libksysguard - en to eu translation catalogue (166 entries)

[ctx: %1 is a host name]
en: Message from %1:
    %2
eu: %1(r)en mezua:
    %2

en: Change
eu: Aldatu

en: Rate
eu: Tasa

en: CPU Load
eu: PUZ Karga

en: Idling
eu: Inaktibatzen

en: Nice Load
eu: Karga zuzena

en: User Load
eu: Erabiltzailearen karga

[ctx: @item sensor description]
en: System Load
eu: Sistemaren karga

en: Waiting
eu: Itxaroten

en: Interrupt Load
eu: Eten karga

en: Total Load
eu: Karga guztira

en: Memory
eu: Memoria

en: Physical Memory
eu: Memoria fisikoa

en: Total Memory
eu: Memoriaren guztikoa

en: Swap Memory
eu: Trukaketa-memoria:

en: Cached Memory
eu: Cacheratutako memoria

en: Buffered Memory
eu: Bufferreratutako memoria

en: Used Memory
eu: Erabilitako memoria

en: Application Memory
eu: Aplikazioen memoria

en: Allocated Memory
eu: Alokatutako memoria

en: Free Memory
eu: Memoria librea

en: Available Memory
eu: Memoria erabilgarria

en: Active Memory
eu: Memoria aktiboa

en: Inactive Memory
eu: Memoria inaktiboa

en: Wired Memory
eu: Nukleoaren memoria

en: Exec Pages
eu: Exekuzio orriak

en: File Pages
eu: Fitxategi orriak

en: Processes
eu: Prozesuak

en: Process Controller
eu: Prozesu kontroladorea

en: Last Process ID
eu: Azken prozesuaren ID

en: Process Spawn Count
eu: Prozesu-sortze zenbaketa

en: Process Count
eu: Prozesu zenbaketa

en: Idle Processes Count
eu: Prozesu inaktiboen zenbaketa

en: Running Processes Count
eu: Martxan dauden prozesuen zenbaketa

en: Sleeping Processes Count
eu: Lotan dauden prozesuen zenbaketa

en: Stopped Processes Count
eu: Geldituta dauden prozesuen zenbaketa

en: Zombie Processes Count
eu: Zonbi dauden prozesuen zenbaketa

en: Waiting Processes Count
eu: Itxaroten dauden prozesuen zenbaketa

en: Locked Processes Count
eu: Blokeatuta dauden prozesuen zenbaketa

en: Disk Throughput
eu: Diskoaren errendimendua

[ctx: CPU Load]
en: Load
eu: Karga

en: Total Accesses
eu: Atzitzeak guztira

en: Read Accesses
eu: Irakurketa atzitzeak

en: Write Accesses
eu: Idazketa atzitzeak

en: Read Data
eu: Irakurri datuak

en: Written Data
eu: Idatzitako datuak

en: Milliseconds spent reading
eu: Irakurtzen emandako milisegundoak

en: Milliseconds spent writing
eu: Idazten emandako milisegundoak

en: I/Os currently in progress
eu: S/I une honetan garapenean

en: Pages In
eu: Orrialdeak barrura

en: Pages Out
eu: Orrialdeak kanpora

en: Context Switches
eu: Testuinguru aldaketa

en: Traps
eu: Tranpak

en: System Calls
eu: Sistemaren deiak

en: Network
eu: Sarea

en: Interfaces
eu: Interfazeak

en: Receiver
eu: Hartzailea

en: Transmitter
eu: Igorlea

en: Data Rate
eu: Datu-tasa

en: Compressed Packets Rate
eu: Konprimitutako paketeen tasa

en: Dropped Packets Rate
eu: Galdutako paketeen tasa

en: Error Rate
eu: Errore tasa

en: FIFO Overruns Rate
eu: FIFO gainezka egite tasa

en: Frame Error Rate
eu: Bilbe errore tasa

en: Multicast Packet Rate
eu: Multidifusio pakete tasa

en: Packet Rate
eu: Paketeen tasa

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Loss Rate
eu: Garraiatzaile galera tasa

en: Collisions
eu: Talkak

en: Data
eu: Datuak

en: Compressed Packets
eu: Pakete konprimituak

en: Dropped Packets
eu: Eroritako paketeak

en: Errors
eu: Erroreak

en: FIFO Overruns
eu: FIFO gainezka egiteak

en: Frame Errors
eu: Bilbe erroreak

en: Multicast Packets
eu: Multidifusio paketeak

en: Packets
eu: Paketeak

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Losses
eu: Garraiatzailearen galerak

en: Sockets
eu: Socketak

en: Total Number
eu: Kopurua guztira

en: Table
eu: Taula

en: Advanced Power Management
eu: Energia-kudeaketa aurreratua

en: Cooling Device
eu: Hozteko gailua

en: Current State
eu: Uneko egoera

en: Thermal Zone
eu: Gune termikoa

en: Temperature
eu: Tenperatura

en: Average CPU Temperature
eu: PUZ bataz-besteko tenperatura

en: Fan
eu: Haizagailua

en: State
eu: Egoera

en: Battery
eu: Bateria

en: Battery Capacity
eu: Bateriaren edukiera

en: Battery Charge
eu: Bateriaren karga

en: Battery Usage
eu: Bateria-erabilera

en: Battery Voltage
eu: Bateriaren boltajea

en: Battery Discharge Rate
eu: Bateria deskargatze tasa

en: Remaining Time
eu: Geratzen den denbora

en: Interrupts
eu: Etenak

en: Load Average (1 min)
eu: Kargatu bataz-bestekoa (1 min)

