libksieve - en to eu translation catalogue (530 entries)

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
eu: Ezin du TLS erabili azpian dagoen Qt liburutegiak ez baitu haren euskarririk.

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
eu: TLS zifratzea eskatu da, baina zure «Sieve» zerbitzariak ez du bere gaitasunen artean TLS iragartzen.
    Hala ere, TLS negoziazioa hasten saia zaitezke, edo eragiketa bertan behera utz dezakezu.

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Does Not Advertise TLS
eu: «Sieve» zerbitzariak ez du TLS iragartzen

[ctx: @action:button]
en: &Start TLS nonetheless
eu: Abiara&zi TLS hala ere

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
eu: TLS zifratzea eskatu da, baina zerbitzariak ez du onartzen.

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
eu: Ez du ematen zerbitzariak TLS onartzen duenik. Ezgaitu TLS zifratzerik gabe konektatu nahi baduzu.

en: Sieve Authentication Details
eu: «Sieve» autentifikazioaren xehetasunak

en: Please enter your authentication details for your sieve account "%1" (usually the same as your email password):
eu: Mesedez, sartu zure "%1" «sieve» kontuaren autentifikazio xehetasunak (e-postaren pasahitzaren berdina izan ohi da):

en: The Sieve server on %1 has reported an error:
    %2
eu: %1(e)ko «Sieve» zerbitzariak errore bat jakinarazi du:
    %2

[ctx: @title:window]
en: Sieve Manager
eu: «Sieve» kudeatzailea

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
eu: Autentifikazioak huts egin du.
    Ziurrenik pasahitza gaizki dago.
    Zerbitzariaren erantzun du:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
eu: Gidoia ez da ongi zamatu.
    Baliteke gidoiko erroreen ondori izatea.
    Zerbitzariaren erantzun du:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
eu: Gidoia ez da ondo zamatu.
    Baliteke gidoiak erroreak izatea.

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
eu: Prozesaketa errorea: Orga itzulera (CR), lerro jauzirik (LF) gabe

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
eu: Prozesaketa errorea: Barra ('/') asteriskorik ('*') gabe. Apurtutako iruzkina?

en: Parse error: Illegal Character
eu: Prozesaketa errorea: Legez kanpoko karakterea

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
eu: Prozesaketa errorea: Espero gabeko karakterea, espazio bat falta al da?

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
eu: Prozesaketa errorea: Etiketa izenak digituak ditu hasieran

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
eu: Prozesaketa errorea: Zuriguneak eta #iruzkinak bakarrik egon daitezke "text:"-en lerro berdinean

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
eu: Prozesaketa errorea: Barrutiz kanpoko zenbakia (%1 baina txikiagoa izan behar du)

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
eu: Prozesaketa errorea: Baliogabeko UTF-8 sekuentzia

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
eu: Prozesaketa errorea: Lerro-anitzeko kate baten ustegabeko amaiera ('.' ahaztu al duzu?)

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
eu: Prozesaketa errorea: Ustegabeko zita baten amaiera (amaierako '"' falta da)

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
eu: Prozesaketa errorea: Ustegabeko kate-zerrendaren amaiera (amaierako ']' falta da)

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
eu: Prozesaketa errorea: Ustegabeko proba-zerrendaren amaiera (amaierako ')' falta da)

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
eu: Prozesaketa errorea: Ustegabeko bloke amaiera (amaierako '}' falta da)

en: Parse error: Missing Whitespace
eu: Prozesaketa errorea: Zurigunea falta da

en: Parse error: Missing ';' or Block
eu: Prozesaketa errorea: ';' edo blokea falta da

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
eu: Prozesaketa errorea: ';' edo '{' espero zen, beste zerbait eskuratu da

en: Parse error: Expected Command, got something else
eu: Prozesaketa errorea: Agindua espero zen, beste zerbait eskuratu da

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
eu: Prozesaketa errorea: Amaierako, hasierako, edo bikoiztutako komak kate-zerrendan

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
eu: Prozesaketa errorea: Amaierako, hasierako, edo bikoiztutako komak proba-zerrendan

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
eu: Prozesaketa errorea: ',' falta da kateen eta kate-zerrendaren artean

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
eu: Prozesaketa errorea: ',' falta da kateen eta proba-zerrendaren artean

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
eu: Prozesaketa errorea: Kate-zerrendetan kateak bakarrik onartzen dira

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
eu: Prozesaketa errorea: Proba-zerrendetan probak bakarrik onartzen dira

en: "require" must be first command
eu: "require"-ek lehen agindua izan behar du

en: "require" missing for command "%1"
eu: "%1" aginduak "require"falta du

en: "require" missing for test "%1"
eu: "%1" probak "require"falta du

en: "require" missing for comparator "%1"
eu: "%1" konparatzaileak "require" falta du

en: Command "%1" not supported
eu: "%1" agindua ez da onartzen

en: Test "%1" not supported
eu: "%1" agindua ez da onartzen

en: Comparator "%1" not supported
eu: "%1" konparatzailea ez da onartzen

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
eu: Gunearen muga politikaren bortxaketa: Proben kabiaketa sakonegia (gehienez %1)

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
eu: Gunearen muga politikaren bortxaketa: bloke kabiaketa sakonegia (gehienez %1)

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
eu: Baliogabeko "%1" argumentua "%2"-(r)entzat

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
eu: Gatazka argumentuen artean: "%1" eta "%2"

en: Argument "%1" Repeated
eu: "%1" argumentua errepikatu da

en: Command "%1" violates command ordering constraints
eu: "%1" aginduak aginduen ordenazio baldintzak bortxatzen ditu

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
eu: Bateragarriak ez diren"%1" eta "%2" aginduak eskatu dira

en: Mail Loop detected
eu: Posta begizta detektatu da

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
eu: Gunearen mugen politikaren bortxaketa: Ekintza gehiegi eskatu dira (gehienez %1)

en: Unknown error
eu: Errorea ezezaguna

en: No errors found.
eu: Ez da errorerik aurkitu.

en: An unknown error was encountered.
eu: Errore ezezagun bat aurkitu da.

en: Path is not specified.
eu: Bide-izena zehazteke dago.

en: Error writing "MASTER" script on server.
    The server responded:
    %1
eu: Errorea "MASTER" gidoia zerbitzarian idaztean.
    Zerbitzariaren erantzuna:
    %1

en: Error writing "User" script on server.
    The server responded:
    %1
eu: Errorea "User" gidoia zerbitzarian idaztean.
    Zerbitzariaren erantzuna:
    %1

en: Retrieving the script failed.
    The server responded:
    %1
eu: Gidoia berreskuratzea huts egin du.
    Zerbitzariaren erantzun du:
    %1

en: Script is empty. (%1)
eu: Gidoia hutsik dago. (%1)

en: Script parsing error.
eu: Gidoiaren azterketa sintaktikoaren errorea.

