libksieve - en to eo translation catalogue (525 entries)

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
eo: Ne povas uzi TLS ĉar la subesta Qt-biblioteko ne subtenas ĝin.

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
eo: TLS-ĉifrado estis petita, sed via Sieve-servilo ne reklamas TLS en siaj kapabloj.
    Vi povas tamen elekti provi komenci TLS-intertraktadojn aŭ nuligi la operacion.

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Does Not Advertise TLS
eo: Sieve-Servilo Ne Reklamas TLS

[ctx: @action:button]
en: &Start TLS nonetheless
eo: &Startigi TLS tamen

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
eo: TLS-ĉifrado petita, sed ne subtenata de servilo.

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
eo: La servilo ŝajnas ne subtenas TLS. Malebligu TLS se vi volas konektiĝi sen ĉifrado.

en: Sieve Authentication Details
eo: Kribrilaj Aŭtentigaj Detaloj

en: Please enter your authentication details for your sieve account "%1" (usually the same as your email password):
eo: Bonvolu enigi viajn aŭtentigajn detalojn por via kribrilkonto "%1" (kutime sama kiel via retpoŝta pasvorto):

en: The Sieve server on %1 has reported an error:
    %2
eo: La Sieve-servilo ĉe %1 raportis eraron:
    %2

[ctx: @title:window]
en: Sieve Manager
eo: Sieve-Administranto

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
eo: Aŭtentigo malsukcesis.
    Verŝajne la pasvorto estas malĝusta.
    La servilo respondis:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
eo: La skripto ne sukcese alŝutiĝis.
    Ĉi tio estas verŝajne pro eraroj en la skripto.
    La servilo respondis:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
eo: La skripto ne sukcese alŝutis.
    La skripto povas enhavi erarojn.

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
eo: Analizeraro: Kala Reveno (CR) sen Linia Fluo (LF)

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
eo: Analizeraro: Necitita oblikvo ('/') sen Asterisko ('*'). Rompita komento?

en: Parse error: Illegal Character
eo: Analizeraro: Kontraŭleĝa Signo

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
eo: Analizeraro: Neatendita Signo, verŝajne mankanta spaceto?

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
eo: Analizeraro: Etikednomo havas ĉefajn Ciferojn

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
eo: Analizeraro: Nur blankspaco kaj #komentoj povas sekvi "text:" sur la sama linio

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
eo: Analizeraro: Nombro ekster Intervalo (devas esti pli malgranda ol %1)

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
eo: Analizeraro: Nevalida UTF-8-sekvenco

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
eo: Analizeraro: Antaŭa fino de Plurlinia Ĉeno (ĉu vi forgesis la '.'?)

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
eo: Analizeraro: Antaŭa fino de Citita Ĉeno (mankas fermo '"')

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
eo: Analizeraro: Antaŭa fino de String List (mankas fermo ']')

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
eo: Analizeraro: Antaŭa fino de Testa Listo (mankas fermo ')')

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
eo: Analizeraro: Antaŭa fino de Bloko (mankas fermo '}')

en: Parse error: Missing Whitespace
eo: Analizeraro: Mankas Blankspaco

en: Parse error: Missing ';' or Block
eo: Analizeraro: Mankas ';' aŭ Bloko

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
eo: Analizeraro: Atendita ';' aŭ '{', ricevis ion alian

en: Parse error: Expected Command, got something else
eo: Analizeraro: Atendita Komando, ricevis ion alian

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
eo: Analizeraro: Malantaŭa, Ĉefa aŭ Duobliga Komoj en Ĉenlisto

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
eo: Analizeraro: Malantaŭa, Ĉefa aŭ Duoblaj Komoj en Testa Listo

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
eo: Analizeraro: Mankas ',' inter Ĉenoj en Ĉeno Listo

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
eo: Analizeraro: Mankas ',' inter Testoj en Testlisto

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
eo: Analizeraro: Nur Ĉenoj permesitaj en String-Listoj

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
eo: Analizeraro: Nur Testoj permesitaj en Testlistoj

en: "require" must be first command
eo: "require" devas esti unua komando

en: "require" missing for command "%1"
eo: "postuli" mankas por komando "%1"

en: "require" missing for test "%1"
eo: "postuli" mankas por testo "%1"

en: "require" missing for comparator "%1"
eo: "postuli" mankas por komparilo "%1"

en: Command "%1" not supported
eo: Komando "%1" ne subtenata

en: Test "%1" not supported
eo: Testo "%1" ne subtenata

en: Comparator "%1" not supported
eo: Komparilo "%1" ne subtenata

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
eo: Malobservo de limigo de la retejo: Testa nestumo tro profunda (maks. %1)

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
eo: Reteja Politiko-Limiga Malobservo: Bloka nestumo tro profunda (maksimume %1)

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
eo: Nevalida argumento "%1" al "%2"

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
eo: Konfliktantaj Argumentoj: "%1" kaj "%2"

en: Argument "%1" Repeated
eo: Argumento "%1" Ripetita

en: Command "%1" violates command ordering constraints
eo: Komando "%1" malobservas ordonajn limojn

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
eo: Nekongruaj Agoj "%1" kaj "%2" petitaj

en: Mail Loop detected
eo: Poŝta Buklo detektita

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
eo: Malobservo de limigo de la retejo: Tro da Agoj petitaj (maks. %1)

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: No errors found.
eo: Neniuj eraroj trovitaj.

en: An unknown error was encountered.
eo: Nekonata eraro estis renkontita.

en: Path is not specified.
eo: Vojo ne estas specifita.

en: Error writing "MASTER" script on server.
    The server responded:
    %1
eo: Eraro dum skribado de "MASTER" skripto sur servilo.
    La servilo respondis:
    %1

en: Error writing "User" script on server.
    The server responded:
    %1
eo: Eraro skribante "Uzanto" skripto sur servilo.
    La servilo respondis:
    %1

en: Retrieving the script failed.
    The server responded:
    %1
eo: Reakiro de la skripto malsukcesis.
    La servilo respondis:
    %1

en: Script is empty. (%1)
eo: Skripto estas malplena. (%1)

en: Script parsing error.
eo: Skripto-analiza eraro.

en: Impossible to start job
eo: Neeble komenci laboron

en: An error occurred during loading the sieve script.
eo: Okazis eraro dum ŝargo de la kribrila skripto.

en: An error occurred during saving the sieve script.
eo: Okazis eraro dum konservado de la kribrila skripto.

