libksysguard - en to fr translation catalogue (18 entries)

[ctx: Bytes unit symbol]
en: %1 B
fr: %1 octets

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: %1 B/s
fr: %1 o / s

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: %1 KiB/s
fr: %1 KiB / s

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: %1 MiB/s
fr: %1 MiB / s

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: %1 GiB/s
fr: %1 GiB / s

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: %1 TiB/s
fr: %1 TiB / s

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: %1 PiB/s
fr: %1 PiB / s

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: %1 bps
fr: %1 o / s

[ctx: Percent unit]
en: %1%
fr: %1 %

[ctx: Celsius unit symbol]
en: %1°C
fr: %1 °C

[ctx: Seconds unit symbol]
en: %1s
fr: %1 s

[ctx: Bytes unit symbol]
en: B
fr: O

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: B/s
fr: O /s

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: KiB/s
fr: KiB / s

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: MiB/s
fr: MiB / s

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: GiB/s
fr: GiB / s

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: TiB/s
fr: TiB / s

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: PiB/s
fr: PiB / s
