libksysguard - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: Presets:
fi: Esiasetukset:

en: Load Preset...
fi: Lataa esiasetus…

en: Get new presets...
fi: Hae uusia esiasetuksia…

en: Save Settings As Preset
fi: Tallenna asetukset esiasetukseksi

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Show Title
fi: Näytä otsikko

en: Display Style:
fi: Näyttötyyli:

en: Get New Display Styles...
fi: Hae uusia näyttötyylejä…

en: Minimum Time Between Updates:
fi: Vähimmäisaika päivitysten välissä:

en: No Limit
fi: Ei rajoitusta

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
fi: 1 sekunti

en: %1 seconds
fi: %1 sekuntia

en: Total Sensor | Total Sensors
fi[0]: Anturi kaikkiaan
fi[1]: Anturit yhteensä

en: Sensors
fi: Anturit

en: Text-Only Sensors
fi: Vain teksti -anturit

en: Show Sensors Legend
fi: Näytä anturien selitteet

en: Stacked Bars
fi: Pinotut pylväät

en: Show Grid Lines
fi: Näytä ruudukkoviivat

en: Show Y Axis Labels
fi: Näytä Y-akselin selitteet

en: Automatic Data Range
fi: Automaattinen tietoalue

en: From:
fi: Alkaa:

en: To:
fi: Päättyy:

en: Use sensor color:
fi: Käytä anturiväriä:

en: Number of Columns:
fi: Sarakkeiden määrä:

[ctx: @label]
en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Stacked Charts
fi: Pinotut kaaviot

en: Smooth Lines
fi: Pehmeät viivat

en: Fill Opacity:
fi: Täytön peittävyys:

en: Data Ranges
fi: Tietoalueet

en: Automatic Y Data Range
fi: Automaattinen Y-tietoalue

en: From (Y):
fi: Y alkaa:

en: To (Y):
fi: Y päättyy:

en: Amount of History to Keep:
fi: Säilytettävä määrä historiaa:

[ctx: %1 is seconds of history]
en: %1 second | %1 seconds
fi[0]: Yksi sekunti
fi[1]: %1 sekuntia

en: Start from Angle:
fi: Aloituskulma:

en: Total Pie Angle:
fi: Piirakan kokonaiskulma:

en: Rounded Lines
fi: Pyöristetyt viivat

en: Group sensors based on the value of the total sensors.
fi: Ryhmittele anturit niiden yhteisarvon mukaan.

[ctx: @label]
en: Click to select a sensor…
fi: Valitse anturi napsauttamalla…

en: Search...
fi: Etsi…

[ctx: @action:button]
en: Back
fi: Takaisin

en: User Interface
fi: Käyttöliittymä

en: The compact representation of the sensors plasmoid when collapsed, for instance in a panel.
fi: Anturisovelman tiivis esitysasu supistettuna, esimerkiksi paneelissa.

en: The representation of the plasmoid when it's fully expanded.
fi: Sovelman esitysasu täydeksi laajennettuna.

en: The optional configuration page for this face.
fi: Tämän ulkoasun valinnainen asetussivu.

en: Configuration support
fi: Asetustuki

en: KConfigXT xml file for face-specific configuration options.
fi: KConfigXT-XML-tiedosto ulkoasukohtaisille asetusvalinnoille.

en: The configuration file that describes face properties and capabilities.
fi: Ulkoasun ominaisuudet ja kyvyt kuvaava asetustiedosto.

en: System Monitor Sensor
fi: Järjestelmävalvonnan anturi
