libkleopatra - en to sl translation catalogue (515 entries)

en: Error in checksum definition %1: %2
sl: Napaka v določilu %1 nadzorne vsote: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
sl: V '%1' ni mogoče hkrati uporabiti %f in |

en: Quoting error in '%1' entry
sl: Napaka navajanja v vnosu '%1'

en: '%1' too complex (would need shell)
sl: '%1' je preveč zapleten (potrebna bi bila lupina)

en: '%1' entry is empty/missing
sl: Vnos '%1' je prazen ali pa manjka

en: '%1' empty or not found
sl: '%1' je prazen ali ni bil najden

en: 'id' entry is empty/missing
sl: Vnos 'id' je prazen ali pa manjka

en: 'output-file' entry is empty/missing
sl: Vnos 'output-file' je prazen ali pa manjka

en: 'file-patterns' entry is empty/missing
sl: Vnos 'file-patterns' je prazen ali pa manjka

en: Caught unknown exception in group %1
sl: Ujeta neznana izjema v skupini %1

en: Common name
sl: Splošno ime

en: Surname
sl: Priimek

en: Given name
sl: Dano ime

en: Location
sl: Kraj

en: Title
sl: Naziv

en: Organizational unit
sl: Organizacijska enota

en: Organization
sl: Organizacija

en: Postal code
sl: Poštna številka

en: Country code
sl: Koda države

en: State or province
sl: Dežela ali pokrajina

en: Domain component
sl: Sestavni del domene

en: Business category
sl: Poslovna kategorija

en: Email address
sl: E-poštni naslov

en: Mail address
sl: Poštni naslov

en: Mobile phone number
sl: Številka prenosnega telefona

en: Telephone number
sl: Telefonska številka

en: Fax number
sl: Številka faksa

en: Street address
sl: Ulični naslov

en: Unique ID
sl: Edinstven ID

en: Inline OpenPGP (deprecated)
sl: Znotrajvrstični OpenPGP (opuščeno)

en: Any S/MIME
sl: Katerikoli S/MIME

en: Any OpenPGP
sl: Katerikoli OpenPGP

en: Any
sl: Katerikoli

en: Never Encrypt
sl: Nikoli ne šifriraj

en: Always Encrypt
sl: Vedno šifriraj

en: Always Encrypt If Possible
sl: Vedno šifriraj, če je mogoče

en: Ask
sl: Vprašaj

en: Ask Whenever Possible
sl: Vprašaj, vedno ko je mogoče

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
sl: <placeholder>brez</placeholder>

en: Never Sign
sl: Nikoli ne podpiši

en: Always Sign
sl: Vedno podpiši

en: Always Sign If Possible
sl: Vedno podpiši, če je mogoče

[ctx: no specific preference]
en: <none>
sl: <brez>

[ctx: <b>User ID of key</b> (Key ID key ID of key in hex notation)]
en: <b>%1</b> (Key ID 0x%2)
sl: <b>%1</b> (ID ključa 0x%2)

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>je potekel pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>je potekel pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Ključ OpenPGP za </p><p align=center>%1</p><p>je potekel pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p><p><p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p><p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevi.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevi.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Ključ OpenPGP za</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Ključ OpenPGP za</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Ključ OpenPGP za</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Ključ OpenPGP za</p><p align=center>%2</p><p>je potekel pred %1 dnevi.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>poteče danes.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>poteče danes.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Ključ OpenPGP za</p><p align=center>%1</p><p>poteče danes.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Vaš ključ podpisovanja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Vaš ključ šifriranja OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Ključ OpenPGP za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Ključ OpenPGP za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Ključ OpenPGP za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Ključ OpenPGP za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>

[ctx: <b>User ID of certificate</b> (serial number serial no. of certificate)]
en: <b>%1</b> (serial number %2)
sl: <b>%1</b> (serijska številka %2)

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%2</b></p><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>je poteklo pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%2</b></p><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>je poteklo pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%2</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>je poteklo pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Korensko potrdilo</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%2</b></p><p>za vaše potrdilo podpisovanja S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>je poteklo pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%2</b></p><p>za vaše potrdilo šifriranja S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>je poteklo pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%2</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>je poteklo pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo podpisovanja S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo podpisovanja S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo podpisovanja S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo podpisovanja S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo šifriranja S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo šifriranja S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo šifriranja S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za vaše potrdilo šifriranja S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b></p><p>za potrdilo S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%1</b></p><p>je poteklo pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%1</b></p><p>je poteklo pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
sl: <p>Potrdilo S/MIME za </p><p align=center><b>%1</b></p><p>je poteklo pred manj kot enim dnevom.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
sl[0]: <p>Potrdilo S/MIME za</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>
sl[1]: <p>Potrdilo S/MIME za</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevom.</p>
sl[2]: <p>Potrdilo S/MIME za</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevoma.</p>
sl[3]: <p>Potrdilo S/MIME za</p><p align=center><b>%2</b></p><p>je poteklo pred %1 dnevi.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče danes.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče danes.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče danes.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Korensko potrdilo za</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče danes.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče danes.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče danes.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Vmesno potrdilo CA</p><p align=center><b>%3</b><p>za potrdilo S/MIME za</p><p align=center>%2</p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče danes.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče danes.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
sl: <p>Potrdilo S/MIME za</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče danes.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Vaše potrdilo za podpisovanje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Vaše potrdilo za šifriranje S/MIME</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dni.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
sl[0]: <p>Potrdilo S/MIME za</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dni.</p>
sl[1]: <p>Potrdilo S/MIME za</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dan.</p>
sl[2]: <p>Potrdilo S/MIME za</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dneva.</p>
sl[3]: <p>Potrdilo S/MIME za</p><p align=center><b>%2</b></p><p>poteče čez %1 dni.</p>

[ctx: All Certificates]
en: All
sl: Vse

en: All certificates (except disabled ones)
sl: Vsa potrdila (razen onemogočenih)

