libksieve - en to gl translation catalogue (526 entries)

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
gl: Non é posíbel usar TLS porque a biblioteca de Qt subxacente non o admite.

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
gl: Solicitouse cifrado TLS pero semella que o servidor de Sieve non anuncia TLS entre as súas capacidades.
    Pode escoller iniciar as negociacións de TLS mesmo así ou cancelar a operación.

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Does Not Advertise TLS
gl: O servidor de Sieve non anuncia TLS

[ctx: @action:button]
en: &Start TLS nonetheless
gl: &Iniciar TLS aínda así

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
gl: Solicitouse cifrado TLS, que o servidor non admite.

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
gl: Semella que o servidor non admite TLS. Desactive TLS se quere conectarse sen cifrado.

en: Sieve Authentication Details
gl: Detalles de autenticación de Sieve

en: Please enter your authentication details for your sieve account "%1" (usually the same as your email password):
gl: Insira os seus detalles de autenticación para a súa conta de Sieve «%1» (normalmente os mesmos que o contrasinal de correo electrónico):

en: The Sieve server on %1 has reported an error:
    %2
gl: O servidor de Sieve de %1 informou dun erro:
    %2

[ctx: @title:window]
en: Sieve Manager
gl: Xestor de Sieve

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
gl: Fallou a autenticación.
    O máis posíbel e que o contrasinal fose incorrecto.
    O servidor respondeu:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
gl: O guión non se enviou satisfactoriamente.
    Débese, probabelmente, a que contén erros.
    O servidor respondeu:
    %1

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
gl: O guión non se enviou satisfactoriamente.
    O guión pode contar erros.

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
gl: Erro de procesamento: tecla de retorno (CR) sen alimentación de liña (LF)

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
gl: Erro de procesamento: barra («/») sen asterisco («*»). Será un comentario roto?

en: Parse error: Illegal Character
gl: Erro de procesamento: carácter inaceptábel

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
gl: Erro de procesamento: carácter inesperado, faltará un espazo?

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
gl: Erro de procesamento: o nome da etiqueta ten díxitos iniciais

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
gl: Erro de procesamento: «text:» só pode seguirse de espazos en branco ou #comentarios na mesma liña

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
gl: Erro de procesamento: número fóra do intervalo (debe ser menor que %1)

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
gl: Erro de procesamento: a secuencia UTF-8 é incorrecta

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
gl: Erro de procesamento: fin prematura dun Texto Multiliña (esqueceu o «.»?)

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
gl: Erro de procesamento: fin prematura dun texto entre comiñas (faltan as comiñas de peche).

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
gl: Erro de procesamento: fin prematuro da lista de textos (falta un «]» de peche)

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
gl: Erro de procesamento: fin prematuro da lista de probas (falta un «)» de peche)

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
gl: Erro de procesamento: fin prematuro do bloque (falta un «}» de peche)

en: Parse error: Missing Whitespace
gl: Erro de procesamento: falta un espazo en branco

en: Parse error: Missing ';' or Block
gl: Erro de procesamento: falta un «;» ou un bloque

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
gl: Erro de procesamento: agardábase un «;» ou «{», pero apareceu algo distinto

en: Parse error: Expected Command, got something else
gl: Erro de procesamento: agardábase unha orde, pero apareceu algo distinto

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
gl: Erro de procesamento: faltan comas ao inicio, final ou duplicadas na lista de textos

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
gl: Erro de procesamento: faltan comas ao inicio, final ou duplicadas na lista de probas

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
gl: Erro de procesamento: falta «,» entre os textos da lista

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
gl: Erro de procesamento: faltan «,» entre os textos a lista de probas

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
gl: Erro de procesamento: só se permite texto nas listas de texto

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
gl: Erro de procesamento: só se permiten probas na listas de probas

en: "require" must be first command
gl: O «require» debe ser o primeiro orde

en: "require" missing for command "%1"
gl: Falta o «require» para a orde «%1»

en: "require" missing for test "%1"
gl: Falta o «require» para a proba «%1»

en: "require" missing for comparator "%1"
gl: Falta o «require» para o comparador «%1».

en: Command "%1" not supported
gl: Orde «%1» non admitida

en: Test "%1" not supported
gl: Proba «%1» non admitida

en: Comparator "%1" not supported
gl: Non se permite o comparador «%1».

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
gl: Violación do límite da política do sitio: O nivel de probas é profundo de máis (máx. %1)

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
gl: Violación do límite da política do sitio: O nivel do bloque é profundo de máis (máx. %1)

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
gl: Argumento incorrecto «%1» para «%2»

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
gl: Argumentos en conflito: «%1» e «%2»

en: Argument "%1" Repeated
gl: O argumento «%1» está repetido

en: Command "%1" violates command ordering constraints
gl: A orde «%1» viola as restricións de ordenación de ordes

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
gl: Pedíronse as acción incompatíbeis «%1» e «%2»

en: Mail Loop detected
gl: Detectouse un ciclo no correo electrónico

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
gl: Violación do límite da política do sitio: Pedíronse accións de máis (máx. %1)

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: No errors found.
gl: Non se atopou ningún erro.

en: An unknown error was encountered.
gl: Apareceu un erro descoñecido.

en: Path is not specified.
gl: Non se indicou a ruta.

en: Error writing "MASTER" script on server.
    The server responded:
    %1
gl: Erro ao escribir o guión mestre («MASTER») no servidor.
    O servidor respondeu:
    %1

en: Error writing "User" script on server.
    The server responded:
    %1
gl: Erro ao escribir o guión de persoa usuaria («User») no servidor.
    O servidor respondeu:
    %1

en: Retrieving the script failed.
    The server responded:
    %1
gl: Produciuse un erro ao obter o guión.
    O servidor respondeu:
    %1

en: Script is empty. (%1)
gl: O guión está baleiro. (%1)

en: Script parsing error.
gl: Erro de análise do guión.

en: Impossible to start job
gl: Non é posíbel iniciar o traballo.

en: An error occurred during loading the sieve script.
gl: Produciuse un erro ao cargar o guión de Sieve.

en: An error occurred during saving the sieve script.
gl: Produciuse un erro ao gardar o guión de Sieve.

en: An error occurred during deleting the sieve script.
gl: Produciuse un erro ao eliminar o guión de Sieve.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
gl: Permitir que a persoa usuaria poida cambiar a configuración para fóra da oficina.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeUploadButNoSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
gl: Permitir que as persoas usuarias envíen guións de Sieve desde fóra da oficina, pero evitar que cambien calquera configuración, como o dominio ao que reaccionar ou o conmutador de reacción a correo lixo.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeDomain), group (OutOfOffice)
en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
gl: Enviar respostas desde fóra da oficina só a correos que proveñan deste dominio.

