libksysguard - en to az translation catalogue (103 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
az: İş masası İD-si

[ctx: @title]
en: Icon
az: Nişan

[ctx: @title]
en: Name
az: Ad

en: The unique Process ID that identifies this process.
az: Bu prosesi müəyyən edən unikal Proses İD-si.

en: Parent PID
az: Əsas PİD

en: Login
az: Giriş

en: The user who owns this process.
az: Prosesin sahibi olan istifadəçi.

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Can Login
az: Sistemə giriş imkanı

en: Tracer Pid
az: İzləyici PİD

en: The controlling terminal on which this process is running.
az: Bu prosesin işə düşdüyü idarəetmə terminalı

en: User Time
az: İstifadəçi vaxtı

en: System Time
az: Sistem vaxtı

en: Total Time
az: Ümumi vaxt

en: Time
az: VAxt

en: The total user and system time that this process has been running for
az: Bu prosesin işə düşdüyü ümumi İstifadəçi və sistem vaxtı

en: Start Time
az: Başlama vaxtı

en: User CPU Usage
az: İstifadəçinin MP istifadəsi

en: User CPU
az: İstifadəçi MP-u

en: System CPU Usage
az: Sistemin MP istifadəsi

en: System CPU
az: Sistem MP-u

en: Total CPU Usage
az: Ümumi MP istifadəsi

en: CPU
az: MP

en: The current total CPU usage of the process.
az: Prosesin hazırkı ümumi MP istifadəsi

en: Group User CPU Usage
az: İstifadəçilərin MP-u qrup halında istifadəsi

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
az: Bu proses və onun bütün alt prosesləri tərəfindən, MP-nin istifadəçi sahəsində istifadə olunması.

en: Group System CPU Usage
az: Sistemin, MP-u qrup halında istifadəsi

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
az: Bu proses və onun bütün alt prosesləri tərəfindən, sistemin MP-u istifadəsi

en: Group Total CPU Usage
az: MP-un qrup halında ümumi istifadəsi

en: Group CPU
az: MP-un qrup halında istifadəsi

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
az: Bu proses və onun bütün alt prosesləri tərəfindən, MP-un qrup halında istifadəsi

en: Nice Level
az: Üstünlük

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
az: Bu prosesin icra edilmə üstünlüyü. Normal planlamaya görə, bu dəyər, 19 (çox yaxşı, aşağı üstünlük) ilə -19 (ən yuxarı üstünlük) arasında dəyişir.

en: Scheduler
az: Planlama

en: IO Priority Class
az: Giriş-çıxış üstünlüyü sinifi

en: IO Nice Level
az: Giriş-çıxış üstünlüyü

en: VM Size
az: Virt. yaddaşın ölçüsü

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
az: Bu, ümumi kitabxanalar, qrafik yaddaş, diskdəki fayllar və s.-nin daxil olduğu, proseslərin istifadə etdiyi virual yaddaşın həcmidir. Bu rəqəmlər demək olar ki, əhəmiyyətsizdir.

en: RSS Memory Usage
az: RSS yaddaş istifadəsi

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
az: Bu, bu proses tərəfindən istifadə olunan və paylaşılan kitabxanaların istifadə etdiyi yaddaş ölçüsü daxil olmaqla, fiziki yaddaşın miqdarıdır.

en: Private Memory Usage
az: Fərdi yaddaş istifadəsi

en: Private
az: Fərdi

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process.<br>It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
az: Bu, prosesin özünün istifadə etdiyi və prosesin fərdi olaraq istifadə etdiyi təqribi dəyərə yaxın fiziki yaddaşın miqdarıdır.<br>Buraya həm mübadilə faylında yerləşən yaddaş sahəsi, həm də paylaşılan yaddaş kodunun ölçüsü daxil deyil.

en: Shared Memory Usage
az: Paylaşılan yaddaş istifadəsi

en: Shared
az: Paylaşlan yaddaş

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using.<br>This memory is shared among all processes that use this library.
az: Bu hazırkı prosesin bölüşdürülmüş kitabxanalarının istifadə etdiyi fiziki yaddaşın təqribi həcmidir. <br>Bu yaddaş digər proseslərlə birgə istifadə olunur.

