processui - en to cs translation catalogue (161 entries)

en: Set Priority... | Set Priority...
cs[0]: Nastavit prioritu...
cs[1]: Nastavit priority...
cs[2]: Nastavit priority...

en: Jump to Parent Process
cs: Přejít na rodičovský proces

en: Jump to Process Debugging This One
cs: Přejít do procesu který odlaďuje tento proces

en: Show Application Window
cs: Zobrazit okno aplikace

[ctx: @action:inmenu]
en: Detailed Information...
cs: Podrobné informace...

en: Resume Stopped Process
cs: Spustit zastavený proces

en: End Process | End Processes
cs[0]: Ukončit proces
cs[1]: Ukončit procesy
cs[2]: Ukončit procesy

en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill Processes
cs[0]: Zabít proces
cs[1]: Zabít procesy
cs[2]: Zabít procesy

en: Suspend (STOP)
cs: Zastavit (STOP)

en: Continue (CONT)
cs: Pokračovat (CONT)

en: Hangup (HUP)
cs: Odpojit (HUP)

en: Interrupt (INT)
cs: Přerušit (INT)

en: Terminate (TERM)
cs: Ukončit (TERM)

en: Kill (KILL)
cs: Zabít (KILL)

en: User 1 (USR1)
cs: Uživatel 1 (USR1)

en: User 2 (USR2)
cs: Uživatel 2 (USR2)

en: Focus on Quick Search
cs: Přejít na Rychlé hledání

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window
cs: Zabít okno

[ctx: Context menu]
en: End Process | End Processes
cs[0]: Ukončit proces
cs[1]: Ukončit procesy
cs[2]: Ukončit procesy

en: Send Signal
cs: Poslat signál

en: Jump to Parent Process (%1)
cs: Přejít na rodičovský proces (%1)

en: Hide Column '%1'
cs: Skrýt sloupec '%1'

en: Show Column '%1'
cs: Zobrazit sloupec '%1'

en: Display Units
cs: Zobrazit jednotky

en: Mixed
cs: Smíšené

en: Kilobytes per second
cs: Kilobajtů za sekundu

en: Kilobytes
cs: Kilobajtů

en: Megabytes per second
cs: Megabajtů za sekundu

en: Megabytes
cs: Megabajtů

en: Gigabytes per second
cs: Gigabajtů za sekundu

en: Gigabytes
cs: Gigabajtů

en: Percentage
cs: Zastoupení

en: Display command line options
cs: Zobrazí možnosti příkazové řádky

en: Divide CPU usage by number of CPUs
cs: Dělit využití CPU počtem CPU

en: Displayed Information
cs: Zobrazené informace

en: Characters read/written
cs: Zapsané/přečtené znaky

en: Number of Read/Write operations
cs: Počet operací čtení/zápis

en: Bytes actually read/written
cs: Bajty skutečně přečtené/zapsané

en: Show I/O rate
cs: Zobrazit frekvenci I/O

en: Show Tooltips
cs: Zobrazovat nástrojové tipy

en: You do not have the permission to renice the process and there was a problem trying to run as root.
cs: Nemáte oprávnění změnit prioritu procesu a při pokusu o běh s právy správce došlo k problému.

en: You must select a process first.
cs: Nejprve je nutné zvolit proces.

en: You do not have the permission to change the I/O priority of the process and there was a problem trying to run as root.
cs: Nemáte oprávnění nastavit I/O prioritu a při pokusu o běh s právy správce došlo k problému.

en: You do not have the permission to change the CPU Scheduler for the process and there was a problem trying to run as root.
cs: Nemáte oprávnění změnit prioritu procesu a při pokusu o běh s právy správce došlo k problému.

en: You do not have the permission to kill the process and there was a problem trying to run as root.
cs: Nemáte oprávnění zabít proces a při pokusu o běh s právy správce došlo k problému.

en: Are you sure you want to end this process?  Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
cs[0]: Přejete si zabít tento vybraný proces? Neuložená práce může být ztracena.
cs[1]: Přejete si zabít tyto %1 vybrané procesy? Neuložená práce může být ztracena.
cs[2]: Přejete si zabít těchto %1 vybraných procesů? Neuložená práce může být ztracena.

