processcore - en to da translation catalogue (18 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
da: Meget lav prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
da: Lav prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
da: Meget høj prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
da: Høj prioritet

[ctx: Priority Class]
en: None
da: Ingen

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
da: Realtid

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
da: Bedst muligt

[ctx: Priority Class]
en: Idle
da: Inaktiv

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
da: Ukendt

[ctx: process status]
en: running
da: kører

[ctx: process status]
en: sleeping
da: sover

[ctx: process status]
en: disk sleep
da: disk sover

[ctx: process status]
en: stopped
da: stoppet

[ctx: process status]
en: paging
da: pager

[ctx: process status]
en: finished
da: færdig

[ctx: process status]
en: unknown
da: ukendt

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
da: Interaktiv

[ctx: Scheduler]
en: Idle
da: Inaktiv