en: Memory Usage
az: Yaddaş İstifadəsi

en: Memory
az: Yaddaş

en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing the process' shared memory usage by the amount of processes sharing that memory, then adding the process' private memory.
az: Bu, bu prosesin istifadə etdiyi fiziki yaddaşın həqiqi ölçüsünə yaxın təqribi ölçüdür. O, bu paylaşılan yaddaşı istifadə edən, proseslərin sayına bölünmüş yaddaşın və prosesin fərdi yaddaşının cəmi kimi hesablanır.

en: Name
az: Ad

en: The process name.
az: Prosesin adı

en: Command
az: Əmr

en: The command with which this process was launched.
az: Bu prosesi başladan əmr.

en: Status
az: Vəziyyət

en: IO Characters Read
az: GÇ simvolları oxundu

en: IO Characters Written
az: GÇ simvolları yazıldı

en: IO Read Syscalls
az: GÇ oxuma əməlləri

en: IO Read Syscalls Rate
az: GÇ oxuma əməlləri tezliyi

en: IO Write Syscalls
az: GÇ yazma əməlləri

en: IO Write Syscalls Rate
az: GÇ yazma əməlləri tezliyi

en: IO Characters Actually Read
az: GÇ simvollarının aktual oxunuşu

en: IO Characters Read Rate
az: GÇ simvollarının oxunma tezliyi

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
az: Bütün GÇ prosesləri üçün oxunma tezliyi, buraya disk keşi və digər fiziki olmayan GÇ əməlləri daxildir

en: IO Characters Written Rate
az: GÇ simvolları yazma tezliyi

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
az: Bütün GÇ prosesləri üçün yazma tezliyi, buraya disk keşi və digər fiziki olmayan GÇ əməlləri daxildir

en: Disk Read Rate
az: Diskdən oxuma tezliyi

en: Read
az: Oxunma

en: The rate of data being read from disk.
az: Verilənlərin diskdən oxunma tezliyi.

en: Disk Write Rate
az: Diskə yazılma tezliyi

en: Write
az: Yazılma

en: The rate of data being written to the disk.
az: Veriilənlərin diskə yazılma tezliyi

en: Threads
az: Axınlar

[ctx: @title]
en: Download Speed
az: Endirmə sürəti

[ctx: @title]
en: Download
az: Endirmə

[ctx: @title]
en: Upload Speed
az: Yükləmə sürəti

[ctx: @title]
en: Upload
az: Yükləmə

en: GPU Usage
az: Qrafik prosessor istifadəsi

en: GPU Memory
az: Qrafik prosessor yaddaşı

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
az: Çox aşağı üstünlük

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
az: Aşağı üstünlük

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
az: Çox yüksək üstünlük

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
az: Yüksək üstünlük

[ctx: Priority Class]
en: None
az: Heç biri

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
az: Real zaman

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
az: Ən yaxşı cəhd

[ctx: Priority Class]
en: Idle
az: Boşdayanma

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
az: Bilinməyən

[ctx: process status]
en: running
az: işlək

[ctx: process status]
en: sleeping
az: gözləmədə

[ctx: process status]
en: disk sleep
az: diskdə gözləmədə

[ctx: process status]
en: zombie
az: zombi

[ctx: process status]
en: stopped
az: dayandırılıb

[ctx: process status]
en: paging
az: səhifə tutumu

[ctx: process status]
en: finished
az: başa çatmış

[ctx: process status]
en: unknown
az: bilinməyən

[ctx: Scheduler]
en: Idle
az: Boşdayanma

en: Success
az: Uğurlu oldu

en: Insufficient permissions.
az: İcazələr yetərli deyil.

en: No matching process was found.
az: Uyğun proses tapılmadı.

en: Not supported on the current system.
az: Bu sistemdə dəstəklənmir.

en: The user cancelled.
az: İstifadəçi ləğv etdi.

en: An unspecified error occurred.
az: Dəqiqləşdirilməmiş xəta baş verdi.

en: An unknown error occurred.
az: Bilinməyən xəta baş verdi.