en: An error occurred during deleting the sieve script.
eo: Okazis eraro dum forigo de la kribrila skripto.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
eo: Permesi ekster-oficejo agordojn esti ŝanĝeblaj per la uzanto.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeUploadButNoSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
eo: Permesi uzantojn alŝuti ekster-oficejan kribril-skriptojn, sed malebligi, ke ili ŝanĝu iujn ajn agordojn, kiel la domajnon al kiu reagi aŭ la spamreagŝaltilon.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeDomain), group (OutOfOffice)
en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
eo: Sendi ekster-oficejajn respondojn al retpoŝtoj venantaj de ĉi tiu domajno nur.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeReactToSpam), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
eo: Permesi ekster-oficejajn respondojn esti senditaj al mesaĝoj markitaj kiel SPAM.

note: i18n: ectx: label, entry (CheckOutOfOfficeOnStartup), group (OutOfOffice)
en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
eo: Kontroli ĉu ekzistas ankoraŭ aktiva eksteroficeja respondo agordita dum ekfunkciigo.

en: ParseUserScriptJob failed: %1
eo: ParseUserScriptJob malsukcesis: %1

en: Failed to get the list of Sieve scripts.
    The server responded:
    %1
eo: Malsukcesis ricevi la liston de Sieve-skriptoj.
    La servilo respondis:
    %1

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
eo: Kribrilo-skripto instalita sukcese sur la servilo '%1'.
    La respondo de eksteroficejo nun estas aktiva.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
eo: Kribrila skripto instalita sukcese sur la servilo '%1'.
    La respondo de eksteroficejo estas malaktivigita.

en: Impossible to install script on server '%1'
eo: Neeble instali skripton sur servilo '%1'

en: Out of office till %1
eo: Ekstere de oficejo ĝis %1

en: Keep
eo: Konservi

en: Discard
eo: Forĵeti

en: Redirect to
eo: Alidirekti al

en: Copy to
eo: Kopii al

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
eo: Mi estas sen oficejo ĝis %1.
    
    En urĝaj kazoj, bonvolu kontakti sinjorinon "feria anstataŭanto"
    
    retpoŝto: "retpoŝtadreso de feria anstataŭanto"
    telefono: +49 711 1111 11
    fax .: +49 711 1111 12
    
    Elkore,
    -- "enigu vian nomon kaj retadreson ĉi tie"

[ctx: @title:window]
en: Create Sieve Filter
eo: Krei Kribrilon Filtrilon

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
eo: Ne povas trovi eron "%1" en fenestraĵo "%2"

en: More information
eo: Pliaj informoj

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
eo: Ne sufiĉas argumentoj por SelectConvertParameterWidget. Atenditaj 2 argumentoj.

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
eo: Tro multaj argumentoj por SelectConvertParameterWidget, "%1"

en: is
eo: estas

en: not is
eo: ne estas

en: contains
eo: enhavas

en: not contains
eo: ne enhavas

en: matches
eo: alumetoj

en: not matches
eo: ne alumetoj

en: not regex
eo: ne regex

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
eo: Nekonata etikedo valoro "%1" estis trovita dum analiza ago "%2".

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
eo: Nekonata etikedo "%1" estis trovita dum analiza ago "%2".

en: Too many arguments found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
eo: Tro multaj argumentoj trovitaj por "%1", maksimuma valoro estas %2, nombro da valoro trovita %3 por %4

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
eo: Trajto "%1" en kondiĉo "%2" ne estas subtenata de servilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Help
eo: Helpo

en: Add Flags
eo: Aldoni Flagojn

en: Addflag is used to add flags to a list of [IMAP] flags.  It doesn't replace any previously set flags.  This means that multiple occurrences of addflag are treated additively.
eo: Addflag estas uzata por aldoni flagojn al listo de [IMAP] flagoj. Ĝi ne anstataŭigas ajnajn antaŭe fiksitajn flagojn. Ĉi tio signifas, ke multoblaj okazoj de addflag estas traktataj aldone.

en: Add header
eo: Aldoni kaplinion

[ctx: @label:textbox]
en: header:
eo: kaplinio:

[ctx: @label:textbox]
en: value:
eo: valoro:

en: The addheader action adds a header field to the existing message header.
eo: La ago aldona kaplinio aldonas kaplinion al la ekzistanta mesaĝkapo.

en: Break
eo: Rompo

[ctx: @label:textbox]
en: Name (optional):
eo: Nomo (laŭvola):

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
eo: La rompo-komando finas la plej proksiman enfermitan buklon.

en: Convert
eo: Konverti

[ctx: @label:textbox]
en: From:
eo: De:

[ctx: @label:textbox]
en: To:
eo: Al:

[ctx: @label:textbox]
en: Parameters:
eo: Parametroj:

en: The "convert" action specifies that all body parts with a media type equal to "media-type" be converted to the media type in "media-type" using conversion parameters.
eo: La ago "konverti" specifas, ke ĉiuj korpopartoj kun aŭdvidaĵa tipo egala al "media-tipo" estu konvertitaj al la aŭdvidaĵo en "media-tipo" uzante konvertajn parametrojn.

en: Delete header
eo: Forigi kaplinion

en: By default, the deleteheader action deletes all occurrences of the named header field.
eo: Defaŭlte, la ago deleteheader forigas ĉiujn okazojn de la nomita kapliniokampo.

en: Discard is used to silently throw away the message.
eo: Forĵeti estas uzata por silente forĵeti la mesaĝon.

en: Enclose
eo: Enfermi

[ctx: @label:textbox]
en: Subject:
eo: Subjekto:

[ctx: @label:textbox]
en: headers:
eo: kaplinioj:

[ctx: @label:textbox]
en: text:
eo: teksto:

en: Enclose action command is defined to allow an entire message to be enclosed as an attachment to a new message.
eo: Enfermi-agokomando estas difinita por permesi tutan mesaĝon esti enfermita kiel aldonaĵo al nova mesaĝo.

en: E-Reject
eo: E-Malakcepto

en:  The "ereject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
eo: La ago "reject" nuligas la implicitan konservadon kaj rifuzas liveron de mesaĝo.

en: Extract Text
eo: Ekstrakti Tekston

[ctx: @label:textbox]
en: Number of characters:
eo: Nombro da signoj:

[ctx: @label:textbox]
en: Stored in variable name:
eo: Konservita en varia nomo:

en: The "extracttext" action may be used within the context of a "foreverypart" loop and is used to store text into a variable
eo: La ago "extracttext" povas esti uzata en la kunteksto de "foreverypart" buklo kaj estas uzata por konservi tekston en variablon

en: Action "fileinto" has "copy" argument but current server does not support it
eo: Ago "fileinto" havas argumenton "kopii" sed nuna servilo ne subtenas ĝin

[ctx: @option:check]
en: Keep a copy
eo: Konservi kopion

[ctx: @option:check]
en: Create folder
eo: Krei dosierujon

en: The "fileinto" action delivers the message into the specified mailbox.
eo: La ago "fileinto" liveras la mesaĝon en la specifitan leterkeston.

en: If the optional ":create" argument is specified, it instructs the Sieve interpreter to create the specified mailbox, if needed, before attempting to deliver the message into the specified mailbox.
eo: Se la laŭvola ":create" argumento estas specifita, ĝi instrukcias la Sieve-interpretilon krei la specifitan leterkeston, se necese, antaŭ provi liveri la mesaĝon en la specifitan leterkeston.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it merely files or redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
eo: Se la laŭvola ":kopi" ŝlosilvorto estas specifita, la etikedita komando ne nuligas la implican "konservi". Anstataŭe, ĝi simple dosieroj aŭ alidirektas kopion krom ĉio alia okazas al la mesaĝo.

en: The "keep" action is whatever action is taken in lieu of all other actions, if no filtering happens at all; generally, this simply means to file the message into the user's main mailbox.
eo: La ago "konservi" estas ajna ago estas farita anstataŭ ĉiuj aliaj agoj, se neniu filtrado okazas; ĝenerale, ĉi tio simple signifas arkivi la mesaĝon en la ĉefan leterkeston de la uzanto.

[ctx: @label:textbox]
en: Add flags:
eo: Aldoni flagojn:

en: Notify
eo: Sciigi

[ctx: @label:textbox]
en: message:
eo: mesaĝo:

[ctx: @label:textbox]
en: method:
eo: metodo:

en: The "notify" action specifies that a notification should be sent to a user.
eo: La ago "sciigi" specifas, ke sciigo estu sendita al uzanto.

en: Redirect
eo: Alidirektilo

[ctx: @option:check]
en: Use list
eo: Uzi liston

en: The "redirect" action is used to send the message to another user at a supplied address, as a mail forwarding feature does.  The "redirect" action makes no changes to the message body or existing headers, but it may add new headers.
eo: La ago "alidirektilo" estas uzata por sendi la mesaĝon al alia uzanto ĉe provizita adreso, kiel faras retsendan funkcion. La ago "alidirektilo" faras neniujn ŝanĝojn al la mesaĝkorpo aŭ ekzistantaj kaplinioj, sed ĝi povas aldoni novajn kapliniojn.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
eo: Se la laŭvola ":kopi" ŝlosilvorto estas specifita, la etikedita komando ne nuligas la implican "konservi". Anstataŭe, ĝi alidirektas kopion aldone al kio ajn alia okazas al la mesaĝo.

en: Reject
eo: Malakcepti

en:  The "reject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
eo: La ago "malakcepti" nuligas la implicitan konservadon kaj rifuzas liveron de mesaĝo.

en: Remove Flags
eo: Forigi Flagojn

en: Removeflag is used to remove flags from a list of [IMAP] flags. Removeflag clears flags previously set by "set"/"addflag". Calling removeflag with a flag that wasn't set before is not an error and is ignored.
eo: Removeflag estas uzata por forigi flagojn el listo de [IMAP] flagoj. Removeflag forigas flagojn antaŭe fiksitajn de "set"/"addflag". Voki removeflag kun flago kiu ne estis agordita antaŭe ne estas eraro kaj estas ignorita.

en: Replace
eo: Anstataŭigi

[ctx: @label:textbox]
en: from:
eo: de:

en: The "replace" command is defined to allow a MIME part to be replaced with the text supplied in the command.
eo: La komando "anstataŭigi" estas difinita por permesi al MIME-parto esti anstataŭigita per la teksto provizita en la komando.

en: Return
eo: Reveni

en: The "return" command stops processing of the immediately included script only and returns processing control to the script that includes it.
eo: La komando "reveno" ĉesigas prilaboradon de la tuj inkluzivita skripto nur kaj redonas prilaboran regon al la skripto kiu inkluzivas ĝin.

en: Set Flags
eo: Agordi Flagojn

en: Setflag is used for setting [IMAP] system flags or keywords. Setflag replaces any previously set flags.
eo: Setflag estas uzata por agordi [IMAP] sistemajn flagojn aŭ ŝlosilvortojn. Setflag anstataŭigas ajnajn antaŭe fiksitajn flagojn.

en: Variable
eo: Variablo

[ctx: @option:check]
en: Protect special character
eo: Protekti specialan signon

[ctx: @label:textbox]
en: Value:
eo: Valoro:

[ctx: @label:textbox]
en: In variable:
eo: En variablo:

en: Script needs regex support, but server does not have it.
eo: Skripto bezonas regex subtenon, sed servilo ne havas ĝin.

en: The "set" action stores the specified value in the variable identified by name.
eo: La ago "aro" konservas la specifitan valoron en la variablo identigita per nomo.

en: This modifier adds the necessary quoting to ensure that the expanded text will only match a literal occurrence if used as a parameter to :regex.  Every character with special meaning (. , *, ? , etc.) is prefixed with \ in the expansion
eo: Ĉi tiu modifilo aldonas la necesan citaĵon por certigi, ke la vastigita teksto kongruos nur kun laŭvorta okazo se uzata kiel parametro al :regex. Ĉiu signo kun speciala signifo (. , *, ? , ktp.) estas prefiksita kun \ en la vastigo

en: Stop
eo: Halti

en: The "stop" action ends all processing.  If the implicit keep has not been cancelled, then it is taken.
eo: La ago "halti" finas la tutan prilaboradon. Se la implicita konservado ne estis nuligita, tiam ĝi estas prenita.

en: Vacation
eo: Ferio

[ctx: @label:textbox]
en: day:
eo: tago:

[ctx: @label:textbox]
en: Message subject:
eo: Temo de mesaĝo:

[ctx: @label:textbox]
en: Additional email:
eo: Plia retpoŝto:

[ctx: @label:textbox]
en: Vacation reason:
eo: Feria kialo:

en: The "vacation" action implements a vacation autoresponder similar to the vacation command available under many versions of Unix. Its purpose is to provide correspondents with notification that the user is away for an extended period of time and that they should not expect quick responses.
eo: La ago "ferioj" efektivigas ferian aŭtorespondilon similan al la feria komando disponebla sub multaj versioj de Unikso. Ĝia celo estas provizi korespondantojn kun sciigo ke la uzanto estas for por plilongigita tempodaŭro kaj ke ili ne devus atendi rapidajn respondojn.

en: Through the ":days" parameter, it limits the number of auto-replies to the same sender to one per [n] days, for a specified number of days. But there are cases when one needs more granularity, if one would like to generate "vacation" replies more frequently.
eo: Per la parametro ":days", ĝi limigas la nombron da aŭtomataj respondoj al la sama sendinto al unu po [n] tagoj, dum difinita nombro da tagoj. Sed estas kazoj kiam oni bezonas pli da granulareco, se oni ŝatus generi "feriaj" respondojn pli ofte.

en: This extension defines a ":seconds" parameter to provide more granularity for such situations.
eo: Ĉi tiu etendaĵo difinas parametron ":seconds" por provizi pli da granulareco por tiaj situacioj.

[ctx: @info:placeholder]
en: Define Email Address…
eo: Difini Retadreson…

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter message…
eo: Enigi mesaĝon…

en: Insert at the beginning
eo: Enmeti ĉe la komenco

en: Append at the end
eo: Aldoni ĉe la fino

[ctx: @title:window]
en: Flags
eo: Flagoj

en: Deleted
eo: Forigita

en: Answered
eo: Respondis

en: Flagged
eo: Flagita

en: Seen
eo: Vidita

en: Draft
eo: Malneto

[ctx: @info:placeholder]
en: Click on button for selecting flags…
eo: Alklaku la butonon por elekti flagojn…

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Flags
eo: Elekti Flagojn

en: high importance
eo: alta graveco

en: normal importance
eo: normala graveco

en: low importance
eo: malalta graveco

en: days
eo: tagoj

en: seconds
eo: sekundoj

en: None
eo: Neniu

en: Lower
eo: Malsupre

en: Upper
eo: Supra

en: Lower first letter
eo: Malsupra unua litero

en: Upper first letter
eo: Supra unua litero

en: Quote wildcard
eo: Citila ĵokero

en: Length
eo: Longo

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
eo: Bonvolu elekti agon.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add comment
eo: Aldoni komenton

en: Script contains unsupported feature "%1"
eo: Skripto enhavas nesubtenitan funkcion "%1"

en: We detected a loop if in a loop if. It's not supported
eo: Ni detektis buklon if en buklo if. Ĝi ne estas subtenata

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
eo: Nekonata etikedo "%1" dum analiza kondiĉo "%2"

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
eo: Tro da argumento trovita por "%1", maksimuma valoro estas %2, nombro da valoro trovita %3 por %4

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
eo: Nekonata etikedo valoro "%1" estis trovita dum analiza kondiĉo "%2".

en: Address
eo: Adreso

[ctx: @label:textbox]
en: address:
eo: adreso:

[ctx: @info:placeholder]
en: Use ; to separate emails
eo: Uzi ; por apartigi retmesaĝojn

en: The "address" test matches Internet addresses in structured headers that contain addresses.  It returns true if any header contains any key in the specified part of the address, as modified by the comparator and the match keyword.
eo: La testo "adreso" kongruas kun interretaj adresoj en strukturitaj kaplinioj kiuj enhavas adresojn. Ĝi resendas vera se iu kaplinio enhavas ajnan ŝlosilon en la specifita parto de la adreso, kiel modifite de la komparilo kaj la kongrua ŝlosilvorto.

en: Body
eo: Korpo

en: The body test matches content in the body of an email message, that is, anything following the first empty line after the header.  (The empty line itself, if present, is not considered to be part of the body.)
eo: La korpa testo kongruas kun enhavo en la korpo de retpoŝta mesaĝo, tio estas, io ajn sekvanta la unuan malplenan linion post la kaplinio. (La malplena linio mem, se ĉeestas, ne estas konsiderata kiel parto de la korpo.)

en: Currentdate
eo: Aktuala dato

en: The currentdate test is similar to the date test, except that it operates on the current date/time rather than a value extracted from the message header.
eo: La aktuala dato-testo estas simila al la dato-testo, krom ke ĝi funkcias en la nuna dato/tempo prefere ol valoro ĉerpita el la mesaĝkapo.

en: Date
eo: Dato

en: The date test matches date/time information derived from headers containing date-time values.
eo: La dato-testo kongruas pri dato/tempo-informoj derivitaj de kaplinioj enhavantaj dattempajn valorojn.

en: Envelope
eo: Koverto

en: The "envelope" test is true if the specified part of the [SMTP] (or equivalent) envelope matches the specified key.
eo: La testo "koverto" estas vera se la specifita parto de la [SMTP] (aŭ ekvivalenta) koverto kongruas kun la specifita ŝlosilo.

en: Environment
eo: Medio

[ctx: @label:textbox]
en: Item:
eo: Ero:

en: The environment test retrieves the item of environment information specified by the name string and matches it to the values specified in the key-list argument.
eo: La mediotesto prenas la eron de medioinformoj specifita per la nomĉeno kaj kongruas ĝin al la valoroj specifitaj en la ŝlosillista argumento.

en: Exists
eo: Ekzistas

en: exists
eo: ekzistas

en: not exists
eo: ne ekzistas

en: The "exists" test is true if the headers listed in the header-names argument exist within the message.  All of the headers must exist or the test is false.
eo: La testo "ekzistas" estas vera se la kaplinioj listigitaj en la argumento header-names ekzistas ene de la mesaĝo. Ĉiuj kaplinioj devas ekzisti aŭ la testo estas falsa.

