libksysguard - en to de translation catalogue (30 entries)

[ctx: Total load sensor of all cores]
en: [Group] Total Usage
de: [Gruppe] Gesamtauslastung

[ctx: All cores user load sensors]
en: [Group] User Usage
de: [Gruppe] Benutzerauslastung

[ctx: All cores user system sensors]
en: [Group] System Usage
de: [Gruppe] Systemauslastung

[ctx: All cores wait load sensors]
en: [Group] Wait Usage
de: [Gruppe] Warteauslastung

[ctx: All cores clock frequency sensors]
en: [Group] Clock Frequency
de: [Gruppe] Taktrate

[ctx: All cores temperature sensors]
en: [Group] Temperature
de: [Gruppe] Temperatur

[ctx: All cores names]
en: [Group] Name
de: [Gruppe] Name

en: [Group] Used
de: [Gruppe] Belegt

en: [Group] Available
de: [Gruppe] Verfügbar

en: [Group] Percentage Used
de: [Gruppe] Prozent belegt

en: [Group] Total Size
de: [Gruppe] Gesamtgröße

en: [Group] Network Name
de: [Gruppe] Netzwerkname

en: [Group] IPv4 Address
de: [Gruppe] IPv4-Adresse

en: [Group] IPv6 Address
de: [Gruppe] IPv6-Adresse

en: [Group] Signal Strength
de: [Gruppe] Signalstärke

en: [Group] Download Rate
de: [Gruppe] Download-Rate

en: [Group] Total Downloaded
de: [Gruppe] Gesamt heruntergeladen

en: [Group] Upload Rate
de: [Gruppe] Upload-Rate

en: [Group] Total Uploaded
de: [Gruppe] Gesamt hochgeladen

en: [Group] Name
de: [Gruppe] Name

en: [Group] Total Space
de: [Gruppe] Gesamter Speicherplatz

en: [Group] Used Space
de: [Gruppe] Belegter Speicherplatz

en: [Group] Free Space
de: [Gruppe] Freier Speicherplatz

en: [Group] Read Rate
de: [Gruppe] Leserate

en: [Group] Write Rate
de: [Gruppe] Schreibrate

en: [Group] Percentage Free
de: [Gruppe] Prozent frei

en: [Group] CPU
de: [Gruppe] Prozessor

en: [Group] Disk
de: [Gruppe] Datenträger

en: [Group]
de: [Gruppe]

en: Sensor Browser
de: Sensor-Browser