[ctx: My own Certificates]
en: My Own
sl: Moja lastna

en: My own certificates (except disabled ones)
sl: Moja lastna potrdila (razen onemogočenih)

[ctx: Certified Certificates]
en: Certified
sl: Potrjena

en: Certificates for which the primary user ID is certified (except disabled ones)
sl: Potrdila za katera je primarni določilnik uporabnika potrjen (razen onemogočenih)

[ctx: Not Certified Certificates]
en: Not Certified
sl: Nepotrjena

en: Certificates for which the primary user ID is not certified (except disabled ones)
sl: Potrdila za katera primarni določilnik uporabnika ni potrjen (razen onemogočenih)

[ctx: Certificates to certify by the user]
en: To Certify
sl: Za potrjevanje

en: Certificates that are not fully certified and that you may want to certify yourself (except disabled ones)
sl: Potrdila, ki niso v celoti potrjena in jih boste morda želeli potrditi sami (razen onemogočenih)

[ctx: Not Fully Certified Certificates]
en: Not Fully Certified
sl: Ne v celoti potrjena

en: Certificates for which not all user IDs are certified (except disabled ones)
sl: Potrdila, za katere niso potrjeni vsi uporabniški določilniki (razen onemogočenih)

[ctx: Fully Certified Certificates]
en: Fully Certified
sl: Polno potrjena

en: Certificates for which all user IDs are certified (except disabled ones)
sl: Potrdila, za katera so potrjeni vsi uporabniški določilniki (razen onemogočenih)

[ctx: @title:column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: E-Mail
sl: E-pošta

[ctx: @title:column]
en: Status
sl: Stanje

[ctx: @title:column]
en: Valid From
sl: Veljaven od

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
sl: Veljaven do

[ctx: @title:column]
en: Protocol
sl: Protokol

[ctx: @title:column]
en: Key ID
sl: ID ključa

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
sl: Prstni odtis

[ctx: @title:column]
en: Issuer
sl: Izdajatelj

[ctx: @title:column]
en: Serial Number
sl: Serijska številka

[ctx: @title:column]
en: Origin
sl: Izvir

[ctx: @title:column]
en: Last Update
sl: Zadnja posodobitev

[ctx: @title:column]
en: Certification Trust
sl: Zaupanje overovitve

[ctx: @title:column]
en: Tags
sl: Značke

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
sl: Algoritem

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
sl: Oprimek ključa

[ctx: text for screen readers for an empty name]
en: no name
sl: ni imena

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
sl: ni e-pošte

en: Loading...
sl: Nalaganje …

[ctx: text for screen readers]
en: not applicable
sl: ni smiselno

en: Type
sl: Vrsta

en: Valid From
sl: Veljaven od

en: Valid Until
sl: Veljaven do

en: Status
sl: Stanje

en: Strength
sl: Moč

en: Usage
sl: Uporaba

[ctx: yes, is exportable]
en: yes
sl: da

[ctx: no, is not exportable]
en: no
sl: ne

[ctx: accessible text for empty list of tags]
en: none
sl: brez

en: not applicable
sl: ni smiselno

en: User ID
sl: ID uporabnika

en: User ID / Certification Key ID
sl: Uporabnikov določilnik / ID ključa potrdila

en: Name
sl: Ime

en: Email
sl: E-pošta

en: Exportable
sl: Možno izvoziti

en: Tags
sl: Značke

en: Trust Signature For
sl: Zaupaj podpisu za

[ctx: @title:window]
en: View GnuPG Audit Log
sl: Ogled dnevnika presoje varnosti GnuPG

[ctx: @action:button]
en: &Copy to Clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

[ctx: @action:button]
en: &Save to Disk...
sl: &Shrani na disk...

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
sl: Vaš sistem ne podpira dnevnikov presoje varnosti GnuPG

[ctx: @title:window]
en: System Error
sl: Sistemska napaka

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
sl: Med pridobivanjem dnevnika presoje varnosti GnuPG je prišlo do napake:
    %1

en: GnuPG Audit Log Error
sl: Napaka dnevnika presoje varnosti GnuPG

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
sl: Za to dejanje ni na voljo dnevnika presoje varnosti GnuPG.

[ctx: @title:window]
en: No GnuPG Audit Log
sl: Ni dnevnika presoje varnosti GnuPG

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Audit Log Viewer
sl: Pregledovalnik dnevnika presoje GnuPG

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
sl: Izberite datoteko za shranitev dnevnika presoje varnosti GnuPG

en: HTML files (*.html)
sl: Datoteke HTML (*.html)

en: Could not save to file "%1": %2
sl: Ni bilo mogoče shraniti v datoteko "%1": %2

[ctx: @title:window]
en: File Save Error
sl: Napaka pri shranjevanju datoteke

[ctx: @label:listbox Reader for smart cards]
en: Reader to connect to
sl: Bralnik, ki naj se poveže

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
sl: Videti je, da orodje gpgconf, ki je potrebno za pridobivanje podatkov za to pogovorno okno, ni pravilno nameščeno. Vrnilo ni nobenega sestavnega dela. Za več podrobnosti poskusite iz ukazne vrstice zagnati »%1«.

en: 0 - None
sl: 0 - brez

en: 1 - Basic
sl: 1 - osnovno

en: 2 - Verbose
sl: 2 - podrobni izpis

en: 3 - More Verbose
sl: 3 - bolj podrobni izpis

en: 4 - All
sl: 4 - vse

[ctx: @label:textbox]
en: Set the debugging level to
sl: Raven razhroščevanja nastavi na

en: Show...
sl: Pokaži...

en: Edit...
sl: Uredi...

