura incorrecta dun certificado descoñecido: %1

en: Invalid signature by %1: %2
gl: Sinatura incorrecta de %1: %2

en: This certificate was imported from the following sources:
gl: O certificado importouse das seguintes fontes:

en: The import of this certificate was canceled.
gl: Cancelouse a importación deste certificado.

en: An error occurred importing this certificate: %1
gl: Produciuse un erro ao importar o certificado: %1

en: This certificate was new to your keystore. The secret key is available.
gl: O certificado era novo para o seu almacenamento de chaves. A chave secreta está dispoñíbel.

en: This certificate is new to your keystore.
gl: O certificado é novo para o seu almacenamento de chaves.

en: New user-ids were added to this certificate by the import.
gl: A importación engadiu os novos identificadores de usuario a este certificado.

en: New signatures were added to this certificate by the import.
gl: A importación engadiu as novas sinaturas a este certificado.

en: New subkeys were added to this certificate by the import.
gl: A importación engadiu as novas subchaves a este certificado.

en: The import contained no new data for this certificate. It is unchanged.
gl: A importación non contiña ningún dato novo para este certificado. Non cambiou.

en: Certify
gl: Certificar

en: Sign
gl: Asinar

en: Encrypt
gl: Cifrar

en: Authenticate
gl: Autenticar

[ctx: name <email> (validity, protocol, creation date)]
en: %1 (%2, %3, created: %4)
gl: %1 (%2, %3, creado: %4)

[ctx: (validity, protocol, creation date)]
en: (%1, %2, created: %3)
gl: (%1, %2, creado: %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity)]
en: %2 (1 key, %3) | %2 (%1 keys, %3)
gl[0]: %2 (1 chave, %3)
gl[1]: %2 (%1 chaves, %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, tag)]
en: %2 (1 key, %3, tag) | %2 (%1 keys, %3, tag)
gl[0]: %2 (1 chave, %3, etiqueta)
gl[1]: %2 (%1 chaves, %3, etiqueta)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, group ...)]
en: %2 (1 key, %3, unknown origin) | %2 (%1 keys, %3, unknown origin)
gl[0]: %2 (1 chave, %3, orixe descoñecida)
gl[1]: %2 (%1 chaves, %3, orixe descoñecida)

en: The certificate is marked as your own.
gl: O certificado está marcado como seu.

en: The certificate belongs to this recipient.
gl: O certificado pertence a este destinatario.

en: The trust model indicates marginally that the certificate belongs to this recipient.
gl: O modelo de confianza indica parcialmente que o certificado pertence a este destinatario.

en: This certificate should not be used.
gl: Este certificado non debería usarse.

en: There is no indication that this certificate belongs to this recipient.
gl: Non hai ningunha indicación de que este certificado pertenza a este destinatario.

en: This group does not contain any keys.
gl: O grupo non contén chaves.

[ctx: @info the compliance of the key with certain requirements is unknown]
en: unknown
gl: descoñecido

[ctx: As in 'this user ID is valid.']
en: certified
gl: certificado

[ctx: As in 'this user ID is not certified']
en: not certified
gl: non certificado

[ctx: The validity of this user ID has not been/could not be checked]
en: not checked
gl: sen comprobar

[ctx: As in all user IDs are valid.]
en: certified
gl: certificado

[ctx: As in not all user IDs are valid.]
en: not certified
gl: non certificado

[ctx: The validity of the user IDs has not been/could not be checked]
en: not checked
gl: sen comprobar

[ctx: As in all keys are valid.]
en: all certified
gl: todo certificado

[ctx: As in not all keys are valid.]
en: not all certified
gl: non todo certificado

en: Keyserver
gl: Servidor de chaves

en: File import
gl: Importación de ficheiro

en: Generated
gl: Xerada

[ctx: Certifies this key as partially trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as partially trusted introducer for '%1'.
gl: Certifica a chave como introdutora de confianza parcial para «%1».