en: Impossible to start job
eu: Lanarekin hastea ezinezkoa da

en: An error occurred during loading the sieve script.
eu: «sieve» gidoia zamatzerakoan errore bat gertatu da.

en: An error occurred during saving the sieve script.
eu: Errore bat gertatu da «sieve» gidoia gordetzean.

en: An error occurred during deleting the sieve script.
eu: Errore bat gertatu da «sieve» gidoia ezabatzean.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
eu: Baimendu erabiltzaileak «bulegotik kanpo» ezarpenak aldatzea.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeUploadButNoSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
eu: Baimendu erabiltzaileek «bulegotik kanpo» «sieve» gidoiak zama-igotzea, baina eragotzi ezarpenak alda ditzaten, hala nola erreakzioak bideratzeko domeinua edo spam erreakziorako etengailua.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeDomain), group (OutOfOffice)
en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
eu: Bidali «bulegotik kanpo» erantzunak, bakarrik, domeinu horretatik datozen postei.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeReactToSpam), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
eu: Baimendu SPAM gisa markatutako mezuei «bulegotik kanpo» erantzunak bidaltzea.

note: i18n: ectx: label, entry (CheckOutOfOfficeOnStartup), group (OutOfOffice)
en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
eu: Egiaztatu, abioan oraindik «bulegotik kanpo» erantzunik konfiguratuta dagoen.

en: ParseUserScriptJob failed: %1
eu: «ParseUserScriptJob»ek huts egin du: %1

en: Failed to get the list of Sieve scripts.
    The server responded:
    %1
eu: «Sieve» gidoian zerrenda lortzea huts egin du.
    Zerbitzariaren erantzun du:
    %1

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
eu: «Sieve» gidoia ondo instalatu da '%1' zerbitzarian.
    «Bulegotik kanpo» erantzuna, orain, aktibo dago.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
eu: «Sieve» gidoia ondo instalatu da '%1' zerbitzarian.
    «Bulegotik kanpo» erantzuna desaktibatu egin da.

en: Impossible to install script on server '%1'
eu: Gidoia '%1' zerbitzarian instalatzea ezinezkoa da

en: Out of office till %1
eu: Bulegotik kanpo %1 arte

en: Keep
eu: Mantendu

en: Discard
eu: Baztertu

en: Redirect to
eu: Birbideratu hona

en: Copy to
eu: Kopiatu hona

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
eu: Bulegotik kanpo egongo naiz %1 arte.
    
    Urgentzia kasuetan, mesedez, jarri harremanean "oporretako ordezkoa" anderea
    
    e-posta: "Oporraldiko ordezkoaren e-posta helbidea
    telefonoa: +49 711 1111 11
    faxa:  +49 711 1111 12
    
    Adeitasunez,
    -- "sartu hemen zure izena eta e-posta helbidea

[ctx: @title:window]
en: Create Sieve Filter
eu: Sortu «Sieve» iragazki bat

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
eu: Ezin du "%1" elementua "%2" trepetan aurkitu

en: More information
eu: Informazio gehiago

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
eu: Ez dago «SelectConvertParameterWidget»erako parametro nahikorik. 2 argumentu espero ziren.

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
eu: «SelectConvertParameterWidget»erako argumentu gehiegi, "%1"

en: is
eu: da

en: not is
eu: ez da

en: contains
eu: du

en: not contains
eu: ez du

en: matches
eu: bat dator

en: not matches
eu: Ez dator bat

en: regex
eu: Adierazpen erregularra

en: not regex
eu: ez da adierazpen erregularra

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
eu: Sintaxia azterketaren "%2" ekintza bitartean "%1" balioa duen etiketa ezezagun bat aurkitu da.

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
eu: Sintaxia azterketaren "%2" ekintza bitartean "%1" balioa duen etiketa ezezagun bat aurkitu da.

en: Too many arguments found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
eu: "%1"(e)rako argumentu gehiegi aurkitu dira, gehienezko balioa %2 da, aurkitutako balio kopurua %3 %4(e)rako

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
eu: Zerbitzariak ez du onartzen "%2" baldintzan %1 ezaugarri bat

[ctx: @info:tooltip]
en: Help
eu: Laguntza

en: Add Flags
eu: Gehitu banderak

en: Addflag is used to add flags to a list of [IMAP] flags.  It doesn't replace any previously set flags.  This means that multiple occurrences of addflag are treated additively.
eu: Gehitu-bandera, [IMAP] zerrenda batera banderak gehitzeko erabiltzen da. Ez du aurretik ezarritako banderarik ordezkatzen. Horrek esan nahi du, gehitu-banderaren gertaera anizkoitzak batu egiten direla.

en: Add header
eu: Gehitu goiburua

[ctx: @label:textbox]
en: header:
eu: goiburua:

[ctx: @label:textbox]
en: value:
eu: balioa:

en: The addheader action adds a header field to the existing message header.
eu: Gehitu-goiburua ekintzak goiburu eremu bat gehitzen du aurretik dagoen mezuaren goiburuan.

en: Break
eu: Eten

[ctx: @label:textbox]
en: Name (optional):
eu: Izena (hautazkoa):

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
eu: Etenaldi komandoak hesitzeko begizta hurbilena bukatzen du.

en: Convert
eu: Bihurtu

[ctx: @label:textbox]
en: From:
eu: Nork:

[ctx: @label:textbox]
en: To:
eu: Nori:

[ctx: @label:textbox]
en: Parameters:
eu: Parametroak:

en: The "convert" action specifies that all body parts with a media type equal to "media-type" be converted to the media type in "media-type" using conversion parameters.
eu: "bihurtu" ekintzak, hedabide-mota "hedabide-mota"ren  berdina duten gorputzeko atal guztiak, bihurketa parametroen bidez adierazitako hedabide-motako "hedabide-mota"ra aldatu behar direla adierazten du.

en: Delete header
eu: Ezabatu goiburua

en: By default, the deleteheader action deletes all occurrences of the named header field.
eu: Era lehenetsian, ezabatu-goiburua, «deleteheader», ekintzak, izendatutako goiburu-eremuaren agerpen guztiak ezabatzen ditu.

en: Discard is used to silently throw away the message.
eu: Baztertu, mezua isilpean botatzeko erabiltzen da.

en: Enclose
eu: Hesitu

[ctx: @label:textbox]
en: Subject:
eu: Gaia:

[ctx: @label:textbox]
en: headers:
eu: goiburuak:

