libksane - en to ka translation catalogue (76 entries)

en: Open scan dialog
ka: სკანერის ფანჯრის გახსნა

en: None
ka: არაფერი

en: Auto
ka: ავტომატური

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Selects the scanner compression method for faster scans, possibly at the expense of image quality.
ka: სწრაფი სკანირებისთვის აირჩიეთ სკანერის შეკუმშვის მეთოდი. შესაძლებელია, გამოსახულების ხარისხის ფასად.

en: JPEG compression factor
ka: JPEG შეკუმშვის ფაქტორი

en: Sets the scanner JPEG compression factor. Larger numbers mean better compression, and smaller numbers mean better image quality.
ka: JPEG შეკუმშვის ფაქტორის დაყენება. მაღალი მნიშვნელობა უკეთეს შეკუმშვას ნიშნავს, მცირე მნიშვნელობებით გამოსახულების უკეთეს ხარისხს მიიღებთ.

en: Batch scan
ka: ჯგუფური სკანირება

en: Enables continuous scanning with automatic document feeder (ADF).
ka: უწყვეტი სკანირების ჩართვა დოკუმენტის ავტომატური მიმწოდებლით (ADF).

en: Duplex
ka: დუპლექსი

en: Enables scanning on both sides of the page.
ka: გვერდის ორივე მხრის სკანირების ჩართვა.

en: Geometry
ka: გეომეტრია

en: Length measurement
ka: სიგრძის საზომი ერთეული

en: Selects how the scanned image length is measured and reported, which is impossible to know in advance for scrollfed scans.
ka: ირჩევს, როგორ გაიზომება და გამოჩნდება სკანირებული გამოსახულების სიგრძე. მისი წინასწარ ცოდნა შეუძლებელია უწყვეტი სკანირებებისთვის.

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unlimited
ka: შეუზღუდავი

en: Approximate
ka: დაახლოებით

en: Exact
ka: ზუსტი

en: <html>The SANE (Scanner Access Now Easy) system could not find any device.<br>Check that the scanner is plugged in and turned on<br>or check your systems scanner setup.<br>For details about SANE see the <a href='http://www.sane-project.org/'>SANE homepage</a>.</html>
ka: <html>SANE-მა (Scanner Access Now Easy) ვერც ერთი მოწყობილობა ვერ იპოვა.<br>გადაამოწმეთ, სკანერი შეერთებული და ჩართული თუა<br>ან თქვენს სისტემაში მორგებული სკანერის პარამეტრები გადაამოწმეთ.<br>SANE-ის დეტალებისთვის <a href='http://www.sane-project.org/'>იხილეთ SANE -ის ვებგვერდი</a>.</html>

en: Reload devices list
ka: მოწყობილობების სიის განახლება

en: Looking for devices. Please wait.
ka: მოწყობილობების ძებნა. გთხოვთ, მოითმინოთ.

en: Sorry. No devices found.
ka: მოწყობილობები ნაპოვნი არაა.

en: Found devices:
ka: ნაპოვნი მოწყობილობები:

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: გადიდება

en: Zoom to Selection
ka: მონიშნულამდე გადიდება

en: Zoom to Fit
ka: გადიდება მოსარგებად

en: Clear Selections
ka: მონიშნულების გასუფთავება

en: Waiting for the scan to start.
ka: სკანირების დაწყების მოლოდინი.

en: Cancel current scan operation
ka: სკანირების მიმდინარე ოპერაციის გაუქმება

en: Scan Preview Image (%1)
ka: გადახედვის გამოსახულების სკანირება (%1)

[ctx: Preview button text]
en: Preview
ka: მინიატურა

en: Scan Final Image (%1)
ka: საბოლოო გამოსახულების სკანირება (%1)

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
ka: სკანირება

en: Basic Options
ka: ძირითადი პარამეტრები

en: Advanced Options
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Scanner Specific Options
ka: სკანერის სპეციფიკური პარამეტრები

en: Authentication required for resource: %1
ka: რესურსს ავთენტიკაცია ესაჭიროება: %1

en: Scan Area Size
ka: სკანირების ფართობის ზომა

en:  mm
ka:  მმ

en:  inch
ka:  დუიმი

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: X Offset
ka: X წანაცვლება

en: Y Offset
ka: Y წანაცვლება

en: Image intensity
ka: სურათის ინტენსივობა

en: Gamma-correction table. In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
ka: გამის-კორექციის ცხრილი. ფერად რეჟიმში ამ პარამეტრს ჩვეულებრივ ერთდროული გავლენა აქვს როგორც წითელსა და მწვანე, ასევე ლურჯ არხებზე (მაგ: ეს ინტენსივობის გამის ცხრილია).

en: Separate color intensity tables
ka: ფერის ინტენსივობის ცხრილების გაცალკევება

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
ka: გამჭვირვალე

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
ka: უარყოფითი

en: Next scan starts in %1 s.
ka: შემდეგი სკანირება %1 წამში დაიწყება.

[ctx: @title:window]
en: General Error
ka: ზოგადი შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Custom
ka: ხელით

[ctx: Page size landscape]
en:  Landscape
ka:  ლანდშაფტი

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
ka[0]: %1 პიქსელი
ka[1]: %1 პიქსელი

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Bit | %1 Bits
ka[0]: %1 ბიტი
ka[1]: %1 ბიტი

[ctx: Parameter and Unit (Millimeter)]
en: %1 mm
ka: %1 მმ

[ctx: Parameter and Unit (Microseconds)]
en: %1 µs
ka: %1 µწმ

[ctx: Parameter and Unit (seconds)]
en: %1 s
ka: %1 წმ

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
ka: თავიდან

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
ka: დაყენება

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
ka:  პიქსელი

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Bits
ka:  ბიტი

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit (Millimeter)]
en:  mm
ka:  მმ

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit (Microseconds)]
en:  µs
ka:  მკწმ

[ctx: SpinBox parameter unit (seconds), float]
en:  s
ka:  წმ

en: Brightness
ka: სიკაშკაშე

en: Contrast
ka: კონტრასტი

en: Gamma
ka: გამა

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Pixel |  Pixels
ka[0]:  პიქსელი
ka[1]:  პიქსელი

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Bit |  Bits
ka[0]:  ბიტი
ka[1]:  ბიტი

[ctx: SpinBox parameter unit (Millimeter)]
en:  mm |  mm
ka[0]:  მმ
ka[1]:  მმ

[ctx: SpinBox parameter unit (Microseconds)]
en:  µs |  µs
ka[0]:  მკწმ
ka[1]:  მკწმ

[ctx: SpinBox parameter unit (seconds)]
en:  s |  s
ka[0]:  წმ
ka[1]:  წმ