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeReactToSpam), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
gl: Permitir que se envíen respostas desde fóra da oficina a mensaxes marcadas como correo lixo.

note: i18n: ectx: label, entry (CheckOutOfOfficeOnStartup), group (OutOfOffice)
en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
gl: Comprobar se aínda hai unha resposta para fóra da oficina activa configurada no inicio.

en: ParseUserScriptJob failed: %1
gl: ParseUserScriptJob fallou: %1

en: Failed to get the list of Sieve scripts.
    The server responded:
    %1
gl: Non foi posíbel obter a lista de guións de Sieve.
    O servidor respondeu:
    %1

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
gl: Instalouse o guión de Sieve satisfactoriamente no servidor «%1».
    A resposta para fóra da oficina está agora activa.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
gl: O guión de Sieve instalouse axeitadamente no servidor «%1».
    Desactivouse a resposta para Fóra da Oficina.

en: Impossible to install script on server '%1'
gl: Non é posíbel instalar o guión no servidor «%1»

en: Out of office till %1
gl: Estou fóra da oficina ata o %1

en: Keep
gl: Manter

en: Discard
gl: Descartar

en: Redirect to
gl: Encamiñar a

en: Copy to
gl: Copiar en

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
gl: Estarei fóra do traballo ata %1.
    
    Se é unha urxencia, contacte con «substitución».
    
    correo electrónico: «enderezo de correo electrónico da substitución»
    teléfono: +34 982 061 061
    fax.:  +34 981 112 112
    
    Atentamente,
    -- «insira aquí o seu nome e o seu enderezo de correo electrónico»

[ctx: @title:window]
en: Create Sieve Filter
gl: Crear un filtro de Sieve

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
gl: Non é posíbel atopar o elemento «%1» no trebello «%2»

en: More information
gl: Máis información

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
gl: Non hai argumentos abondos para SelectConvertParameterWidget. Esperábanse dous argumentos.

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
gl: Hai demasiados argumentos para SelectConvertParameterWidget, «%1»

en: is
gl: é

en: not is
gl: non é

en: contains
gl: contén

en: not contains
gl: non contén

en: matches
gl: coincide

en: not matches
gl: non coincide

en: regex
gl: expresión regular

en: not regex
gl: non é expresión regular

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
gl: Atopouse un valor de etiqueta descoñecido «%1» durante a acción de análise sintáctica «%2».

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
gl: Atopouse unha etiqueta descoñecida «%1» durante a acción de análise sintáctica «%2».

en: Too many arguments found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
gl: Atopáronse demasiados argumentos para «%1»; o valor máximo é %2; o número de valores atopados é %3 para %4

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
gl: O servidor non admite unha funcionalidade «%1» na condición «%2»

[ctx: @info:tooltip]
en: Help
gl: Axuda.

en: Add Flags
gl: Engadir indicadores

en: Addflag is used to add flags to a list of [IMAP] flags.  It doesn't replace any previously set flags.  This means that multiple occurrences of addflag are treated additively.
gl: «Addflag» permite estender a lista de indicadores de [IMAP]. Non substitúe indicadores definidos previamente, polo que un «addflag» sempre suma.

en: Add header
gl: Engadir unha cabeceira

[ctx: @label:textbox]
en: header:
gl: cabeceira:

[ctx: @label:textbox]
en: value:
gl: valor:

en: The addheader action adds a header field to the existing message header.
gl: A acción addheader engade un campo de cabeceira á cabeceira existente da mensaxe.

en: Break
gl: Parada

[ctx: @label:textbox]
en: Name (optional):
gl: Nome (opcional):

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
gl: A orde break termina o bucle máis próximo que o encerre.

en: Convert
gl: Converter

[ctx: @label:textbox]
en: From:
gl: De:

[ctx: @label:textbox]
en: To:
gl: Para:

[ctx: @label:textbox]
en: Parameters:
gl: Parámetros:

en: The "convert" action specifies that all body parts with a media type equal to "media-type" be converted to the media type in "media-type" using conversion parameters.
gl: A acción «converter» indica que se convertan todas as partes do corpo cuxo tipo de multimedia sexa igual a «media-type» ao tipo de media de «media-type» usando os parámetros de conversión.

en: Delete header
gl: Eliminar a cabeceira

en: By default, the deleteheader action deletes all occurrences of the named header field.
gl: De maneira predeterminada, a acción deleteheader elimina todas as aparicións do campo da cabeceira que se indique.

en: Discard is used to silently throw away the message.
gl: Descartar úsase para descartar a mensaxe silenciosamente.

en: Enclose
gl: Encerrar

[ctx: @label:textbox]
en: Subject:
gl: Asunto:

[ctx: @label:textbox]
en: headers:
gl: cabeceiras:

[ctx: @label:textbox]
en: text:
gl: texto:

en: Enclose action command is defined to allow an entire message to be enclosed as an attachment to a new message.
gl: A orde de acción Encerrar defínese para permitir que unha mensaxe enteira se encerre como anexo dunha mensaxe nova.

en: E-Reject
gl: Rexeitar-e

en:  The "ereject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
gl:  A acción «rexeitar-e» cancela o mantemento implícito e refuga entregar a mensaxe.

en: Extract Text
gl: Extraer texto

[ctx: @label:textbox]
en: Number of characters:
gl: Número de caracteres:

[ctx: @label:textbox]
en: Stored in variable name:
gl: Almacenado no nome de variábel:

en: The "extracttext" action may be used within the context of a "foreverypart" loop and is used to store text into a variable
gl: A acción «extracttext» pode usarse dentro do contexto dun bucle «foreverypart» e úsase para almacenar texto nunha variábel.

en: File Into
gl: Gardar en

en: Action "fileinto" has "copy" argument but current server does not support it
gl: A acción «fileinto» ten o argumento «copy», pero o servidor actual non o admite

[ctx: @option:check]
en: Keep a copy
gl: Manter unha copia.

