kompare - en to da translation catalogue (19 entries)

[ctx: @action]
en: &Apply Difference
da: &Anvend forskel

[ctx: @action]
en: Un&apply Difference
da: &Fjern anvendelse af forskel

[ctx: @action]
en: App&ly All
da: An&vend alt

[ctx: @action]
en: &Unapply All
da: &Fjern anvendelse af alt

[ctx: @action]
en: P&revious File
da: &Forrige fil

[ctx: @action]
en: N&ext File
da: Næ&ste fil

[ctx: @action]
en: &Previous Difference
da: &Forrige forskel

[ctx: @action]
en: &Next Difference
da: &Næste forskel

en: <qt>No models or no differences, this file: <b>%1</b>, is not a valid diff file.</qt>
da: <qt>Ingen modeller eller ingen forskelle, denne fil: <b>%1</b>, er ikke en gyldig diff-fil</qt>

en: <qt>There were problems applying the diff <b>%1</b> to the file <b>%2</b>.</qt>
da: <qt>Der var problemer med at anvende diff <b>%1</b> på filen <b>%2</b>.</qt>

en: <qt>There were problems applying the diff <b>%1</b> to the folder <b>%2</b>.</qt>
da: <qt>Der var problemer med at anvende diff <b>%1</b> på mappen <b>%2</b>.</qt>

en: Could not open a temporary file.
da: Kunne ikke åbne en midlertidig fil.

en: <qt>Could not write to the temporary file <b>%1</b>, deleting it.</qt>
da: <qt>Kunne ikke skrive til en midlertidig fil.<b>%1</b>, sletter den.</qt>

en: <qt>Could not create destination directory <b>%1</b>.
    The file has not been saved.</qt>
da: <qt>Kunne ikke skrive til en midlertidig mappe.<b>%1</b>.
    Filen er ikke blevet gemt.</qt>

en: <qt>Could not upload the temporary file to the destination location <b>%1</b>. The temporary file is still available under: <b>%2</b>. You can manually copy it to the right place.</qt>
da: <qt>Kunne ikke overføre den midlertidige fil til målstedet <b>%1</b>Den midlertidige fil er stadig til stede i: <b>%2</b>. Du kan kopiere den manuelt til det rigtige sted.</qt>

en: Could not parse diff output.
da: Kunne ikke fortolke diff-uddata.

en: The files are identical.
da: Filerne er identiske.

en: Could not write to the temporary file.
da: Kunne ikke skrive til en midlertidig fil.

en: The diff is malformed. Some lines could not be parsed and will not be displayed in the diff view.
da: Diffen er i forkert format. Nogle linjer kunne ikke fortolkes og vil ikke blive vist i diff-visningen.
