libksieve - en to sa translation catalogue (533 entries)

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
sa: TLS इत्यस्य उपयोगं कर्तुं न शक्यते यतः अन्तर्निहितः Qt पुस्तकालयः तस्य समर्थनं न करोति ।

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
sa: TLS एन्क्रिप्शनं अनुरोधितम् आसीत्, परन्तु भवतः Sieve सर्वरः TLS इत्यस्य क्षमतायां विज्ञापनं न करोति ।
    तथापि TLS वार्तायां आरम्भं कर्तुं प्रयतितुं, अथवा कार्यं रद्दं कर्तुं च शक्नुवन्ति ।

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Does Not Advertise TLS
sa: Sieve Server TLS इत्यस्य विज्ञापनं न करोति

[ctx: @action:button]
en: &Start TLS nonetheless
sa: &तथापि TLS आरभत

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
sa: TLS एन्क्रिप्शनं अनुरोधितं, परन्तु सर्वरेण समर्थितं न ।

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
sa: सर्वरः TLS समर्थयति इति न दृश्यते । यदि भवान् एन्क्रिप्शनं विना संयोजयितुम् इच्छति तर्हि TLS निष्क्रियं कुर्वन्तु ।

en: Sieve Authentication Details
sa: चलनी प्रमाणीकरण विवरण

en: Please enter your authentication details for your sieve account "%1" (usually the same as your email password):
sa: कृपया स्वस्य चलनीखातेः "%1" (प्रायः भवतः ईमेलगुप्तशब्दस्य समानः) कृते स्वस्य प्रमाणीकरणविवरणं प्रविशतु:

en: The Sieve server on %1 has reported an error:
    %2
sa: %1 इत्यत्र Sieve सर्वरेण त्रुटिः निवेदिता:
    %2

[ctx: @title:window]
en: Sieve Manager
sa: चलनी प्रबन्धक

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
sa: प्रमाणीकरणं विफलम् अभवत् ।
    अधिकतया गुप्तशब्दः गलतः अस्ति।
    सर्वरः प्रतिवदति स्म यत् -
    %1

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
sa: स्क्रिप्ट् सफलतया अपलोड् न अभवत् ।
    सम्भवतः लिप्यां दोषाणां कारणेन एतत् भवति ।
    सर्वरः प्रतिवदति स्म यत् -
    %1

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
sa: स्क्रिप्ट् सफलतया अपलोड् न अभवत् ।
    लिप्यां दोषाः भवितुम् अर्हन्ति ।

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
sa: पार्स त्रुटिः : रेखाफीड् (LF) विना कैरिज् रिटर्न् (CR)

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
sa: पार्स त्रुटिः: ताराचिह्नं ('*') विना अउद्धृतं स्लैश ('/')। भग्न टिप्पणी?

en: Parse error: Illegal Character
sa: Parse error: अवैध चरित्र

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
sa: Parse error: अप्रत्याशितवर्णः, सम्भवतः एकं गम्यमानं स्थानं?

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
sa: Parse error: Tag Name इत्यत्र अग्रणीः Digits सन्ति

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
sa: Parse error: केवलं श्वेतस्थानं #comments च समानपङ्क्तौ "text:" इत्यस्य अनुसरणं कर्तुं शक्नुवन्ति

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
sa: विश्लेषणदोषः: परिधितः बहिः संख्या (%1 तः लघु भवितुमर्हति)

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
sa: विश्लेषणदोषः: अमान्यः UTF-8 अनुक्रमः

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
sa: Parse error: Multiline String इत्यस्य अकालं समाप्तिः (किं भवान् '.' विस्मृतवान्?)

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
sa: Parse error: Quoted String इत्यस्य अकालः समाप्तिः ('"' इति समापनम् अनुपलब्धम्)

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
sa: Parse error: String List इत्यस्य अकालं समाप्तिः (समापनम् अनुपलब्धम् ']')

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
sa: पार्स त्रुटिः परीक्षणसूचिकायाः अकालं समाप्तिः (समापनम् अनुपलब्धम् ')')

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
sa: Parse error: Block इत्यस्य अकालं समाप्तिः ('}' इत्यस्य समापनम् अनुपलब्धम्)

en: Parse error: Missing Whitespace
sa: पार्स त्रुटिः: श्वेतस्थानम् अनुपलब्धम्

en: Parse error: Missing ';' or Block
sa: पार्स त्रुटिः ';' अथवा ब्लॉक

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
sa: Parse error: अपेक्षितम् ';' '{' इति वा, अन्यत् किमपि प्राप्तवान्

en: Parse error: Expected Command, got something else
sa: Parse error: अपेक्षितः आदेशः, अन्यत् किमपि प्राप्तवान्

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
sa: Parse error: String List मध्ये Trailing, Leading अथवा Duplicate Commas इति

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
sa: पार्स त्रुटिः : परीक्षणसूचौ अनुगामिनी, अग्रणी अथवा द्वितीयक अल्पविरामः

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
sa: Parse error: String List मध्ये Strings मध्ये ',' अनुपलब्धम्

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
sa: पार्स त्रुटिः: परीक्षणसूचौ परीक्षणानां मध्ये ',' अनुपलब्धम्

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
sa: Parse error: String Lists इत्यत्र केवलं Strings इत्यस्य अनुमतिः अस्ति

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
sa: Parse error: Test Lists इत्यत्र केवलं Tests इत्यस्य अनुमतिः अस्ति

en: "require" must be first command
sa: "require" प्रथमादेशः भवितुमर्हति

en: "require" missing for command "%1"
sa: "%1" आदेशस्य कृते "require" अनुपलब्धम् ।

en: "require" missing for test "%1"
sa: "%1" परीक्षणार्थं "require" अनुपलब्धम् ।

en: "require" missing for comparator "%1"
sa: "%1" तुलनात्मकस्य कृते "require" अनुपलब्धम् ।

en: Command "%1" not supported
sa: "%1" आदेशः समर्थितः नास्ति

en: Test "%1" not supported
sa: "%1" परीक्षणं समर्थितम् नास्ति

en: Comparator "%1" not supported
sa: तुलनाकर्ता "%1" समर्थितः नास्ति

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
sa: साइट् नीतिसीमा उल्लङ्घनम्: परीक्षणं नेस्टिंग् अत्यन्तं गभीरं (अधिकतमम् %1)

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
sa: साइट् नीतिसीमा उल्लङ्घनम्: अत्यन्तं गभीरं नीडं अवरोधयन्तु (अधिकतमम् %1)

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
sa: अमान्य तर्कः "%1" तः "%2" पर्यन्तम् ।

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
sa: परस्परविरोधिनः तर्काः: "%1" तथा "%2" ।

en: Argument "%1" Repeated
sa: तर्कः "%1" पुनः पुनः

en: Command "%1" violates command ordering constraints
sa: "%1" आदेशः आदेशक्रमप्रतिबन्धानां उल्लङ्घनं करोति

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
sa: असङ्गतक्रियाः "%1" "%2" च अनुरोधिताः

en: Mail Loop detected
sa: मेल लूप् ज्ञातम्

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
sa: साइट् नीतिसीमा उल्लङ्घनम्: अत्यधिकाः क्रियाः अनुरोधिताः (अधिकतमः %1)

en: Unknown error
sa: अज्ञातदोषः

en: No errors found.
sa: न दोषाः प्राप्ताः।

en: An unknown error was encountered.
sa: अज्ञातदोषः सम्मुखीकृतः ।

en: Path is not specified.
sa: पथः न निर्दिष्टः ।

en: Error writing "MASTER" script on server.
    The server responded:
    %1
sa: सर्वरे "MASTER" स्क्रिप्ट् लिखित्वा त्रुटिः।
    सर्वरः प्रतिवदति स्म यत् -
    %1

en: Error writing "User" script on server.
    The server responded:
    %1
sa: सर्वरे "उपयोक्ता" स्क्रिप्ट् लेखने त्रुटिः ।
    सर्वरः प्रतिवदति स्म यत् -
    %1

en: Retrieving the script failed.
    The server responded:
    %1
sa: स्क्रिप्ट् पुनः प्राप्तुं असफलम् अभवत् ।
    सर्वरः प्रतिवदति स्म यत् -
    %1

en: Script is empty. (%1)
sa: स्क्रिप्ट् रिक्तम् अस्ति। (%1)

en: Script parsing error.
sa: स्क्रिप्ट् पार्सिंग् त्रुटिः।

en: Impossible to start job
sa: कार्यं आरभ्यतुं असम्भवम्

en: An error occurred during loading the sieve script.
sa: चलनीस्क्रिप्ट् लोड् करणस्य समये त्रुटिः अभवत् ।

en: An error occurred during saving the sieve script.
sa: चलनीलिपिं रक्षितुं त्रुटिः अभवत् ।

en: An error occurred during deleting the sieve script.
sa: चलनीलिपिं विलोपनकाले त्रुटिः अभवत् ।

