libksysguard - en to fi translation catalogue (51 entries)

en: Load Preset
fi: Lataa esiasetus

en: Delete this preset
fi: Poista tämä esiasetus

en: Presets:
fi: Esiasetukset:

en: Load Preset...
fi: Lataa esiasetus…

en: Get new presets...
fi: Hae uusia esiasetuksia…

en: Save Settings As Preset
fi: Tallenna asetukset esiasetukseksi

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Show Title
fi: Näytä otsikko

en: Display Style:
fi: Näyttötyyli:

en: Get New Display Styles...
fi: Hae uusia näyttötyylejä…

en: Minimum Time Between Updates:
fi: Vähimmäisaika päivitysten välissä:

en: No Limit
fi: Ei rajoitusta

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
fi: 1 sekunti

en: %1 seconds
fi: %1 sekuntia

en: Total Sensor | Total Sensors
fi[0]: Anturi kaikkiaan
fi[1]: Anturit yhteensä

en: Sensors
fi: Anturit

en: Text-Only Sensors
fi: Vain teksti -anturit

[ctx: @title:group General options]
en: General:
fi: Perusasetukset:

[ctx: @option:check]
en: Show legend
fi: Näytä selite

[ctx: @option:check]
en: Stacked bars
fi: Pinotut pylväät

[ctx: @label for radiobutton group, Orientation of bar chart]
en: Bar orientation:
fi: Palkin suunta:

[ctx: @option:radio Vertical option for the bar chart]
en: Vertical
fi: Pysty

[ctx: @option:radio Horizontal option for the bar chart]
en: Horizontal
fi: Vaaka

[ctx: @label Options about axis and label of bar chart]
en: Axis:
fi: Akseli:

[ctx: @option:check]
en: Show Y axis labels
fi: Näytä Y-akselin selitteet

[ctx: @option:check]
en: Show grid lines
fi: Näytä ruudukkoviivat

[ctx: @option:check]
en: Automatic data range
fi: Automaattinen tietoalue

[ctx: @label:spinbox data range]
en: From:
fi: Mistä:

[ctx: @label:spinbox data range]
en: To:
fi: Mihin:

[ctx: @option:check]
en: Use sensor color:
fi: Käytä anturiväriä:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of columns:
fi: Sarakkeiden määrä:

[ctx: @label automatic number of columns]
en: Automatic
fi: Automaattinen

[ctx: @label:listbox items are sensor face names]
en: Display style:
fi: Näyttötyyli:

[ctx: @title:group]
en: Appearance
fi: Ulkoasu

[ctx: @option:check]
en: Stacked charts
fi: Pinotut kaaviot

[ctx: @option:check]
en: Smooth lines
fi: Pehmeät viivat

[ctx: @label:spinbox]
en: Opacity of area below line:
fi: Viivan alaisen alueen peittävyys:

[ctx: title:group]
en: Data Ranges
fi: Tietoalueet

[ctx: @option:check]
en: Automatic Y data range
fi: Automaattinen Y-tietoalue

[ctx: @label:spinbox]
en: From (Y):
fi: Mistä (Y):

[ctx: @label:spinbox]
en: To (Y):
fi: Mihin (Y):

[ctx: @label:spinbox]
en: History to show:
fi: Näytettävä historia:

[ctx: @item:valuesuffix %1 is seconds of history]
en: second | seconds
fi[0]: sekunti
fi[1]: sekuntia

[ctx: @label:spinbox]
en: Starting angle:
fi: Aloituskulma:

[ctx: @label:spinbox]
en: Total pie angle:
fi: Piirakan kokonaiskulma:

[ctx: @option:check]
en: Rounded lines
fi: Pyöristetyt viivat

[ctx: @option:check]
en: Group sensors based on the value of the total sensors.
fi: Ryhmittele anturit niiden yhteisarvon mukaan.

[ctx: @label]
en: Click to select a sensor…
fi: Valitse anturi napsauttamalla…

en: Search...
fi: Etsi…

[ctx: @action:button]
en: Back
fi: Takaisin

en: System Monitor Sensor
fi: Järjestelmävalvonnan anturi
