libksysguard - en to bg translation catalogue (163 entries)

[ctx: %1 is a host name]
en: Message from %1:
    %2
bg: Съобщение от %1:
    %2

en: Change
bg: Промяна

en: Rate
bg: Степен

en: CPU Load
bg: CPU натоварване

en: Idling
bg: Свободни

en: Nice Load
bg: Nice натоварване

en: User Load
bg: Потреителско натоварване

[ctx: @item sensor description]
en: System Load
bg: Системно натоварване

en: Waiting
bg: Изчакване

en: Interrupt Load
bg: Натоварване на прекъсванията

en: Total Load
bg: Общо натоварване

en: Memory
bg: Памет

en: Physical Memory
bg: Физическа памет

en: Total Memory
bg: Обща памет

en: Swap Memory
bg: Swap памет

en: Cached Memory
bg: Кеширана памет

en: Buffered Memory
bg: Буферирана памет

en: Used Memory
bg: Използвана памет

en: Application Memory
bg: Памет на приложения

en: Allocated Memory
bg: Разпределена памет

en: Free Memory
bg: Свободна памет

en: Available Memory
bg: Достъпна памет

en: Active Memory
bg: Активна памет

en: Inactive Memory
bg: Неактивна памет

en: Wired Memory
bg: Кабелна памет

en: Exec Pages
bg: Exec страници

en: File Pages
bg: Файлови страници

en: Processes
bg: Процеси

en: Process Controller
bg: Контролер на процеси

en: Last Process ID
bg: Идентификатор на последния процес

en: Process Spawn Count
bg: Брой генерираните процеси

en: Process Count
bg: Брой процеси

en: Idle Processes Count
bg: Брой свободни процеси

en: Running Processes Count
bg: Брой протичащи процеси

en: Sleeping Processes Count
bg: Брой спящи процеси

en: Stopped Processes Count
bg: Брой спрени процеси

en: Zombie Processes Count
bg: Брой зомби процеси

en: Waiting Processes Count
bg: Брой изчакващи процеси

en: Locked Processes Count
bg: Брой заключени процеси

en: Disk Throughput
bg: Пропускателна способност на диска

[ctx: CPU Load]
en: Load
bg: Зареждане

en: Total Accesses
bg: Общ достъп

en: Read Accesses
bg: Достъп за четене

en: Write Accesses
bg: Достъп за писане

en: Read Data
bg: Прочетени данни

en: Written Data
bg: Записани данни

en: Milliseconds spent reading
bg: Милисекунди, използвани за четене

en: Milliseconds spent writing
bg: Милисекунди, използвани за писане

en: I/Os currently in progress
bg: I/Os в процес

en: Pages In
bg: Входни страници

en: Pages Out
bg: Изходни страници

en: Context Switches
bg: Контекстни превключвания

en: Traps
bg: Изключения

en: System Calls
bg: Системни сигнали

en: Network
bg: Мрежа

en: Interfaces
bg: Интерфейси

en: Receiver
bg: Получател

en: Transmitter
bg: Предавател

en: Data Rate
bg: Честота на данни

en: Compressed Packets Rate
bg: Честота на компресирани пакети

en: Dropped Packets Rate
bg: Честота на загубени пакети

en: Error Rate
bg: Честота на грешки

en: FIFO Overruns Rate
bg: Честота на превишаване на FIFO

en: Frame Error Rate
bg: Честота на грешки в кадрите

en: Multicast Packet Rate
bg: Честота на многоадресни пакети

en: Packet Rate
bg: Честота на пакети

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Loss Rate
bg: Честота на загуби при пренос

en: Collisions
bg: Колизии

en: Data
bg: Данни

en: Compressed Packets
bg: Компресирани пакети

en: Dropped Packets
bg: Загубени пакети

en: Errors
bg: Грешки

en: FIFO Overruns
bg: Превишаване на FIFO

en: Frame Errors
bg: Грешки в кадрите

en: Multicast Packets
bg: Многоадресни пакети

en: Packets
bg: Пакети

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Losses
bg: Загуби при пренос

en: Sockets
bg: Сокети

en: Total Number
bg: Общ брой

en: Table
bg: Таблица

en: Advanced Power Management
bg: Разширено управление на захранването

en: Cooling Device
bg: Охлаждащо устройство

en: Current State
bg: Текущо състояние

en: Thermal Zone
bg: Термална зона

en: Temperature
bg: Температура

en: Average CPU Temperature
bg: Средна температура на процесора

en: Fan
bg: Вентилатор

en: State
bg: Състояние

en: Battery
bg: Батерия

en: Battery Capacity
bg: Капацитет на батерията

en: Battery Charge
bg: Заряд на батерията

en: Battery Usage
bg: Използване на батерията

en: Battery Voltage
bg: Напрежение на батерията

en: Battery Discharge Rate
bg: Скорост на разреждане на батерията

en: Remaining Time
bg: Оставащо време

en: Interrupts
bg: Прекъсвания

en: Load Average (1 min)
bg: Средно натоварване (1 мин)