[ctx: @label:textbox]
en: text:
eu: testua:

en: Enclose action command is defined to allow an entire message to be enclosed as an attachment to a new message.
eu: Erantsi ekintza komandoa, mezu oso bat mezu berri batean eranskin gisa eransten uzteko definituta dago.

en: E-Reject
eu: E-Errefusatu

en:  The "ereject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
eu:  "eerrefusatu" ekintzak mantentze inplizitua bertan behera utzi eta mezu bat banatzea errefusatzen du.

en: Extract Text
eu: Erauzi testua

[ctx: @label:textbox]
en: Number of characters:
eu: Karaktere kopurua:

[ctx: @label:textbox]
en: Stored in variable name:
eu: Aldagai izenean gordeta:

en: The "extracttext" action may be used within the context of a "foreverypart" loop and is used to store text into a variable
eu: "erauzi-testua" ekintza, atal-denetarako, "atalBakoitzerako", begizta baten testuinguruan erabil liteke, eta aldagai batean testua gordetzeko erabiltzen da

en: File Into
eu: Artxibatu hemen

en: Action "fileinto" has "copy" argument but current server does not support it
eu: Artxibatu-hemen, "artxibatu-hemen", ekintzak kopiatu, "kopia", argumentu bat du, baina uneko zerbitzariak ez du onartzen.

[ctx: @option:check]
en: Keep a copy
eu: Mantendu kopia bat

[ctx: @option:check]
en: Create folder
eu: Sortu karpeta

en: The "fileinto" action delivers the message into the specified mailbox.
eu: "artxibatu-hemen" ekintzak mezua adierazitako postontzian ematen du.

en: If the optional ":create" argument is specified, it instructs the Sieve interpreter to create the specified mailbox, if needed, before attempting to deliver the message into the specified mailbox.
eu: Hautazko ":sortu" argumentua zehazten bada, zehaztutako postontzian mezua ematen saiatu aurretik, «Sieve» interpreteari, beharrezkoa bada, adierazitako postontzia sortzeko adierazten dio.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it merely files or redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
eu: Hautazko ":kopia" gako-hitza zehazten bada, etiketatutako komandoak ez du bertan behera uzten "mantendu" inplizitua. Horren ordez, mezuari gertatzen ari zaionaz gain, haren kopia bat artxibatu edo birbideratzeen du.

en: The "keep" action is whatever action is taken in lieu of all other actions, if no filtering happens at all; generally, this simply means to file the message into the user's main mailbox.
eu: "mantendu" ekintza, iragazketarik egiten ez bada, beste edozein ekintzaren ordez egiten den ekintza da; orokorrean, fitxategia erabiltzailearen postontzi nagusian artxibatzea besterik ez da izaten.

[ctx: @label:textbox]
en: Add flags:
eu: Gehitu banderak:

en: Notify
eu: Jakinarazi

[ctx: @label:textbox]
en: message:
eu: mezua:

[ctx: @label:textbox]
en: method:
eu: metodoa:

en: The "notify" action specifies that a notification should be sent to a user.
eu: "jakinarazi" ekintzak, erabiltzaileari jakinarazpen bat bidali beharko litzaiokeela zehazten du.

en: Redirect
eu: Birbideratu

[ctx: @option:check]
en: Use list
eu: Erabili zerrenda

en: The "redirect" action is used to send the message to another user at a supplied address, as a mail forwarding feature does.  The "redirect" action makes no changes to the message body or existing headers, but it may add new headers.
eu: "birbideratu" ekintza, mezua beste erabiltzaile bati, emandako helbide batera bidaltzeko erabiltzen da, posta birbidaltze batek egingo lukeen antzera. "birbideratu" ekintzak ez du mezuaren gorputzean edo dituen goiburuetan aldaketarik egiten, baina goiburu berriak gehitu ditzake.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
eu: Hautazko ":kopia" gako-hitza zehazten bada, etiketatutako komandoak ez du bertan behera uzten "mantendu" inplizitua. Horren ordez, mezuari gertatzen ari zaionaz gain, haren kopia bat birbideratzeen du.

en: Reject
eu: Errefusatu

en:  The "reject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
eu: "errefusatu" ekintzak mantentze inplizitua bertan behera uzten du eta mezua ematea errefusatzen du.

en: Remove Flags
eu: Kendu banderak

en: Removeflag is used to remove flags from a list of [IMAP] flags. Removeflag clears flags previously set by "set"/"addflag". Calling removeflag with a flag that wasn't set before is not an error and is ignored.
eu: Kendu-bandera, [IMAP] zerrenda batetik banderak kentzeko erabiltzen da. Kendu-banderak, "ezarri"/"gehitu-bandera" erabiliz aurrez ezarritako banderak garbitzen ditu. Kendu-bandera aurrez ezarria ez zegoen bandera batekin deitzea ez da errore bat eta ezikusi egingo zaio.

en: Replace
eu: Ordeztu

[ctx: @label:textbox]
en: from:
eu: nork:

en: The "replace" command is defined to allow a MIME part to be replaced with the text supplied in the command.
eu: Ordeztu, "ordeztu", komandoa, MIME atalak, komandoarekin emandako testuarekin ordezkatzeko definitzen da.

en: Return
eu: Itzuli

en: The "return" command stops processing of the immediately included script only and returns processing control to the script that includes it.
eu: "itzuli" komandoak, segidan gehitutako gidoiaren prozesatzea geldiarazten du bakarrik, eta prozesatzeko kontrola hura gehitzen duen gidoiari itzuli.

en: Set Flags
eu: Ezarri banderak

en: Setflag is used for setting [IMAP] system flags or keywords. Setflag replaces any previously set flags.
eu: Ezarri-bandera, [IMAP] sistemako banderak edo gako-hitzak gehitzeko erabiltzen da. Ezarri-banderak, aurrez ezarritako edozein bandera ordezkatzen du.

en: Variable
eu: Aldagaia

[ctx: @option:check]
en: Protect special character
eu: Babestu karaktere berezia

[ctx: @label:textbox]
en: Value:
eu: Balioa:

[ctx: @label:textbox]
en: In variable:
eu: Aldagaian:

en: Script needs regex support, but server does not have it.
eu: Gidoiak adierazpen erregularren euskarria behar du, baino zerbitzariak ez du halakorik.

en: The "set" action stores the specified value in the variable identified by name.
eu: "ezarri" ekintzak zehaztutako balioa izenaren bidez identifikatutako aldagaian gordetzen du.