[ctx: @option:check]
en: Create folder
gl: Crear un cartafol.

en: The "fileinto" action delivers the message into the specified mailbox.
gl: A acción «fileinto» entrega a mensaxe na caixa de correo que se indique.

en: If the optional ":create" argument is specified, it instructs the Sieve interpreter to create the specified mailbox, if needed, before attempting to deliver the message into the specified mailbox.
gl: De se indicar o argumento opcional «:create», instrúese ao intérprete de Sieve para que cree a caixa de correo indicada, de ser preciso, antes de intentar entregar a mensaxe na caixa de correo indicada.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it merely files or redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
gl: Cando se indica a palabra clave opcional «:copy», a orde etiquetada non cancela o «manter» implícito. En vez disto, simplemente garda ou encamiña unha copia ademais de calquera outra cousa que lle ocorra á mensaxe.

en: The "keep" action is whatever action is taken in lieu of all other actions, if no filtering happens at all; generally, this simply means to file the message into the user's main mailbox.
gl: A acción «manter» é calquera acción que se tome en troques das demais accións se non se produce ningún filtrado; normalmente, isto simplemente significa que se garde a mensaxe na caixa de correo principal da persoa usuaria.

[ctx: @label:textbox]
en: Add flags:
gl: Engadir indicadores:

en: Notify
gl: Notificar

[ctx: @label:textbox]
en: message:
gl: mensaxe:

[ctx: @label:textbox]
en: method:
gl: método:

en: The "notify" action specifies that a notification should be sent to a user.
gl: A acción «notificar» indica que se lle envíe unha notificación á persoa usuaria.

en: Redirect
gl: Encamiñar

[ctx: @option:check]
en: Use list
gl: Usar lista.

en: The "redirect" action is used to send the message to another user at a supplied address, as a mail forwarding feature does.  The "redirect" action makes no changes to the message body or existing headers, but it may add new headers.
gl: A acción «encamiñar» úsase para enviarlle a mensaxe a outra persoa usuaria no enderezo que se indique, igual que no encamiñamento de correo. A acción «encamiñar» non realiza ningún cambio no corpo da mensaxe nin nas cabeceiras existentes pero si pode engadir cabeceiras novas.

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
gl: Cando se indica a palabra clave opcional «:copy», a orde etiquetada non cancela o «manter» implícito. En troques disto, encamiña unha copia ademais do resto do que se lle faga á mensaxe.

en: Reject
gl: Rexeitar

en:  The "reject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
gl:  A acción «rexeitar» cancela o mantemento implícito e refuga entregar a mensaxe.

en: Remove Flags
gl: Retirar indicadores

en: Removeflag is used to remove flags from a list of [IMAP] flags. Removeflag clears flags previously set by "set"/"addflag". Calling removeflag with a flag that wasn't set before is not an error and is ignored.
gl:  «Removeflag» permite retirar indicadores da lista de [IMAP], definidos previamente con «set» ou «addflag». Chamar a «removeflag» cun indicador que non existe non é un erro, simplemente ignórase.

en: Replace
gl: Substituír

[ctx: @label:textbox]
en: from:
gl: de:

en: The "replace" command is defined to allow a MIME part to be replaced with the text supplied in the command.
gl: A orde «substituír» defínese para permitir que unha parte MIME se substitúa polo texto indicado na orde.

en: Return
gl: Intro

en: The "return" command stops processing of the immediately included script only and returns processing control to the script that includes it.
gl: A orde «return» detén só o procesamento do guión incluído inmediatamente e devolve o control sobre o procesamento ao guión que o inclúe.

en: Set Flags
gl: Definir os indicadores

en: Setflag is used for setting [IMAP] system flags or keywords. Setflag replaces any previously set flags.
gl: «Setflag» úsase para definir os indicadores ou palabras clave do sistema de [IMAP]. «Setflag» substitúe calquera indicador definido previamente.

en: Variable
gl: Variábel

[ctx: @option:check]
en: Protect special character
gl: Protexer un carácter especial.

[ctx: @label:textbox]
en: Value:
gl: Valor:

[ctx: @label:textbox]
en: In variable:
gl: Na variábel:

en: Script needs regex support, but server does not have it.
gl: O guión precisa de compatibilidade con expresións regulares, pero o servidor non a ten.

en: The "set" action stores the specified value in the variable identified by name.
gl: A acción «set» almacena o valor indicado na variábel identificada polo nome.

en: This modifier adds the necessary quoting to ensure that the expanded text will only match a literal occurrence if used as a parameter to :regex.  Every character with special meaning (. , *, ? , etc.) is prefixed with \ in the expansion
gl: Este modificador engade as citas necesarias para asegurarse de que o texto expandido só case cunha aparición literal se se usa como parámetro de :regex. Todos os caracteres que teñan un significado especial (.,*,?, etc.) levan como prefixo \ na expansión.

en: Stop
gl: Deter

en: The "stop" action ends all processing.  If the implicit keep has not been cancelled, then it is taken.
gl: A acción «stop» detén todo o procesamento. Se o mantemento implícito non fose cancelado, tómase.

en: Vacation
gl: Vacacións

[ctx: @label:textbox]
en: day:
gl: día:

[ctx: @label:textbox]
en: Message subject:
gl: Asunto da mensaxe:

