processcore - en to hi translation catalogue (20 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
hi: सामान्य

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
hi: अति निम्न प्राथमिकता

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
hi: निम्न प्राथमिकता

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
hi: अति उच्च प्राथमिकता

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
hi: उच्च प्राथमिकता

[ctx: Priority Class]
en: None
hi: कुछ नहीं

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
hi: रीयल टाइम

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
hi: सर्वोत्तम प्रयास

[ctx: Priority Class]
en: Idle
hi: निष्क्रिय

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
hi: अज्ञात

[ctx: process status]
en: running
hi: चल रहा है

[ctx: process status]
en: sleeping
hi: सो रहा है

[ctx: process status]
en: disk sleep
hi: डिस्क स्लीप

[ctx: process status]
en: zombie
hi: जॉम्बी

[ctx: process status]
en: stopped
hi: रुका हुआ है

[ctx: process status]
en: paging
hi: पेजिंग

[ctx: process status]
en: unknown
hi: अज्ञात

[ctx: Scheduler]
en: FIFO
hi: फीफो

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
hi: राउण्ड रॉबिन

[ctx: Scheduler]
en: Batch
hi: बैच