en: This modifier adds the necessary quoting to ensure that the expanded text will only match a literal occurrence if used as a parameter to :regex.  Every character with special meaning (. , *, ? , etc.) is prefixed with \ in the expansion
eu: Aldarazle honek, «:regex»en parametro gisa erabiliz gero, hedatutako testua agerraldi literal bakarrarekin bat datorrela ziurtatzeko beharrezko aipuak gehitzen ditu. Esanahi bereziko karaktere orori (. , *, ? , etab.), hedatzean, \ aurrizkia ipintzen zaio

en: Stop
eu: Geldiarazi

en: The "stop" action ends all processing.  If the implicit keep has not been cancelled, then it is taken.
eu: "geldiarazi" ekintzak prozesatze guztia bukatzen du. Mantentze inplizitua bertan behera utzi ez bada, orduan, hartzen da.

en: Vacation
eu: Oporraldia

[ctx: @label:textbox]
en: day:
eu: eguna:

[ctx: @label:textbox]
en: Message subject:
eu: Mezuaren gaia:

[ctx: @label:textbox]
en: Additional email:
eu: E-posta osagarria:

[ctx: @label:textbox]
en: Vacation reason:
eu: Oporraldiaren arrazoia:

en: The "vacation" action implements a vacation autoresponder similar to the vacation command available under many versions of Unix. Its purpose is to provide correspondents with notification that the user is away for an extended period of time and that they should not expect quick responses.
eu: "oporraldia" ekintzak, Unix bertsio askotan erabilgarri dagoen «vacation» komandoaren antzeko oporraldietarako erantzule automatiko bat inplementatzen du. Haren xedea da, posta-idazleei jakinaraztea, erabiltzailea epe luze baterako kanpoan dela, eta ez luketela erantzun azkar baten zain egon behar.

en: Through the ":days" parameter, it limits the number of auto-replies to the same sender to one per [n] days, for a specified number of days. But there are cases when one needs more granularity, if one would like to generate "vacation" replies more frequently.
eu: ":egun" parametroaren bidez, hartzaile berarentzako erantzun automatikoen kopurua, [n] eguneko, bakarrera mugatzen du, zehaztutako egun kopuru baterako. Baina badira zehaztasun handiagoa behar duten kasuak, baten batek "oporraldi" erantzunak maizago sortu nahi baditu.

en: This extension defines a ":seconds" parameter to provide more granularity for such situations.
eu: Hedapen horrek ":segundo" parametro bat definitzen du, halako egoeratan zehaztasun handiagoa emateko.

[ctx: @info:placeholder]
en: Define Email Address…
eu: Definitu e-posta helbidea...

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter message…
eu: Sartu mezua...

en: Insert at the beginning
eu: Txertatu hasieran

en: Append at the end
eu: Erantsi bukaeran

[ctx: @title:window]
en: Flags
eu: Banderak

en: Deleted
eu: Ezabatuta

en: Answered
eu: Erantzunda

en: Flagged
eu: Bandera ipinita

en: Seen
eu: Ikusita

en: Draft
eu: Zirriborroa

[ctx: @info:placeholder]
en: Click on button for selecting flags…
eu: Botoiari klik egin banderak hautatzeko...

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Flags
eu: Hautatu banderak

en: high importance
eu: garrantzi handikoa

en: normal importance
eu: garrantzia arrunta

en: low importance
eu: garrantzia txikikoa

en: days
eu: egun

en: seconds
eu: segundo

en: None
eu: Bat ere ez

en: Lower
eu: Xeheak

en: Upper
eu: Larriak

en: Lower first letter
eu: Lehenengo letra xehea ipini

en: Upper first letter
eu: Lehenengo letra larria ipini

en: Quote wildcard
eu: Aipu zernahitarako karakterea

en: Length
eu: Luzera

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
eu: Mesedez, hautatu ekintza bat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add comment
eu: Gehitu iruzkina

en: Script contains unsupported feature "%1"
eu: Gidoia euskarririk ez duen "%1" ezaugarria du

en: We detected a loop if in a loop if. It's not supported
eu: «if» begizta baten barruan «if» begizta hauteman dugu. Ez dago horretarako euskarririk

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
eu: "%1" etiketa ezezaguna, "%2" baldintzaren azterketa sintaktikoa egitean

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
eu: "%1"(e)rako argumentu gehiegi aurkitu dira, gehieneko balioa %2 da, aurkitutako balio kopurua %3 da %4(r)ako

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
eu: Etiketa-balio ezezagun bat "%1" aurkitua da, "%2" baldintzaren sintaxia aztertzean.

en: Address
eu: Helbidea

[ctx: @label:textbox]
en: address:
eu: helbidea:

[ctx: @info:placeholder]
en: Use ; to separate emails
eu: Erabili ; e-postak bereizteko

en: The "address" test matches Internet addresses in structured headers that contain addresses.  It returns true if any header contains any key in the specified part of the address, as modified by the comparator and the match keyword.
eu: "helbidea" probak, Internet helbideak parekatzen ditu helbideak dituzten goiburu egituratuetan. Egia itzultzen du goibururen batek helbidean zehaztutako atalaren gakoetako edozein badu, konparatzaileak eta parekatze gako-hitzak aldatu bezala.

en: Body
eu: Gorputza

en: The body test matches content in the body of an email message, that is, anything following the first empty line after the header.  (The empty line itself, if present, is not considered to be part of the body.)
eu: "gorputza" probak, e-posta mezu baten gorputzeko edukia parekatzen du, hau da, goiburuaren ondoren lehenengo lerro hutsari jarraitzen dion edozer. (Lerro hutsa bera, baldin badago, ez da gorputzaren zatitzat hartzen).

en: Currentdate
eu: Egungo data

en: The currentdate test is similar to the date test, except that it operates on the current date/time rather than a value extracted from the message header.
eu: "egungodata" proba "data" probaren antzekoa da, egungo data/orduekin aritzen delarik mezuaren goiburutik ateratako balioekin egin ordez.

en: Date
eu: Data

en: The date test matches date/time information derived from headers containing date-time values.
eu: Data proba bat dator, data-ordu balioak dituzten goiburuetatik eratorritako data/ordu informazioarekin.

en: Envelope
eu: Gutun-azala

en: The "envelope" test is true if the specified part of the [SMTP] (or equivalent) envelope matches the specified key.
eu: "gutun-azal" proba egia da, zehaztutako [SMTP] gutun-azalaren zatia (edo baliokidea) zehaztutako gakoarekin bat badator.

en: Environment
eu: Ingurunea

[ctx: @label:textbox]
en: Item:
eu: Elementua:

en: The environment test retrieves the item of environment information specified by the name string and matches it to the values specified in the key-list argument.
eu: «ingurune» probak, izen kateak zehaztutako ingurune informazioko elementua eskuratzen du eta gako-zerrenda argumentuan zehaztutako balioekin parekatzen du.

en: Exists
eu: Dago

en: exists
eu: dago

en: not exists
eu: ez dago

en: The "exists" test is true if the headers listed in the header-names argument exist within the message.  All of the headers must exist or the test is false.
eu: "badago" proba egia da, goiburu-izenak argumentuan zerrendatutako goiburuak mezuaren barruan badaude. Goiburu guztiak egon behar dute edo proba faltsua da.

