libksysguard - en to eu translation catalogue (115 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
eu: Mahaigainaren ID

[ctx: @title]
en: Icon
eu: Ikonoa

[ctx: @title]
en: Name
eu: Izena

en: The unique Process ID that identifies this process.
eu: Prozesu hau identifikatzen duen prozesu-ID esklusiboa.

en: Parent PID
eu: Guraso PID

en: Login
eu: Saio-hastea

en: The user who owns this process.
eu: Prozesu honen jabe den erabiltzailea.

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Can Login
eu: Saio-has dezake

en: Tracer Pid
eu: Aztarnariaren PID

en: The controlling terminal on which this process is running.
eu: Prozesu hau exekutatzen ari den kontrol-terminala.

en: User Time
eu: Erabiltzaile denbora

en: System Time
eu: Sistema denbora

en: Total Time
eu: Denbora osoa

en: Time
eu: Denbora

en: The total user and system time that this process has been running for
eu: Prozesu hau martxan ibili den erabiltzaile eta sistema denbora osoa

en: Start Time
eu: Hasiera ordua

en: User CPU Usage
eu: Erabiltzailearen PUZ erabilera

en: User CPU
eu: Erabiltzaile PUZ

en: System CPU Usage
eu: Sistemako PUZ erabilera

en: System CPU
eu: Sistema PUZ

en: Total CPU Usage
eu: PUZ erabilera osoa

en: CPU
eu: PUZ

en: The current total CPU usage of the process.
eu: Prozesuaren uneko PUZ erabilera osoa.

en: Group User CPU Usage
eu: Talde Erabiltzaile PUZ erabilera

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
eu: Prozesu honek eta bere ume guztiek erabili duten PUZ erabiltzaile espazio kopuru osoa.

en: Group System CPU Usage
eu: Talde Sistema PUZ erabilera

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
eu: Prozesu honek eta bere ume guztiek erabili duten sistemako PUZ kopurua.

en: Group Total CPU Usage
eu: Taldeko PUZ erabilera guztizkoa

en: Group CPU
eu: Talde PUZ

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
eu: Prozesu honek eta bere ume guztiek erabiltzen duten PUZ kopuru osoa.

en: Nice Level
eu: Adeitasun maila

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
eu: Prozesu honek darabilen lehentasuna. Antolatzaile arrunterako 19tik (oso adeitsua, lehentasun txikiagoa), -19 (lehentasun gorena) arteko barrutia hartzen du.

en: Scheduler
eu: Antolatzailea

en: IO Priority Class
eu: SI Lehentasun Klasea

en: IO Nice Level
eu: SI Adei Maila

en: VM Size
eu: VM Neurria

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
eu: Hau da prozesua erabiltzen ari den alegiazko memoria kopurua, liburutegi partekatuak, grafikoen memoria, diskoko fitxategiak, eta abar. Zenbaki hau ia hutsala da.

en: Resident Memory Usage
eu: Memoria egoiliarraren erabilera

en: Resident
eu: Egoiliarra

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
eu: Hau da prozesu hau erabiltzen ari den memoria fisiko kopurua eta liburutegi partekatuek erabiltzen duten memoria kopurua barneratzen du.

en: Private Memory Usage
eu: Memoria Pribatuaren Erabilera

en: Private
eu: Pribatua

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
eu: Hau da prozesu hau beretzako erabiltzen ari den memoria kopurua, eta prozesuaren memoria pribatuaren erabilerara hurbiltzen da. Ez du barneratzen trukaketako memoriarik, ezta bere liburutegi partekatuetako kodearen neurrik ere.

en: Shared Memory Usage
eu: Memoria Partekatu Erabilera

en: Shared
eu: Partekatua

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
eu: Hau da gutxi gorabehera prozesu honetako liburutegi partekatuak erabiltzen ari diren benetako memoria fisiko kopurua. Memoria hau liburutegi hau erabiltzen duten prozesu guztien artean partekatzen da.

[ctx: @title:column]
en: Proportional Memory Usage
eu: Memoriaren erabilera proportzionala

[ctx: @title:column]
en: Proportional
eu: Proportzionala

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing this process' shared memory usage by the number of processes sharing that memory, then adding this process' private memory. This value may not be available for certain processes.
eu: Prozesua erabiltzen ari den benetako memoria fisiko zenbatekoaren hurbilketa bat da hau. Prozesuak erabiltzen duen memoria partekatua berau erabiltzen duen prozesu kopuruarekin zatituz kalkulatzen da, ondoren prozesu honek erabiltzen duen memoria pribatua batzen zaio. Prozesu batzuetarako baliteke balio hau erabilgarri ez egotea.