[ctx: @title:window]
en: Configure Directory Services
sl: Nastavi imeniško storitev

en: None configured
sl: Ni nastavljenih

en: 1 server configured | %1 servers configured
sl[0]: %1 nastavljenih strežnikov
sl[1]: %1 nastavljen strežnik
sl[2]: %1 nastavljena strežnika
sl[3]: %1 nastavljeni strežniki

en: Active Directory
sl: Aktivni imenik

[ctx: @label]
en: Directory services
sl: Imeniške storitve

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is a list of all directory services that are configured for use with X.509.
sl: To je seznam vseh imeniških storitev, ki so nastavljene za uporabo z X.509.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to use a directory service running on your Active Directory. This works only on Windows and requires GnuPG 2.2.28 or later.
sl: Kliknite za uporabo imeniške storitve na vašem aktivnem imeniku. To deluje samo v okolju Windows in zahteva GnuPG 2.2.28 ali novejšega.

en: LDAP Server
sl: Strežnik LDAP

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service provided by an LDAP server.
sl: Kliknite za dodajanje imeniške storitve, ki jo zagotavlja strežnik LDAP.

en: Add
sl: Dodaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service.
sl: Kliknite za dodajanje imeniške storitve.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to add a directory service to the list of services. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
sl: Kliknite ta gumb, da dodate imeniško storitev v seznam storitev. Sprememba bo stopila v veljavo, šele ko potrdite spremembe v glavnem nastavitvenem oknu.

[ctx: @action:button]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to edit the selected service.
sl: Kliknite za urejanje trenutno izbrane storitve.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to edit the settings of the currently selected directory service. The changes will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
sl: Kliknite ta gumb, da uredite trenutno izbrano imeniško storitev. Sprememba bo stopila v veljavo, šele ko potrdite spremembe v glavnem nastavitvenem oknu.

[ctx: @action:button]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to remove the selected service.
sl: Kliknite za odstranitev izbrane storitve.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to remove the currently selected directory service. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
sl: Kliknite ta gumb, da odstranite trenutno izbrano imeniško storitev. Sprememba bo stopila v veljavo, šele ko potrdite spremembe v glavnem nastavitvenem oknu.

[ctx: @title:window]
en: LDAP Directory Service
sl: Imeniške storitve LDAP

en: Description
sl: Opis

[ctx: @label:textbox]
en: Available attributes:
sl: Razpoložljivi atributi:

[ctx: @label:textbox]
en: Current attribute order:
sl: Trenutni vrstni red atributov:

en: available attributes
sl: razpoložljivi atributi

en: All others
sl: Vsi ostali

[ctx: @action:button]
en: Add
sl: Dodaj

en: Add to current attribute order
sl: Dodaj k trenutnemu vrstnemu redu atributov

[ctx: @action:button]
en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove from current attribute order
sl: Odstrani iz trenutnega vrstnega reda atributov

[ctx: @action:button]
en: Move to Top
sl: Premakni na vrh

en: Move to top
sl: Premakni na vrh

[ctx: @action:button]
en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move one up
sl: Premakni eno gor

[ctx: @action:button]
en: Move Down
sl: Premakni dol

en: Move one down
sl: Premakni eno dol

[ctx: @action:button]
en: Move to Bottom
sl: Premakni na dno

en: Move to bottom
sl: Premakni na dno

en: current attribute order
sl: trenutni vrstni red atributov

en: Host:
sl: Gostitelj:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the name or IP address of the server hosting the directory service.
sl: Vnesite ime ali IP naslov strežnika, ki gosti imeniško storitev.

[ctx: @info:label]
en: Error: Enter a hostname in the correct format, like ldap.example.com.
sl: Napaka: Vnesite ime gostitelja v pravilnem formatu kot npr. ldap.example.com.

en: Port:
sl: Vrata:

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, the default is fine in most cases)</b> Pick the port number the directory service is listening on.
sl: <b>(izbirno, privzeta vrednost je običajno v redu)</b> Izberite številko vrat, na katerih posluša imeniška storitev.

en: Use default
sl: Uporabi privzeto

en: Authentication
sl: Overjanje

en: Anonymous
sl: Anonimnež

[ctx: @info:tooltip]
en: Use an anonymous LDAP server that does not require authentication.
sl: Uporabite anonimni strežnik LDAP, ki ne zahteva overjanja.

en: Authenticate via Active Directory
sl: Overite prek aktivnega imenika

en: Authenticate via Active Directory (requires GnuPG 2.2.28 or later)
sl: Overite prek aktivnega imenika (zahteva GnuPG 2.2.28 ali novejšega)

[ctx: @info:tooltip]
en: On Windows, authenticate to the LDAP server using the Active Directory with the current user.
sl: V okolju Windows se overite na strežniku LDAP z uporabo aktivnega imenika s trenutnim uporabnikom.

en: Authenticate with user and password
sl: Overite se z uporabnikom in geslom

[ctx: @info:tooltip]
en: Authenticate to the LDAP server with your LDAP credentials.
sl: Overite se na strežniku LDAP z vašimi poverilnicami LDAP.

en: User:
sl: Uporabnik:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your LDAP user resp. Bind DN for authenticating to the LDAP server.
sl: Vnesite vašega uporabnika LDAP. Povežite DN za overjanje na strežnik LDAP.

en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your password for authenticating to the LDAP server.<nl/><warning>The password will be saved in the clear in a configuration file in your home directory.</warning>
sl: Vnesite vaše geslo za overjanje na strežnik LDAP.<nl/><warning>Geslo bo shranjeno v odprtem besedilu v nastavitveni datoteki v vašem domačem imeniku.</warning>

en: Connection Security
sl: Varnost povezave

en: Connection Security (requires GnuPG 2.2.28 or later)
sl: Varnost povezave (zahteva GnuPG 2.2.28 ali novejše)

en: Use default connection (probably not TLS secured)
sl: Uporabi privzeto povezavo (verjetno ni zavarovana s TLS)

[ctx: @info:tooltip]
en: Use GnuPG's default to connect to the LDAP server. By default, GnuPG 2.3 and earlier use a plain, not TLS secured connection. <b>(Not recommended)</b>
sl: Uporabite privzeti GnuPG za povezavo na strežnik LDAP. Privzeto uporablja GnuPG 2.3 in starejši odprto povezavo in ne zavarovano s TLS. <b>(Ne priporočamo)</b>

en: Do not use a TLS secured connection
sl: Ne uporabljajte povezave zavarovane s TLS

