kompare - en to fi translation catalogue (19 entries)

[ctx: @action]
en: &Apply Difference
fi: &Ota käyttöön muutokset

[ctx: @action]
en: Un&apply Difference
fi: &Kumoa muutokset

[ctx: @action]
en: App&ly All
fi: O&ta käyttöön kaikki

[ctx: @action]
en: &Unapply All
fi: K&umoa kaikki

[ctx: @action]
en: P&revious File
fi: &Edellinen tiedosto

[ctx: @action]
en: N&ext File
fi: &Seuraava tiedosto

[ctx: @action]
en: &Previous Difference
fi: E&dellinen ero

[ctx: @action]
en: &Next Difference
fi: Seu&raava ero

en: <qt>No models or no differences, this file: <b>%1</b>, is not a valid diff file.</qt>
fi: <qt>Ei malleja tai ei eroja, tässä tiedostossa: <b>%1</b>, ei ole kelvollinen diff-tiedosto.</qt>

en: <qt>There were problems applying the diff <b>%1</b> to the file <b>%2</b>.</qt>
fi: <qt>Diff-tiedoston <b>%1</b> muutosten yhdistämisessä tiedostoon <b>%2</b> oli ongelmia.</qt>

en: <qt>There were problems applying the diff <b>%1</b> to the folder <b>%2</b>.</qt>
fi: <qt>Diff-tiedoston <b>%1</b> muutosten yhdistämisessä kansioon <b>%2</b> oli ongelmia.</qt>

en: Could not open a temporary file.
fi: Väliaikaistiedostoa ei voi avata.

en: <qt>Could not write to the temporary file <b>%1</b>, deleting it.</qt>
fi: <qt>Väliaikaistiedostoon <b>%1</b> ei voitu kirjoittaa. Poistetaan se.</qt>

en: <qt>Could not create destination directory <b>%1</b>.
    The file has not been saved.</qt>
fi: <qt>Ei voitu luoda kohdekansiota <b>%1</b>.
    Tiedostoa ei ole talletettu.</qt>

en: <qt>Could not upload the temporary file to the destination location <b>%1</b>. The temporary file is still available under: <b>%2</b>. You can manually copy it to the right place.</qt>
fi: <qt>Väliaikaistiedostoa ei voi kopioida kohteeseen <b>%1</b>. Väliaikaistiedosto on edelleen käytettävissä: <b>%2</b>. Voit kopioida sen oikeaan paikkaan käsin.</qt>

en: Could not parse diff output.
fi: Diff-tulostetta ei voi jäsentää.

en: The files are identical.
fi: Tiedostot ovat identtisiä.

en: Could not write to the temporary file.
fi: Väliaikaistiedostoon ei voi kirjoittaa.

en: The diff is malformed. Some lines could not be parsed and will not be displayed in the diff view.
fi: Diff on virheellinen. Joitain rivejä ei voitu jäsentää eikä niitä siten näytetä eronäkymässä.