en: False
eu: Gezurra

[ctx: @label:textbox]
en: false
eu: gezurra

en: The "false" test always evaluates to false.
eu: "gezurra" probak beti ebaluatzen du gezurra.

en: Has Flag
eu: Bandera du

[ctx: @label:textbox]
en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
eu: Aldagaiaren izena
    (hutsik badago barneko aldagaia erabiltzen du):

en: The hasflag test evaluates to true if any of the variables matches any flag name.
eu: Bandera-du proba, egi ebaluatzen du, aldagaietako edozein bandera izen batekin bat badator.

en: Header
eu: Goiburua

[ctx: @label:textbox]
en: With value:
eu: Balioarekin:

en: The "header" test evaluates to true if the value of any of the named headers, ignoring leading and trailing whitespace, matches any key.
eu: "goiburu" proba egia gisa ebaluatzen da, izendaturiko goiburuetako edozein, aurreko edo ondoko zuriuneei ezikusi eginez, edozein gakorekin bat badator.

en: IHave
eu: Daukat

[ctx: @info:placeholder]
en: Use "," to separate capabilities
eu: Erabili "," gaitasunak bereizteko

en: The "ihave" test provides a means for Sieve scripts to test for the existence of a given extension prior to actually using it.
eu: "daukat" probak, Sieve gidoiei, hedapen jakin bat bat erabili aurretik, hura benetan dagoen probatzeko bitarteko bat ematen die.

en: Mailbox exists
eu: Postontzia dago

en: The "mailboxexists" test is true if all mailboxes listed in the "mailbox-names" argument exist in the mailstore, and each allows the user in whose context the Sieve script runs to "deliver" messages into it.
eu: "postontziadago" proba egia da "postontzi-izenak" argumentuan zerrendatutako postontzi guztiak posta-biltegian egonik, haietako bakoitzak, Sieve gidoia exekutatzen ari den erabiltzailearen testuinguruan hartara mezuak "bidaltzen" uzten badu.

en: Meta Data
eu: Metadatuak

[ctx: @label:textbox]
en: Mailbox:
eu: Postontzia:

[ctx: @label:textbox]
en: Annotations:
eu: Idatzoharrak:

en: This test retrieves the value of the mailbox annotation "annotation-name" for the mailbox "mailbox". The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
eu: Proba horrek "postontzia" postontzirako "idatzohoar-izena" postontzi-idatzoharraren balioa eskuratzen du. Eskuratutako balioa "gako-zerrenda"rekin parekatzen da. Probak egia itzultzen du idatzoharra existitzen bada eta haren balioa gakoetako edozeinekin bat badator.

en: Metadata exists
eu: Metadatuak daude

[ctx: @label:textbox]
en: Annotation:
eu: Idatzoharra:

en: The "metadataexists" test is true if all of the annotations listed in the "annotation-names" argument exist for the specified mailbox.
eu: "metadatuakdaude" proba egia da, baldin eta adierazitako postontzian, "idatzohar-izenak" argumentuan zerrendatutako idatzohar guztiak badaude.

en: Server Meta Data
eu: Zerbitzariaren metadatuak

en: This test retrieves the value of the server annotation "annotation-name".  The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
eu: Proba horrek zerbitzariaren "idatzohar-izena" idatzoharraren balioa eskuratzen du. Eskuratutako balioa "gako-zerrenda"rekin parekatzen da. Probak egia itzultzen du idatzoharra existitzen bada eta haren balioa gakoetako edozeinekin bat badator.

en: Server Meta Data Exists
eu: Zerbitzari-metadatuak daude

en: The "servermetadataexists" test is true if all of the server annotations listed in the "annotation-names" argument exist.
eu: "Zerbitzari-metadatuak daude" proba egia da "idatzohar-izenak" argumentuan zerrendatutako idatzohar guztiak existitzen badira.

en: Size
eu: Neurria

en: under
eu: azpitik

en: over
eu: gainetik

en: The "size" test deals with the size of a message.  It takes either a tagged argument of ":over" or ":under", followed by a number representing the size of the message.
eu: "Neurria" proba, mezuaren neurriari buruzkoa da. ":gainetik" edo ":azpitik" etiketatutako argumentu bat hartzen du, ondoren mezuaren neurria adierazten zenbaki bat duela.

en: Spam Test
eu: Spam proba

[ctx: @option:check]
en: Percent
eu: Ehunekoa

en: Sieve implementations that implement the "spamtest" test use an identifier of either "spamtest" or "spamtestplus" for use with the capability mechanism.
eu: "Spamproba" proba inplementatzen duten «Sieve»ren inplementazioek gaitasun mekanismoarekin erabiltzeko "spamproba"ren edo "spamprobaplus"ren identifikatzaile bat dute.

en: True
eu: Egia

[ctx: @label:textbox]
en: true
eu: egia

en: The "true" test always evaluates to true.
eu: "egia" probak beti ebaluatzen du egia.

en: Virus Test
eu: Birus proba

en: Sieve implementations that implement the "virustest" test have an identifier of "virustest" for use with the capability mechanism.
eu: "Birusproba" proba inplementatzen duten «Sieve»ren inplementazioek gaitasun mekanismoarekin erabiltzeko "birusproba"ren identifikatzaile bat dute.

en: all
eu: dena

en: localpart
eu: atal-lokala

en: domain
eu: domeinua

en: user
eu: Erabiltzailea

en: detail
eu: xehetasunak

en: raw
eu: gordina

en: content
eu: edukia

en: text
eu: testua

en: Year
eu: Urtea

en: Month
eu: Hilabetea

en: Day
eu: Eguna

en: Julian
eu: Juliotarra

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundo

en: Time
eu: Ordua

en: Zone
eu: Eskualdea

en: Weekday
eu: Asteguna

en: Select multiple headers…
eu: Aukeratu goiburu anizkoitzak...