[ctx: Dialog title]
en: End Process | End %1 Processes
cs[0]: Ukončit %1 proces
cs[1]: Ukončit %1 procesy
cs[2]: Ukončit %1 procesů

en: End
cs: Konec

[ctx: Dialog title]
en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill %1 Processes
cs[0]: Zabít proces
cs[1]: Zabít %1 procesy
cs[2]: Zabít %1 procesů

en: Kill
cs: Zabít

[ctx: @info:status]
en: No data to display
cs: Není co zobrazit

[ctx: @action:button]
en: Refresh
cs: Obnovit

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Quick search
cs: Rychlé hledání

[ctx: @title:column]
en: Filename
cs: Název souboru

[ctx: @title:column Start of the address space]
en: Start
cs: Spustit

[ctx: @title:column End of the address space]
en: End
cs: Konec

[ctx: @title:column]
en: Permissions
cs: Oprávnění

[ctx: @title:column Offset into the file]
en: Offset
cs: Posun

[ctx: @info:status]
en: No data matching the filter
cs: Filtru neodpovídají žádná data

[ctx: Device type]
en: File
cs: Soubor

[ctx: Device type]
en: Character device
cs: Znakové zařízení

[ctx: Device type]
en: Block device
cs: Blokové zařízení

[ctx: Device type]
en: Pipe
cs: Roura

[ctx: @title:column File type]
en: Type
cs: Typ

[ctx: @info:status]
en: %1: Failed to list directory contents
cs: %1: Nelze vypsat obsah adresáře

[ctx: @title:window]
en: Process Details
cs: Podrobnosti procesu

[ctx: @title:tab]
en: General
cs: Obecné

[ctx: @title:tab]
en: Memory Maps
cs: Mapy paměti

[ctx: @title:tab]
en: Open Files
cs: Otevřít soubory

[ctx: @info:status]
en: The "%1" (PID: %2) process has stopped executing
cs: Proces "%1" (PID: %2) byl zastaven

[ctx: @title:column Process I/O priority]
en: IO Priority
cs: Priorita IO

en: - Process is doing some work.
cs: - Proces něco provádí.

en: - Process is waiting for something to happen.
cs: - Proces na něco čeká.

en: - Process has been stopped. It will not respond to user input at the moment.
cs: - Proces byl zastaven. Nyní nebude reagovat na uživatelské vstupy.

en: - Process has finished and is now dead, but the parent process has not cleaned up.
cs: - Proces byl ukončen a teď je mrtvý, ale rodičovský proces ještě neprovedl úklid.

en: The process name.
cs: Název procesu.

en: The user who owns this process.
cs: Uživatel, který tento proces vlastní.

en: The current CPU usage of the process.
cs: Využití CPU procesem

en: The current total CPU usage of the process.
cs: Momentální využití CPU procesem.

en: <qt>The elapsed time since the process was started.</qt>
cs: <qt>Čas od spuštění procesu.</qt>

en: <qt>The command with which this process was launched.</qt>
cs: <qt>Příkaz, kterým byl proces spuštěn.</qt>

en: The unique Process ID that identifies this process.
cs: Unikátní ID procesu, které identifikuje tento proces.

en: <qt>The control group (cgroup) where this process belongs.</qt>
cs: <qt>Řídicí skupina (cgroup), kam tento proces patří.</qt>

en: <qt><i>Technical information: </i>The flag is retrieved from /proc/[pid]/status
cs: <qt><i>Technická informace: </i>Příznak je získán z /proc/[pid]/status

en: <qt><i>Technical information: </i>This is from /proc/*/cmdline
cs: <qt><i>Technická informace: </i>Toto je z /proc/*/cmdline

en: <qt><i>Technical information: </i>This shows Mandatory Access Control (SELinux or AppArmor) context, retrieved from /proc/[pid]/attr/current.
cs: <qt><i>Technická informace: </i>Zde je zobrazen obsah pro  řízení povinného přístupu (MAC - SELinux nebo AppArmor), získaný z /proc/[pid]/attr/current.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Login Name:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Přihlašovací jméno:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>This user is not recognized for some reason.</para>
cs: <para>Uživatel nebyl s nějakého důvodu rozpoznán.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Login Name:</emphasis> %1 (uid: %2)</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Přihlašovací jméno:</emphasis> %1 (uid: %2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>  Room Number:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>  Číslo pokoje:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>  Work Phone:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>  Pracovní telefon:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Effective User:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Platný uživatel:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Setuid User:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Setuid uživatel :</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>File System User:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Uživatel souborového systému:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Group:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Skupina:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Effective Group:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Platná skupina:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Setuid Group:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Setuid skupina:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>File System Group:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Skupina souborového systému:</emphasis> %1</para>

[ctx: Short description of a process. PID, name, user]
en: %1: %2, owned by user %3
cs: %1: %2, vlastněno uživatelem %3

[ctx: scheduler]
en: Idle
cs: Nečinný

[ctx: scheduler]
en: (Batch) %1
cs: (Dávka) %1

[ctx: tooltip. name,pid]
en: This process is being debugged by %1 (%2)
cs: Tento proces je laděn pomocí %1 (%2)

