libksysguard - en to ca translation catalogue (161 entries)

[ctx: %1 is a host name]
en: Message from %1:
    %2
ca: Missatge des de %1:
    %2

en: Change
ca: Canvi

en: Rate
ca: Velocitat

en: CPU Load
ca: Càrrega de la CPU

en: Idling
ca: En repòs

en: Nice Load
ca: Càrrega de prioritat

en: User Load
ca: Càrrega d'usuari

[ctx: @item sensor description]
en: System Load
ca: Càrrega del sistema

en: Waiting
ca: En espera

en: Interrupt Load
ca: Càrrega d'interrupcions

en: Total Load
ca: Càrrega total

en: Memory
ca: Memòria

en: Physical Memory
ca: Memòria física

en: Total Memory
ca: Memòria total

en: Swap Memory
ca: Memòria d'intercanvi

en: Cached Memory
ca: Memòria cau

en: Buffered Memory
ca: Memòria intermèdia

en: Used Memory
ca: Memòria usada

en: Application Memory
ca: Memòria d'aplicacions

en: Allocated Memory
ca: Memòria assignada

en: Free Memory
ca: Memòria lliure

en: Available Memory
ca: Memòria disponible

en: Active Memory
ca: Memòria activa

en: Inactive Memory
ca: Memòria inactiva

en: Wired Memory
ca: Memòria capturada

en: Exec Pages
ca: Pàgines executables

en: File Pages
ca: Pàgines de fitxers

en: Processes
ca: Processos

en: Process Controller
ca: Controlador de processos

en: Last Process ID
ca: ID del darrer procés

en: Process Spawn Count
ca: Comptador d'activacions de procés

en: Process Count
ca: Comptador de processos

en: Idle Processes Count
ca: Comptador de processos en repòs

en: Running Processes Count
ca: Comptador de processos en execució

en: Sleeping Processes Count
ca: Comptador de processos adormits

en: Stopped Processes Count
ca: Comptador de processos aturats

en: Zombie Processes Count
ca: Comptador de processos zombis

en: Waiting Processes Count
ca: Comptador de processos en espera

en: Locked Processes Count
ca: Comptador de processos bloquejats

en: Disk Throughput
ca: Rendiment del disc

[ctx: CPU Load]
en: Load
ca: Càrrega

en: Total Accesses
ca: Accessos totals

en: Read Accesses
ca: Accessos de lectura

en: Write Accesses
ca: Accessos d'escriptura

en: Read Data
ca: Dades llegides

en: Written Data
ca: Dades escrites

en: Milliseconds spent reading
ca: Mil·lisegons dedicats en lectura

en: Milliseconds spent writing
ca: Mil·lisegons dedicats en escriptura

en: I/Os currently in progress
ca: E/S actualment en curs

en: Pages In
ca: Pàgines rebudes

en: Pages Out
ca: Pàgines enviades

en: Context Switches
ca: Commutacions de context

en: Traps
ca: Rutines d'interrupció

en: System Calls
ca: Crides del sistema

en: Network
ca: Xarxa

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: Receiver
ca: Receptor

en: Transmitter
ca: Transmissor

en: Data Rate
ca: Velocitat de dades

en: Compressed Packets Rate
ca: Velocitat de paquets comprimits

en: Dropped Packets Rate
ca: Velocitat de paquets perduts

en: Error Rate
ca: Taxa d'errors

en: FIFO Overruns Rate
ca: Taxa de desbordament de la FIFO

en: Frame Error Rate
ca: Taxa d'errors de trama

en: Multicast Packet Rate
ca: Taxa de paquets de multidifusió

en: Packet Rate
ca: Taxa de paquets

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Loss Rate
ca: Taxa de pèrdua de portadora

en: Collisions
ca: Col·lisions

en: Data
ca: Dades

en: Compressed Packets
ca: Paquets comprimits

en: Dropped Packets
ca: Paquets perduts

en: FIFO Overruns
ca: Desbordament de la FIFO

en: Frame Errors
ca: Errors de trama

en: Multicast Packets
ca: Paquets de multidifusió

en: Packets
ca: Paquets

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Losses
ca: Pèrdua de portadora

en: Sockets
ca: Sòcols

en: Total Number
ca: Nombre total

en: Table
ca: Taula

en: Advanced Power Management
ca: Gestió avançada d'energia

en: Cooling Device
ca: Dispositiu de refrigeració

en: Current State
ca: Estat actual

en: Thermal Zone
ca: Zona tèrmica

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Average CPU Temperature
ca: Temperatura mitjana de la CPU

