processcore - en to fa translation catalogue (19 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
fa: عادی

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
fa: اولویت بسیار کم

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
fa: اولویت کم

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
fa: اولویت بسیار زیاد

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
fa: اولویت زیاد

[ctx: Priority Class]
en: None
fa: هیچ

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
fa: بی‌درنگ

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
fa: بهترین تلاش

[ctx: Priority Class]
en: Idle
fa: عاطل

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
fa: ناشناخته

[ctx: process status]
en: running
fa: در حال اجرا

[ctx: process status]
en: sleeping
fa: در خواب

[ctx: process status]
en: disk sleep
fa: خواب دیسک

[ctx: process status]
en: zombie
fa: جنّی

[ctx: process status]
en: stopped
fa: متوقف

[ctx: process status]
en: paging
fa: صفحه‌بندی

[ctx: process status]
en: unknown
fa: ناشناخته

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
fa: گردش نوبت

[ctx: Scheduler]
en: Batch
fa: دسته‌ای