[ctx: @label:textbox]
en: false
eo: malvera

en: The "false" test always evaluates to false.
eo: La testo "falsa" ĉiam taksas malvera.

en: Has Flag
eo: Havas Flagon

[ctx: @label:textbox]
en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
eo: Nomo de variablo
     (se malplena ĝi uzas internan variablon):

en: The hasflag test evaluates to true if any of the variables matches any flag name.
eo: La hasflag-testo taksas vera se iu el la variabloj kongruas kun iu ajn flagnomo.

en: Header
eo: Kapo

[ctx: @label:textbox]
en: With value:
eo: Kun valoro:

en: The "header" test evaluates to true if the value of any of the named headers, ignoring leading and trailing whitespace, matches any key.
eo: La testo "header" taksas vera se la valoro de iu ajn el la nomitaj kaplinioj, ignorante antaŭan kaj postan blankspacon, kongruas kun iu ajn klavo.

en: IHave
eo: Mi havas

[ctx: @info:placeholder]
en: Use "," to separate capabilities
eo: Uzi "," por apartigi kapablojn

en: The "ihave" test provides a means for Sieve scripts to test for the existence of a given extension prior to actually using it.
eo: La testo "ihave" disponigas rimedon por Sieve-skriptoj por testi pri la ekzisto de antaŭfiksita etendaĵo antaŭ efektive uzi ĝin.

en: Mailbox exists
eo: Leterkesto ekzistas

en: The "mailboxexists" test is true if all mailboxes listed in the "mailbox-names" argument exist in the mailstore, and each allows the user in whose context the Sieve script runs to "deliver" messages into it.
eo: La testo "leterkesto ekzistas" validas se ĉiuj leterkestoj listigitaj en la argumento "leterkesto-nomoj" ekzistas en la poŝtvendejo, kaj ĉiu permesas al la uzanto, en kies kunteksto ruliĝas la Sieve-skripto, "liveri" mesaĝojn en ĝin.

en: Meta Data
eo: Metadatumoj

[ctx: @label:textbox]
en: Mailbox:
eo: Leterkesto:

[ctx: @label:textbox]
en: Annotations:
eo: Komentarioj:

en: This test retrieves the value of the mailbox annotation "annotation-name" for the mailbox "mailbox". The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
eo: Ĉi tiu testo retrovas la valoron de la leterkesto komentario "annotation-name" por la leterkesto "leterkesto". La prenita valoro estas komparata kun la "ŝlosillisto". La testo resendas vera se la komentario ekzistas kaj ĝia valoro kongruas kun iu ajn el la ŝlosiloj.

en: Metadata exists
eo: Metadatenoj ekzistas

[ctx: @label:textbox]
en: Annotation:
eo: Komentario:

en: The "metadataexists" test is true if all of the annotations listed in the "annotation-names" argument exist for the specified mailbox.
eo: La testo "metadataexists" estas vera se ĉiuj komentarioj listigitaj en la argumento "notation-names" ekzistas por la specifita leterkesto.

en: Server Meta Data
eo: Metadatumoj de Servilo

en: This test retrieves the value of the server annotation "annotation-name".  The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
eo: Ĉi tiu testo retrovas la valoron de la servila komentario "notation-name". La prenita valoro estas komparata kun la "ŝlosillisto". La testo resendas vera se la komentario ekzistas kaj ĝia valoro kongruas kun iu ajn el la ŝlosiloj.

en: Server Meta Data Exists
eo: Servila Metadatumo Ekzistas

en: The "servermetadataexists" test is true if all of the server annotations listed in the "annotation-names" argument exist.
eo: La testo "servermetadataexists" estas vera se ĉiuj servilaj komentarioj listigitaj en la argumento "annotation-names" ekzistas.

en: Size
eo: Grandeco

en: under
eo: sub

en: over
eo: super

en: The "size" test deals with the size of a message.  It takes either a tagged argument of ":over" or ":under", followed by a number representing the size of the message.
eo: La testo "grandeco" traktas la grandecon de mesaĝo. Ĝi prenas aŭ etikeditan argumenton de ":over" aŭ ":under", sekvitan de nombro reprezentanta la grandecon de la mesaĝo.

en: Spam Test
eo: Spam-Testo

[ctx: @option:check]
en: Percent
eo: Procento

en: Sieve implementations that implement the "spamtest" test use an identifier of either "spamtest" or "spamtestplus" for use with the capability mechanism.
eo: Kribril-efektivigoj kiuj efektivigas la teston "spamtest" uzas identigilon de aŭ "spamtest" aŭ "spamtestplus" por uzo kun la kapablomekanismo.

en: True
eo: Vere

[ctx: @label:textbox]
en: true
eo: vera

en: The "true" test always evaluates to true.
eo: La testo "vera" ĉiam taksas vera.

en: Virus Test
eo: Virusa Testo

en: Sieve implementations that implement the "virustest" test have an identifier of "virustest" for use with the capability mechanism.
eo: Kribril-efektivigoj kiuj efektivigas la teston "virustest" havas identigilon de "virustest" por uzo kun la kapablomekanismo.

en: all
eo: ĉiuj

en: localpart
eo: loka parto

en: domain
eo: domajno

en: user
eo: uzanto

en: detail
eo: detalo

en: raw
eo: kruda

en: content
eo: enhavo

en: text
eo: teksto

en: Year
eo: Jaro

en: Month
eo: Monato

en: Day
eo: Tago

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Second
eo: Due

en: Time
eo: Tempo

en: Zone
eo: Zono

en: Weekday
eo: Semajntago

en: Select multiple headers…
eo: Elekti plurajn titolojn…

[ctx: @title:window]
en: Headers
eo: Kapoj

[ctx: @label:textbox]
en: Add new header:
eo: Aldoni novan kaplinion:

en: From
eo: De

en: To
eo: Al

en: Reply To
eo: Respondi al

en: Resent From
eo: Resent De

en: Sender
eo: Sendanto

en: Subject
eo: Subjekto

en: Message Id
eo: Mesaĝo Id

en: Content type
eo: Enhavotipo

en: Type
eo: Tipo

en: Subtype
eo: Subtipo

en: Anychild
eo: Ajna infano

en: Parameters
eo: Parametroj

en: Value
eo: Valoro

en: Count
eo: Nombro

en: Greater than
eo: Pli granda ol

en: Greater than or equal
eo: Pli granda ol aŭ egala

en: Less than
eo: Malpli ol

en: Less than or equal
eo: Malpli ol aŭ egala

en: Equal to
eo: Egala al

en: Not equal to
eo: Ne egala al

en: Bytes
eo: Bajtoj

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an condition.
eo: Bonvolu elekti kondiĉon.

en: Sieve Script
eo: Kribrilo Skripto

en: Error during importing script. Do you want to switch to text mode?
eo: Eraro dum importado de skripto. Ĉu vi volas ŝanĝi al teksta reĝimo?