[ctx: @title:window]
en: Headers
eu: Goiburuak

[ctx: @label:textbox]
en: Add new header:
eu: Gehitu goiburu berria:

en: From
eu: Nork,

en: To
eu: Nori,

en: Reply To
eu: Nori erantzun,

en: Cc
eu: CC

en: Bcc
eu: BCC

en: Resent From
eu: Nondik birbidalia

en: Resent To
eu: Nora birbidalia

en: Sender
eu: Bidaltzailea

en: Subject
eu: Gaia

en: Message Id
eu: Mezuaren ID

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Type
eu: Mota

en: Subtype
eu: Azpimota

en: Anychild
eu: Haurretako edozein

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Value
eu: Balioa

en: Count
eu: Kopurua

en: Greater than
eu: Hau baino handiagoa

en: Greater than or equal
eu: Hau baino handiagoa edo berdin

en: Less than
eu: Hau baino txikiagoa

en: Less than or equal
eu: Hau baino txikiagoa edo berdin

en: Equal to
eu: Honen berdina

en: Not equal to
eu: Ez honen berdina

en: Bytes
eu: Byte

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an condition.
eu: Mesedez, aukeratu baldintza bat.

en: Sieve Script
eu: «Sieve» gidoia

en: Error during importing script. Do you want to switch to text mode?
eu: Errorea gidoia inportatzerakoan. Testu modura aldatu nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Switch to Text Mode
eu: Aldatu Testu modura

[ctx: @action:button]
en: Do Not Switch
eu: Ez aldatu

[ctx: @option:check]
en: Add ForEveryPart loop
eu: Gehitu «AtalBakoitzerako» begizta

en: "foreverypart", which is an iterator that walks though every MIME part of a message, including nested parts, depth first, and applies the commands in the specified block to each of them.
eu: "atalBakoitzerako", mezu baten MIME atal guztietatik ibiltzen den iteratzaile bat da, habiaratutako atalak barne, lehenengo sakonera, eta zehaztutako blokeko komandoak aplikatzen dizkie haietako bakoitzari.

en: Unknown tagValue "%1" during loading loop "for"
eu: "%1" etiketaren balio ezezaguna "for" begizta zamatzerakoan

en: Unknown tag "%1" during loading loop "for"
eu: Etiketa ezezaguna, "%1", "for" begizta zamatzerakoan

[ctx: @label:textbox]
en: Variable name:
eu: Aldagaiaren izena:

[ctx: @option:check]
en: Set value to:
eu: Ezarria balioa honetara:

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
eu: "%1" etiketa ezezaguna aldagaiak zamatzerakoan.

en: A variable has global scope in all scripts that have declared it with the "global" command.  If a script uses that variable name without declaring it global, the name specifies a separate, non-global variable within that script.
eu: Aldagai batek irismen globala du, "globala" komandoarekin deklaratu duten gidoi guztietan. Gidoi batek aldagai-izen hori globala deklaratu gabe erabiltzen badu, izenak gidoi horretan globala ez den aldagai bereizi bat zehazten du.

en: personal
eu: pertsonala

en: global
eu: globala

en: Unknown location type "%1" during parsing includes
eu: "%1" kokaleku mota ezezaguna barneratutakoen sintaxi azterketa egiterakoan

[ctx: @label:textbox]
en: Include:
eu: Barneratu:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @option:check]
en: Optional
eu: Aukerakoa

[ctx: @option:check]
en: Once
eu: Behin

en: The "include" command takes an optional "location" parameter, an optional ":once" parameter, an optional ":optional" parameter, and a single string argument representing the name of the script to include for processing at that point.
eu: "Barneratu" komandoak hautazko "kokalekua" parametro bat hartzen du, hautazko ":behin"  parametro bat, hautazko ":hautazko"  parametro bat, eta kate argumentu bakar bat, puntu horretan prozesatzeko barneratu beharreko gidoiaren izena adierazteko.

en: We can not add more includes elements.
eu: Ezin dugu elementu gehiago barneratu.

en: Conditions
eu: Baldintzak

[ctx: @option:radio]
en: Match all messages
eu: Bat etorri mezu guztiekin

[ctx: @option:radio]
en: Match a&ll of the following
eu: Bat-etorri ondoko &guztiekin

[ctx: @option:radio]
en: Match an&y of the following
eu: Bat-etorri ondoko e&dozeinekin

en: Actions
eu: Ekintzak

[ctx: @label:textbox]
en: Add new block:
eu: Gehitu bloke berria:

en: "elsif" block
eu: "elsif" blokea

en: "else" block
eu: "else" blokea

[ctx: @title:window]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
eu: Gora

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
eu: Behera

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
eu: Goian

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: @info:tooltip]
en: New Script
eu: Gidoi berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete Script
eu: Ezabatu gidoia

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename Script
eu: Berrizendatu gidoia

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Script Description
eu: Editatu gidoiaren deskribapena

[ctx: @action:inmenu]
en: New Script
eu: Gidoi berria

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Script
eu: Berrizendatu gidoia

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Script Description
eu: Editatu gidoiaren deskribapena

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Script
eu: Ezabatu gidoia

[ctx: @title:window]
en: New Script
eu: Gidoi berria

en: New script name:
eu: Gidoi berriaren izena:

en: Do you want to delete "%1" script?
eu: "%1" gidoia ezabatu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Delete Script
eu: Ezabatu gidoia

[ctx: @title:window]
en: Rename Script
eu: Berrizendatu gidoia

en: New name for the script:
eu: Gidoiarentzat izen berria:

en: forEveryPart is not supported by your server
eu: zure zerbitzariak ez du «atalBakoitzerako» onartzen

en: Script part %1
eu: Gidoiaren %1 atala

en: Includes
eu: Barneratzeak

en: Global Variable
eu: Aldagai globala

en: ForEveryPart
eu: AtalBakoitzerako

en: Script should always have just one "Else" block. We cannot add another one.
eu: Gidoiak beti "Else" bloke bakar bat izan beharko luke. Ezin dugu beste bat gehitu.

en: Main block
eu: Bloke nagusia

en: Block "Elsif"
eu: "Elsif" blokea

en: Block "Else"
eu: "Else" blokea

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing Error
eu: «Sieve»ren azterketa sintaktikoaren errorea

en: Save As…
eu: Gorde honela...

en: Sieve script:
eu: «Sieve» gidoia:

en: Errors reported:
eu: Erroreen berri eman da:

en: All Files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

[ctx: @title:window]
en: Save Log To File
eu: Gorde egunkaria fitxategian

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

[ctx: @title:window]
en: Sieve Diagnostics
eu: «Sieve»ren diagnostikoa

en: Collecting diagnostic information about Sieve support…
eu: «Sieve» euskarriari buruzko diagnostiko-informazioa biltzen...

en: No IMAP resource found.
eu: Ez da IMAP baliabiderik aurkitu.

en: Unable to get the info
eu: Ez da informazioa lortzeko gai

en: Collecting data for account '%1'…
eu: '%1' konturako datuak biltzen...

en: (Account does not support Sieve)
eu: (Kontuak ez du «Sieve» onartzen)

en: Contents of script '%1':
eu: '%1' gidoiaren edukia:

en: (This script is empty)
eu: (Gidoi hori hutsik dago)

en: Sieve capabilities:
eu: «Sieve» gaitasunak:

en: (No special capabilities available)
eu: (Ez dago erabilgarri gaitasun berezirik)

en: Available Sieve scripts:
eu: «Sieve» gidoi erabilgarriak:

en: (No Sieve scripts available on this server)
eu: (Zerbitzari horretan ez dago «Sieve» gidoi erabilgarririk)

en: Active script: '%1'
eu: Gidoi aktiboa: '%1'