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a plain, not TLS secured connection to connect to the LDAP server. <b>(Not recommended)</b>
sl: Uporabi odprto povezavo in ne povezave zavarovane s TLS do strežnika LDAP.<b>(Ni priporočljivo)</b>

en: Use TLS secured connection
sl: Uporabi povezavo zavarovano s TLS

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a standard TLS secured connection (initiated with STARTTLS) to connect to the LDAP server. <b>(Recommended)</b>
sl: Uporabi standardno povezavo zavarovano s TLS (začeto s STARTLS za povezavo s strežnikom LDAP.<b>(Priporočljivo)</b>

en: Tunnel LDAP through a TLS connection
sl: Tunel LDAP prek povezave TLS

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a TLS secured connection through which the connection to the LDAP server is tunneled. <b>(Not recommended)</b>
sl: Uporabite zaščiteno povezavo TLS, preko katere je povezava s strežnikom LDAP tunelizirana. <b>(Ni priporočljivo)</b>

en: Advanced Settings
sl: Napredne nastavitve

en: Base DN:
sl: Osnovni DN:

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, can usually be left empty)</b> Enter the base DN for this LDAP server to limit searches to only that subtree of the directory.
sl: <b>(Neobvezno, je običajno lahko prazno)</b> Vnesite osnovni DN za ta strežnik LDAP in tako omejite iskanje na poddrevo imenika.

en: Additional flags:
sl: Dodatne zastavice:

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter additional flags that are not yet (or no longer) supported by Kleopatra. For example, older versions of GnuPG use <code>ldaps</code> to request a TLS secured connection.
sl: Tu lahko vnesete dodatne zastavice, ki še niso (ali niso več) podprte v Kleopatri. Na primer starejše verzije GnuPG uporabljajo <code>ldaps</code> za zahtevek za TLS varovano povezavo.

[ctx: @title:window]
en: Edit Directory Service
sl: Uredi imeniške storitve

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file dialog
sl: Odpri pogovorno okno datoteke

en: Open file dialog
sl: Odpri pogovorno okno datotek

[ctx: @info Used as error message for a required text input]
en: Enter a value.
sl: Vnesite vrednost.

[ctx: @info Used as generic error message for a text input]
en: Enter a value in the correct format.
sl: Vnesite ime vrednost v pravilnem formatu.

[ctx: @label label text (required)]
en: %1 (required)
sl: %1 (obvezno)

[ctx: @info]
en: Error: %1
sl: Napaka: %1

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
sl: neveljaven vnos

en: <placeholder>none</placeholder>
sl: <placeholder>brez</placeholder>

en: Never Encrypt with This Key
sl: Nikoli ne šifriraj s tem ključem

en: Always Encrypt with This Key
sl: Vedno šifriraj s tem ključem

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
sl: Šifriraj kadarkoli je šifriranje mogoče

en: Always Ask
sl: Vedno vprašaj

en: Ask Whenever Encryption is Possible
sl: Vprašaj kadarkoli je šifriranje mogoče

[ctx: @title:window]
en: Encryption Key Approval
sl: Odobritev ključa za šifriranje

[ctx: @label:textbox]
en: The following keys will be used for encryption:
sl: Naslednji ključi bodo uporabljeni za šifriranje:

[ctx: @label:textbox]
en: Your keys:
sl: Vaši ključi:

[ctx: @label:textbox]
en: Recipient:
sl: Prejemnik:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption keys:
sl: Šifrirni ključi:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption preference:
sl: Možnosti šifriranja:

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: @action:button]
en: Change...
sl: Zamenjaj...

en: <placeholder>unknown</placeholder>
sl: <placeholder>neznano</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
sl: <qt><p>Med pridobivanjem ključev z zaledja je prišlo do napake:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Key Listing Failed
sl: Izpisovanje ključev ni uspelo

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
sl: Zaledje OpenPGP ne podpira izpisovanja ključev. Preverite namestitev.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
sl: Zaledje S/MIME ne podpira izpisovanja ključev. Preverite namestitev.

en: OpenPGP Key Selection
sl: Izbira ključa OpenPGP

en: Please select an OpenPGP key to use.
sl: Izberite ključ OpenPGP, ki naj se uporablja.

en: S/MIME Key Selection
sl: Izbira ključa S/MIME

en: Please select an S/MIME key to use.
sl: Izberite ključ S/MIME, ki naj se uporablja.

en: Key Selection
sl: Izbira ključev

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
sl: Izberite ključ (OpenPGP ali S/MIME), ki naj se uporablja.

en: Loading keys ...
sl: Nalaganje ključev …

en: The key is not valid.
sl: Ključ ni veljaven.

en: The key is expired.
sl: Ključ je potekel.

en: The key is revoked.
sl: Ključ je preklican.

en: The key is disabled.
sl: Ključ je onemogočen.

en: The key is not designated for encryption.
sl: Ključ ni označen za šifriranje.

en: The key is not designated for signing.
sl: Ključ ni označen za podpisovanje.

en: The key is not designated for certifying.
sl: Ključ ni označen za potrjevanje potrdil.

en: The key is not designated for authentication.
sl: Ključ ni označen za overitev.

en: The key is not secret.
sl: Ključ ni tajen.

en: The key can be used.
sl: Ključ lahko uporabite.

en: The key is not trusted enough.
sl: Ključu ni zaupano dovolj.