[ctx: @label:textbox]
en: Additional email:
gl: Correo electrónico adicional:

[ctx: @label:textbox]
en: Vacation reason:
gl: Motivo das vacacións:

en: The "vacation" action implements a vacation autoresponder similar to the vacation command available under many versions of Unix. Its purpose is to provide correspondents with notification that the user is away for an extended period of time and that they should not expect quick responses.
gl: A acción «vacacións» incorpora un contestador automático de vacacións similar á orde vacation dispoñíbel en moitas versións do Unix. O seu propósito é fornecerlle aos correspondentes unha notificación de que a persoa usuaria está fóra durante un período de tempo longo e que non deberían agardar respostas rápidas.

en: Through the ":days" parameter, it limits the number of auto-replies to the same sender to one per [n] days, for a specified number of days. But there are cases when one needs more granularity, if one would like to generate "vacation" replies more frequently.
gl: Co parámetro «:days», limita o número de respostas automáticas ao mesmo destinatario a unha por [n] días durante o número de días que se indique. Pero hai casos nos que se precisa máis precisión, cando se quere xerar respostas de «vacacións» con maior frecuencia.

en: This extension defines a ":seconds" parameter to provide more granularity for such situations.
gl: Esta extensión define un parámetro «:seconds» para fornecer maior precisión nesas situacións.

[ctx: @info:placeholder]
en: Define Email Address…
gl: Definir un enderezo de correo electrónico…

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter message…
gl: Escribir unha mensaxe…

en: Insert at the beginning
gl: Inserir no comezo

en: Append at the end
gl: Amecer ao final

[ctx: @title:window]
en: Flags
gl: Indicadores

en: Deleted
gl: Eliminada

en: Answered
gl: Respondida

en: Flagged
gl: Marcada

en: Seen
gl: Vista

en: Draft
gl: Borrador

[ctx: @info:placeholder]
en: Click on button for selecting flags…
gl: Prema o botón para seleccionar indicadores…

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Flags
gl: Seleccionar indicadores.

en: high importance
gl: moita importancia

en: normal importance
gl: importancia normal

en: low importance
gl: pouca importancia

en: days
gl: días

en: seconds
gl: segundos

en: None
gl: Ningún

en: Lower
gl: Minúsculas

en: Upper
gl: Maiúsculas

en: Lower first letter
gl: Primeira letra en minúscula

en: Upper first letter
gl: Primeira letra en maiúscula

en: Quote wildcard
gl: Comodín de citas

en: Length
gl: Lonxitude

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
gl: Escolla unha acción.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add comment
gl: Engadir un comentario.

en: Script contains unsupported feature "%1"
gl: O guión contén unha funcionalidade incompatíbel: «%1».

en: We detected a loop if in a loop if. It's not supported
gl: Detectamos un bucle dentro dun bucle. Non se admite

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
gl: Etiqueta descoñecida «%1» ao analizar sintacticamente a condición «%2»

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
gl: Atopáronse demasiados argumentos para «%1»; o valor máximo é %2; o número de valores atopados é %3 para %4

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
gl: Atopouse unha valor de etiqueta descoñecido «%1» ao analizar sintacticamente a condición «%2».

en: Address
gl: Enderezo

[ctx: @label:textbox]
en: address:
gl: enderezo:

[ctx: @info:placeholder]
en: Use ; to separate emails
gl: Use «;» para separar os correos electrónicos

en: The "address" test matches Internet addresses in structured headers that contain addresses.  It returns true if any header contains any key in the specified part of the address, as modified by the comparator and the match keyword.
gl: A proba «enderezo» coincide con enderezos de Internet en cabeceiras estruturadas que conteñan enderezos. Devolve verdadeiro se calquera das cabeceiras contiver unha chave na parte indicada do enderezo, como fosen modificadas polo comparador e a palabra clave de busca de coincidencias.

en: Body
gl: Corpo

en: The body test matches content in the body of an email message, that is, anything following the first empty line after the header.  (The empty line itself, if present, is not considered to be part of the body.)
gl: A proba do corpo atopa contido no corpo dunha mensaxe de correo electrónico, é dicir, calquera cousa que haxa a continuación da primeira liña baleira que siga a cabeceira. (A liña baleira mesma, de estar presente, non se considera como parte do corpo).

en: The currentdate test is similar to the date test, except that it operates on the current date/time rather than a value extracted from the message header.
gl: A proba currentdate é similar á proba date, excepto que funciona sobre a data/hora actual en troques dun valor extraído da cabeceira da mensaxe.

en: Date
gl: Data

en: The date test matches date/time information derived from headers containing date-time values.
gl: A proba date atopa información sobre a data/hora a partir das cabeceiras que conteñen valores de data ou hora.

en: Envelope
gl: Sobre

en: The "envelope" test is true if the specified part of the [SMTP] (or equivalent) envelope matches the specified key.
gl: A proba «sobre» é verdadeira se a parte que se indique do sobre de [SMTP] (ou equivalente) coincide coa chave que se indique.

en: Environment
gl: Contorno

[ctx: @label:textbox]
en: Item:
gl: Elemento:

en: The environment test retrieves the item of environment information specified by the name string and matches it to the values specified in the key-list argument.
gl: A proba de ambiente obtén o elemento de información sobre o contorno que se indique coa cadea do nome e faina coincidir cos valores indicados no argumento de lista de claves.

en: Exists
gl: Existe

en: exists
gl: existe

en: not exists
gl: non existe

en: The "exists" test is true if the headers listed in the header-names argument exist within the message.  All of the headers must exist or the test is false.
gl: A proba «existe» é verdadeira se as cabeceiras listadas no argumento header-names existe na mensaxe. Teñen que existir todas as cabeceiras ou a proba será falsa.

en: False
gl: Falso

[ctx: @label:textbox]
en: false
gl: falso

en: The "false" test always evaluates to false.
gl: A proba «falso» resulta falsa sempre.