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
sa: कार्यालयात् बहिः सेटिङ्ग्स् उपयोक्त्रा परिवर्तनीयं भवितुम् अनुमन्यताम् ।

note: i18n: ectx: label, entry (AllowOutOfOfficeUploadButNoSettings), group (OutOfOffice)
en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
sa: उपयोक्तृभ्यः कार्यालयात् बहिः चलनीस्क्रिप्ट् अपलोड् कर्तुं अनुमतिं ददातु, परन्तु तेषां कस्यापि सेटिङ्ग्स् परिवर्तनं निवारयन्तु, यथा प्रतिक्रियां कर्तुं डोमेन् अथवा स्पैम् प्रतिक्रिया स्विच्

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeDomain), group (OutOfOffice)
en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
sa: केवलं अस्मात् डोमेनतः आगच्छन्तं मेलं प्रति कार्यालयात् बहिः उत्तराणि प्रेषयन्तु ।

note: i18n: ectx: label, entry (OutOfOfficeReactToSpam), group (OutOfOffice)
en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
sa: SPAM इति चिह्नितसन्देशेभ्यः कार्यालयात् बहिः उत्तराणि प्रेषयितुं अनुमन्यताम् ।

note: i18n: ectx: label, entry (CheckOutOfOfficeOnStartup), group (OutOfOffice)
en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
sa: प्रारम्भे अद्यापि कार्यालयात् बहिः सक्रियः उत्तरः विन्यस्तः अस्ति वा इति पश्यन्तु ।

en: ParseUserScriptJob failed: %1
sa: ParseUserScriptJob विफलम्: %1

en: Failed to get the list of Sieve scripts.
    The server responded:
    %1
sa: Sieve स्क्रिप्ट् इत्यस्य सूचीं प्राप्तुं असफलम् ।
    सर्वरः प्रतिवदति स्म यत् -
    %1

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
sa: '%1' सर्वरे सफलतया सिव स्क्रिप्ट् संस्थापितम् ।
    Out of Office reply इदानीं सक्रियम् अस्ति।

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
sa: '%1' सर्वरे सफलतया सिव स्क्रिप्ट् संस्थापितम् ।
    Out of Office उत्तरं निष्क्रियं कृतम् अस्ति।

en: Impossible to install script on server '%1'
sa: '%1' सर्वरे स्क्रिप्ट् संस्थापनम् असम्भवम् ।

en: Out of office till %1
sa: %1 पर्यन्तं कार्यालयात् बहिः

en: Keep
sa: स्थापय

en: Discard
sa: तनूकृ

en: Redirect to
sa: पुनः निर्देशनं कुर्वन्तु

en: Copy to
sa: प्रतिलिपि कुर्वन्तु

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
sa: अहं %1 पर्यन्तं कार्यालयात् बहिः अस्मि।
    
    तात्कालिकप्रकरणेषु श्रीमती "vacation replacement" इत्यनेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु।
    
    email: "अवकाशप्रतिस्थापनस्य ईमेल-सङ्केतः" ।
    phone: +49 711 1111 11
    fax.: +49 711 1111 12
    
    भवतः निश्छलतया, २.
    -- "अत्र स्वनाम ईमेल-सङ्केतं च प्रविशतु" ।

[ctx: @title:window]
en: Create Sieve Filter
sa: Sieve Filter रचयन्तु

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
sa: "%2" विजेट् मध्ये "%1" मदं न लभ्यते ।

en: More information
sa: अधिक जानकारी

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
sa: SelectConvertParameterWidget कृते पर्याप्तं तर्कः नास्ति । अपेक्षिताः २ तर्काः ।

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
sa: SelectConvertParameterWidget, "%1" इत्यस्य कृते अत्यधिकाः तर्काः ।

en: is
sa: अस्ति

en: not is
sa: न इति

en: contains
sa: भरति

en: not contains
sa: न समाहितम्

en: matches
sa: मेलयति

en: not matches
sa: न मेलति

en: regex
sa: रेगेक्स इति

en: not regex
sa: न रेगेक्स

en: JPEG
sa: जेपीईजी

en: BMP
sa: बी एम पी

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
sa: "%2" पार्सिंग् क्रियायाः समये अज्ञातं टैग् मूल्यं "%1" प्राप्तम् ।

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
sa: "%2" इति विश्लेषणक्रियायाः समये अज्ञातं टैग् "%1" प्राप्तम् ।

en: Too many arguments found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
sa: "%1" कृते अत्यधिकाः तर्काः प्राप्ताः, अधिकतमं मूल्यं %2, %4 कृते %3 प्राप्तस्य मूल्यस्य संख्या

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
sa: "%2" इति स्थितिः "%1" इति विशेषता सर्वरेण समर्थितं नास्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: Help
sa: साहाय्यम्‌

en: Add Flags
sa: ध्वजान् योजयतु

en: Addflag is used to add flags to a list of [IMAP] flags.  It doesn't replace any previously set flags.  This means that multiple occurrences of addflag are treated additively.
sa: Addflag इत्यस्य उपयोगः [IMAP] ध्वजानां सूचीयां ध्वजान् योजयितुं भवति ।  पूर्वं निर्धारितस्य कस्यापि ध्वजस्य स्थाने न भवति ।  अस्य अर्थः अस्ति यत् addflag इत्यस्य बहुविधाः घटनाः योजकरूपेण उपचारिताः भवन्ति ।

en: Add header
sa: शीर्षकं योजयन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: header:
sa: शीर्षकम् :

[ctx: @label:textbox]
en: value:
sa: मूल्यम्‌:

en: The addheader action adds a header field to the existing message header.
sa: addheader क्रिया विद्यमानसन्देशशीर्षके शीर्षकक्षेत्रं योजयति ।

en: Break
sa: भङ्गः

[ctx: @label:textbox]
en: Name (optional):
sa: नाम (वैकल्पिक):

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
sa: break आदेशः निकटतमं enclosing लूप् समाप्तं करोति ।

en: Convert
sa: रैकृ

[ctx: @label:textbox]
en: From:
sa: इत्यस्मात्‌:

[ctx: @label:textbox]
en: To:
sa: इत्यस्मै:

[ctx: @label:textbox]
en: Parameters:
sa: मापदण्डः :

en: The "convert" action specifies that all body parts with a media type equal to "media-type" be converted to the media type in "media-type" using conversion parameters.
sa: "रूपान्तरण" क्रिया निर्दिशति यत् "माध्यम-प्रकारस्य" समानं माध्यमप्रकारयुक्ताः सर्वे शरीरस्य अङ्गाः रूपान्तरणमापदण्डानां उपयोगेन "माध्यम-प्रकारे" माध्यमप्रकारे परिवर्तिताः भवेयुः ।

en: Delete header
sa: शीर्षकं विलोपयतु

en: By default, the deleteheader action deletes all occurrences of the named header field.
sa: पूर्वनिर्धारितरूपेण, deleteheader क्रिया नामकृतस्य शीर्षकक्षेत्रस्य सर्वाणि घटनानि अपास्यति ।

en: Discard is used to silently throw away the message.
sa: सन्देशं मौनेन क्षिप्तुं Discard इत्यस्य उपयोगः भवति ।

en: Enclose
sa: संवृत्य

[ctx: @label:textbox]
en: Subject:
sa: विषयः:

[ctx: @label:textbox]
en: headers:
sa: शीर्षकम् :

[ctx: @label:textbox]
en: text:
sa: पाठ:

en: Enclose action command is defined to allow an entire message to be enclosed as an attachment to a new message.
sa: Enclose action आदेशः परिभाषितः यत् सम्पूर्णं सन्देशं नूतनसन्देशस्य संलग्नकरूपेण संलग्नं कर्तुं शक्नोति ।

en: E-Reject
sa: ई-अस्वीकारः

en:  The "ereject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
sa:  "ereject" क्रिया अन्तर्निहितं keep रद्दं करोति तथा च सन्देशस्य वितरणं नकारयति ।

en: Extract Text
sa: पाठं निष्कासयतु

[ctx: @label:textbox]
en: Number of characters:
sa: वर्णानाम् संख्या :

[ctx: @label:textbox]
en: Stored in variable name:
sa: चरनाम्नि संगृहीतम् :

en: The "extracttext" action may be used within the context of a "foreverypart" loop and is used to store text into a variable
sa: "extracttext" क्रिया "foreverypart" लूप् इत्यस्य सन्दर्भे उपयोक्तुं शक्यते तथा च पाठं चरे संग्रहणार्थं उपयुज्यते

en: File Into
sa: File Into इति

en: Action "fileinto" has "copy" argument but current server does not support it
sa: क्रिया "fileinto" इत्यत्र "copy" तर्कः अस्ति परन्तु वर्तमान सर्वरः तस्य समर्थनं न करोति

[ctx: @option:check]
en: Keep a copy
sa: प्रतिलिपिं रक्षन्तु

[ctx: @option:check]
en: Create folder
sa: पुटं रचयन्तु

en: The "fileinto" action delivers the message into the specified mailbox.
sa: "fileinto" क्रिया निर्दिष्टे मेलपेटिकायां सन्देशं वितरति ।

en: If the optional ":create" argument is specified, it instructs the Sieve interpreter to create the specified mailbox, if needed, before attempting to deliver the message into the specified mailbox.
sa: यदि वैकल्पिकं ":create" तर्कं निर्दिष्टं भवति तर्हि निर्दिष्टमेलपेटिकायां सन्देशं वितरितुं प्रयत्नात् पूर्वं, आवश्यकतानुसारं निर्दिष्टं मेलबॉक्सं निर्मातुं Sieve व्याख्याकारं निर्देशयति

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it merely files or redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
sa: यदि वैकल्पिकः ":copy" कीवर्डः निर्दिष्टः अस्ति तर्हि टैग्ड् आदेशः अन्तर्निहितं "keep" न रद्दं करोति । अपि तु केवलं सन्देशे यत् किमपि भवति तस्य अतिरिक्तं प्रतिलिपिं सञ्चिकां पुनः निर्दिशति वा ।

en: The "keep" action is whatever action is taken in lieu of all other actions, if no filtering happens at all; generally, this simply means to file the message into the user's main mailbox.
sa: "रक्षतु" क्रिया अन्येषां सर्वेषां क्रियाणां स्थाने यत्किमपि कार्यं क्रियते, यदि सर्वथा छाननं न भवति; सामान्यतया, एतस्य केवलं अर्थः अस्ति यत् उपयोक्तुः मुख्यमेलपेटिकायां सन्देशं दाखिलीकरणं करणीयम् ।

[ctx: @label:textbox]
en: Add flags:
sa: ध्वजान् योजयन्तु :

en: Notify
sa: सूचयतु

[ctx: @label:textbox]
en: message:
sa: सन्देशः:

[ctx: @label:textbox]
en: method:
sa: प्रक्रिया:

en: The "notify" action specifies that a notification should be sent to a user.
sa: "notify" क्रिया निर्दिशति यत् उपयोक्त्रे सूचना प्रेषणीया ।

en: Redirect
sa: पुनर्निर्देशन

[ctx: @option:check]
en: Use list
sa: सूचीं प्रयोजयन्तु

en: The "redirect" action is used to send the message to another user at a supplied address, as a mail forwarding feature does.  The "redirect" action makes no changes to the message body or existing headers, but it may add new headers.
sa: "पुनर्निर्देशन" क्रियायाः उपयोगः अन्यस्मै उपयोक्त्रे सन्देशं आपूर्तितसङ्केते प्रेषयितुं भवति, यथा मेल अग्रेषणविशेषता करोति ।  "पुनर्निर्देशन" क्रिया सन्देशशरीरे अथवा विद्यमानशीर्षकेषु परिवर्तनं न करोति, परन्तु नूतनानि शीर्षकाणि योजयितुं शक्नोति ।

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
sa: यदि वैकल्पिकः ":copy" कीवर्डः निर्दिष्टः अस्ति तर्हि टैग्ड् आदेशः अन्तर्निहितं "keep" न रद्दं करोति । अपि तु सन्देशे यत् किमपि भवति तस्य अतिरिक्तं प्रतिलिपिं पुनः निर्दिशति ।

en: Reject
sa: अस्वीकार

en:  The "reject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
sa:  "reject" क्रिया अन्तर्निहितं keep रद्दं करोति तथा च सन्देशस्य वितरणं नकारयति ।

en: Remove Flags
sa: ध्वजान् निष्कासयन्तु

en: Removeflag is used to remove flags from a list of [IMAP] flags. Removeflag clears flags previously set by "set"/"addflag". Calling removeflag with a flag that wasn't set before is not an error and is ignored.
sa: Removeflag इत्यस्य उपयोगः [IMAP] ध्वजानां सूचीतः ध्वजान् निष्कासयितुं भवति । Removeflag पूर्वं "set"/"addflag" द्वारा सेट् कृतानि ध्वजानि स्वच्छं करोति । पूर्वं न सेट् कृतेन ध्वजेन सह removeflag इति आह्वानं त्रुटिः नास्ति, उपेक्षितं च ।

en: Replace
sa: प्रत्याहृ

[ctx: @label:textbox]
en: from:
sa: इत्यस्मात्‌:

en: The "replace" command is defined to allow a MIME part to be replaced with the text supplied in the command.
sa: "replace" आदेशः परिभाषितः यत् MIME भागं आदेशे प्रदत्तेन पाठेन प्रतिस्थापयितुं शक्यते ।

en: Return
sa: निर्वतनम्

en: The "return" command stops processing of the immediately included script only and returns processing control to the script that includes it.
sa: "return" आदेशः केवलं तत्क्षणं समाविष्टस्य स्क्रिप्ट् इत्यस्य संसाधनं स्थगयति तथा च तत् समाविष्टं स्क्रिप्ट् प्रति प्रक्रियानियन्त्रणं प्रत्यागच्छति ।

en: Set Flags
sa: ध्वजान् सेट् कुर्वन्तु

en: Setflag is used for setting [IMAP] system flags or keywords. Setflag replaces any previously set flags.
sa: Setflag इत्यस्य उपयोगः [IMAP] सिस्टम् फ्लैग्स् अथवा कीवर्ड्स् सेट् कर्तुं भवति । Setflag पूर्वं सेट् कृतानां ध्वजानां स्थाने भवति ।

en: Variable
sa: चर

[ctx: @option:check]
en: Protect special character
sa: विशेषचरित्रस्य रक्षणं कुरुत

[ctx: @label:textbox]
en: Value:
sa: मूल्यम्‌:

[ctx: @label:textbox]
en: In variable:
sa: चरमध्ये :

en: Script needs regex support, but server does not have it.
sa: स्क्रिप्ट् इत्यस्य regex समर्थनस्य आवश्यकता अस्ति, परन्तु सर्वरे तत् नास्ति ।

en: The "set" action stores the specified value in the variable identified by name.
sa: "set" क्रिया नामेन चिह्निते चरे निर्दिष्टं मूल्यं संगृह्णाति ।

en: This modifier adds the necessary quoting to ensure that the expanded text will only match a literal occurrence if used as a parameter to :regex.  Every character with special meaning (. , *, ? , etc.) is prefixed with \ in the expansion
sa: अयं संशोधकः आवश्यकं उद्धरणं योजयति यत् विस्तारितः पाठः केवलं शाब्दिकघटनायाः मेलनं करिष्यति यदि :regex इत्यस्य पैरामीटर् रूपेण उपयुज्यते ।  प्रत्येकं विशेषार्थयुक्तं वर्णं (. , *, ? इत्यादि) विस्तारे \ इत्यनेन उपसर्गः भवति

en: Stop
sa: विरमतु

en: The "stop" action ends all processing.  If the implicit keep has not been cancelled, then it is taken.
sa: "stop" क्रिया सर्वान् प्रक्रियान् समाप्तं करोति ।  यदि अन्तर्निहितः कीपः रद्दः न कृतः तर्हि गृह्यते ।

en: Vacation
sa: अवकाशः

[ctx: @label:textbox]
en: day:
sa: दिनं:

[ctx: @label:textbox]
en: Message subject:
sa: सन्देशविषयः :

[ctx: @label:textbox]
en: Additional email:
sa: अतिरिक्त ईमेल :

[ctx: @label:textbox]
en: Vacation reason:
sa: अवकाशस्य कारणम् :

en: The "vacation" action implements a vacation autoresponder similar to the vacation command available under many versions of Unix. Its purpose is to provide correspondents with notification that the user is away for an extended period of time and that they should not expect quick responses.
sa: "अवकाशः" क्रिया Unix इत्यस्य अनेकसंस्करणानाम् अन्तर्गतं उपलब्धस्य अवकाशस्य आदेशस्य सदृशं अवकाशस्वयम्प्रतिसादकं कार्यान्वितं करोति । अस्य उद्देश्यं संवाददातृभ्यः सूचनां दातुं भवति यत् उपयोक्ता दीर्घकालं यावत् दूरम् अस्ति, तेषां शीघ्रप्रतिक्रियाः न अपेक्षितव्याः इति ।

en: Through the ":days" parameter, it limits the number of auto-replies to the same sender to one per [n] days, for a specified number of days. But there are cases when one needs more granularity, if one would like to generate "vacation" replies more frequently.
sa: ":days" पैरामीटर् मार्गेण, निर्दिष्टदिनसङ्ख्यायाः कृते, समानप्रेषकस्य स्वयम्-उत्तराणां संख्यां प्रति [n] दिवसेषु एकं यावत् सीमितं करोति । परन्तु एतादृशाः प्रकरणाः सन्ति यदा अधिककणिकात्वस्य आवश्यकता भवति, यदि कश्चन अधिकवारं "अवकाश" उत्तराणि जनयितुम् इच्छति ।

en: This extension defines a ":seconds" parameter to provide more granularity for such situations.
sa: एषः विस्तारः एतादृशानां परिस्थितीनां कृते अधिकं दाणिकाकारं प्रदातुं ":seconds" पैरामीटर् परिभाषयति ।

[ctx: @info:placeholder]
en: Define Email Address…
sa: ईमेल पता परिभाषयतु...

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter message…
sa: सन्देशं प्रविशतु...

en: Insert at the beginning
sa: आरम्भे निवेशयन्तु

en: Append at the end
sa: अन्ते योजयतु

[ctx: @title:window]
en: Flags
sa: ध्वजाः

en: Deleted
sa: विलोपितम्

en: Answered
sa: उत्तरम् अयच्छत्

en: Flagged
sa: ध्वजितम्

en: Seen
sa: दृष्ट

en: Draft
sa: प्रारूप

[ctx: @info:placeholder]
en: Click on button for selecting flags…
sa: ध्वजानां चयनार्थं बटनं क्लिक् कुर्वन्तु...

en: …
sa: ...

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Flags
sa: Flags इति चयनं कुर्वन्तु

en: high importance
sa: उच्चं महत्त्वम्

en: normal importance
sa: सामान्यं महत्त्वम्

en: low importance
sa: न्यूनमहत्त्वम्

en: days
sa: दिवसाः

en: seconds
sa: सेकण्ड्

en: None
sa: न कश्चित्

en: Lower
sa: अवच

en: Upper
sa: ऊर्ध्वम्

en: Lower first letter
sa: प्रथमं अक्षरं अधः

en: Upper first letter
sa: उपरि प्रथमाक्षरम्

en: Quote wildcard
sa: उद्धरण वाइल्डकार्ड

en: Length
sa: दैर्घ्यम्‌

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
sa: कृपया कञ्चन क्रियां चिनुत।

[ctx: @info:tooltip]
en: Add comment
sa: टिप्पणीं योजयन्तु

en: Script contains unsupported feature "%1"
sa: स्क्रिप्ट् "%1" असमर्थितं विशेषता अस्ति ।

en: We detected a loop if in a loop if. It's not supported
sa: वयं लूप् if इत्यस्मिन् if इति लूप् ज्ञातवन्तः । समर्थितं न भवति

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
sa: "%2" पार्सिंग् कण्डिशन् इत्यस्य समये अज्ञातः टैग् "%1" ।

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
sa: "%1" कृते अत्यधिकं तर्कं प्राप्तम्, अधिकतमं मूल्यं %2, %4 कृते %3 प्राप्तस्य मूल्यस्य संख्या

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
sa: "%2" इति पार्सिंग्-स्थितेः समये अज्ञातं टैग्-मूल्यं "%1" प्राप्तम् ।

en: Address
sa: पत्रसङ्केतः

[ctx: @label:textbox]
en: address:
sa: पत्रसङ्केतः:

[ctx: @info:placeholder]
en: Use ; to separate emails
sa: उपयुञ्जताम्‌ ; ईमेल पृथक् कर्तुं

en: The "address" test matches Internet addresses in structured headers that contain addresses.  It returns true if any header contains any key in the specified part of the address, as modified by the comparator and the match keyword.
sa: "पतेः" परीक्षणं संरचितशीर्षकेषु अन्तर्जालसङ्केतानां मेलनं करोति येषु पताः सन्ति ।  यदि कस्मिन् अपि शीर्षके पतास्य निर्दिष्टे भागे किमपि कीलं भवति, यथा तुलनाकर्तृणा मेलशब्देन च परिवर्तितं तर्हि सत्यं प्रत्यागच्छति ।

en: Body
sa: शरीरं

en: The body test matches content in the body of an email message, that is, anything following the first empty line after the header.  (The empty line itself, if present, is not considered to be part of the body.)
sa: शरीरपरीक्षा ईमेलसन्देशस्य मुख्यभागे सामग्रीं मेलयति, अर्थात् शीर्षकस्य अनन्तरं प्रथमरिक्तपङ्क्तिं अनुसृत्य किमपि ।  (रिक्तरेखा एव यदि वर्तते तर्हि शरीरस्य भागः न मन्यते) ।

en: Currentdate
sa: वर्तमानतिथि

en: The currentdate test is similar to the date test, except that it operates on the current date/time rather than a value extracted from the message header.
sa: currentdate परीक्षणं तिथिपरीक्षायाः सदृशं भवति, केवलं सन्देशशीर्षकात् निष्कासितस्य मूल्यस्य अपेक्षया वर्तमानतिथि/समये कार्यं करोति ।

en: Date
sa: दिनाङ्कः

en: The date test matches date/time information derived from headers containing date-time values.
sa: तिथिपरीक्षा तिथि-समयमूल्यानि समाविष्टानि शीर्षकाणि प्राप्तानि तिथि/समयसूचनाः मेलयति ।

en: Envelope
sa: पिहितपत्र

en: The "envelope" test is true if the specified part of the [SMTP] (or equivalent) envelope matches the specified key.
sa: यदि [SMTP] (अथवा समकक्षं) लिफाफस्य निर्दिष्टः भागः निर्दिष्टकुञ्जिकायाः मेलनं करोति तर्हि "लिफाफ" परीक्षणं सत्यं भवति ।

en: Environment
sa: पर्यावरणम्‌

[ctx: @label:textbox]
en: Item:
sa: वस्तु:

en: The environment test retrieves the item of environment information specified by the name string and matches it to the values specified in the key-list argument.
sa: पर्यावरणपरीक्षा नामस्ट्रिंग् द्वारा निर्दिष्टस्य वातावरणसूचनायाः द्रव्यं पुनः प्राप्नोति तथा च कील-सूची तर्के निर्दिष्टैः मूल्यैः सह मेलनं करोति ।

en: Exists
sa: विद्यते

en: exists
sa: विद्यते

en: not exists
sa: न विद्यते

en: The "exists" test is true if the headers listed in the header-names argument exist within the message.  All of the headers must exist or the test is false.
sa: यदि header-names तर्के सूचीकृताः शीर्षकाः सन्देशस्य अन्तः विद्यन्ते तर्हि "exists" इति परीक्षणं सत्यम् ।  सर्वेषां शीर्षकाणां अस्तित्वं भवितुमर्हति अथवा परीक्षणं मिथ्या अस्ति।

en: False
sa: असत्य

[ctx: @label:textbox]
en: false
sa: असत्य

en: The "false" test always evaluates to false.
sa: "मिथ्या" परीक्षणं सर्वदा false इति मूल्याङ्कनं करोति ।

en: Has Flag
sa: ध्वजः अस्ति

[ctx: @label:textbox]
en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
sa: चर नाम
     (यदि रिक्तं भवति तर्हि आन्तरिकचरस्य उपयोगं करोति):

en: The hasflag test evaluates to true if any of the variables matches any flag name.
sa: hasflag परीक्षणं true इति मूल्याङ्कयति यदि कोऽपि चरः कस्यापि ध्वजनाम्ना सह मेलति ।

en: Header
sa: शीर्षकम्

[ctx: @label:textbox]
en: With value:
sa: मूल्येन सह :

en: The "header" test evaluates to true if the value of any of the named headers, ignoring leading and trailing whitespace, matches any key.
sa: "शीर्षक" परीक्षणं सत्यं मूल्याङ्कयति यदि नामकृतानां शीर्षकाणां कस्यापि मूल्यं, अग्रणीं पश्चात् श्वेतस्थानं च अवहेलयन्, कस्यापि कीलस्य मेलनं करोति ।

en: IHave
sa: मम पार्श्वे अस्ति

[ctx: @info:placeholder]
en: Use "," to separate capabilities
sa: क्षमतां पृथक् कर्तुं "," इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: The "ihave" test provides a means for Sieve scripts to test for the existence of a given extension prior to actually using it.
sa: "ihave" परीक्षणं Sieve स्क्रिप्ट् कृते वास्तविकरूपेण उपयोगात् पूर्वं दत्तस्य विस्तारस्य अस्तित्वस्य परीक्षणार्थं साधनं प्रदाति ।

en: Mailbox exists
sa: मेलबॉक्स अस्ति

en: The "mailboxexists" test is true if all mailboxes listed in the "mailbox-names" argument exist in the mailstore, and each allows the user in whose context the Sieve script runs to "deliver" messages into it.
sa: "mailboxexists" परीक्षणं सत्यं यदि "mailbox-names" तर्के सूचीकृताः सर्वे मेलबॉक्साः मेलभण्डारे विद्यन्ते, तथा च प्रत्येकं यस्य उपयोक्तुः सन्दर्भे Sieve स्क्रिप्ट् चालयति तस्मिन् सन्देशान् "वितरितुं" अनुमन्यते

en: Meta Data
sa: मेटा डाटा

[ctx: @label:textbox]
en: Mailbox:
sa: मेलबॉक्सः

[ctx: @label:textbox]
en: Annotations:
sa: टिप्पणी :

en: This test retrieves the value of the mailbox annotation "annotation-name" for the mailbox "mailbox". The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
sa: एषा परीक्षणं "मेलबॉक्स" मेलबॉक्सस्य कृते "annotation-name" इति मेलबॉक्स-टिप्पण्याः मूल्यं पुनः प्राप्नोति । पुनः प्राप्तं मूल्यं "की-सूची" इत्यनेन सह तुलना भवति । यदि टिप्पणी अस्ति तथा च तस्य मूल्यं कस्यापि कीलस्य मेलनं करोति तर्हि परीक्षणं सत्यं प्रत्यागच्छति ।

en: Metadata exists
sa: मेटाडाटा अस्ति

[ctx: @label:textbox]
en: Annotation:
sa: टिप्पणी :

en: The "metadataexists" test is true if all of the annotations listed in the "annotation-names" argument exist for the specified mailbox.
sa: यदि "annotation-names" तर्के सूचीकृताः सर्वे टिप्पणीः निर्दिष्टस्य मेलबॉक्सस्य कृते सन्ति तर्हि "metadataexists" परीक्षणं सत्यं भवति ।

en: Server Meta Data
sa: सर्वर मेटा डाटा

en: This test retrieves the value of the server annotation "annotation-name".  The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
sa: एषा परीक्षणं सर्वर-टिप्पणी "annotation-name" इत्यस्य मूल्यं पुनः प्राप्नोति ।  पुनः प्राप्तं मूल्यं "की-सूची" इत्यनेन सह तुलना भवति । यदि टिप्पणी अस्ति तथा च तस्य मूल्यं कस्यापि कीलस्य मेलनं करोति तर्हि परीक्षणं सत्यं प्रत्यागच्छति ।

en: Server Meta Data Exists
sa: सर्वर मेटा डाटा विद्यते

en: The "servermetadataexists" test is true if all of the server annotations listed in the "annotation-names" argument exist.
sa: "servermetadataexists" परीक्षणं सत्यं यदि "annotation-names" तर्के सूचीकृताः सर्वे सर्वर-टिप्पण्याः सन्ति ।

en: Size
sa: आकृति

en: under
sa: अधः

en: over
sa: उपरि

en: The "size" test deals with the size of a message.  It takes either a tagged argument of ":over" or ":under", followed by a number representing the size of the message.
sa: "आकार" परीक्षणं सन्देशस्य आकारस्य विषये भवति ।  ":over" अथवा ":under" इत्यस्य टैग्ड् आर्गुमेण्ट् वा गृह्णाति, तदनन्तरं सन्देशस्य आकारं प्रतिनिधियति सङ्ख्या ।

en: Spam Test
sa: स्पैम परीक्षण

[ctx: @option:check]
en: Percent
sa: प्रतिशतं

en: Sieve implementations that implement the "spamtest" test use an identifier of either "spamtest" or "spamtestplus" for use with the capability mechanism.
sa: "spamtest" परीक्षणं कार्यान्विताः ये चलनी कार्यान्वयनाः क्षमतातन्त्रेण सह उपयोगाय "spamtest" अथवा "spamtestplus" इत्यस्य परिचयकस्य उपयोगं कुर्वन्ति ।

en: True
sa: सत्यम्‌

[ctx: @label:textbox]
en: true
sa: सत्यम्‌

en: The "true" test always evaluates to true.
sa: "सत्य" परीक्षणं सर्वदा सत्यं प्रति मूल्याङ्कनं करोति ।

en: Virus Test
sa: वायरस परीक्षण

en: Sieve implementations that implement the "virustest" test have an identifier of "virustest" for use with the capability mechanism.
sa: "virustest" परीक्षणं कार्यान्वितुं ये चलनी कार्यान्वयनम् अस्ति, तेषु क्षमतातन्त्रेण सह उपयोगाय "virustest" इत्यस्य परिचयः भवति ।

en: all
sa: सर्वे

en: domain
sa: क्षेत्र

en: user
sa: उपयोक्ता

en: detail
sa: विवरणं

en: raw
sa: अपक्व

en: content
sa: विषयः

en: text
sa: पाठ

en: Year
sa: वर्ष

en: Month
sa: माह

en: Day
sa: दिनं

en: Julian
sa: जूलियन

en: Hour
sa: घटकः

en: Minute
sa: क्षणं

en: Second
sa: क्षण

en: Time
sa: कालः

en: Zone
sa: क्षेत्रम्

en: Weekday
sa: सप्ताहदिवसः

en: Select multiple headers…
sa: बहुशीर्षकाणि चयनं कुर्वन्तु...

[ctx: @title:window]
en: Headers
sa: शीर्षकम्

[ctx: @label:textbox]
en: Add new header:
sa: नूतनं शीर्षकं योजयन्तु :

en: From
sa: इत्यस्मात्‌

en: To
sa: इत्यस्मै

en: Resent To
sa: Resent To इति

en: Sender
sa: प्रेषकः

en: Subject
sa: विषयः

en: Message Id
sa: सन्देश Id

en: Content type
sa: सामग्रीप्रकारः

en: Type
sa: प्रकारः

en: Subtype
sa: उपप्रकारः

en: Anychild
sa: कोऽपि बालकः

en: Parameters
sa: पैरामीटर्

en: Value
sa: मूल्यम्‌

en: Count
sa: गणनां कारोतु

en: Greater than
sa: अपेक्षया अधिकं

en: Greater than or equal
sa: अधिकाधिकं वा समं वा

en: Less than
sa: न्यूनम्

en: Less than or equal
sa: न्यूनं वा समं वा

en: Equal to
sa: तुल्यम्

en: Not equal to
sa: न समः

en: Bytes
sa: बाइट्स्

en: KiB
sa: किब

en: MiB
sa: मिब

en: GiB
sa: गिब

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an condition.
sa: कृपया एकां शर्तं चिनोतु।

en: Sieve Script
sa: चलनी लिपि

en: Error during importing script. Do you want to switch to text mode?
sa: स्क्रिप्ट् आयातस्य समये त्रुटिः । किं भवान् पाठविधौ स्विच् कर्तुम् इच्छति ?

[ctx: @action:button]
en: Switch to Text Mode
sa: Text Mode इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @action:button]
en: Do Not Switch
sa: स्विच न कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
en: Add ForEveryPart loop
sa: ForEveryPart लूप् योजयन्तु

en: "foreverypart", which is an iterator that walks though every MIME part of a message, including nested parts, depth first, and applies the commands in the specified block to each of them.
sa: "foreverypart", यः पुनरावर्तकः अस्ति यः सन्देशस्य प्रत्येकं MIME भागं यावत् गच्छति, यत्र नेस्टेड् भागाः सन्ति, प्रथमं गभीरता, निर्दिष्टे खण्डे आदेशान् तेषु प्रत्येकस्मिन् प्रयोजयति

en: Unknown tagValue "%1" during loading loop "for"
sa: अज्ञात tagValue "%1" लोडिंग् लूप् "for" इत्यस्य समये ।

en: Unknown tag "%1" during loading loop "for"
sa: "for" इति लूप् लोड् करणस्य समये "%1" इति अज्ञातः टैग् ।

[ctx: @label:textbox]
en: Variable name:
sa: चरनाम :

[ctx: @option:check]
en: Set value to:
sa: मूल्यं सेट् कुर्वन्तु:

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
sa: चरभारस्य समये अज्ञातटैग् "%1" ।

en: A variable has global scope in all scripts that have declared it with the "global" command.  If a script uses that variable name without declaring it global, the name specifies a separate, non-global variable within that script.
sa: एकस्य चरस्य सर्वेषु लिपिषु वैश्विकव्याप्तिः भवति येषु "global" आदेशेन घोषितम् अस्ति ।  यदि कश्चन स्क्रिप्ट् तस्य चरनामस्य उपयोगं वैश्विकं न घोषयति तर्हि नाम तस्याः स्क्रिप्ट् अन्तः पृथक्, अवैश्विकं चरं निर्दिशति ।

en: personal
sa: व्यक्तिगत

en: global
sa: वैश्विक

en: Unknown location type "%1" during parsing includes
sa: पार्सिंग् समये अज्ञातस्थानप्रकारः "%1" समावेशयति

[ctx: @label:textbox]
en: Include:
sa: निहितः:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
sa: नामः:

[ctx: @option:check]
en: Optional
sa: वैकल्पिक

[ctx: @option:check]
en: Once
sa: एकदा

en: The "include" command takes an optional "location" parameter, an optional ":once" parameter, an optional ":optional" parameter, and a single string argument representing the name of the script to include for processing at that point.
sa: "include" आदेशः वैकल्पिकं "location" पैरामीटर्, वैकल्पिकं ":once" पैरामीटर्, वैकल्पिकं ":optional" पैरामीटर्, तस्मिन् बिन्दौ संसाधनार्थं समाविष्टुं स्क्रिप्ट् इत्यस्य नाम प्रतिनिधित्वं कुर्वन् एकं स्ट्रिंग् आर्गुमेण्ट् च गृह्णाति

en: We can not add more includes elements.
sa: वयं अधिकं includes elements योजयितुं न शक्नुमः ।

en: Conditions
sa: दशावस्था

[ctx: @option:radio]
en: Match all messages
sa: सर्वेषां सन्देशानां मेलनं कुर्वन्तु

[ctx: @option:radio]
en: Match a&ll of the following
sa: निम्नलिखितस्य a&ll मेलनं कुर्वन्तु

[ctx: @option:radio]
en: Match an&y of the following
sa: निम्नलिखितस्य an&y मेलनं कुर्वन्तु

en: Actions
sa: कर्माणि

[ctx: @label:textbox]
en: Add new block:
sa: नूतनं खण्डं योजयन्तु :

en: "elsif" block
sa: "elsif" ब्लॉक

en: "else" block
sa: "अन्यथा" अवरोधः

[ctx: @title:window]
en: Description
sa: वर्णनम्‌

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
sa: उपरि

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
sa: अधः

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
sa: उपरितन

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
sa: अधः

[ctx: @info:tooltip]
en: New Script
sa: नवीन लिपि

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete Script
sa: स्क्रिप्ट् विलोपयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename Script
sa: स्क्रिप्ट् इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit Script Description
sa: लिपिविवरणं सम्पादयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: New Script
sa: नवीन लिपि

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Script
sa: स्क्रिप्ट् इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Script Description
sa: लिपिविवरणं सम्पादयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Script
sa: स्क्रिप्ट् विलोपयन्तु

[ctx: @title:window]
en: New Script
sa: नवीन लिपि

en: New script name:
sa: नवीन लिपिनाम :

en: Do you want to delete "%1" script?
sa: किं भवान् "%1" स्क्रिप्ट् विलोपयितुम् इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Delete Script
sa: स्क्रिप्ट् विलोपयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Rename Script
sa: स्क्रिप्ट् इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

en: New name for the script:
sa: लिप्याः नूतनं नाम :

en: forEveryPart is not supported by your server
sa: forEveryPart भवतः सर्वरेण समर्थितं नास्ति

en: Script part %1
sa: स्क्रिप्ट भाग %1

en: Includes
sa: अन्तर्भवति

en: Global Variable
sa: वैश्विक चर

en: ForEveryPart
sa: ForEveryPart इति

en: Script should always have just one "Else" block. We cannot add another one.
sa: स्क्रिप्ट् इत्यत्र सर्वदा केवलं एकः "Else" ब्लॉक् भवितुम् अर्हति । अन्यं योजयितुं न शक्नुमः।

en: Main block
sa: मुख्य खण्ड

en: Block "Elsif"
sa: खण्ड "एलसिफ" .

en: Block "Else"
sa: "अन्यथा" अवरोधः ।

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing Error
sa: चलनी पार्सिंग त्रुटि

en: Save As…
sa: Save As...

en: Sieve script:
sa: चलनी लिपि :

en: Errors reported:
sa: त्रुटयः निवेदिताः :

en: All Files (*)
sa: सर्वाणि सञ्चिकाः (*) .

[ctx: @title:window]
en: Save Log To File
sa: Log To File रक्षतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sa: ट्याब् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Sieve Diagnostics
sa: चलनी निदान

en: Collecting diagnostic information about Sieve support…
sa: Sieve समर्थनस्य विषये निदानसूचनाः संग्रहयन्...

en: No IMAP resource found.
sa: IMAP संसाधनं न लब्धम्।

en: Unable to get the info
sa: सूचनां प्राप्तुं असमर्थः

en: Collecting data for account '%1'…
sa: '%1' खातेः कृते आँकडानां संग्रहणं...

en: ------------------------------------------------------------
sa: ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------- ९.

en: (Account does not support Sieve)
sa: (लेखा चलनी समर्थयति न)

en: Contents of script '%1':
sa: '%1' स्क्रिप्ट् इत्यस्य विषयवस्तु:

en: (This script is empty)
sa: (इयं लिपिः शून्या अस्ति)

en: ------------------------------------------------------------
    %1
    ------------------------------------------------------------
sa: ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------- ९.
    %1
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------- ९.

en: Sieve capabilities:
sa: चलनी क्षमता : १.

en: (No special capabilities available)
sa: (विशेषक्षमता उपलब्धा नास्ति)

en: Available Sieve scripts:
sa: उपलब्धाः चलनीलिप्याः : १.

en: (No Sieve scripts available on this server)
sa: (अस्मिन् सर्वरे कोऽपि Sieve स्क्रिप्ट् उपलब्धः नास्ति)

en: Active script: '%1'
sa: सक्रियस्क्रिप्ट्: '%1'.