[ctx: @title:window]
en: Edit Sieve Script
eu: Editatu «Sieve» gidoia

en: Script is modified. Do you want to close editor?
eu: Gidoia aldatu egin da. Editorea itxi nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Close Editor
eu: Itxi editorea

[ctx: @action:button]
en: Do Not Close
eu: Ez itxi

en: Sieve Files (*.siv);;All Files (*)
eu: «Sieve» fitxategiak (*.siv);;Fitxategi guztiak (*)

[ctx: @title:window]
en: Save Script
eu: Gorde gidoia

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
eu: Gidoia gainidatziko duzu. Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Import Script
eu: Inportatu gidoia

en: *.siv;;sieve files (*.siv);;all files (*)
eu: *.siv;;«sieve» fitxategiak (*.siv);;fitxategi guztiak (*)

[ctx: @title:window]
en: Import Script Sieve
eu: Inportatu «Sieve» gidoia

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
eu: Ezin izan du %1 fitxategia zamatu:
    "%2" da errorearen deskribapen zehatza.

[ctx: @title:window]
en: Sieve Editor Error
eu: «Sieve» editorearen errorea

[ctx: @action]
en: Go to Line
eu: Joan lerrora

[ctx: @action]
en: Comment
eu: Iruzkina

[ctx: @action]
en: Uncomment
eu: Kendu iruzkina

[ctx: @action]
en: Debug Sieve Script…
eu: «Sieve» gidoia araztea...

[ctx: @action]
en: Wordwrap
eu: Itzulbiratzea

[ctx: @title:menu]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @title:menu]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @title:menu]
en: View
eu: Ikuspegia

[ctx: @title:menu]
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
eu: Itxi beste fitxa guztiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
eu: Itxi fitxa guztiak

en: Help
eu: Laguntza

en: Error during load page about %1
eu: Errorea, zamatu %1(e)ri buruzko orria, egitean

en: Help about: %1
eu: Honi buruzko laguntza: '%1

en: Sieve Template:
eu: «Sieve» txantiloia:

en: Editor
eu: Editorea

[ctx: @info:placeholder]
en: Show result from "check syntax"
eu: Erakutsi "aztertu sintaxia"ren emaitzak

en: Error during parsing
eu: Errorea azterketa sintaktiko egiterakoan

en: Selected text is not a full sieve script
eu: Hautatutako testua ez da «sieve» gidoi osoa

[ctx: @title:window]
en: Parsing error
eu: Azterketa sintaktikoaren errorea

[ctx: @action]
en: Check Syntax
eu: Aztertu sintaxia

en: Import…
eu: Inportatu...

[ctx: @action]
en: Create Rules Graphically…
eu: Sortu arauak grafikoki...

en: Share…
eu: Partekatu...

[ctx: @action]
en: Server Info
eu: Zerbitzariaren informazioa

[ctx: @label:textbox]
en: Script name:
eu: Gidoiaren izena:

en: Simple Mode
eu: Modu Sinplea

en: Advanced Mode
eu: Modu Aurreratua

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Support
eu: «Sieve» zerbitzariaren euskarria

en: Sieve server supports:
eu: «Sieve» zerbitzariak onartzen du:

[ctx: @action]
en: Insert Rule
eu: Sartu araua

[ctx: @action]
en: Help about: '%1'
eu: Honi buruzko laguntza: '%1'

[ctx: @action]
en: Edit Rule
eu: Editatu araua

en: Some errors were found during parsing. <a href="sieveerrordetails">(Details…)</a>
eu: Azterketa sintaktikoa egitean errore batzuk aurkitu dira. <a href="sieveerrordetails">(Xehetasunak...)</a>

[ctx: @action]
en: Switch to Graphical Mode
eu: Aldatu modu grafikora

[ctx: @action]
en: Stay in Text Mode
eu: Geratu testu moduan

[ctx: @action]
en: Switch to Text Mode
eu: Aldatu testu modura

[ctx: @action]
en: Stay in Graphical Mode
eu: Geratu modu grafikoan

en: We cannot parse script. We cannot switch to graphical mode
eu: Ezin dugu gidoiaren azterketa sintaktikoa egin. Ezin dugu modu grafikora aldatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
eu: Itxi

en: Close
eu: Itxi

[ctx: Find text]
en: F&ind:
eu: Aurk&itu:

[ctx: @info:tooltip]
en: Text to search for
eu: Bilatu beharreko testua

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
eu: Joan hurrengo bat-etortzera

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
eu: Joan aurreko bat-etortzera

en: Options
eu: Aukerak

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify search behavior
eu: Aldatu bilaketaren jokabidea

en: Case sensitive
eu: Maius./minus. bereiztea

en: Phrase not found
eu: Esaldia ez da aurkitu

[ctx: @title:window]
en: Save Web Page
eu: Gorde web-orria

[ctx: @title:window]
en: Manage Sieve Scripts
eu: Kudeatu «Sieve» gidoiak

[ctx: create a new sieve script]
en: New…
eu: Berria…

[ctx: @action:button]
en: Edit…
eu: Editatu...

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:button]
en: Deactivate
eu: Desaktibatu

[ctx: @title:window]
en: Sieve Error
eu: «Sieve» errorea

en: Uploading script to server for checking it, please wait…
eu: Gidoia, aztertzeko, zerbitzarira zama-igotzen, itxoin mesedez...

en: The Sieve script was successfully uploaded.
eu: «Sieve» gidoia ondo zama-igo da.

[ctx: @title:window]
en: Sieve Script Upload
eu: «Sieve» gidoia zama-igotzea

en: Uploading the Sieve script failed.
    The server responded:
    %1
eu: «Sieve» gidoia zama-igotzea huts egin du.
    Zerbitzariaren erantzun du:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing
eu: «Sieve»ren azterketa sintaktikoa

en: XML Files (*.xml);;All Files (*)
eu: XML fitxategiak (*.xml);;Fitxategi guztiak (*)

[ctx: @title:window]
en: Debug Sieve Script
eu: «Sieve» gidoia araztea

en: Apply Changes
eu: Ezarri aldaketak

[ctx: @action:button]
en: Debug
eu: Araztu

en: Debug
eu: Araztea

[ctx: @label:textbox]
en: Email path:
eu: E-postaren bide-izena:

[ctx: @label:textbox]
en: Extension:
eu: Hedapena:

[ctx: @info:placeholder]
en: Activate extension with "+<name of extension>", deactivate it with "-<name of extension>"
eu: Aktibatu hedapena "+<hedapenaren izena>" erabiliz, desaktibatu "-<hedapenaren izena>" erabiliz

[ctx: @info:placeholder]
en: Display check script result…
eu: Azaldu gidoia egiaztatzearen emaitza...

en: Script text is empty.
eu: Gidoiaren testua hutsik dago.

en: Email file must be installed locally.
eu: E-posta fitxategia lokalki instalatu behar da.

en: Failed to open temporary file.
eu: Aldi baterako fitxategia irekitzea huts egin du.

en: Script still contains debug method. Remove it please.
eu: Gidoiak, oraindik, arazteko metodoa du. Mesedez, kendu ezazu.