[ctx: @title:column]
en: Memory Usage
eu: Memoriaren erabilera

[ctx: @title:column]
en: Memory
eu: Memoria

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It will use the Proportional Memory Usage if available, the Private Memory Usage if that has a value, and the Resident Memory Usage otherwise.
eu: Prozesua erabiltzen ari den benetako memoria fisiko zenbatekoaren hurbilketa bat da hau. Memoriaren erabilera proportzionala erabiliko du erabilgarri badago, memoria pribatuaren erabilera horrek baliorik badu, eta bestela memoria egoiliarraren erabilera.

[ctx: @title:column]
en: Swap Usage
eu: Trukaketaren erabilera

[ctx: @title:column]
en: Swap
eu: Trukaketa

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the amount of swap memory this process is using.
eu: Prozesu hau erabiltzen ari den trukaketa-memoria zenbatekoaren hurbilketa bat da hau.

en: Name
eu: Izena

en: The process name.
eu: Prozesuaren izena.

en: Command
eu: Komandoa

en: The command with which this process was launched.
eu: Prozesu hau abiatzeko erabili zen komandoa.

en: Status
eu: Egoera

en: IO Characters Read
eu: SI Karaktere Irakurrita

en: IO Characters Written
eu: SI Karaktere Irakurrita

en: IO Read Syscalls
eu: S/I irakurtzeko sistemako deiak

en: IO Read Syscalls Rate
eu: S/I irakurtzeko sistemako dei tasa

en: IO Write Syscalls
eu: S/I idazteko sistemako deiak

en: IO Write Syscalls Rate
eu: S/I idazteko sistemako dei tasa

en: IO Characters Actually Read
eu: S/I karaktere benetan irakurri

en: IO Characters Read Rate
eu: S/I karaktere irakurri tasa

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
eu: Prozesu baten S/I irakurtze tasa osoa, disko cachea eta beste I/S ez-fisiko batzuk barne.

en: IO Characters Written Rate
eu: S/I karaktere idatzi tasa

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
eu: Prozesu baten S/I idazte tasa osoa, disko cachea eta beste I/S ez-fisiko batzuk barne.

en: Disk Read Rate
eu: Disko Irakurtze Tasa

en: Read
eu: Irakurri

en: The rate of data being read from disk.
eu: Diskotik irakurtzen ari den datuen tasa.

en: Disk Write Rate
eu: Disko Idazte Tasa

en: Write
eu: Idatzi

en: The rate of data being written to the disk.
eu: Diskora idaten ari den datuen tasa.

en: Threads
eu: Hariak

en: GPU Usage
eu: GPUaren erabilera

en: GPU Memory
eu: GPUaren memoria

en: Displays which GPU the process is using
eu: Prozesua zein GPU erabiltzena ari den azaltzen du

[ctx: %1 is a number]
en: GPU %1
eu: %1. GPU

[ctx: @title]
en: Download Speed
eu: Zama-jaisteko abiadura

[ctx: @title]
en: Download
eu: Zama-jaitsi

[ctx: @title]
en: Upload Speed
eu: Zama-igotzeko abiadura

[ctx: @title]
en: Upload
eu: Zama-igo

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
eu: Lehentasun oso txikia

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
eu: Lehentasun txikia

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
eu: Lehentasun oso handia

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
eu: Lehentasun handia

[ctx: Priority Class]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
eu: Denbora erreala

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
eu: Ahalegin handiena

[ctx: Priority Class]
en: Idle
eu: Inaktiboa

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: process status]
en: running
eu: exekutatzen

[ctx: process status]
en: sleeping
eu: lotan

[ctx: process status]
en: disk sleep
eu: diskoa lotan

[ctx: process status]
en: zombie
eu: zonbi

[ctx: process status]
en: stopped
eu: geldirik

[ctx: process status]
en: paging
eu: orrikatzen

[ctx: process status]
en: finished
eu: amaituta

[ctx: process status]
en: unknown
eu: ezezaguna

[ctx: Scheduler]
en: FIFO
eu: FIFO (lehena sartu, lehena atera)

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
eu: Interaktiboa

[ctx: Scheduler]
en: Idle
eu: Inaktiboa

en: Success
eu: Arrakasta

en: Insufficient permissions.
eu: Baimenak ez dira nahikoak.

en: No matching process was found.
eu: Ez da aurkitu bat datorren prozesurik.

en: Not supported on the current system.
eu: Ez da onartzen oraingo sisteman.

en: The user cancelled.
eu: Erabiltzaileak galarazi du.

en: An unspecified error occurred.
eu: Zehaztu gabeko errore bat gertatu da.

en: An unknown error occurred.
eu: Errore ezezagun bat gertatu da.