en: Fan
ca: Ventilador

en: State
ca: Estat

en: Battery
ca: Bateria

en: Battery Capacity
ca: Capacitat de la bateria

en: Battery Charge
ca: Càrrega de la bateria

en: Battery Usage
ca: Ús de la bateria

en: Battery Voltage
ca: Voltatge de la bateria

en: Battery Discharge Rate
ca: Velocitat de descàrrega de la bateria

en: Remaining Time
ca: Temps restant

en: Interrupts
ca: Interrupcions

en: Load Average (1 min)
ca: Càrrega mitjana (1 min)

en: Load Average (5 min)
ca: Càrrega mitjana (5 min)

en: Load Average (15 min)
ca: Càrrega mitjana (15 min)

en: Clock Frequency
ca: Freqüència del rellotge

en: Average Clock Frequency
ca: Freqüència mitjana del rellotge

en: Hardware Sensors
ca: Sensors de maquinari

en: Partition Usage
ca: Ús de les particions

en: Used Space
ca: Espai usat

en: Free Space
ca: Espai lliure

en: Fill Level
ca: Nivell d'ocupació

en: Used Inodes
ca: Inodes usats

en: Free Inodes
ca: Inodes lliures

en: Inode Level
ca: Nivell d'inodes

en: System
ca: Sistema

en: Uptime
ca: En funcionament

en: Linux Soft Raid (md)
ca: RAID de Linux per programari (md)

en: Processors
ca: Processadors

en: Cores
ca: Nuclis

en: Number of Blocks
ca: Nombre de blocs

en: Total Number of Devices
ca: Nombre total de dispositius

en: Failed Devices
ca: Dispositius amb fallades

en: Spare Devices
ca: Dispositius disponibles

en: Number of Raid Devices
ca: Nombre de dispositius RAID

en: Working Devices
ca: Dispositius en funcionament

en: Active Devices
ca: Dispositius actius

en: Number of Devices
ca: Nombre de dispositius

en: Resyncing Percent
ca: Percentatge de resincronització

en: Disk Information
ca: Informació del disc

en: CPU Temperature
ca: Temperatura de la CPU

en: Motherboard Temperature
ca: Temperatura de la placa base

en: Power Supply Temperature
ca: Temperatura de la font d'alimentació

en: Filesystem Root
ca: Arrel del sistema de fitxers

en: Extra Temperature Sensor %1
ca: Sensor addicional de temperatura %1

en: PECI Temperature Sensor %1
ca: Sensor PECI de temperatura %1

en: PECI Temperature Calibration %1
ca: Calibratge PECI de la temperatura %1

en: Disk %1
ca: Disc %1

en: Battery %1
ca: Bateria %1

en: Fan %1
ca: Ventilador %1

en: Temperature %1
ca: Temperatura %1

en: Software Interrupts
ca: Interrupcions de programari

en: Hardware Interrupts
ca: Interrupcions de maquinari

en: Link Quality
ca: Qualitat de l'enllaç

en: Signal Level
ca: Intensitat del senyal

en: Noise Level
ca: Nivell de soroll

en: Rx Invalid Nwid Packets
ca: Paquets Rx amb la Nwid no vàlida

en: Total Rx Invalid Nwid Packets
ca: Total de paquets Rx amb la Nwid no vàlida

en: Rx Invalid Crypt Packets
ca: Paquets Rx amb l'encriptació no vàlida

en: Total Rx Invalid Crypt Packets
ca: Total de paquets Rx amb l'encriptació no vàlida

en: Rx Invalid Frag Packets
ca: Paquets Rx amb la fragmentació no vàlida

en: Total Rx Invalid Frag Packets
ca: Total de paquets Rx amb la fragmentació no vàlida

en: Tx Excessive Retries Packets
ca: Paquets de reintent amb Tx excessiva

en: Total Tx Excessive Retries Packets
ca: Total de paquets de reintent amb Tx excessiva

en: Invalid Misc Packets
ca: Paquets diversos no vàlids

en: Total Invalid Misc Packets
ca: Total de paquets diversos no vàlids

en: Missed Beacons
ca: Senyals perduts

en: Total Missed Beacons
ca: Total de senyals perduts

en: Log Files
ca: Fitxers de registre

en: Integer Value
ca: Valor enter

en: Floating Point Value
ca: Valor de coma flotant

en: Log File
ca: Fitxer de registre

en: Could not run daemon program '%1'.
ca: No s'ha pogut executar el programa del dimoni «%1».

en: The daemon program '%1' failed.
ca: El programa del dimoni «%1» ha fallat.

en: Connection to %1 refused
ca: S'ha rebutjat la connexió a %1

en: Host %1 not found
ca: No s'ha trobat la màquina %1

en: An error occurred with the network (e.g. the network cable was accidentally unplugged) for host %1.
ca: Hi ha hagut un error de xarxa amb la màquina %1 (p. ex. el cable de xarxa s'ha desconnectat accidentalment).

en: Error for host %1: %2
ca: Error per a la màquina %1: %2
