processcore - en to hr translation catalogue (22 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
hr: Normalan

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
hr: Vrlo nizak prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
hr: Nizak prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
hr: Vrlo visok prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
hr: Visok prioritet

[ctx: Priority Class]
en: None
hr: Ništa

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
hr: U realnom vremenu

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
hr: Najbolje nastojanje

[ctx: Priority Class]
en: Idle
hr: Čekanje

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: process status]
en: running
hr: u pokretu

[ctx: process status]
en: sleeping
hr: u spavanju

[ctx: process status]
en: disk sleep
hr: diskovno spavanje

[ctx: process status]
en: zombie
hr: zombi

[ctx: process status]
en: stopped
hr: zaustavljen

[ctx: process status]
en: paging
hr: listanje

[ctx: process status]
en: finished
hr: završeno

[ctx: process status]
en: unknown
hr: nepoznato

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
hr: algoritam kružnoga dodjeljivanja

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
hr: Interaktivno

[ctx: Scheduler]
en: Batch
hr: Serijski

[ctx: Scheduler]
en: Idle
hr: U mirovanju