en: Has Flag
gl: Ten un indicador

[ctx: @label:textbox]
en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
gl: Nome de variábel
     (se está baleiro úsase unha variábel interna):

en: The hasflag test evaluates to true if any of the variables matches any flag name.
gl: A proba «hasflag» dá verdadeiro se algunha variábel coincide co nome dun indicador.

en: Header
gl: Cabeceira

[ctx: @label:textbox]
en: With value:
gl: Con valor:

en: The "header" test evaluates to true if the value of any of the named headers, ignoring leading and trailing whitespace, matches any key.
gl: A proba «cabeceira» resulta verdadeira se o valor de calquera das cabeceiras que se mencionan, ignorando os espazos anteriores e posteriores, coincidir con calquera chave.

en: IHave
gl: Teño

[ctx: @info:placeholder]
en: Use "," to separate capabilities
gl: Use «,» para separar as capacidades

en: The "ihave" test provides a means for Sieve scripts to test for the existence of a given extension prior to actually using it.
gl: A proba «teño» fornece aos guións do Sieve unha forma de probar se existe unha extensión dada antes de usala realmente.

en: Mailbox exists
gl: Existe caixa de correo

en: The "mailboxexists" test is true if all mailboxes listed in the "mailbox-names" argument exist in the mailstore, and each allows the user in whose context the Sieve script runs to "deliver" messages into it.
gl: A proba «Existe caixa de correo» é verdadeira se todas as caixas de correo listadas no argumento «mailbox-names» existen no almacén de correo e se cada un deles permite que a persoa usuaria en cuxo contexto se execute o guión de Sieve «entregue» mensaxes nela.

en: Meta Data
gl: Metadatos

[ctx: @label:textbox]
en: Mailbox:
gl: Caixa de correo:

[ctx: @label:textbox]
en: Annotations:
gl: Anotacións:

en: This test retrieves the value of the mailbox annotation "annotation-name" for the mailbox "mailbox". The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
gl: Esta proba obtén o valor da anotación da caixa de correo «annotation-name» da caixa de correo «mailbox». O valor obtido compárase con «key-list». A proba resulta verdadeira se a anotación existir e o seu valor coincidir con calquera das chaves.

en: Metadata exists
gl: Existen metadatos

[ctx: @label:textbox]
en: Annotation:
gl: Anotación:

en: The "metadataexists" test is true if all of the annotations listed in the "annotation-names" argument exist for the specified mailbox.
gl: A proba «Existen metadatos» resulta verdadeira se todas as anotacións listadas no argumento «annotation-names» existen na caixa de correo que se indique.

en: Server Meta Data
gl: Metadatos do servidor

en: This test retrieves the value of the server annotation "annotation-name".  The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
gl: Esta proba obtén o valor da anotación do servidor «annotation-name». O valor obtido compárase con «key-list». A proba resulta verdadeira se a anotación existir e o seu valor coincidir con calquera das chaves.

en: Server Meta Data Exists
gl: Existen datos do servidor

en: The "servermetadataexists" test is true if all of the server annotations listed in the "annotation-names" argument exist.
gl: A proba «servermetadataexists» é verdadeira de existiren todas as anotacións do servidor listadas no argumento «annotation-names».

en: Size
gl: Tamaño

en: under
gl: menor de

en: over
gl: maior de

en: The "size" test deals with the size of a message.  It takes either a tagged argument of ":over" or ":under", followed by a number representing the size of the message.
gl: A proba «tamaño» trata co tamaño dunha mensaxe. Toma un argumento etiquetado de «:over» ou «:under» seguido dun número que representa o tamaño da mensaxe.

en: Spam Test
gl: Proba de correo lixo

[ctx: @option:check]
en: Percent
gl: Porcentaxe.

en: Sieve implementations that implement the "spamtest" test use an identifier of either "spamtest" or "spamtestplus" for use with the capability mechanism.
gl: As probas «Proba de lixo» incluídas con Sieve usan un identificador «spamtest» ou «spamtestplus» para usárense co mecanismo de capacidade.

en: True
gl: Verdadeiro

[ctx: @label:textbox]
en: true
gl: verdadeiro

en: The "true" test always evaluates to true.
gl: A proba «verdadeiro» resulta verdadeira sempre.

en: Virus Test
gl: Proba de virus

en: Sieve implementations that implement the "virustest" test have an identifier of "virustest" for use with the capability mechanism.
gl: As probas «Proba de virus» incluídas con Sieve usan un identificador «virustest» para usarse co mecanismo de capacidade.

en: all
gl: todo

en: localpart
gl: parte_local

en: domain
gl: dominio

en: user
gl: usuaria

en: detail
gl: detalle

en: raw
gl: cru

en: content
gl: contido

en: text
gl: texto

en: Year
gl: Ano

en: Month
gl: Mes

en: Day
gl: Día

en: Julian
gl: Xuliano

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Second
gl: Segundo

en: Time
gl: Hora

en: Zone
gl: Zona

en: Weekday
gl: Dia da semana

en: Select multiple headers…
gl: Escoller varias cabeceiras…

[ctx: @title:window]
en: Headers
gl: Cabeceiras

[ctx: @label:textbox]
en: Add new header:
gl: Engadir unha cabeceira nova:

en: From
gl: De

en: To
gl: Para

en: Reply To
gl: Responder a

en: Cc
gl: Copia

en: Bcc
gl: Copia agochada

en: Resent From
gl: Reenviar o formulario

en: Resent To
gl: Reenviar a

en: Sender
gl: Remitente

en: Subject
gl: Asunto

en: Message Id
gl: Identificador da mensaxe

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Type
gl: Tipo

en: Subtype
gl: Subtipo

en: Anychild
gl: Calquera_fillo

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Value
gl: Valor

en: Count
gl: Cantidade

en: Greater than
gl: Maior que

en: Greater than or equal
gl: Maior ou igual a

en: Less than
gl: Menor que

en: Less than or equal
gl: Menor ou igual a

en: Equal to
gl: Igual a

en: Not equal to
gl: Distinto de

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an condition.
gl: Escolla unha condición.

en: Sieve Script
gl: Guión de Sieve

en: Error during importing script. Do you want to switch to text mode?
gl: Produciuse un erro ao importar o guión. Quere pasar ao modo de texto?