en: Load Average (5 min)
bg: Средно натоварване (5 мин)

en: Load Average (15 min)
bg: Средно натоварване (15 мин)

en: Clock Frequency
bg: Тактова честота

en: Average Clock Frequency
bg: Средна тактова честота

en: Hardware Sensors
bg: Хардуерни сензори

en: Partition Usage
bg: Използване на дяла

en: Used Space
bg: Използвано пространство

en: Free Space
bg: Свободно пространство

en: Fill Level
bg: Ниво на запълване

en: Used Inodes
bg: Използвани Inodes

en: Free Inodes
bg: Свободни Inodes

en: Inode Level
bg: Ниво на Inode

en: System
bg: Система

en: Uptime
bg: Време от начален старт

en: Processors
bg: Процесори

en: Cores
bg: Ядра

en: Number of Blocks
bg: Брой блокове

en: Total Number of Devices
bg: Общ брой устройства

en: Failed Devices
bg: Отказали устройства

en: Spare Devices
bg: Резервни устройства

en: Number of Raid Devices
bg: Брой Raid устройства

en: Working Devices
bg: Работещи устройства

en: Active Devices
bg: Активни устройства

en: Number of Devices
bg: Брой устройства

en: Resyncing Percent
bg: Процент на повторно синхронизиране

en: Disk Information
bg: Информация за диска

en: CPU Temperature
bg: Температура

en: Motherboard Temperature
bg: Средна температура на процесора

en: Power Supply Temperature
bg: Средна температура на процесора

en: Filesystem Root
bg: Корен на файловата система

en: Extra Temperature Sensor %1
bg: Температура %1

en: PECI Temperature Sensor %1
bg: Температура %1

en: PECI Temperature Calibration %1
bg: Температура %1

en: Disk %1
bg: Диск %1

en: Battery %1
bg: Батерия %1

en: Fan %1
bg: Вентилатор %1

en: Temperature %1
bg: Температура %1

en: Total
bg: Общо

en: Software Interrupts
bg: Софтуерни прекъсвания

en: Hardware Interrupts
bg: Хардуерни прекъсвания

en: Link Quality
bg: Качество на връзката

en: Signal Level
bg: Сила на сигнала

en: Noise Level
bg: Ниво на шума

en: Rx Invalid Nwid Packets
bg: Rx невалидни Nwid пакети

en: Total Rx Invalid Nwid Packets
bg: Общо Rx невалидни Nwid пакети

en: Rx Invalid Crypt Packets
bg: Rx Невалидни Crypt пакети

en: Total Rx Invalid Crypt Packets
bg: Общо Rx невалидни Crypt пакети

en: Rx Invalid Frag Packets
bg: Rx невалидни Frag пакети

en: Total Rx Invalid Frag Packets
bg: Общо Rx невалидни Frag пакети

en: Tx Excessive Retries Packets
bg: Пакети Tx ексцесивни повторения

en: Total Tx Excessive Retries Packets
bg: Общо пакети Tx ексцесивни повторения

en: Invalid Misc Packets
bg: Невалидни Misc пакети

en: Total Invalid Misc Packets
bg: Общо невалидни Misc пакети

en: Missed Beacons
bg: Пропуснати Beacons

en: Total Missed Beacons
bg: Общо пропуснати Beacons

en: Log Files
bg: Лог файлове

[ctx: the unit minutes]
en: min
bg: мин

en: Integer Value
bg: Integer стойност

en: Floating Point Value
bg: Плаваща запетая стойност

en: Log File
bg: Лог файл

en: Could not run daemon program '%1'.
bg: Не може да се стартира демон програма „%1“.

en: The daemon program '%1' failed.
bg: Програмата на демона „%1“ не бе успешна.

en: Connection to %1 refused
bg: Връзката с %1 е отказана

en: Host %1 not found
bg: Хост %1 не е намерен

en: An error occurred with the network (e.g. the network cable was accidentally unplugged) for host %1.
bg: Възникна грешка с мрежата (напр. Мрежовият кабел беше случайно изваден) за хост %1.

en: Error for host %1: %2
bg: Грешка за хост %1: %2