en: Key ID
sl: ID ključa

en: unknown
sl: neznano

en: OpenPGP key for <b>%1</b>
sl: Ključ OpenPGP za <b>%1</b>

en: S/MIME key for <b>%1</b>
sl: Ključ S/MIME za <b>%1</b>

en: Valid from
sl: Veljaven od

en: Valid until
sl: Veljaven do

[ctx: Key fingerprint]
en: Fingerprint
sl: Prstni odtis

[ctx: Key issuer]
en: Issuer
sl: Izdajatelj

[ctx: Key status]
en: Status
sl: Stanje

[ctx: Compliance of key]
en: Compliance
sl: Skladnost

[ctx: @action:button]
en: Search for &External Certificates
sl: Išči zunanja potrdila

[ctx: @label:textbox]
en: &Search for:
sl: Poišči:

[ctx: @option:check]
en: &Remember choice
sl: Zapomni si izbi&ro

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
sl: <qt><p>Če označite to polje, bo vaša izbira shranjena in ne boste več vprašani znova.</p></qt>

[ctx: @action:button]
en: &Reread Keys
sl: Znova preberi ključe

[ctx: @action:button]
en: &Start Certificate Manager
sl: Zaženi upravljalnika potrdil

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
sl: Ni najdenih zaledij za izpisovanje ključev. Preverite namestitev.

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
sl: Ni bilo mogoče zagnati upravljalnika potrdil. Preverite namestitev.

[ctx: @title:window]
en: Certificate Manager Error
sl: Napaka upravljalnika potrdil

en: Checking selected keys...
sl: Preverjanje izbranih ključev…

en: Fetching keys...
sl: Pridobivanje ključev …

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
sl[0]: <qt>%1 zaledij je vrnilo skrajšan izpis.<p>Vsi razpoložljivi ključi niso prikazani.</p></qt>
sl[1]: <qt>%1 zaledje je vrnilo skrajšan izpis.<p>Vsi razpoložljivi ključi niso prikazani.</p></qt>
sl[2]: <qt>%1 zaledji sta vrnili skrajšan izpis.<p>Vsi razpoložljivi ključi niso prikazani.</p></qt>
sl[3]: <qt>%1 zaledja so vrnila skrajšan izpis.<p>Vsi razpoložljivi ključi niso prikazani.</p></qt>

en: Key List Result
sl: Rezultati izpisovanja ključev

en: Recheck Key
sl: Znova preveri ključ

[ctx: @action:button]
en: Diagnostics
sl: Diagnostika

[ctx: @action:button The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
sl: Pokaži dnevnik nadzora

[ctx: @title:window]
en: Information
sl: Informacije

[ctx: @title:window]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: @label]
en: Name
sl: Ime

en: Enter a name.
sl: Vnesite ime.

[ctx: @label]
en: Email address
sl: E-poštni naslov

en: Enter an email address.
sl: Vnesite e-poštni naslov.

en: The name must not include <, >, and @.
sl: Ime ne sme vsebovati <, >, in @.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
sl: Ime ne sme vsebovati znaka manjše, znaka večje in znaka lokacije.

en: The name must be in the format required by your organization and it must not include <, >, and @.
sl: Ime mora biti v obliki, ki jo zahteva vaša organizacija, in ne sme vsebovati <, > in @.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must be in the format required by your organization and it must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
sl: Ime mora biti v obliki, ki jo zahteva vaša organizacija, in ne sme vsebovati znaka manj kot, znaka več kot in znaka lokacije.

en: Enter an email address in the correct format, like name@example.com.
sl: Vnesitee-naslov v pravilnem formatu kot name@example.com.

en: Enter an email address in the correct format required by your organization.
sl: Vnesite e-poštni naslov v pravilni obliki, ki jo zahteva vaša organizacija.

[ctx: @action:button]
en: Show Details
sl: Prikaži podrobnosti

[ctx: @action:button]
en: Show Matching Keys
sl: Prikaži ustrezne ključe

[ctx: @info:tooltip]
en: Show keys matching the email address
sl: Prikaži ključe, ki ustrezajo poštnemu naslovu

[ctx: @action:button short for 'Show all keys']
en: Show All
sl: Prikaži vse

[ctx: @info:tooltip]
en: Show all keys
sl: Pokaži vse ključe

[ctx: @info:tooltip for a 'Generate new key pair' action in a combobox when a user does not yet have an OpenPGP or S/MIME key.]
en: Generate a new key using your email address.<br/><br/>The key is necessary to decrypt and sign emails. You will be asked for a passphrase to protect this key and the protected key will be stored in your home directory.
sl: Ustvarite nov ključ s svojim e-poštnim naslovom.<br/><br/>Ključ je nujen za dešifriranje in podpisovanje e-pošte. Vprašani boste po geslu za zaščito tega ključa in zavarovan ključ bo shranjen v vašem domačem imeniku.

[ctx: @title:window]
en: Security approval
sl: Varnostna odobritev

en: Generating key for '%1'...
sl: Ustvarjanje ključa za »%1« …

en: This can take several minutes.
sl: To lahko traja nekaj minut.

[ctx: @title:window]
en: Key generation
sl: Generiranje ključa

[ctx: @title:window]
en: Operation Failed
sl: Operacija ni uspela

en: Generate a new key pair
sl: Ustvari nov par ključev

en: Do not sign this email
sl: Ne podpiši tega poštnega sporočila

[ctx: @info:tooltip for not selecting a key for signing.]
en: The email will not be cryptographically signed.
sl: E-pošta ne bo kriptografsko podpisana.

[ctx: Caption for signing key selection]
en: Confirm identity '%1' as:
sl: Potrdite identiteto '%1' kot:

en: No key. Recipient will be unable to decrypt.
sl: Ni ključa. Prejemnik ne bo mogel dešifrirati.

[ctx: @info:tooltip for No Key selected for a specific recipient.]
en: Do not select a key for this recipient.<br/><br/>The recipient will receive the encrypted email, but it can only be decrypted with the other keys selected in this dialog.
sl: Ne izbirajte ključa za tega prejemnika.<br/><br/>Prejemnik bo prejel šifrirano e-pošto, ki jo je mogoče dešifrirati le z drugimi ključi izbranimi v tem pogovornem oknu.

