libksysguard - en to he translation catalogue (92 entries)

[ctx: Bytes unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 B
he: %1 ב׳

[ctx: Bytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 B/s
he: %1 ב׳ לשנייה

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ki​B/s
he: %1 Ki​B לשנייה

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Mi​B/s
he: %1 Mi​B לשנייה

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Gi​B/s
he: %1 Gi​B לשנייה

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ti​B/s
he: %1 Ti​B לשנייה

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Pi​B/s
he: %1 Pi​B לשנייה

[ctx: Bits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 bps
he: %1 סל״ש

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​bps
he: %1 קסל״ש

[ctx: Megabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​bps
he: %1 מסל״ש

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​bps
he: %1 מסל״ש

[ctx: Terabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​bps
he: %1 טסל״ש

[ctx: Petabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​bps
he: %1 פסל״ש

[ctx: Hertz unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 Hz
he: %1 הרץ

[ctx: Kilohertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​Hz
he: %1 קה״צ

[ctx: Megahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​Hz
he: %1 מה״צ

[ctx: Gigahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​Hz
he: %1 גה״צ

[ctx: Terahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​Hz
he: %1 טה״צ

[ctx: Petahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​Hz
he: %1 פה״צ

[ctx: Volts unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 V
he: %1 וולט

[ctx: Kilovolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​V
he: %1 קילו־וולט

[ctx: Megavolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​V
he: %1 מגה־וולט

[ctx: Gigavolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​V
he: %1 גיגה־וולט

[ctx: Teravolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​V
he: %1 טרה־וולט

[ctx: Petavolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​V
he: %1 פטה־וולט

[ctx: Watts unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 W
he: %1 וואט

[ctx: Kilowatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​W
he: %1 קילווואט

[ctx: Megawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​W
he: %1 מגהוואט

[ctx: Gigawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​W
he: %1 גיגהוואט

[ctx: Terawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​W
he: %1 טרהוואט

[ctx: Petawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​W
he: %1 פטהוואט

[ctx: Watt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 Wh
he: %1 ואט־שעה

[ctx: Kilowatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​Wh
he: %1 קילוואט־שעה

[ctx: Megawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​Wh
he: %1 מגהוואט־שעה

[ctx: Gigawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​Wh
he: %1 גיגהוואט־שעה

[ctx: Terawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​Wh
he: %1 טרהוואט־שעה

[ctx: Petawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​Wh
he: %1 פטהוואט־שעה

[ctx: Ampere unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 A
he: %1 אמפר

[ctx: Kiloamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​A
he: %1 קילו־אמפר

[ctx: Megaamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​A
he: %1 מגה־אמפר

[ctx: Gigaamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​A
he: %1 גיגה־אמפר

[ctx: Teraamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​A
he: %1 טרה־אמפר

[ctx: Petaamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​A
he: %1 פטה־אמפר

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 RPM
he: %1 סל״ד

[ctx: Seconds unit symbol]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​s
he: %1 שנ׳

[ctx: Rate unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 s⁻¹
he: %1 לשנ׳‎⁻¹

[ctx: Bytes unit symbol]
en: B
he: ב׳

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: B/s
he: ב׳ לשנ׳

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: KiB/s
he: KiB לשנייה

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: MiB/s
he: MiB לשנייה

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: GiB/s
he: GiB לשנייה

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: TiB/s
he: TiB לשנייה

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: PiB/s
he: PiB לשנייה

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: bps
he: סל״ש

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: Kbps
he: קסל״ש

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: Mbps
he: מסל״ש

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: Gbps
he: גסל״ש

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: Tbps
he: טסל״ש

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: Pbps
he: פסל״ש

[ctx: Hertz unit symbol]
en: Hz
he: הרץ

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: kHz
he: קה״צ

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: MHz
he: מה״צ

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: GHz
he: גה״צ

[ctx: Terahertz unit symbol]
en: THz
he: טה״צ

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: PHz
he: פה״צ

[ctx: Volts unit symbol]
en: V
he: וולט

[ctx: Kilovolts unit symbol]
en: kV
he: קילו־וולט

[ctx: Megavolts unit symbol]
en: MV
he: מגה־וולט

[ctx: Gigavolts unit symbol]
en: GV
he: גיגה־וולט

[ctx: Teravolts unit symbol]
en: TV
he: טרה־וולט

[ctx: Petavolts unit symbol]
en: PV
he: פטה־וולט

[ctx: Watts unit symbol]
en: W
he: ואט

[ctx: Kilowatts unit symbol]
en: kW
he: קילוואט

[ctx: Megawatts unit symbol]
en: MW
he: מגהוואט

[ctx: Gigawatts unit symbol]
en: GW
he: גיגהוואט

[ctx: Terawatts unit symbol]
en: TW
he: טרהוואט

[ctx: Petawatts unit symbol]
en: PW
he: פטהוואט

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: Wh
he: ואט־שעה

[ctx: Kilo-watthours unit symbol]
en: kWh
he: קוט״ש

[ctx: Mega-watthours unit symbol]
en: MWh
he: מגהוואט־שעה

[ctx: Giga-watthours unit symbol]
en: GWh
he: גיגהוואט־שעה

[ctx: Tera-watthours unit symbol]
en: TWh
he: טרהוואט־שעה

[ctx: Peta-watthours unit symbol]
en: PWh
he: פטהוואט־שעה

[ctx: Ampere unit symbol]
en: A
he: אמפר

[ctx: Kiloamperes unit symbol]
en: kA
he: קילו־אמפר

[ctx: Megaamperes unit symbol]
en: MA
he: מגה־אמפר

[ctx: Gigaamperes unit symbol]
en: GA
he: גיגה־אמפר

[ctx: Teraamperes unit symbol]
en: TA
he: טרה־אמפר

[ctx: Petaamperes unit symbol]
en: PA
he: פטה־אמפר

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: RPM
he: סל״ד

[ctx: Seconds unit symbol]
en: s
he: שנ׳

[ctx: Rate unit symbol]
en: s⁻¹
he: לשנ׳‎⁻¹