[ctx: @action:button]
en: Switch to Text Mode
gl: Cambiar ao modo de texto

[ctx: @action:button]
en: Do Not Switch
gl: Non cambiar

[ctx: @option:check]
en: Add ForEveryPart loop
gl: Engadir un bucle «PorCadaParte».

en: "foreverypart", which is an iterator that walks though every MIME part of a message, including nested parts, depth first, and applies the commands in the specified block to each of them.
gl: «ForEveryPart», un iterador que pasa por todas as partes MIME dunha mensaxe, incluídas as aniñadas, priorizando afondar, e aplica as ordes no bloque indicado a cada una delas.

en: Unknown tagValue "%1" during loading loop "for"
gl: Valor de etiqueta descoñecido «%1» durante a carga dun bucle «for»

en: Unknown tag "%1" during loading loop "for"
gl: Etiqueta descoñecida «%1» durante a carga dun bucle «for»

[ctx: @label:textbox]
en: Variable name:
gl: Nome da variábel:

[ctx: @option:check]
en: Set value to:
gl: Definir o valor:

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
gl: Etiqueta descoñecida «%1» durante a carga das variábeis.

en: A variable has global scope in all scripts that have declared it with the "global" command.  If a script uses that variable name without declaring it global, the name specifies a separate, non-global variable within that script.
gl: Unha variábel ten ámbito global en todos os guións que a declarasen coa orde «global». Se un guión usa ese nome de variábel sen a declarar como global, o nome indica unha variábel separada, non global, dentro dese guión.

en: personal
gl: persoal

en: Unknown location type "%1" during parsing includes
gl: Atopouse un tipo de localización descoñecido, «%1», ao analizar os «include».

[ctx: @label:textbox]
en: Include:
gl: Incluír:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @option:check]
en: Optional
gl: Opcional.

[ctx: @option:check]
en: Once
gl: Unha vez.

en: The "include" command takes an optional "location" parameter, an optional ":once" parameter, an optional ":optional" parameter, and a single string argument representing the name of the script to include for processing at that point.
gl: A orde «incluír» toma un parámetro opcional «lugar», un parámetro opcional «:once», un parámetro opcional «:optional» e un argumento dunha cadea que representa o nome do guión que se quere incluír para procesarse nese punto.

en: We can not add more includes elements.
gl: Non é posíbel engadir máis elementos «include».

en: Conditions
gl: Condicións

[ctx: @option:radio]
en: Match all messages
gl: Coincidir con todas as mensaxes.

[ctx: @option:radio]
en: Match a&ll of the following
gl: Coincidir con &todo o seguinte.

[ctx: @option:radio]
en: Match an&y of the following
gl: Coincidir con &calquera do seguinte.

en: Actions
gl: Accións

[ctx: @label:textbox]
en: Add new block:
gl: Engadir un bloque novo:

en: "elsif" block
gl: Bloque «elsif»

en: "else" block
gl: Bloque «else»

[ctx: @title:window]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
gl: Subir

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
gl: Baixar

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
gl: Superior

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
gl: Fondo

[ctx: @info:tooltip]
en: New Script
gl: Novo guión.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete Script
gl: Eliminar o guión.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename Script
gl: Renomear o guión.

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Script Description
gl: Editar a descrición do guión.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Script
gl: Novo guión

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Script
gl: Renomear o guión

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Script Description
gl: Editar a descrición do guión

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Script
gl: Eliminar o guión

[ctx: @title:window]
en: New Script
gl: Novo guión

en: New script name:
gl: Nome do novo guión:

en: Do you want to delete "%1" script?
gl: Quere eliminar o guión «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Delete Script
gl: Eliminar o guión

[ctx: @title:window]
en: Rename Script
gl: Renomear o guión

en: New name for the script:
gl: Novo nome do guión:

en: forEveryPart is not supported by your server
gl: O seu servidor non admite forEveryPart

en: Script part %1
gl: Parte do guión %1

en: Includes
gl: Inclusións

en: Global Variable
gl: Variábel global

en: ForEveryPart
gl: PorCadaParte

en: Script should always have just one "Else" block. We cannot add another one.
gl: O guión debería ter sempre un único bloque «Else». Non se pode engadir outro.

en: Main block
gl: Bloque principal

en: Block "Elsif"
gl: Bloque «Elsif»

en: Block "Else"
gl: Bloque «Else»

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing Error
gl: Erro de análise de Sieve

en: Save As…
gl: Gardar como…

en: Sieve script:
gl: Guión de Sieve:

en: Errors reported:
gl: Erros dos que se informou:

en: All Files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

[ctx: @title:window]
en: Save Log To File
gl: Gardar o rexistro nun ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
gl: Pechar a lapela

[ctx: @title:window]
en: Sieve Diagnostics
gl: Diagnósticos de Sieve

en: Collecting diagnostic information about Sieve support…
gl: Recollendo a información de diagnóstico sobre a compatibilidade con Sieve…

en: No IMAP resource found.
gl: Non se atopou ningún recurso de IMAP.

en: Unable to get the info
gl: Non é posíbel obter a información.

en: Collecting data for account '%1'…
gl: Estanse a recoller datos para a conta «%1» …

en: (Account does not support Sieve)
gl: (A conta non admite Sieve)

en: Contents of script '%1':
gl: Contido do guión «%1»:

en: (This script is empty)
gl: (Este guión está baleiro.)

en: Sieve capabilities:
gl: Capacidades de Sieve:

en: (No special capabilities available)
gl: (Non hai capacidades especiais dispoñíbeis)

en: Available Sieve scripts:
gl: Guións de Sieve dispoñíbeis:

en: (No Sieve scripts available on this server)
gl: (Non hai guións de Sieve dispoñíbeis neste servidor)

en: Active script: '%1'
gl: Guión activo: «%1»

[ctx: @title:window]
en: Edit Sieve Script
gl: Editar o guión de Sieve

en: Script is modified. Do you want to close editor?
gl: Modificouse o guión. Quere pechar o editor?