[ctx: Encrypt to self (email address):]
en: Encrypt to self (%1):
sl: Šifriraj zase (%1):

en: Encrypt to others:
sl: Šifriraj za druge:

en: Generate
sl: Generiraj

en: Protect the generated key with a passphrase.
sl: Ustvarjeni ključ zaščitite z geselno frazo.

en: Encrypts the secret key with an unrecoverable passphrase. You will be asked for the passphrase during key generation.
sl: Šifrira tajni ključ z neobnovljivo geselno frazo. Med ustvarjanjem ključa boste morali vnesti geselno frazo.

en: Advanced options
sl: Napredne možnosti

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key Material
sl: Ključni material

[ctx: @option:check]
en: Set up this key for shared usage in teams
sl: Nastavi ta ključ za skupno rabo v ekipah

[ctx: title:window]
en: Create OpenPGP Certificate
sl: Ustvari potrdilo OpenPGP

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
sl: Vnesite ime in e-poštni naslov, ki ga želite uporabiti za potrdilo.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
sl: Vnesite ime in/ali e-poštni naslov, ki ga želite uporabiti za potrdilo.

en: Enter a name or an email address.
sl: Vnesite ime ali e-poštni naslov.

en: There is a problem.
sl: Tukaj je problem.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default reader
sl: Privzeti bralnik

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Select the smart card reader that GnuPG shall use.<list><item>The first item will make GnuPG use the first reader that is found.</item><item>The last item allows you to enter a custom reader ID or reader port number.</item><item>All other items represent readers that were found by GnuPG.</item></list></para>
sl: <para>Izberi bralnik pametnih kartic, ki ga bo uporabljal GnuPG.<list><item>GnuPG bo uporabljal prvo postavko, ki jo najde.</item><item>Zadnja postavka vam dovoljuje, da vnesete ID bralnika po meri ali številko vrat bralnika.</item><item>Vse ostale postavke predstavljajo bralnike, ki jih je našel GnuPG.</item></list></para>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom reader ID or port number
sl: ID bralnika po meri ali številka vrat

[ctx: @title:menu]
en: View Columns
sl: Pogled stolpcev

[ctx: @title:menu title for a list of table columns to choose for sorting]
en: Sort by
sl: Razvrsti po

[ctx: @title:menu]
en: Sort Direction
sl: Smer razvrščanja

[ctx: @action:inmenu]
en: Ascending
sl: Naraščajoče

[ctx: @action:inmenu]
en: Descending
sl: Padajoče

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy cell contents to clipboard
sl: Kopiraj vsebino celice na odložišče

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
sl: Prikaži seznam potrdil

en: Show certificate list
sl: Prikaži seznam potrdil

en: VS-NfD compliant
sl: Skladno z VS-NfD

en: Not VS-NfD compliant
sl: Ni skladno z VS-NfD

[ctx: @label Valid until (<a date>):]
en: Valid until (%1):
sl: Veljavno do (%1):

[ctx: @label ... (between <a date> and <another date>):]
en: Valid until (between %1 and %2):
sl: Veljavno do (med %1 in %2):

[ctx: @info]
en: The date cannot be changed.
sl: Datuma ni mogoče spremeniti.

[ctx: @info ... between <a date> and <another date>.]
en: Enter a date between %1 and %2.
sl: Vnesite datum med %1 in %2.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Three years from now
sl: Čez tri leta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Two years from now
sl: Čez dve leti

[ctx: @item:inlistbox]
en: One year from now
sl: Čez eno leto

en: %1-bit %2 (secret key available)
sl: %1-bit %2 (na voljo je skriti zasebni ključ)

en: Signing (Qualified)
sl: Podpisovanje (kvalificirano)

en: Signing
sl: Podpisovanje

en: Encryption
sl: Šifriranje

en: Certifying User IDs
sl: Potrjevanje ID-jev uporabnikov

en: SSH Authentication
sl: Overjanje SSH

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Revoked
sl: Preklicano

en: Expired
sl: Pretečeno

en: User ID is certified.
sl: ID uporabnika je potrjen.

en: User ID is not certified.
sl: ID uporabnika ni potrjen.

en: All User IDs are certified.
sl: Vsi ID-ji uporabnikov so potrjeni.

en: One User ID is not certified. | %1 User IDs are not certified.
sl[0]: %1 ID-jev uporabnikov ni potrjenih.
sl[1]: %1 ID uporabnika ni potrjen.
sl[2]: %1 ID-ja uporabnikov nista potrjena.
sl[3]: %1 ID-ji uporabnikov niso potrjeni.

en: The validity cannot be checked at the moment.
sl: Veljavnosti trenutno ni mogoče preveriti.

en: Serial number
sl: Serijska številka

en: Issuer
sl: Izdajatelj

en: Subject
sl: Zadeva

en: a.k.a.
sl: znan tudi kot

en: Fingerprint
sl: Prstni odtis

en: Certification trust
sl: Zaupanje preverjanja

en: Trusted issuer?
sl: Zaupanja vreden izdajatelj?

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Stored
sl: Shranjeno

[ctx: stored...]
en: on SmartCard with serial no. %1
sl: na pametni kartici s serijsko številko %1

[ctx: stored...]
en: on this computer
sl: na tem računalniku

en: Some keys are revoked, expired, disabled, or invalid.
sl: Nekateri ključi so preklicani, potekli, onemogočeni ali neveljavni.

en: All keys are certified.
sl: Vsi ključi so potrjeni.

en: Some keys are not certified.
sl: Nekaj ključev ni potrjenih.

en: The validity of the keys cannot be checked at the moment.
sl: Veljavnosti ključev trenutno ni mogoče preveriti.