[ctx: @action:button]
en: Switch to Text Mode
eo: Ŝanĝi al Teksta Reĝimo

[ctx: @action:button]
en: Do Not Switch
eo: Ne Ŝalti

[ctx: @option:check]
en: Add ForEveryPart loop
eo: Aldoni ForEveryPart-buklon

en: "foreverypart", which is an iterator that walks though every MIME part of a message, including nested parts, depth first, and applies the commands in the specified block to each of them.
eo: "foreverypart", kiu estas ripetilo kiu trairas ĉiun MIME-parton de mesaĝo, inkluzive de nestitaj partoj, unue profunde, kaj aplikas la komandojn en la specifita bloko al ĉiu el ili.

en: Unknown tagValue "%1" during loading loop "for"
eo: Nekonata etikedovaloro "%1" dum ŝargo de buklo "for"

en: Unknown tag "%1" during loading loop "for"
eo: Nekonata etikedo "%1" dum ŝargo de buklo "for"

[ctx: @label:textbox]
en: Variable name:
eo: Varia nomo:

[ctx: @option:check]
en: Set value to:
eo: Agordi valoron al:

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
eo: Nekonata etikedo "%1" dum ŝargo de variabloj.

en: A variable has global scope in all scripts that have declared it with the "global" command.  If a script uses that variable name without declaring it global, the name specifies a separate, non-global variable within that script.
eo: Variablo havas ĉiean amplekson en ĉiuj skriptoj, kiuj deklaris ĝin per la komando "globa". Se manuskripto uzas tiun variablonomon sen deklari ĝin ĉiea, la nomo precizigas apartan, ne-ĉiean variablon ene de tiu manuskripto.

en: personal
eo: personaj

en: global
eo: ĉiea

en: Unknown location type "%1" during parsing includes
eo: Nekonata lokotipo "%1" dum analizado inkluzivas

[ctx: @label:textbox]
en: Include:
eo: Inkluzivi:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: @option:check]
en: Optional
eo: Laŭvola

[ctx: @option:check]
en: Once
eo: Unufoje

en: The "include" command takes an optional "location" parameter, an optional ":once" parameter, an optional ":optional" parameter, and a single string argument representing the name of the script to include for processing at that point.
eo: La komando "include" prenas laŭvolan parametron "location", laŭvolan parametron ":once", laŭvolan parametron ":laŭvolan" kaj ununuran ĉenargumenton reprezentantan la nomon de la skripto por inkludi por prilaborado ĉe tiu punkto.

en: We can not add more includes elements.
eo: Ni ne povas aldoni pliajn inkluzivas elementojn.

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

[ctx: @option:radio]
en: Match all messages
eo: Kongrui ĉiujn mesaĝojn

[ctx: @option:radio]
en: Match a&ll of the following
eo: Kongrui kun ĉiuj e&l la sekvaj

[ctx: @option:radio]
en: Match an&y of the following
eo: Kongrui kun i&u el la sekvaj

en: Actions
eo: Agoj

[ctx: @label:textbox]
en: Add new block:
eo: Aldoni novan blokon:

en: "elsif" block
eo: "elsif" bloko

en: "else" block
eo: bloko "alie".

[ctx: @title:window]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
eo: Supren

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
eo: Malsupren

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
eo: Supre

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
eo: Fundo

[ctx: @info:tooltip]
en: New Script
eo: Nova Skripto

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete Script
eo: Forigi Skripton

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename Script
eo: Alinomi Skripton

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Script Description
eo: Redakti Skripto-Priskribon

[ctx: @action:inmenu]
en: New Script
eo: Nova Skripto

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Script
eo: Alinomi Skripton

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Script Description
eo: Redakti Skripto-Priskribon

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Script
eo: Forigi Skripton

[ctx: @title:window]
en: New Script
eo: Nova Skripto

en: New script name:
eo: Nova skriptnomo:

en: Do you want to delete "%1" script?
eo: Ĉu vi volas forigi "%1" skripton?

[ctx: @title:window]
en: Delete Script
eo: Forigi Skripton

[ctx: @title:window]
en: Rename Script
eo: Alinomi Skripton

en: New name for the script:
eo: Nova nomo por la skripto:

en: forEveryPart is not supported by your server
eo: forEveryPart ne estas subtenata de via servilo

en: Script part %1
eo: Skriptoparto %1

en: Includes
eo: Inkluzivas

en: Global Variable
eo: Ĉiea Variablo

en: ForEveryPart
eo: Por ĈiuParto

en: Script should always have just one "Else" block. We cannot add another one.
eo: Skripto ĉiam havu nur unu blokon "Else". Ni ne povas aldoni alian.

en: Main block
eo: Ĉefa bloko

en: Block "Elsif"
eo: Bloki "Elsif"

en: Block "Else"
eo: Bloki "Alie"

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing Error
eo: Kribrila Analiza Eraro

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: Sieve script:
eo: Kribrila skripto:

en: Errors reported:
eo: Eraroj raportitaj:

en: All Files (*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*)

[ctx: @title:window]
en: Save Log To File
eo: Konservi Protokolon Al Dosiero

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
eo: Fermi Tab

[ctx: @title:window]
en: Sieve Diagnostics
eo: Kribrila Diagnozo

en: Collecting diagnostic information about Sieve support…
eo: Kolektante diagnozajn informojn pri Sieve-subteno…

en: No IMAP resource found.
eo: Neniu IMAP-rimedo trovita.

en: Unable to get the info
eo: Ne eblas ricevi la informojn

en: Collecting data for account '%1'…
eo: Kolektante datumojn por konto '%1'…

en: ------------------------------------------------------------
eo: ------------------------------------------------- ----------

en: (Account does not support Sieve)
eo: (Konto ne subtenas Kribrilon)

en: Contents of script '%1':
eo: Enhavo de skripto '%1':

en: (This script is empty)
eo: (Ĉi tiu skripto estas malplena)

en: ------------------------------------------------------------
    %1
    ------------------------------------------------------------
eo: ------------------------------------------------- ----------
    %1
    ---------------------------------- --------------------------

en: Sieve capabilities:
eo: Kribrilkapabloj:

en: (No special capabilities available)
eo: (Ne ekzistas specialaj kapabloj)

en: Available Sieve scripts:
eo: Disponeblaj Kribrilaj skriptoj:

en: (No Sieve scripts available on this server)
eo: (Neniu Sieve-skriptoj haveblaj sur ĉi tiu servilo)

en: Active script: '%1'
eo: Aktiva skripto: '%1'

[ctx: @title:window]
en: Edit Sieve Script
eo: Redakti Kribril-Skripton

en: Script is modified. Do you want to close editor?
eo: Skripto estas modifita. Ĉu vi volas fermi redaktilon?