[ctx: @action:button]
en: Close Editor
gl: Pechar o editor

[ctx: @action:button]
en: Do Not Close
gl: Non pechar

en: Sieve Files (*.siv);;All Files (*)
gl: Ficheiros de Sieve (*.siv);;Todos os ficheiros (*)

[ctx: @title:window]
en: Save Script
gl: Gardar o guión

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
gl: Vai sobrescribir o guión? Quere continuar?

[ctx: @title:window]
en: Import Script
gl: Importar un guión

en: *.siv;;sieve files (*.siv);;all files (*)
gl: *.siv;;Ficheiros de Sieve (*.siv);;Todos os ficheiros (*)

[ctx: @title:window]
en: Import Script Sieve
gl: Importar un guión de Sieve

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro %1:
    «%2» é a descrición detallada do erro.

[ctx: @title:window]
en: Sieve Editor Error
gl: Produciuse un erro do Editor de Sieve

[ctx: @action]
en: Go to Line
gl: Ir á liña

[ctx: @action]
en: Comment
gl: Comentar

[ctx: @action]
en: Uncomment
gl: Descomentar

[ctx: @action]
en: Debug Sieve Script…
gl: Depurar o guión de Sieve…

[ctx: @action]
en: Wordwrap
gl: Axuste de palabras

[ctx: @title:menu]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: @title:menu]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: @title:menu]
en: View
gl: Vista

[ctx: @title:menu]
en: Tools
gl: Ferramentas

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
gl: Pechar as outras lapelas

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
gl: Pechar todas as lapelas

en: Help
gl: Axuda

en: Error during load page about %1
gl: Produciuse un erro ao cargar a páxina sobre %1

en: Help about: %1
gl: Axuda sobre: %1

en: Sieve Template:
gl: Modelo de Sieve:

[ctx: @info:placeholder]
en: Show result from "check syntax"
gl: Amosar o resultado de «comprobar a sintaxe»

en: Error during parsing
gl: Produciuse un erro durante a análise sintáctica

en: Selected text is not a full sieve script
gl: O texto seleccionado non é un guión completo de Sieve

[ctx: @title:window]
en: Parsing error
gl: Erro de análise

[ctx: @action]
en: Check Syntax
gl: Comprobar a sintaxe

en: Import…
gl: Importar…

[ctx: @action]
en: Create Rules Graphically…
gl: Crear regras graficamente…

en: Share…
gl: Compartir…

[ctx: @action]
en: Server Info
gl: Información do servidor

[ctx: @label:textbox]
en: Script name:
gl: Nome do guión:

en: Simple Mode
gl: Modo simple

en: Advanced Mode
gl: Modo avanzado

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Support
gl: Compatibilidade con servidores de Sieve

en: Sieve server supports:
gl: O servidor de Sieve permite:

[ctx: @action]
en: Insert Rule
gl: Inserir unha regra

[ctx: @action]
en: Help about: '%1'
gl: Axuda sobre: «%1»

[ctx: @action]
en: Edit Rule
gl: Editar a regra

en: Some errors were found during parsing. <a href="sieveerrordetails">(Details…)</a>
gl: Atopáronse algúns erros durante a análise sintáctica. <a href="sieveerrordetails">(Detalles…)</a>

[ctx: @action]
en: Switch to Graphical Mode
gl: Cambiar ao modo gráfico

[ctx: @action]
en: Stay in Text Mode
gl: Manter o modo de texto

[ctx: @action]
en: Switch to Text Mode
gl: Cambiar ao modo de texto

[ctx: @action]
en: Stay in Graphical Mode
gl: Manter o modo gráfico

en: We cannot parse script. We cannot switch to graphical mode
gl: Non é posíbel procesar o guión. Non se pode pasar ao modo gráfico

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
gl: Pechar.

en: Close
gl: Pechar

[ctx: Find text]
en: F&ind:
gl: A&topar:

[ctx: @info:tooltip]
en: Text to search for
gl: Texto que buscar.

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
gl: Ir á aparición seguinte.

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
gl: Anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
gl: Ir á aparición anterior.

en: Options
gl: Opcións

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify search behavior
gl: Modificar o comportamento da busca.

en: Case sensitive
gl: Diferenciar entre maiúsculas e minúsculas

en: Phrase not found
gl: Non se atopou a frase

[ctx: @title:window]
en: Save Web Page
gl: Gardar a páxina web

[ctx: @title:window]
en: Manage Sieve Scripts
gl: Xestionar os guións de Sieve

[ctx: create a new sieve script]
en: New…
gl: Novo…

[ctx: @action:button]
en: Edit…
gl: Editar…

[ctx: @action:button]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @action:button]
en: Deactivate
gl: Desactivar

[ctx: @title:window]
en: Sieve Error
gl: Produciuse un erro de Sieve

en: Uploading script to server for checking it, please wait…
gl: Enviando o guión ao servidor para revisalo, agarde…

en: The Sieve script was successfully uploaded.
gl: Enviouse o guión de Sieve.

[ctx: @title:window]
en: Sieve Script Upload
gl: Envío do guión de Sieve

en: Uploading the Sieve script failed.
    The server responded:
    %1
gl: Produciuse un erro ao subir o guión de Sieve.
    O servidor respondeu:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing
gl: Análise de Sieve

en: XML Files (*.xml);;All Files (*)
gl: Ficheiros XML (*.xml);;Todos os ficheiros (*)

[ctx: @title:window]
en: Debug Sieve Script
gl: Depurar o guión de Sieve

en: Apply Changes
gl: Aplicar os cambios

[ctx: @action:button]
en: Debug
gl: Depurar

en: Debug
gl: Depurar

[ctx: @label:textbox]
en: Email path:
gl: Ruta do correo electrónico:

[ctx: @label:textbox]
en: Extension:
gl: Extensión:

[ctx: @info:placeholder]
en: Activate extension with "+<name of extension>", deactivate it with "-<name of extension>"
gl: Active o complemento con «+<nome do complemento>», desactívea con «-<nome do complemento>».

