libkleopatra - en to nb translation catalogue (144 entries)

en: Error in checksum definition %1: %2
nb: Feil i sjekksumdefinisjon %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
nb: Kan ikke bruke både %f og | i «%1»

en: Quoting error in '%1' entry
nb: Siteringsfeil i oppføringen «%1»

en: '%1' too complex (would need shell)
nb: «%1» er for komplisert (ville trenge et skall)

en: '%1' entry is empty/missing
nb: «%1»-oppføring er tom/mangler

en: '%1' empty or not found
nb: «%1» er tom eller ikke funnet

en: 'id' entry is empty/missing
nb: «id»-oppføring er tom/mangler

en: 'output-file' entry is empty/missing
nb: «utdata-fil» er tom/mangler

en: 'file-patterns' entry is empty/missing
nb: «filmønstre» mangler eller er tomt

en: Caught unknown exception in group %1
nb: Fanget opp ukjent avvik i gruppe %1

en: Common name
nb: Vanlig navn

en: Surname
nb: Etternavn

en: Given name
nb: Fornavn

en: Location
nb: Sted

en: Title
nb: Tittel

en: Organizational unit
nb: Organisasjonsenhet

en: Organization
nb: Organisasjon

en: Postal code
nb: Postnummer

en: Country code
nb: Landkode

en: State or province
nb: Stat eller provins

en: Domain component
nb: Domene-komponent

en: Business category
nb: Forretningskategori

en: Email address
nb: E-post-adresse

en: Mail address
nb: Postadresse

en: Mobile phone number
nb: Mobiltelefonnummer

en: Telephone number
nb: Telefonnummer

en: Fax number
nb: Faksnummer

en: Street address
nb: Gateadresse

en: Unique ID
nb: Entydig ID

en: Inline OpenPGP (deprecated)
nb: OpenPGP innebygd (frarådes)

en: S/MIME Opaque
nb: S/MIME-gjennomsiktig

en: Any
nb: Alle

en: Never Encrypt
nb: Krypter aldri

en: Always Encrypt
nb: Krypter alltid

en: Always Encrypt If Possible
nb: Krypter alltid hvis mulig

en: Ask
nb: Spør

en: Ask Whenever Possible
nb: Spør når det er mulig

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
nb: <placeholder>ingen</placeholder>

en: Never Sign
nb: Signer aldri

en: Always Sign
nb: Signer alltid

en: Always Sign If Possible
nb: Signer alltid hvis mulig

[ctx: no specific preference]
en: <none>
nb: <ingen>

en: Valid From
nb: Gyldig fra

en: Strength
nb: Styrke

en: Usage
nb: Bruk

en: User ID
nb: Bruker-ID

en: Name
nb: Navn

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
nb: Ditt system støtter ikke GnuPG kontroll-logger

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
nb: Det oppsto en feil under forsøk på å hente GnuPG kontroll-loggen:
    %1

en: GnuPG Audit Log Error
nb: Feil ved GnuPG kontroll-logg

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
nb: Ingen GnuPG kontroll-logg er tilgjengelig for denne handlinga.

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
nb: Angi fila for lagring av GnuPG kontroll-logg

en: Could not save to file "%1": %2
nb: Kunne ikke lagre til fila «%1»: %2

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
nb: Det ser ikke ut til at gpgconf-verktøyet er riktig installert; det brukes til å håndtere informasjon for dette dialogvinduet. Ingen komponenter ble hentet. Forsøk å kjøre «%1» på kommandolinja for å få mer informasjon.

en: Show...
nb: Vis …

en: Edit...
nb: Rediger …

en: 1 server configured | %1 servers configured
nb[0]: 1 tjener satt opp
nb[1]: %1 tjenere satt opp

en: Description
nb: Beskrivelse

en: All others
nb: Alle andre

en: Add to current attribute order
nb: Legg til til gjeldende attributtrekkefølge

en: Remove from current attribute order
nb: Fjern fra gjeldende attributtrekkefølge

en: Move to top
nb: Flytt til øverst

en: Move one up
nb: Flytt én opp

en: Move one down
nb: Flytt én ned

en: Move to bottom
nb: Flytt til nederst

en: <placeholder>none</placeholder>
nb: <placeholder>ingen</placeholder>

en: Never Encrypt with This Key
nb: Krypter aldri med denne nøkkelen

en: Always Encrypt with This Key
nb: Krypter alltid med denne nøkkelen

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
nb: Krypter alltid når det er mulig

en: Always Ask
nb: Spør alltid

en: Ask Whenever Encryption is Possible
nb: Spør alltid når kryptering er mulig

en: <placeholder>unknown</placeholder>
nb: <placeholder>ukjent</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nb: <qt><p> Det oppsto en feil da nøklene ble hentet fra motoren:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
nb: OpenPGP-motoren støtter ikke nøkkelliste. Sjekk installasjonen.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
nb: S/MIME-motoren støtter ikke nøkkelliste. Sjekk installasjonen.