[ctx: @action:button]
en: Close Editor
eo: Fermi Redaktilon

[ctx: @action:button]
en: Do Not Close
eo: Ne Fermi

en: Sieve Files (*.siv);;All Files (*)
eo: Kribrildosieroj (*.siv);;Ĉiuj dosieroj (*)

[ctx: @title:window]
en: Save Script
eo: Konservi Skripton

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
eo: Vi anstataŭigos skripton. Ĉu vi volas daŭrigi?

[ctx: @title:window]
en: Import Script
eo: Importi Skripton

en: *.siv;;sieve files (*.siv);;all files (*)
eo: *.siv;;kribrildosieroj (*.siv);;ĉiuj dosieroj (*)

[ctx: @title:window]
en: Import Script Sieve
eo: Importi Skripto Kribrilo

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
eo: Ne eblis ŝargi la dosieron %1:
    "%2" estas la detala erara priskribo.

[ctx: @title:window]
en: Sieve Editor Error
eo: Kribrilo Redaktilo Eraro

[ctx: @action]
en: Go to Line
eo: Iri al Linio

[ctx: @action]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: @action]
en: Uncomment
eo: Malkomento

[ctx: @action]
en: Debug Sieve Script…
eo: Sencimigi Kribrilon Skripto…

[ctx: @action]
en: Wordwrap
eo: Vortvolvaĵo

[ctx: @title:menu]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: @title:menu]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @title:menu]
en: View
eo: Vido

[ctx: @title:menu]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
eo: Fermi ĉiujn aliajn langetojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
eo: Fermi ĉiujn langetojn

en: Help
eo: Helpo

en: Error during load page about %1
eo: Eraro dum ŝargo paĝo pri %1

en: Help about: %1
eo: Helpo pri: %1

en: Sieve Template:
eo: Kribrilo Ŝablono:

en: Editor
eo: Redaktoro

[ctx: @info:placeholder]
en: Show result from "check syntax"
eo: Montri rezulton de "kontroli sintakson"

en: Error during parsing
eo: Eraro dum analizado

en: Selected text is not a full sieve script
eo: Elektita teksto ne estas plena kribrilo

[ctx: @title:window]
en: Parsing error
eo: Analiza eraro

[ctx: @action]
en: Check Syntax
eo: Kontroli sintakson

en: Import…
eo: Importi…

[ctx: @action]
en: Create Rules Graphically…
eo: Krei Regulojn Grafike…

en: Share…
eo: Kunhavigi…

[ctx: @action]
en: Server Info
eo: Servilo Informoj

[ctx: @label:textbox]
en: Script name:
eo: Skriptonomo:

en: Simple Mode
eo: Simpla Reĝimo

en: Advanced Mode
eo: Altnivela Reĝimo

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Support
eo: Kribrila Servilo Subteno

en: Sieve server supports:
eo: Sieve-servilo subtenas:

[ctx: @action]
en: Insert Rule
eo: Enmeti Regulon

[ctx: @action]
en: Help about: '%1'
eo: Helpo pri: '%1'

[ctx: @action]
en: Edit Rule
eo: Redakti Regulon

en: Some errors were found during parsing. <a href="sieveerrordetails">(Details…)</a>
eo: Kelkaj eraroj estis trovitaj dum analizado. <a href="sieveerrordetails">(Detaloj…)</a>

[ctx: @action]
en: Switch to Graphical Mode
eo: Ŝanĝi al Grafika Reĝimo

[ctx: @action]
en: Stay in Text Mode
eo: Resti en Teksta Reĝimo

[ctx: @action]
en: Switch to Text Mode
eo: Ŝanĝi al Teksta Reĝimo

[ctx: @action]
en: Stay in Graphical Mode
eo: Resti en Grafika Reĝimo

en: We cannot parse script. We cannot switch to graphical mode
eo: Ni ne povas analizi skripton. Ni ne povas ŝanĝi al grafika reĝimo

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
eo: Fermi

en: Close
eo: Fermi

[ctx: Find text]
en: F&ind:
eo: Trov&i:

[ctx: @info:tooltip]
en: Text to search for
eo: Teksto por serĉi

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
eo: Poste

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
eo: Salti al la sekva kongruo

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
eo: Salti al antaŭa kongruo

en: Options
eo: Elektebloj

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify search behavior
eo: Modifi serĉkonduton

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Phrase not found
eo: Frazo ne trovita

[ctx: @title:window]
en: Save Web Page
eo: Konservi Retpaĝon

[ctx: @title:window]
en: Manage Sieve Scripts
eo: Administri Sieve Skriptoj

[ctx: create a new sieve script]
en: New…
eo: Nova…

[ctx: @action:button]
en: Edit…
eo: Redakti…

[ctx: @action:button]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:button]
en: Deactivate
eo: Malaktivigi

[ctx: @title:window]
en: Sieve Error
eo: Sieve-Eraro

en: Uploading script to server for checking it, please wait…
eo: Alŝutante skripton al servilo por kontroli ĝin, bonvolu atendi…

en: The Sieve script was successfully uploaded.
eo: La Sieve-skripto estis sukcese alŝutita.

[ctx: @title:window]
en: Sieve Script Upload
eo: Alŝuto de Sieve-Skripto

en: Uploading the Sieve script failed.
    The server responded:
    %1
eo: Alŝuto de la Sieve-skripto malsukcesis.
    La servilo respondis:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing
eo: Kribrilo Analizo

en: XML Files (*.xml);;All Files (*)
eo: XML-Dosieroj (*.xml);;Ĉiuj Dosieroj (*)

[ctx: @title:window]
en: Debug Sieve Script
eo: Sencimigi Kribrilon Skripto

en: Apply Changes
eo: Apliki Ŝanĝojn

[ctx: @action:button]
en: Debug
eo: Sencimigi

en: Debug
eo: Sencimigi

[ctx: @label:textbox]
en: Email path:
eo: Retpoŝta vojo:

[ctx: @label:textbox]
en: Extension:
eo: Etendo:

[ctx: @info:placeholder]
en: Activate extension with "+<name of extension>", deactivate it with "-<name of extension>"
eo: Aktivigu etendon per "+<nomo de etendaĵo>", malaktivigu ĝin per "-<nomo de etendaĵo>"

[ctx: @info:placeholder]
en: Display check script result…
eo: Montri rezulton de kontrolskripto…

en: Script text is empty.
eo: Skriptoteksto estas malplena.

en: Email file must be installed locally.
eo: Retpoŝta dosiero devas esti instalita loke.

en: Failed to open temporary file.
eo: Malsukcesis malfermi provizoran dosieron.

en: Script still contains debug method. Remove it please.
eo: Skripto ankoraŭ enhavas sencimigan metodon. Bonvolu forigi ĝin.

