libksane - en to ug translation catalogue (31 entries)

en: None
ug: يوق

en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Compression
ug: پرېسلاش

en: Duplex
ug: قوش يۈز

en: Geometry
ug: گېئومېتىرىيە

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Exact
ug: دەل

en: ???
ug: ؟؟؟

en: Zoom In
ug: چوڭايت

en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

en: Zoom to Selection
ug: تاللىغان رايون چوڭلۇقىغا تارايت

en: Zoom to Fit
ug: بەتكە ماسلاشتۇر

[ctx: Preview button text]
en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

[ctx: Final scan button text]
en: Scan
ug: تەكشۈر

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Transparency
ug: سۈزۈكلۈك

[ctx: This is compared to the option string returned by sane]
en: Negative
ug: مەنپىي

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Pixel | %1 Pixels
ug[0]: %1 پىكسېل

[ctx: Parameter and Unit]
en: %1 Bit | %1 Bits
ug[0]: %1 بىت

[ctx: Parameter and Unit (Millimeter)]
en: %1 mm
ug: %1 م م

[ctx: Parameter and Unit (Microseconds)]
en: %1 µs
ug: %1 مىكروسېكۇنت

[ctx: Label for button to reset text in a KLineEdit]
en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

[ctx: Label for button to write text in a KLineEdit to sane]
en: Set
ug: بەلگىلەش

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Pixels
ug:  پىكسېل

[ctx: Double numbers. SpinBox parameter unit]
en:  Bits
ug:  بىتلار:

en: Brightness
ug: يورۇقلۇق

en: Contrast
ug: ئاق-قارىلىقى

en: Gamma
ug: گامما

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Pixel |  Pixels
ug[0]:  پىكسېل

[ctx: SpinBox parameter unit]
en:  Bit |  Bits
ug[0]:  بىتلار:
