libksysguard - en to az translation catalogue (167 entries)

[ctx: %1 is a host name]
en: Message from %1:
    %2
az: %1 hos adından ismarıc:%2

en: Change
az: Dəyişmək

en: Rate
az: Qiymət

en: CPU Load
az: MP-nin yüklənməsi

en: Idling
az: Boşdayanma

en: Nice Load
az: Üstünlüklü proseslər

en: User Load
az: İstifadəçi prosesləri

[ctx: @item sensor description]
en: System Load
az: Sistem yüklənməsi

en: Waiting
az: Gözləmə

en: Interrupt Load
az: Yüklənmənin kəsilməsi

en: Total Load
az: Ümumi yüklənmə

en: Memory
az: Yaddaş

en: Physical Memory
az: Fiziki Yaddaş

en: Total Memory
az: Ümumi yaddaş

en: Swap Memory
az: Mübadilə Yaddaşı

en: Cached Memory
az: Keşlənmiş Yaddaş

en: Buffered Memory
az: Bufer Yaddaş

en: Used Memory
az: İstifadə olunan Yaddaş

en: Application Memory
az: Tətbiq Yaddaşı

en: Allocated Memory
az: Ayrılmış Yaddaş

en: Free Memory
az: Boş Yaddaş

en: Available Memory
az: Əlçatan Yaddaş

en: Active Memory
az: Aktiv Yaddaş

en: Inactive Memory
az: Qeyri-aktiv Yaddaş

en: Wired Memory
az: Ayrılmış yaddaş

en: Exec Pages
az: Kod səhifəsi

en: File Pages
az: Fayllar səhifəsi

en: Processes
az: Proseslər

en: Process Controller
az: Proseslərin idarəedicisi

en: Last Process ID
az: Sonuncu proses İD-si

en: Process Spawn Count
az: Proseslərin yaranma sayı

en: Process Count
az: Proseslərin sayı

en: Idle Processes Count
az: Boş dayanan proseslərin sayı

en: Running Processes Count
az: İşlək proseslərin sayı

en: Sleeping Processes Count
az: Yuxu rejimindəki proseslərin sayı

en: Stopped Processes Count
az: Dayanan proselərin sayı

en: Zombie Processes Count
az: Zombi-proseslərin sayı

en: Waiting Processes Count
az: Gözləyən proseslərin sayı

en: Locked Processes Count
az: Kilidlənmiş proseslərin sayı

en: Disk Throughput
az: Diskin yüklənməsi

[ctx: CPU Load]
en: Load
az: Yüklənmə

en: Total Accesses
az: Ümumi girişlər

en: Read Accesses
az: Oxuma əməlləri

en: Write Accesses
az: Yazma əməlləri

en: Read Data
az: Verilənlər oxundu

en: Written Data
az: Verilənlər yazıldı

en: Milliseconds spent reading
az: Oxumağa sərf edilən millisaniyələr

en: Milliseconds spent writing
az: Yazmağa sərf edilən millisaniyələr

en: I/Os currently in progress
az: Hazırkı işlək giriş-çıxışlar

en: Pages In
az: Səhifələr yükləndi

en: Pages Out
az: Səhifələr boşaldı

en: Context Switches
az: Kontekst dəyişmə

en: Traps
az: Tələlər

en: System Calls
az: Sistem çağırışları

en: Network
az: Şəbəkə

en: Interfaces
az: İnterfeys

en: Receiver
az: Qəbuledici

en: Transmitter
az: Göndərici

en: Data Rate
az: Verilənlərin sürəti

en: Compressed Packets Rate
az: Sıxılmış paketlərin tezliyi

en: Dropped Packets Rate
az: İtirilmiş paketlərin tezliyi

en: Error Rate
az: Xətalar tezliyi

en: FIFO Overruns Rate
az: FİFO buferinin daşma tezliyi

en: Frame Error Rate
az: Kadr xətaları tezliyi

en: Multicast Packet Rate
az: Çoxünvanlı paketlər tezliyi

en: Packet Rate
az: Paketlərin tezliyi

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Loss Rate
az: Daşıyıcının itirmə tezliyi

en: Collisions
az: Toqquşmalar

en: Data
az: Verilənlər

en: Compressed Packets
az: Sıxılmış paketlər

en: Dropped Packets
az: İtirilmiş paketlər

en: Errors
az: Xətalar

en: FIFO Overruns
az: FİFO buferi daşması

en: Frame Errors
az: Kadr xətaları

en: Multicast Packets
az: Çoxünvanlı paketlər

en: Packets
az: Paketlər

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Losses
az: Daşıyıcı itkiləri

en: Sockets
az: Soketlər

en: Total Number
az: Ümumi miqdar

en: Table
az: Cədvəl

en: Advanced Power Management
az: Genişləndirilmiş Güc İdarəetməsi

en: Cooling Device
az: Soyutma qurğusu

en: Current State
az: Cari vəziyyət

en: Thermal Zone
az: Termal zona

en: Temperature
az: Temperatur

en: Average CPU Temperature
az: MP-nin orta hərarəti

en: Fan
az: Pər

en: State
az: Vəziyyət

en: Battery
az: Batareya

en: Battery Capacity
az: Batareyanın tutumu

en: Battery Charge
az: Batareyanın doldurulması

en: Battery Usage
az: Batareyanın istifadəsi

en: Battery Voltage
az: Batareyanın gərginliyi

en: Battery Discharge Rate
az: Batareyanın boşalma tezliyi

en: Remaining Time
az: Qalan vaxt

en: Interrupts
az: Fasilə

en: Load Average (1 min)
az: Orta yüklənmə (1 dəq)

en: Load Average (5 min)
az: Orta yüklənmə (5 dəq)

en: Load Average (15 min)
az: Orta yüklənmə (15 dəq)

en: Clock Frequency
az: Takt tezliyi

en: Average Clock Frequency
az: Orta takt tezliyi

en: Hardware Sensors
az: Avadanlıq sensorları

en: Partition Usage
az: Bölmələrin istifadəsi

en: Used Space
az: İstifadə olunan sahə

en: Free Space
az: Boş sahə

en: Fill Level
az: Dolma səviyyəsi

en: Used Inodes
az: İstifadə olunan məl. qovşaqları

en: Free Inodes
az: Boş məl. qovşaqları

en: Inode Level
az: Məlumat qovşağının səviyyəsi

en: System
az: Sistem

en: Uptime
az: İş müddəti

en: Processors
az: Prosessorlar

en: Cores
az: Nüvələr

en: Number of Blocks
az: Blokların sayı

en: Total Number of Devices
az: Cihazların ümumi sayı

en: Failed Devices
az: Xətalı cihazlar

en: Spare Devices
az: Ehtiyyat cihazlar

en: Number of Raid Devices
az: RAİD cihazlarının sayı

en: Working Devices
az: İşləyən cihazlar

en: Active Devices
az: Aktiv cihazlar

en: Number of Devices
az: Cihazların sayı

en: Resyncing Percent
az: Eyniləşdirmə faizi

en: Disk Information
az: Disk məlimatları

en: CPU Temperature
az: MP hərarəti

en: Motherboard Temperature
az: Ana platanın hərarəti

en: Power Supply Temperature
az: Enerji mənbəyi hərarəti

en: Filesystem Root
az: Fayl sistemi kökü

en: Extra Temperature Sensor %1
az: Əlavə temperatur sensoru %1

en: PECI Temperature Sensor %1
az: PECİ temperatur sensoru %1

en: PECI Temperature Calibration %1
az: PECİ temperatur tarazlaşdırması %1

en: CPU %1
az: MP %1

en: Battery %1
az: Batareya %1

en: Fan %1
az: Pər %1

en: Temperature %1
az: Hərarət %1

en: Total
az: Ümumi

en: Software Interrupts
az: Pr. təminatındakı fasilələr

en: Hardware Interrupts
az: Avadanlıqdakı fasilələr

en: Link Quality
az: Əlaqənin keyfiyyəti

en: Signal Level
az: Siqnal səviyəsi

en: Noise Level
az: Səs-küy səviyəsi

en: Rx Invalid Nwid Packets
az: Səhv şəbəkə identifikatoru (Nwid) ilə alınan paketlər

en: Total Rx Invalid Nwid Packets
az: Səhv şəbəkə identifikatoru (Nwid) ilə alınan ümumi paketlər

en: Rx Invalid Crypt Packets
az: Deşifrə oluna bilmədən alınan paketlər

en: Total Rx Invalid Crypt Packets
az: Deşifrə oluna bilmədən alınan ümumi paketlər

en: Rx Invalid Frag Packets
az: Hissələrdən yığıla bilmədən alınan paketlər

en: Total Rx Invalid Frag Packets
az: Hissələrdən yığıla bilmədən alınan  ümumi paketlər

en: Tx Excessive Retries Packets
az: Göstərilən sayda cəhd edilərək çatdırıla bilməyən göndərilmiş paketlər

en: Total Tx Excessive Retries Packets
az: Göstərilən sayda cəhd edilərək çatdırıla bilməyən göndərilmiş ümumi paketlər

en: Invalid Misc Packets
az: Başqa səbəblərdən itirilmiş paketlər

en: Total Invalid Misc Packets
az: Başqa səbəblərdən itirilmiş ümumi paketlər

en: Missed Beacons
az: Buraxılmış siqnallar

en: Total Missed Beacons
az: Bütün buraxılmış siqnallar

en: Log Files
az: Jurnal faylları

[ctx: the unit 1 per second]
en: 1/s
az: 1/san

en: kBytes
az: kBayt

[ctx: the unit minutes]
en: min
az: dəq

[ctx: the unit milliampere hours]
en: mAh
az: mAs

[ctx: the unit milliwatt hours]
en: mWh
az: mWs

en: Integer Value
az: Tam dəyər

en: Floating Point Value
az: Kəsirli dəyər

en: Log File
az: Jurnal faylı

en: Could not run daemon program '%1'.
az: '%1' demon proqramı başladıla bilmədi.

en: The daemon program '%1' failed.
az: '%1' demon proqramında xəta oldu.

en: Connection to %1 refused
az: %1 ilə bağlantı rədd edildi

en: Host %1 not found
az: %1 hostu tapılmadı

en: An error occurred with the network (e.g. the network cable was accidentally unplugged) for host %1.
az: %1 hostu ilə şəbəkə əlaqəsi zamanı xəta baş verdi (məs., təsadüfən şəbəkə kabeli ayrıldı).

en: Error for host %1: %2
az: %1 hostu ilə bağlantı xətası: %2