en: OpenPGP Key Selection
nb: Valg av OpenPGP-nøkkel

en: Please select an OpenPGP key to use.
nb: Velg OpenPGP-nøkkelen som skal brukes.

en: S/MIME Key Selection
nb: Valg av S/MIME-nøkkel

en: Please select an S/MIME key to use.
nb: Velg en S/MIME-nøkkel som skal brukes.

en: Key Selection
nb: Nøkkelvalg

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
nb: Velg en (OpenPGP eller S/MIME) nøkkel som skal brukes.

en: The key is expired.
nb: Nøkkelen er utløpt.

en: The key is disabled.
nb: Nøkkelen er slått av.

en: Key ID
nb: Nøkkel-ID

en: unknown
nb: ukjent

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
nb: <qt><p>Dersom du krysser av her, blir valget lagret slik at du ikke blir spurt igjen.</p></qt>

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
nb: Fant ingen motor for nøkkelliste. Sjekk installasjonen.

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
nb: Klarte ikke starte sertifikathåndteringa. Kontroller installasjonen.

en: Checking selected keys...
nb: Undersøker valgte nøkler …

en: Fetching keys...
nb: Henter nøkler …

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
nb[0]: <qt>En motor ga avkuttet utdata. <p>Ikke alle tilgjengelige nøkler er vist</p></qt>
nb[1]: <qt>%1 motorer ga avkuttet utdata.<p>Ikke alle tilgjengelige nøkler er vist</p></qt>

en: Key List Result
nb: Nøkkelliste-resultat

en: Recheck Key
nb: Sjekk nøkkel om igjen

en: %1-bit %2 (secret key available)
nb: %1-bit %2 (hemmelig nøkkel finnes)

en: Signing
nb: Signering

en: Encryption
nb: Kryptering

en: SSH Authentication
nb: SSH-autentisering

en: Revoked
nb: Tilbakekalt

en: Expired
nb: Utløpt

en: Serial number
nb: Serienummer

en: Issuer
nb: Utsteder

en: Subject
nb: Emne

en: a.k.a.
nb: Alias

en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

en: Trusted issuer?
nb: Tiltrodd utsteder?

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

[ctx: stored...]
en: on SmartCard with serial no. %1
nb: på SmartCard med serienr. %1

[ctx: stored...]
en: on this computer
nb: på denne maskinen

[ctx: Unknown encryption protocol]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: unknown trust level]
en: unknown
nb: ukjent

en: untrusted
nb: ikke tiltrodd

[ctx: marginal trust]
en: marginal
nb: marginalt

[ctx: full trust]
en: full
nb: fullstendig

[ctx: ultimate trust]
en: ultimate
nb: ytterst

[ctx: undefined trust]
en: undefined
nb: udefinert

en: revoked
nb: tilbakekalt

en: expired
nb: utløpt

en: invalid
nb: ugyldig

en: valid
nb: gyldig

en: class %1
nb: klasse %1

en: certificate expired
nb: sertifikatet er utløpt

[ctx: fake/invalid signature]
en: bad
nb: feil

en: Bad signature by unknown certificate %1: %2
nb: Feil i signatur med ukjent sertifikat %1: %2

en: Bad signature by an unknown certificate: %1
nb: Feil i signatur med et ukjent sertifikat : %1

en: Bad signature by %1: %2
nb: Feil i signatur av %1: %2

en: Good signature by unknown certificate %1.
nb: God signatur med ukjent sertifikat %1.

en: Good signature by an unknown certificate.
nb: God signatur med et ukjent sertifikat .

en: Good signature by %1.
nb: God signatur av %1.

en: Invalid signature by unknown certificate %1: %2
nb: Ugyldig signatur med ukjent sertifikat %1: %2

en: Invalid signature by an unknown certificate: %1
nb: Ugyldig signatur med et ukjent sertifikat : %1

en: Invalid signature by %1: %2
nb: Ugyldig signatur av %1: %2

en: This certificate was imported from the following sources:
nb: Dette sertifikatet ble importert fra følgende kilder:

en: The import of this certificate was canceled.
nb: Import av dette sertifikatet ble avbrutt.

en: An error occurred importing this certificate: %1
nb: Det oppsto en feil ved forsøk på å importere dette sertifikatet: %1

en: This certificate was new to your keystore. The secret key is available.
nb: Dette sertifikatet var nytt for nøkkellageret ditt. Den hemmelige nøkkelen finnes.

en: This certificate is new to your keystore.
nb: Dette sertifikatet er nytt for nøkkellageret ditt.

en: New user-ids were added to this certificate by the import.
nb: Importeringen la til nye bruker-id-er til dette sertifikatet.

en: New signatures were added to this certificate by the import.
nb: Importen la nye signaturer til dette sertifikatet.

en: New subkeys were added to this certificate by the import.
nb: Importen la nye undernøkler til dette sertifikatet.

en: The import contained no new data for this certificate. It is unchanged.
nb: Importen inneholdt ikke nye data for dette sertifikatet. Det er uendret.

en: Certify
nb: Sertifisere

en: Encrypt
nb: Krypter

en: Authenticate
nb: Autentiser