en: Load Average (5 min)
eu: Kargatu bataz-bestekoa (5 min)

en: Load Average (15 min)
eu: Kargatu bataz-bestekoa (15 min)

en: Clock Frequency
eu: Erlojuaren maiztasuna

en: Average Clock Frequency
eu: Bataz-besteko erlojuaren maiztasuna

en: Hardware Sensors
eu: Hardware Sentsoreak

en: Partition Usage
eu: Partizio erabilera

en: Used Space
eu: Erabilitako lekua

en: Free Space
eu: Leku librea

en: Fill Level
eu: Betetze maila

en: Used Inodes
eu: Erabilitako inodoak

en: Free Inodes
eu: Inodo libreak

en: Inode Level
eu: Inodo maila

en: System
eu: Sistema

en: Uptime
eu: Jardun-denbora

en: Linux Soft Raid (md)
eu: Linux Software Raid (md)

en: Processors
eu: Prozesatzaileak

en: Cores
eu: Nukleoak

en: Number of Blocks
eu: Bloke kopurua

en: Total Number of Devices
eu: Gailu kopurua guztira:

en: Failed Devices
eu: Huts egin duten gailuak

en: Spare Devices
eu: Ordezko gailuak

en: Number of Raid Devices
eu: RAID gailuen kopurua

en: Working Devices
eu: Lanean dauden gailuak

en: Active Devices
eu: Gailu aktiboak

en: Number of Devices
eu: Gailu kopurua

en: Resyncing Percent
eu: Birsinkronizatze ehunekoa

en: Disk Information
eu: Disko informazioa

en: CPU Temperature
eu: PUZaren tenperatura

en: Motherboard Temperature
eu: Plaka nagusiaren tenperatura

en: Power Supply Temperature
eu: Elikatze iturriaren tenperatura

en: Filesystem Root
eu: Fitxategi-sistemaren erroa

en: Extra Temperature Sensor %1
eu: Tenperatura sentsore gehigarria %1

en: PECI Temperature Sensor %1
eu: PECI tenperatura sentsorea %1

en: PECI Temperature Calibration %1
eu: PECI tenperatura kalibratzea %1

en: CPU %1
eu: %1 PUZ

en: Disk %1
eu: %1 diskoa

en: Battery %1
eu: %1 bateria

en: Fan %1
eu: %1 haizagailua

en: Temperature %1
eu: %1 tenperatura

en: Total
eu: Guztira

en: Software Interrupts
eu: Software etenak

en: Hardware Interrupts
eu: Hardware etenak

en: Int %1
eu: %1 etena

en: Link Quality
eu: Lotura kalitatea

en: Signal Level
eu: Seinale maila

en: Noise Level
eu: Zarata maila

en: Rx Invalid Nwid Packets
eu: Rx paketeak Nwid ezegokiarekin

en: Total Rx Invalid Nwid Packets
eu: Guztizko Rx paketeak Nwid ezegokiarekin

en: Rx Invalid Crypt Packets
eu: Rx paketeak zifratze ezegokiarekin

en: Total Rx Invalid Crypt Packets
eu: Guztizko Rx paketeak zifratze ezegokiarekin

en: Rx Invalid Frag Packets
eu: Rx paketeak zatikatze ezegokiarekin

en: Total Rx Invalid Frag Packets
eu: Guztizko Rx paketeak zatikatze ezegokiarekin

en: Tx Excessive Retries Packets
eu: Tx paketeak gehiegizko birsaiakerekin

en: Total Tx Excessive Retries Packets
eu: Guztizko Tx gehiegizko birsaiakerekin

en: Invalid Misc Packets
eu: Bestelako pakete baliogabeak

en: Total Invalid Misc Packets
eu: Bestelako pakete baliogabeak guztira

en: Missed Beacons
eu: Galdutako balizak

en: Total Missed Beacons
eu: Galdutako balizak guztira

en: Log Files
eu: Egunkari-fitxategiak

en: kBytes
eu: kByte

en: Integer Value
eu: Osoko balioa

en: Floating Point Value
eu: Koma higikorreko balioa

en: Log File
eu: Egunkari-fitxategia

en: Could not run daemon program '%1'.
eu: Ezin exekutatu '%1' daemon programa.

en: The daemon program '%1' failed.
eu: '%1' daemon programak huts egin du.

en: Connection to %1 refused
eu: %1ra konexioa ukatua

en: Host %1 not found
eu: %1 ostalaria ez da aurkitu

en: An error occurred with the network (e.g. the network cable was accidentally unplugged) for host %1.
eu: Sarean errore bat eman da (adibidez istripuz kablea atera da) %1 ostalariarentzat

en: Error for host %1: %2
eu: %1 ostalarian errorea: %2