[ctx: @title:window]
en: Edit Sieve Script
sa: चलनी स्क्रिप्ट सम्पादयतु

en: Script is modified. Do you want to close editor?
sa: स्क्रिप्ट् परिवर्तिता अस्ति। सम्पादकं बन्दं कर्तुम् इच्छति वा ?

[ctx: @action:button]
en: Close Editor
sa: सम्पादकं बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Do Not Close
sa: मा पिधातु

en: Sieve Files (*.siv);;All Files (*)
sa: चलनी सञ्चिकाः (*.siv);;सर्व सञ्चिकाः (*)

[ctx: @title:window]
en: Save Script
sa: स्क्रिप्ट् रक्षतु

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
sa: भवन्तः स्क्रिप्ट् अधिलिखिष्यन्ति। किं त्वं निरन्तरं कर्तुम् इच्छसि ?

[ctx: @title:window]
en: Import Script
sa: आयात स्क्रिप्ट्

en: *.siv;;sieve files (*.siv);;all files (*)
sa: *.siv;;sieve files (*.siv);;सर्व सञ्चिकाः (*)

[ctx: @title:window]
en: Import Script Sieve
sa: आयात स्क्रिप्ट चलनी

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
sa: %1 सञ्चिकां लोड् कर्तुं न शक्यते:
    "%2" इति विस्तृतदोषविवरणम् ।

[ctx: @title:window]
en: Sieve Editor Error
sa: चलनी सम्पादक त्रुटि

[ctx: @action]
en: Go to Line
sa: Line इति गच्छन्तु

[ctx: @action]
en: Comment
sa: टिप्पणी

[ctx: @action]
en: Uncomment
sa: अटिप्पणी

[ctx: @action]
en: Debug Sieve Script…
sa: छलनी स्क्रिप्ट् निवारणं कुर्वन्तु...

[ctx: @action]
en: Wordwrap
sa: शब्दवेष्टनम्

[ctx: @title:menu]
en: File
sa: सञ्चिका

[ctx: @title:menu]
en: Edit
sa: सम्पादन

[ctx: @title:menu]
en: View
sa: दृश्यं

[ctx: @title:menu]
en: Tools
sa: उपकरणाः

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
sa: अन्ये सर्वे ट्याब्स् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
sa: सर्वाणि ट्याब्स् बन्दं कुर्वन्तु

en: Help
sa: साहाय्यम्‌

en: Error during load page about %1
sa: %1 विषये भारपृष्ठस्य समये त्रुटिः

en: Help about: %1
sa: विषये सहायतां कुर्वन्तु: %1

en: Sieve Template:
sa: चलनी टेम्पलेट:

en: Editor
sa: सम्पादक

[ctx: @info:placeholder]
en: Show result from "check syntax"
sa: "check syntax" इत्यस्मात् परिणामं दर्शयतु।

en: Error during parsing
sa: पार्सिंग्-काले त्रुटिः

en: Selected text is not a full sieve script
sa: चयनितः पाठः पूर्णचलनलिपिः नास्ति

[ctx: @title:window]
en: Parsing error
sa: पार्सिंग् त्रुटिः

[ctx: @action]
en: Check Syntax
sa: वाक्यविन्यासं पश्यन्तु

en: Import…
sa: आयात…

[ctx: @action]
en: Create Rules Graphically…
sa: नियमाः चित्रात्मकरूपेण रचयन्तु...

en: Share…
sa: संविभागः…

[ctx: @action]
en: Server Info
sa: सर्वर इन्फो

[ctx: @label:textbox]
en: Script name:
sa: स्क्रिप्ट् नाम :

en: Simple Mode
sa: सरल मोड

en: Advanced Mode
sa: उन्नत मोड

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Support
sa: चलनी सर्वर समर्थन

en: Sieve server supports:
sa: चलनी सर्वर समर्थयति :

[ctx: @action]
en: Insert Rule
sa: नियमं सम्मिलितं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Help about: '%1'
sa: विषये सहायतां कुर्वन्तु: '%1'.

[ctx: @action]
en: Edit Rule
sa: सम्पादन नियम

en: Some errors were found during parsing. <a href="sieveerrordetails">(Details…)</a>
sa: पार्सिंग्-काले केचन त्रुटयः प्राप्ताः । <a href="sieveerrordetails">(वर्णन…)</a>

[ctx: @action]
en: Switch to Graphical Mode
sa: Graphical Mode इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Stay in Text Mode
sa: Text Mode इत्यत्र तिष्ठन्तु

[ctx: @action]
en: Switch to Text Mode
sa: Text Mode इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @action]
en: Stay in Graphical Mode
sa: Graphical Mode इत्यत्र तिष्ठन्तु

en: We cannot parse script. We cannot switch to graphical mode
sa: वयं स्क्रिप्ट् पार्स कर्तुं न शक्नुमः । वयं ग्राफिकल मोड् प्रति गन्तुं न शक्नुमः

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
sa: पिधानं करोतु

en: Close
sa: पिधानं करोतु

[ctx: Find text]
en: F&ind:
sa: अन्वेषय:

[ctx: @info:tooltip]
en: Text to search for
sa: अन्वेषणार्थं पाठः

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
sa: अग्रिम

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
sa: अग्रिम-क्रीडायाः कृते कूदन्तु

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
sa: पूर्वतनम्‌

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
sa: पूर्वमेलनं प्रति कूदन्तु

en: Options
sa: विकल्पाः

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify search behavior
sa: अन्वेषणव्यवहारं परिवर्तयन्तु

en: Case sensitive
sa: प्रकरणसंवेदनशीलः

en: Phrase not found
sa: वाक्यं न लब्धम्

[ctx: @title:window]
en: Save Web Page
sa: जालपुटं रक्षतु

[ctx: @title:window]
en: Manage Sieve Scripts
sa: चलनी स्क्रिप्ट् प्रबन्धयन्तु

[ctx: create a new sieve script]
en: New…
sa: नूतनम्‌…

[ctx: @action:button]
en: Edit…
sa: सम्पादन…

[ctx: @action:button]
en: Delete
sa: लुप्

[ctx: @action:button]
en: Deactivate
sa: निष्क्रियं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Sieve Error
sa: चलनी त्रुटि

en: Uploading script to server for checking it, please wait…
sa: तस्य जाँचार्थं सर्वरे स्क्रिप्ट् अपलोड् करणं, कृपया प्रतीक्ष्यताम्...

en: The Sieve script was successfully uploaded.
sa: Sieve स्क्रिप्ट् सफलतया अपलोड् अभवत् ।

[ctx: @title:window]
en: Sieve Script Upload
sa: चलनी स्क्रिप्ट अपलोड

en: Uploading the Sieve script failed.
    The server responded:
    %1
sa: Sieve स्क्रिप्ट् अपलोड् करणं विफलम् अभवत् ।
    सर्वरः प्रतिवदति स्म यत् -
    %1

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing
sa: चलनी पार्सिंग

en: XML Files (*.xml);;All Files (*)
sa: XML सञ्चिकाः (*.xml);;सर्व सञ्चिकाः (*)

[ctx: @title:window]
en: Debug Sieve Script
sa: चलनी स्क्रिप्ट् त्रुटिनिवारणं कुर्वन्तु

en: Apply Changes
sa: परिवर्तनं प्रयोजयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Debug
sa: त्रुटिनिवारणम्

en: Debug
sa: त्रुटिनिवारणम्

[ctx: @label:textbox]
en: Email path:
sa: ईमेलमार्गः :

[ctx: @label:textbox]
en: Extension:
sa: विस्तार:

[ctx: @info:placeholder]
en: Activate extension with "+<name of extension>", deactivate it with "-<name of extension>"
sa: "+<विस्तारस्य नाम>" इत्यनेन विस्तारं सक्रियं कुर्वन्तु, "-<विस्तारस्य नाम>" इत्यनेन निष्क्रियं कुर्वन्तु ।

[ctx: @info:placeholder]
en: Display check script result…
sa: चेक स्क्रिप्ट परिणामं प्रदर्शयतु...

en: Script text is empty.
sa: स्क्रिप्ट् पाठः रिक्तः अस्ति ।

en: Email file must be installed locally.
sa: ईमेलसञ्चिका स्थानीयरूपेण संस्थापिता भवितुमर्हति ।

en: Failed to open temporary file.
sa: अस्थायीसञ्चिकां उद्घाटयितुं असफलम्।

en: Script still contains debug method. Remove it please.
sa: स्क्रिप्ट् अद्यापि debug मेथड् अस्ति । कृपया तत् निष्कासयतु।

[ctx: @action]
en: Clear
sa: स्पष्टः

en: Text Files (*.txt);;All Files (*)
sa: पाठसञ्चिकाः (*.txt);;सर्वसञ्चिकाः (*)

[ctx: @action]
en: Add debug here
sa: अत्र त्रुटिनिवारणं योजयन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: "sieve-test" was not found on system. Please install it. (See in Dovecot package)
sa: "sieve-test" इति प्रणाल्यां न प्राप्तम् । कृपया तत् संस्थापयन्तु। (Dovecot package इत्यत्र पश्यन्तु)

en: Filter on Mailing List-ID
sa: मेलसूची-ID इत्यत्र फ़िल्टर कुर्वन्तु

en: Filter on Subject
sa: Subject इत्यत्र फ़िल्टर कुर्वन्तु

en: Filter on Spamassassin
sa: Spamassassin इत्यत्र फ़िल्टर कुर्वन्तु

en: Flag messages
sa: सन्देशान् ध्वजयन्तु

en: Forward Message
sa: अग्रे सन्देशः

en: Forward Message and add copy
sa: सन्देशं अग्रे प्रेषयन्तु प्रतिलिपिं च योजयन्तु

en: Destroy mail posted by…
sa: द्वारा पोस्ट कृतं मेलं नष्टं कुर्वन्तु...

en: Vacations
sa: अवकाशः

[ctx: @title:window]
en: Default template
sa: पूर्वनिर्धारित टेम्पलेट

[ctx: @title:window]
en: Template
sa: टेम्पलेट

en: You can drag and drop element on editor to import template
sa: टेम्पलेट् आयातयितुं एडिटर् इत्यत्र एलिमेण्ट् कर्षितुं पातयितुं च शक्नुवन्ति

[ctx: @title:window]
en: Configure "Out of Office" Replies
sa: "कार्यालयात् बहिः" उत्तराणि विन्यस्यताम्

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
sa: किं भवन्तः वास्तवमेव रद्दं कर्तुम् इच्छन्ति ?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sa: पुष्टिः

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
sa: सम्पादनं रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
sa: रद्दं न कुर्वन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this. You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
sa: KMail इत्यस्य Out of Office Reply कार्यक्षमता सर्वर-पक्षस्य फ़िल्टरिंग् इत्यस्य उपरि निर्भरं भवति । अस्य कृते भवता अद्यापि IMAP सर्वरः न विन्यस्तः । IMAP खाताविन्यासस्य "Filtering" ट्याब् इत्यत्र एतत् कर्तुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @label:textbox]
en: Configure vacation notifications to be sent:
sa: प्रेषणीयाः अवकाशसूचनाः विन्यस्यताम्:

[ctx: @option:check]
en: &Activate vacation notifications
sa: &अवकाशसूचनाः सक्रियं कुर्वन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: &Subject of the vacation mail:
sa: &अवकाशमेलस्य विषयः :

[ctx: @label:textbox]
en: Start date:
sa: आरम्भतिथिः :

[ctx: @label:textbox]
en: End date:
sa: समाप्तितिथिः :

en:  day |  days
sa[0]:  दिनं
sa[1]:  दिवसाः

[ctx: @label:textbox]
en: &Resend notification only after:
sa: &अनन्तरमेव सूचनां पुनः प्रेषयन्तु:

[ctx: @label:textbox]
en: &Send responses for these addresses:
sa: &एतेषां पत्तनानां प्रतिक्रियाः प्रेषयन्तु:

[ctx: @label:textbox]
en: &Action for incoming mails:
sa: &आगतानां मेलानाम् कृते क्रिया:

[ctx: @option:check]
en: Do not send vacation replies to spam messages
sa: स्पैमसन्देशेषु अवकाशस्य उत्तराणि न प्रेषयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Only react to mail coming from domain:
sa: केवलं डोमेनतः आगच्छन्तं मेलं प्रति प्रतिक्रियां कुर्वन्तु:

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
sa: अद्यापि कार्यालयात् बहिः सक्रियः उत्तरः विन्यस्तः अस्ति ।
    किं भवन्तः तस्य सम्पादनं कर्तुम् इच्छन्ति ?

[ctx: @title:window]
en: Out-of-office reply still active
sa: कार्यालयात् बहिः उत्तरम् अद्यापि सक्रियम् अस्ति

[ctx: @action:button]
en: Edit
sa: सम्पादन

[ctx: @action:button]
en: Ignore
sa: उपेक्षा

[ctx: @label:textbox]
en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
sa: भवतः सर्वरः समर्थितानां Sieve विस्ताराणां सूचीयां "अवकाशः" न सूचीकृतवान्;तस्य विना, KMail भवतः कृते कार्यालयात् बहिः उत्तराणि संस्थापयितुं न शक्नोति।कृपया भवतः प्रणालीप्रशासकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु।

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
sa: कश्चन (सम्भवतः भवान्) सर्वरे अवकाशलिपिं परिवर्तयति। KMail स्वप्रतिसादानां मापदण्डान् निर्धारयितुं न शक्नोति । पूर्वनिर्धारितमूल्यानि उपयुज्यन्ते ।

en: No Sieve URL configured
sa: कोऽपि Sieve URL विन्यस्तः नास्ति

en: No IMAP server configured…
sa: कोऽपि IMAP सर्वरः विन्यस्तः नास्ति...

en: Available Scripts
sa: उपलब्धाः स्क्रिप्ट्

en: Network down.
sa: नेटवर्क् डाउन।

en: Edit Script…
sa: लिपि सम्पादयतु...

en: Rename Script…
sa: स्क्रिप्ट् इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु...

en: Delete Script
sa: स्क्रिप्ट् विलोपयन्तु

en: Deactivate Script
sa: स्क्रिप्ट् निष्क्रियं कुर्वन्तु

en: New Script…
sa: नवीन लिपि...

en: New Sieve Script
sa: नवीन चलनी लिपि

en: Please enter a name for the new Sieve script:
sa: कृपया नूतनस्य Sieve लिप्याः नाम प्रविशतु:

en: unnamed
sa: अनामिका

en: Empty name is not a valid name
sa: रिक्तं नाम वैधं नाम नास्ति

en: You cannot use protected name.
sa: भवन्तः संरक्षितनामस्य उपयोगं कर्तुं न शक्नुवन्ति।

en: Script name already used "%1".
sa: स्क्रिप्ट् नाम पूर्वमेव "%1" प्रयुक्तम् ।

en: Rename Script
sa: स्क्रिप्ट् इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

en: Script Name:
sa: स्क्रिप्ट् नाम :

en: Really delete script "%1" from the server?
sa: वास्तवमेव सर्वरात् "%1" स्क्रिप्ट् विलोपयतु?

[ctx: @title:window]
en: Delete Sieve Script Confirmation
sa: चलनी स्क्रिप्ट पुष्टिकरणं विलोपयन्तु

en: Deleting the script failed.
    The server responded:
    %1
sa: स्क्रिप्ट् विलोपनं विफलम् अभवत् ।
    सर्वरः प्रतिवदति स्म यत् -
    %1

en: Failed to fetch the list of scripts
sa: स्क्रिप्ट्-सूचीं आनेतुं असफलम्

[ctx: @info:placeholder]
en: Define Folder
sa: पुटं परिभाषयन्तु