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>KThreadd</title><para>Manages kernel threads. The children processes run in the kernel, controlling hard disk access, etc.</para>
cs: <title>KThreadd</title><para>Spravuje vlákna jádra. Procesy potomků běží pod jádrem, kontrolují přístup na pevný disk, atd.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para>
cs: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>ID procesu:</emphasis> %2</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Number of threads:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Počet vláken:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Command:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Příkaz:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Running on:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Běžící na:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>This process was run with the following command:</emphasis></para><para>%1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Tento proces byl spuštěný následujícím příkazem:</emphasis></para><para>%1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Nice level:</emphasis> %1 (%2)</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Úroveň priority:</emphasis> %1 (%2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Scheduler:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Plánovač:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>I/O Nice level:</emphasis> %1 (%2)</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Úroveň priority I/O:</emphasis> %1 (%2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>I/O Class:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Třída I/O:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>CPU time spent running as user:</emphasis> %1 seconds</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Čas CPU strávený během jako uživatel:</emphasis> %1 sekund</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>CPU time spent running in kernel:</emphasis> %1 seconds</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Čas jež CPU strávil během v jádře:</emphasis> %1 sekund</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Spotřeba paměti:</emphasis> %1 z %2  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <emphasis strong='true'>Memory usage:</emphasis> %1<br />
cs: <emphasis strong='true'>Spotřeba paměti:</emphasis> %1<br />

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>RSS Memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Spotřeba paměti RSS: </emphasis> %1 z of %2  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>RSS Memory usage:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Spotřeba paměti RSS:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Your system does not seem to have this information available to be read.</emphasis></para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Váš systém nemá tuto informaci k dispozici.</emphasis></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Shared library memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Využití paměti sdílenými knihovnami:</emphasis> %1 z %2  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Shared library memory usage:</emphasis> %1</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Využití paměti sdílenými knihovnami:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Total memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
cs: <para><emphasis strong='true'>Celková spotřeba paměti:</emphasis> %1 z %2  (%3 %)</para>

[ctx: process heading]
en: Name
cs: Jméno

[ctx: process heading]
en: Username
cs: Uživatelské jméno

[ctx: process heading]
en: Niceness
cs: Priorita

[ctx: process heading]
en: CPU Time
cs: Čas CPU

[ctx: process heading]
en: IO Read
cs: IO čtení

[ctx: process heading]
en: IO Write
cs: IO zápis

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
cs: Virtuální velikost

[ctx: process heading]
en: Memory
cs: Paměť

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
cs: Sdílená paměť

[ctx: process heading]
en: Command
cs: Příkaz

[ctx: process heading]
en: X11 Memory
cs: Paměť X11

[ctx: process heading]
en: Window Title
cs: Titulek okna

[ctx: process heading]
en: Total Memory
cs: Celková paměť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnKillProcess)
en: &End Process...
cs: Ukončit proc&es...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes
cs: Všechny procesy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes, Tree
cs: Všechny procesy, strom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: System Processes
cs: Systémové procesy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: User Processes
cs: Uživatelské procesy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Own Processes
cs: Vlastní procesy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Programs Only
cs: Pouze programy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnTools)
en: Tools
cs: Nástroje

en: Set Priority
cs: Nastavit prioritu

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
cs: Interaktivní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMessage1)
en: Change scheduling priority for:
cs: Změnit prioritu plánování pro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CPU Scheduler
cs: Plánovač CPU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: Normal
cs: Normální

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: Batch
cs: Dávkový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRR)
en: Round robin
cs: Cyklická obsluha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: I/O Scheduler
cs: Plánovač I/O

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: Idle
cs: Nečinný

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process is given higher priority to access the hard disk than Normal.</p></body></html>
cs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proces dostane pro přístup na pevný disk vyšší prioritu jako Normální.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Best Effort Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
cs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Plánování Best Effort</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Procesy s vyšší prioritou mají prioritu pro přístup k pevnému disku. Programy běžící s prioritou <span style=" font-weight:600;">Nejvyšší výkon/Normální</span> jsou obslouženy v režimu <span style=" font-weight:600;">Cyklická obsluha</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: Best effort
cs: Nejlepší úsilí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.</p></body></html>
cs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proces dostane okamžitě přístup na pevný disk kdykoliv to potřebuje, bez ohledu na to o co se jedná.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: Real time
cs: Reálný čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuLow) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOLow)
en: Low Priority
cs: Nízká priorita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuHigh) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOHigh)
en: High Priority
cs: Vysoká priorita

en: QtWebEngineWidgets not available
cs: QtWebEngineWidgets není dostupný

en: KSysGuard library was compiled without QtWebEngineWidgets, please contact your distribution.
cs: Knihovna KSysGuard byla zkompilována bez podpory QtWebEngineWidgets. Prosím, obraťte se na správce vaší distribuce.