[ctx: Certifies this key as fully trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as fully trusted introducer for '%1'.
gl: Certifica a chave como introdutora de confianza total para «%1».

[ctx: @info]
en: ECC (Brainpool P-256)
gl: ECC (P-256 de Brainpool)

[ctx: @info]
en: ECC (Brainpool P-384)
gl: ECC (P-384 de Brainpool)

[ctx: @info]
en: ECC (Brainpool P-512)
gl: ECC (P-512 de Brainpool)

[ctx: @info]
en: ECC (NIST P-256)
gl: ECC (P-256 de NIST)

[ctx: @info]
en: ECC (NIST P-384)
gl: ECC (P-384 de NIST)

[ctx: @info]
en: ECC (NIST P-521)
gl: ECC (P-521 de NIST)

en: The signature is valid but the trust in the certificate's validity is only marginal.
gl: A sinatura é correcta pero a confianza na validez do certificado é só marxinal.

en: The signature is valid and the certificate's validity is fully trusted.
gl: A sinatura é correcta e a confianza na validez do certificado é completa.

en: The signature is valid and the certificate's validity is ultimately trusted.
gl: A sinatura é correcta e a confianza na validez do certificado é definitiva.

en: The signature is valid but the certificate's validity is <em>not trusted</em>.
gl: A sinatura é correcta pero <em>non se confía</em> na validez do certificado.

en: The signature is valid but the certificate's validity is unknown.
gl: A sinatura é correcta pero descoñécese a validez do certificado.

en: The signature is valid but the certificate's validity is undefined.
gl: A sinatura é correcta pero a validez do certificado non está definida.

en: Unknown certificate
gl: O certificado é descoñecido

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 using an unknown certificate with fingerprint %2
gl: Sinatura creada o %1 cun certificado descoñecido con pegada %2

en: Signature created using an unknown certificate with fingerprint %1
gl: Sinatura creada cun certificado descoñecido con pegada %1

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 with certificate: %2
gl: Sinatura creada en %1 co certificado: %2

en: Signature created with certificate: %1
gl: Sinatura creada co certificado: %1

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature is %1
gl: A sinatura é %1

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature <b>is not</b> %1.
gl: A sinatura <b>non é</b> %1.

en: Error: Signature not verified
gl: Erro: A sinatura non está verificada

en: Good signature
gl: Sinatura boa

en: Signing certificate was revoked
gl: Revogouse o certificado de sinatura

en: Signing certificate is expired
gl: O certificado de sinatura caducou

en: Certificate is not available
gl: O certificado non está dispoñíbel

en: Signature expired
gl: A sinatura caducou

en: CRL missing
gl: Falta a CRL

en: CRL too old
gl: A CRL é demasiado vella

en: Bad policy
gl: Política mala

en: System error
gl: Erro do sistema

en: Bad signature
gl: Sinatura incorrecta

en: The signature is invalid: %1
gl: A sinatura é incorrecta: %1

en: You can search the certificate on a keyserver or import it from a file.
gl: Pode buscar o certificado nun servidor de chaves ou importalo dun ficheiro.

en: The used key is not certified by you or any trusted person.
gl: Nin vostede nin ningunha persoa de confianza certificou a chave usada.

en: The used certificate is not certified by a trustworthy Certificate Authority or the Certificate Authority is unknown.
gl: A autoridade de certificación que certifica o certificado usado non é de confianza ou non se coñece.

[ctx: @info]
en: GnuPG provides support for OpenPGP/LibrePGP and S/MIME.
gl: GnuPG é compatíbel con OpenPGP/LibrePGP e S/MIME.

[ctx: @info]
en: Libgcrypt is a general purpose cryptographic library.
gl: Libgcrypt é unha biblioteca criptográfica de propósito xeral.

en: Invalid hex char '%1' in input stream.
gl: O carácter hexadecimal «%1» é incorrecto no fluxo de entrada.

en: Premature end of hex-encoded char in input stream
gl: Remate prematuro de carácter codificado en hexadecimal no fluxo de entrada