[ctx: @action]
en: Clear
eu: Hustu

en: Text Files (*.txt);;All Files (*)
eu: Testu fitxategiak (*.txt);;Fitxategi guztiak (*)

[ctx: @action]
en: Add debug here
eu: Gehitu arazketa hemen

[ctx: @label:textbox]
en: "sieve-test" was not found on system. Please install it. (See in Dovecot package)
eu: "sieve-proba" ez da sisteman aurkitu. Mesedez, instalatu. (Begitu «Dovecot» paketean)

en: Filter on Mailing List-ID
eu: Posta-zerrenda ID gaineko iragazkia

en: Filter on Subject
eu: Gaiaren gaineko iragazkia

en: Filter on Spamassassin
eu: «Spamassassin»en gaineko iragazkia

en: Flag messages
eu: Bandera mezuei

en: Forward Message
eu: Birbidali mezua

en: Forward Message and add copy
eu: Birbidali mezua eta gehitu kopia

en: Destroy mail posted by…
eu: Suntsitu honek bidalitako posta...

en: Vacations
eu: Oporraldiak

[ctx: @title:window]
en: Default template
eu: Txantiloi lehenetsia

[ctx: @title:window]
en: Template
eu: Txantiloia

en: You can drag and drop element on editor to import template
eu: Editorean elementua arrastatu eta jaregin dezakezu txantiloia inportatzeko

[ctx: @title:window]
en: Configure "Out of Office" Replies
eu: Konfiguratu «Bulegotik kanpo» erantzunak

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
eu: Benetan bertan behera utzi nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
eu: Baieztapena

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
eu: Utzi editatzea

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
eu: Ez utzi bertan behera

[ctx: @label:textbox]
en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this. You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
eu: KMail-en bulegotik kanpo erantzunaren funtzionalitatea zerbitzari aldeko iragaztean oinarritzen da. Ez duzu, oraindik, horretarako IMAP zerbitzari bat konfiguratu. IMAP kontua konfiguratzeko "Iragaztea" fitxan egin dezakezu hori.

[ctx: @label:textbox]
en: Configure vacation notifications to be sent:
eu: Konfiguratu opor jakinarazpenak bidaltzea:

[ctx: @option:check]
en: &Activate vacation notifications
eu: &Aktibatu opor jakinarazpenak

[ctx: @label:textbox]
en: &Subject of the vacation mail:
eu: Opor postaren &gaia:

[ctx: @label:textbox]
en: Start date:
eu: Hasiera-data:

[ctx: @label:textbox]
en: End date:
eu: Bukaera-data:

en:  day |  days
eu[0]:  egun
eu[1]:  egun

[ctx: @label:textbox]
en: &Resend notification only after:
eu: Bi&rbidali jakinarazpena honen ondoren bakarrik:

[ctx: @label:textbox]
en: &Send responses for these addresses:
eu: &Bidali helbide horietarako erantzunak:

[ctx: @label:textbox]
en: &Action for incoming mails:
eu: Sarrerako postetarako ekintz&a:

[ctx: @option:check]
en: Do not send vacation replies to spam messages
eu: Ez bidali opor erantzunak spam mezuei

[ctx: @option:check]
en: Only react to mail coming from domain:
eu: Domeinutik datorren postarekiko bakarrik erreakzionatu:

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
eu: Oraindik «bulegotik kanpo» erantzun bat konfiguratuta dago.
    Hura editatu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Out-of-office reply still active
eu: «Bulegotik kanpo» erantzuna oraindik aktibo dago

[ctx: @action:button]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action:button]
en: Ignore
eu: Ezikusi

[ctx: @label:textbox]
en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
eu: Zure zerbitzariak ez du "oporraldia" bere onartutako «Sieve» hedapenetan zerrendatzen; hori gabe, KMail-ek ezin ditu zuretzako bulegotik-kanpoko erantzunak instalatu. Mesedez, jar zaitez zure sistemaren administratzailearekin harremanean.

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
eu: Norbaitek, ziurrenik zuk, zerbitzarian, opor gidoia aldatu du. Hori dela eta, «KMail»ek ezin ditu erantzun automatikoetarako parametroak erabaki. Balio lehenetsiak erabiliko dira.

en: No Sieve URL configured
eu: Ez dago konfiguratutako «Sieve» URLrik

en: No IMAP server configured…
eu: Ez dago IMAP zerbitzaririk konfiguratuta...

en: Available Scripts
eu: Gidoi erabilgarriak

en: Network down.
eu: Sarea erorita.

en: Edit Script…
eu: Editatu gidoia...

en: Rename Script…
eu: Berrizendatu gidoia...

en: Delete Script
eu: Ezabatu gidoia

en: Deactivate Script
eu: Desaktibatu gidoia

en: New Script…
eu: Gidoi berria...

en: New Sieve Script
eu: «Sieve» gidoi berria

en: Please enter a name for the new Sieve script:
eu: Mesedez, sartu «Sieve» gidoi berriarentzako izan bat:

en: unnamed
eu: izengabea

en: Empty name is not a valid name
eu: Hutsik dagoen izena ez da izen balioduna

en: You cannot use protected name.
eu: Ezin duzu babestutako izena erabili.

en: Script name already used "%1".
eu: Gidoiaren "%1" izena jada erabilita dago.

en: Rename Script
eu: Berrizendatu gidoia

en: Script Name:
eu: Gidoiaren izena:

en: Really delete script "%1" from the server?
eu: "%1" gidoia zerbitzaritik benetan ezabatu?

[ctx: @title:window]
en: Delete Sieve Script Confirmation
eu: «Sieve» gidoia ezabatzeko berrespena

en: Deleting the script failed.
    The server responded:
    %1
eu: Gidoia ezabatzea huts egin du.
    Zerbitzariaren erantzun du:
    %1

en: Failed to fetch the list of scripts
eu: Gidoien zerrenda eskuratzea huts egin du

[ctx: @info:placeholder]
en: Define Folder
eu: Definitu karpeta