[ctx: @info:tooltip]
en: This group does not contain any keys.
sl: Ta grupa ne vsebuje nobenega ključa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Some of the certificates in this group cannot be used for encryption. Using this group can lead to unexpected results.
sl: Nekaterih potrdil v tej skupini ni mogoče uporabiti za šifriranje. Uporaba te skupine lahko privede do nepričakovanih rezultatov.

en: Keys:
sl: Ključi:

[ctx: this follows a list of keys]
en: and 1 more key | and %1 more keys
sl[0]: in še %1 ključev
sl[1]: in še %1 ključ
sl[2]: in še %1 ključa
sl[3]: in še %1 ključi

[ctx: @info the expiration date of the key is unknown]
en: unknown
sl: neznano

en: unlimited
sl: neomejeno

[ctx: Unknown encryption protocol]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: a group of keys/certificates]
en: Group
sl: Skupina

[ctx: unknown trust level]
en: unknown
sl: neznano

en: untrusted
sl: nevredno zaupanja

[ctx: marginal trust]
en: marginal
sl: obrobno

[ctx: full trust]
en: full
sl: polno

[ctx: ultimate trust]
en: ultimate
sl: ultimativno

[ctx: undefined trust]
en: undefined
sl: nedoločeno

en: disabled
sl: onemogočeno

en: revoked
sl: preklicano

en: expired
sl: pretečeno

en: invalid
sl: neveljavno

[ctx: as in 'this subkey is ok']
en: OK
sl: V redu

en: valid
sl: veljavno

en: class %1
sl: razred %1

en: certificate expired
sl: certifikat je pretekel

[ctx: fake/invalid signature]
en: bad
sl: slabo

en: no public key
sl: ni javnega ključa

en: key disabled
sl: ključ je onemogočen

en: key revoked
sl: ključ je preklican

en: key expired
sl: ključ potekel

en: Bad signature by unknown certificate %1: %2
sl: Slab podpis z neznanim potrdilom %1: %2

en: Bad signature by an unknown certificate: %1
sl: Slab podpis z neznanim potrdilom: %1

en: Bad signature by %1: %2
sl: Slab podpis od %1: %2

en: Good signature by unknown certificate %1.
sl: Dober podpis a z neznanim potrdilom %1.

en: Good signature by an unknown certificate.
sl: Dober podpis a z neznanim potrdilom.

en: Good signature by %1.
sl: Dober podpis od %1.

en: Invalid signature by unknown certificate %1: %2
sl: Neveljaven podpis z neznanim potrdilom %1: %2

en: Invalid signature by an unknown certificate: %1
sl: Neveljaven podpis z neznanim potrdilom %1

en: Invalid signature by %1: %2
sl: Neveljaven podpis od %1: %2

en: This certificate was imported from the following sources:
sl: To potrdilo je bilo uvoženo iz naslednjih virov:

en: The import of this certificate was canceled.
sl: Uvoz tega potrdila je bil preklican.

en: An error occurred importing this certificate: %1
sl: Pri uvozu tega potrdila je prišlo do napake: %1

en: This certificate was new to your keystore. The secret key is available.
sl: To potrdilo je bilo novo v vaši hrambi ključev. Skrivni ključ je tudi na voljo.

en: This certificate is new to your keystore.
sl: To potrdilo je bilo novo v vaši hrambi ključev.

en: New user-ids were added to this certificate by the import.
sl: Ob uvozu so v to potrdilo dodali nove uporabniške identitete.

en: New signatures were added to this certificate by the import.
sl: Ob uvozu so v to potrdilo dodali nove podpise.

en: New subkeys were added to this certificate by the import.
sl: Ob uvozu so v to potrdilo dodali nove podključe.

en: The import contained no new data for this certificate. It is unchanged.
sl: Uvoz ni vseboval novih podatkov za to potrdilo. Je ostalo nespremenjeno.

en: Certify
sl: Potrdi

en: Sign
sl: Podpiši

en: Encrypt
sl: Šifriraj

en: Authenticate
sl: Overi

[ctx: name <email> (validity, protocol, creation date)]
en: %1 (%2, %3, created: %4)
sl: %1 (%2, %3, ustvarjeno: %4)

[ctx: (validity, protocol, creation date)]
en: (%1, %2, created: %3)
sl: (%1, %2, ustvarjeno: %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity)]
en: %2 (1 key, %3) | %2 (%1 keys, %3)
sl[0]: %2 (%1 ključev, %3)
sl[1]: %2 (%1 ključ, %3)
sl[2]: %2 (%1 ključa, %3)
sl[3]: %2 (%1 ključi, %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, tag)]
en: %2 (1 key, %3, tag) | %2 (%1 keys, %3, tag)
sl[0]: %2 (%1 ključev, %3, značka)
sl[1]: %2 (%1 ključ, %3, značka)
sl[2]: %2 (%1 ključa, %3, značka)
sl[3]: %2 (%1 ključi, %3, značka)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, group ...)]
en: %2 (1 key, %3, unknown origin) | %2 (%1 keys, %3, unknown origin)
sl[0]: %2 (%1 ključev, %3, neznan izvor)
sl[1]: %2 (%1 ključ, %3, neznan izvor)
sl[2]: %2 (%1 ključa, %3, neznan izvor)
sl[3]: %2 (%1 ključi, %3, neznan izvor)

en: The certificate is marked as your own.
sl: Potrdilo je označeno kot vaše lastno.

en: The certificate belongs to this recipient.
sl: To potrdilo pripada temu prejemniku.

en: The trust model indicates marginally that the certificate belongs to this recipient.
sl: Model zaupanja le obrobno nakazuje, da to potrdilo pripada temu prejemniku.

en: This certificate should not be used.
sl: Tega potrdila ne bi smeli uporabljati.

en: There is no indication that this certificate belongs to this recipient.
sl: Ni nobenih znakov, da to potrdilo pripada temu prejemniku.

en: This group does not contain any keys.
sl: Ta grupa ne vsebuje nobenega ključa.