[ctx: @info:placeholder]
en: Display check script result…
gl: Amosar o resultado da revisión do guión…

en: Script text is empty.
gl: O texto do guión está baleiro.

en: Email file must be installed locally.
gl: O ficheiro de correo electrónico debe estar instalado localmente.

en: Failed to open temporary file.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro temporal.

en: Script still contains debug method. Remove it please.
gl: O guión aínda contén un método de depuración. Retíreo.

[ctx: @action]
en: Clear
gl: Baleirar

en: Text Files (*.txt);;All Files (*)
gl: Ficheiros de texto (*.txt);;Todos os ficheiros (*)

[ctx: @action]
en: Add debug here
gl: Engadir depuración neste punto

[ctx: @label:textbox]
en: "sieve-test" was not found on system. Please install it. (See in Dovecot package)
gl: Non foi posíbel atopar «sieve-test» no sistema. Instáleo. Consulte o contido do paquete Dovecot.

en: Filter on Mailing List-ID
gl: Filtrar polo identificador da lista de correo

en: Filter on Subject
gl: Filtrar polo asunto

en: Filter on Spamassassin
gl: Filtrar con Spamassassin

en: Flag messages
gl: Marcar as mensaxes

en: Forward Message
gl: Encamiñar a mensaxe

en: Forward Message and add copy
gl: Encamiñar a mensaxe e engadir unha copia

en: Destroy mail posted by…
gl: Destruír o correo de…

en: Vacations
gl: Vacacións

[ctx: @title:window]
en: Default template
gl: Modelo predeterminado

[ctx: @title:window]
en: Template
gl: Modelo

en: You can drag and drop element on editor to import template
gl: Pode arrastrar e soltar elementos sobre o editor para importar modelos

[ctx: @title:window]
en: Configure "Out of Office" Replies
gl: Configurar as respostas «en ausencia»

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
gl: Seguro que quere cancelar?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
gl: Confirmación

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
gl: Cancelar a edición

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
gl: Non cancelar

[ctx: @label:textbox]
en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this. You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
gl: A funcionalidade de KMail Resposta En Ausencia repousa no filtrado por parte do servidor. Vostede non configurou aínda o servidor de IMAP para isto. Pódeo facer na lapela «Filtrado» da configuración de conta de IMAP.

[ctx: @label:textbox]
en: Configure vacation notifications to be sent:
gl: Configurar as notificacións de vacacións a enviar:

[ctx: @option:check]
en: &Activate vacation notifications
gl: &Activar as notificacións de vacacións.

[ctx: @label:textbox]
en: &Subject of the vacation mail:
gl: &Asunto da mensaxe de vacacións:

[ctx: @label:textbox]
en: Start date:
gl: Data de comezo:

[ctx: @label:textbox]
en: End date:
gl: Data de remate:

en:  day |  days
gl[0]:  día
gl[1]:  días

[ctx: @label:textbox]
en: &Resend notification only after:
gl: &Reenviar a notificación só despois de:

[ctx: @label:textbox]
en: &Send responses for these addresses:
gl: Enviar respo&stas para estes enderezos:

[ctx: @label:textbox]
en: &Action for incoming mails:
gl: &Acción para mensaxes entrantes:

[ctx: @option:check]
en: Do not send vacation replies to spam messages
gl: Non enviar respostas de vacacións ás mensaxes de correo lixo.

[ctx: @option:check]
en: Only react to mail coming from domain:
gl: Só reaccionar a correo do dominio:

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
gl: Aínda está configurada unha resposta activa para fóra da oficina.
    Quérea editar?

[ctx: @title:window]
en: Out-of-office reply still active
gl: A resposta para fóra da oficina aínda está activa

[ctx: @action:button]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: @action:button]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: @label:textbox]
en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
gl: O servidor non incluíu «vacation» na lista de extensións de Sieve admitidas; sen ela, KMail non pode instalar respostas para fóra da oficina. Contacte coa persoa administradora do sistema.

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
gl: Alguén (probabelmente vostede) cambiou o guión de vacacións no servidor. KMail non é quen de determinar os parámetros para as respostas automáticas. Hanse usar os valores predeterminados.

en: No Sieve URL configured
gl: Non hai ningún URL de Sieve configurado

en: No IMAP server configured…
gl: Non hai ningún servidor de IMAP configurado…

en: Available Scripts
gl: Guións dispoñíbeis

en: Network down.
gl: A rede está caída.

en: Edit Script…
gl: Editar o guión…

en: Rename Script…
gl: Renomear o guión…

en: Delete Script
gl: Eliminar o guión

en: Deactivate Script
gl: Desactivar o guión

en: New Script…
gl: Novo guión…

en: New Sieve Script
gl: Novo guión de Sieve

en: Please enter a name for the new Sieve script:
gl: Escriba o nome do novo guión de Sieve:

en: unnamed
gl: sen nome

en: Empty name is not a valid name
gl: Os nomes baleiros non son correctos.

en: You cannot use protected name.
gl: Non pode usar un nome protexido.

en: Script name already used "%1".
gl: Xa está en uso no nome de guión «%1».

en: Rename Script
gl: Renomear o guión

en: Script Name:
gl: Nome do guión:

en: Really delete script "%1" from the server?
gl: Quere realmente eliminar o guión «%1» do servidor?

[ctx: @title:window]
en: Delete Sieve Script Confirmation
gl: Confirmación de eliminación do guión de Sieve

en: Deleting the script failed.
    The server responded:
    %1
gl: Produciuse un erro ao eliminar o guión.
    O servidor respondeu:
    %1

en: Failed to fetch the list of scripts
gl: Non foi posíbel obter a lista de guións

[ctx: @info:placeholder]
en: Define Folder
gl: Definir un cartafol