[ctx: @action]
en: Clear
eo: Klara

en: Text Files (*.txt);;All Files (*)
eo: Tekstaj Dosieroj (*.txt);;Ĉiuj Dosieroj (*)

[ctx: @action]
en: Add debug here
eo: Aldoni sencimigon ĉi tie

[ctx: @label:textbox]
en: "sieve-test" was not found on system. Please install it. (See in Dovecot package)
eo: "kribrilo-testo" ne estis trovita en la sistemo. Bonvolu instali ĝin. (Vidu en Dovecot-pakaĵo)

en: Filter on Mailing List-ID
eo: Filtrilo sur Dissendolisto-ID

en: Filter on Subject
eo: Filtrilo laŭ Temo

en: Filter on Spamassassin
eo: Filtrilo sur Spamassassin

en: Flag messages
eo: Marki mesaĝojn

en: Forward Message
eo: Plusendi Mesaĝon

en: Forward Message and add copy
eo: Plusendi Mesaĝon kaj aldoni kopion

en: Destroy mail posted by…
eo: Detrui poŝton afiŝitan de…

en: Vacations
eo: Ferioj

[ctx: @title:window]
en: Default template
eo: Defaŭlta ŝablono

[ctx: @title:window]
en: Template
eo: Ŝablono

en: You can drag and drop element on editor to import template
eo: Vi povas treni kaj faligi elementon sur redaktilon por importi ŝablonon

[ctx: @title:window]
en: Configure "Out of Office" Replies
eo: Agordi Respondojn de "Eksterde Oficejo".

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
eo: Ĉu vi vere volas nuligi?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
eo: Konfirmo

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
eo: Nuligi Redakton

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
eo: Ne Nuligi

[ctx: @label:textbox]
en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this. You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
eo: La funkcieco de Respondo ekster oficejo de KMail dependas de servilflanka filtrado. Vi ankoraŭ ne agordis IMAP-servilon por tio. Vi povas fari tion sur la langeto "Filtrado" de la IMAP-konto-agordo.

[ctx: @label:textbox]
en: Configure vacation notifications to be sent:
eo: Agordi feriajn sciigojn sendendajn:

[ctx: @option:check]
en: &Activate vacation notifications
eo: &Aktivigi feriajn sciigojn

[ctx: @label:textbox]
en: &Subject of the vacation mail:
eo: &Temo de la feria poŝto:

[ctx: @label:textbox]
en: Start date:
eo: Komenca dato:

[ctx: @label:textbox]
en: End date:
eo: Findato:

en:  day |  days
eo[0]:  tago
eo[1]:  tagoj

[ctx: @label:textbox]
en: &Resend notification only after:
eo: &Resendi sciigon nur post:

[ctx: @label:textbox]
en: &Send responses for these addresses:
eo: &Sendi respondojn por ĉi tiuj adresoj:

[ctx: @label:textbox]
en: &Action for incoming mails:
eo: &Ago por envenantaj retpoŝtoj:

[ctx: @option:check]
en: Do not send vacation replies to spam messages
eo: Ne sendi feriajn respondojn al spammesaĝoj

[ctx: @option:check]
en: Only react to mail coming from domain:
eo: Nur reagi al poŝto venanta de domajno:

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
eo: Estas ankoraŭ aktiva eksteroficeja respondo agordita.
    Ĉu vi volas redakti ĝin?

[ctx: @title:window]
en: Out-of-office reply still active
eo: Ekster-oficeja respondo ankoraŭ aktiva

[ctx: @action:button]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @action:button]
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: @label:textbox]
en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
eo: Via servilo ne listigis "ferioj" en sia listo de subtenataj Sieve-etendaĵoj;sen ĝi, KMail ne povas instali eksteroficejajn respondojn por vi. Bonvolu kontakti vian sistemadministranton.

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
eo: Iu (verŝajne vi) ŝanĝis la ferian skripton en la servilo. KMail ne plu kapablas determini la parametrojn por la aŭtomataj respondoj. Defaŭltaj valoroj estos uzataj.

en: No Sieve URL configured
eo: Neniu Sieve URL agordita

en: No IMAP server configured…
eo: Neniu IMAP-servilo agordita…

en: Available Scripts
eo: Disponeblaj Skriptoj

en: Network down.
eo: Reto malsupren.

en: Edit Script…
eo: Redakti skripton…

en: Rename Script…
eo: Alinomi Skripton…

en: Delete Script
eo: Forigi Skripton

en: Deactivate Script
eo: Malaktivigi Skripton

en: New Script…
eo: Nova Skripto…

en: New Sieve Script
eo: Nova Kribrilo-Skripto

en: Please enter a name for the new Sieve script:
eo: Bonvolu enigi nomon por la nova Sieve-skripto:

en: unnamed
eo: nenomita

en: Empty name is not a valid name
eo: Malplena nomo ne estas valida nomo

en: You cannot use protected name.
eo: Vi ne povas uzi protektitan nomon.

en: Script name already used "%1".
eo: Skriptonomo jam uzata "%1".

en: Rename Script
eo: Alinomi Skripton

en: Script Name:
eo: Skripto Nomo:

en: Really delete script "%1" from the server?
eo: Ĉu vere forigi skripton "%1" de la servilo?

[ctx: @title:window]
en: Delete Sieve Script Confirmation
eo: Forigi Sieve-Skriptan Konfirmon

en: Deleting the script failed.
    The server responded:
    %1
eo: Forigo de la skripto malsukcesis.
    La servilo respondis:
    %1

en: Failed to fetch the list of scripts
eo: Malsukcesis alporti la liston de skriptoj

[ctx: @info:placeholder]
en: Define Folder
eo: Difini Dosierujon