[ctx: @info the compliance of the key with certain requirements is unknown]
en: unknown
sl: neznano

[ctx: As in 'this user ID is valid.']
en: certified
sl: potrjeno

[ctx: As in 'this user ID is not certified']
en: not certified
sl: ni potrjeno

[ctx: The validity of this user ID has not been/could not be checked]
en: not checked
sl: ni preverjeno

[ctx: As in all user IDs are valid.]
en: certified
sl: potrjeno

[ctx: As in not all user IDs are valid.]
en: not certified
sl: ni potrjeno

[ctx: The validity of the user IDs has not been/could not be checked]
en: not checked
sl: ni preverjeno

[ctx: As in all keys are valid.]
en: all certified
sl: vse potrjeno

[ctx: As in not all keys are valid.]
en: not all certified
sl: ni vse potrjeno

en: Keyserver
sl: Strežnik ključev

en: File import
sl: Uvoz datoteke

en: Generated
sl: Generirano

[ctx: Certifies this key as partially trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as partially trusted introducer for '%1'.
sl: Potrjuje ta ključ kot deloma zaupanja vreden uvajalec za  '%1'.

[ctx: Certifies this key as fully trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as fully trusted introducer for '%1'.
sl: Potrjuje ta ključ kot popolnoma zaupanja vreden uvajalec za  '%1'.

en: The signature is valid but the trust in the certificate's validity is only marginal.
sl: Podpis je veljaven, ampak zaupanje v veljavnost potrdila je le obrobno.

en: The signature is valid and the certificate's validity is fully trusted.
sl: Podpis je veljaven in veljavnost potrdila je popolnoma zaupanja vredna.

en: The signature is valid and the certificate's validity is ultimately trusted.
sl: Podpis je veljaven in veljavnost potrdila je ultimativno zaupanja vredna.

en: The signature is valid but the certificate's validity is <em>not trusted</em>.
sl: Podpis je veljaven, ampak veljavnost potrdila <em>nevredna zaupanja</em>.

en: The signature is valid but the certificate's validity is unknown.
sl: Podpis je veljaven, ampak veljavnost potrdila je neznana.

en: The signature is valid but the certificate's validity is undefined.
sl: Podpis je veljaven, ampak veljavnost potrdila je nedoločena.

en: Unknown certificate
sl: Neznano potrdilo

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 using an unknown certificate with fingerprint %2
sl: Podpis, ustvarjen na %1 uporablja neznano potrdilo s prstnim odtisom %2

en: Signature created using an unknown certificate with fingerprint %1
sl: Podpis ustvarjen z uporabo neznanega potrdila s prstnim odtisom %1

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 with certificate: %2
sl: Podpis, ustvarjen na %1 s potrdilom: %2

en: Signature created with certificate: %1
sl: Podpis ustvarjen s potrdilom: %1

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature is %1
sl: Podpis je %1

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature <b>is not</b> %1.
sl: Podpis <b>ni</b> %1.

en: Error: Signature not verified
sl: Napaka: Podpis ni preverjen

en: Good signature
sl: Dober podpis

en: Signing certificate was revoked
sl: Podpisno potrdilo je bilo preklicano

en: Signing certificate is expired
sl: Podpisno potrdilo je poteklo

en: Certificate is not available
sl: Potrdilo ni na voljo

en: Signature expired
sl: Podpis je potekel

en: CRL missing
sl: CRL manjka

en: CRL too old
sl: CRL je prestar

en: Bad policy
sl: Slaba politika

en: System error
sl: Sistemska napaka

en: Bad signature
sl: Slab podpis

en: The signature is invalid: %1
sl: Podpis je neveljaven: %1

en: You can search the certificate on a keyserver or import it from a file.
sl: Potrdilo lahko iščete na strežniku ključev ali ga uvozite iz datoteke.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but the used key is not certified by you or any trusted person.
sl: Podpis je veljaven, vendar uporabljenega ključa niste potrdili vi ali katera koli druga zaupanja vredna oseba.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but the used certificate is not certified by a trustworthy Certificate Authority or the Certificate Authority is unknown.
sl: Podpis je veljaven, vendar uporabljeno potrdilo ni overjeno s strani zaupanja vrednega overitelja potrdil ali pa je overitelj potrdil neznan.

[ctx: @info]
en: <strong>Warning:</strong> There is no indication that the signature belongs to the owner.
sl: <strong>Opozorilo:</strong> Ni nobenih znakov, da to potrdilo pripada temu prejemniku.

[ctx: @info]
en: <strong>Warning:</strong> It is not certain that the signature belongs to the owner.
sl: <strong>Opozorilo:</strong> Ni gotovo, da podpis pripada lastniku.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but it has expired.
sl: Podpis je veljaven, a je potekel.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but it has expired and the used key is not certified by you or any trusted person.
sl: Podpis je veljaven, a je potekel in uporabljenega ključa niste potrdili vi ali katera koli druga zaupanja vredna oseba.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but the used key has expired.
sl: Podpis je veljaven, a je uporabljeni ključ potekel.

[ctx: @info]
en: The signature is valid but the used key has been revoked.
sl: Podpis je veljaven, a je bil uporabljeni ključ preklican.

[ctx: @info]
en: <strong>Warning:</strong> This could mean that the signature is forged.
sl: <strong>Opozorilo:</strong> To lahko pomeni, da je podpis ponarejen.

[ctx: @info]
en: The used key is not certified by you or any trusted person.
sl: Uporabljenega ključa niste potrdili vi ali katera koli druga zaupanja vredna oseba.

[ctx: @info]
en: GnuPG provides support for OpenPGP/LibrePGP and S/MIME.
sl: GnuPG nudi podporo za OpenPGP/LibrePGP in S/MIME.

[ctx: @info]
en: Libgcrypt is a general purpose cryptographic library.
sl: Libgcrypt je kriptografska knjižnica za splošne namene.

en: Invalid hex char '%1' in input stream.
sl: Neveljaven šestnajstiški znak '%1' v vhodnem toku.

en: Premature end of hex-encoded char in input stream
sl: Prezgoden konec šestnajstiškega opisa znaka v vhodnem toku
