KDE 4.0 - en to hu translation catalogue (114 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
hu: Asztalazonosító

[ctx: @title]
en: Icon
hu: Ikon

[ctx: @title]
en: Name
hu: Név

en: The unique Process ID that identifies this process.
hu: Az egyedi folyamatazonosító, amely azonosítja ezt a folyamatot

en: Parent PID
hu: Szülő PID

en: Login
hu: Felhasználó

en: The user who owns this process.
hu: A folyamat tulajdonosának neve.

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Can Login
hu: Bejelentkezhet

en: Tracer Pid
hu: Nyomkövető PID

en: The controlling terminal on which this process is running.
hu: A folyamatot ezen a vezérlőterminálon fut.

en: User Time
hu: Felhasználói idő

en: System Time
hu: Rendszeridő

en: Total Time
hu: Teljes idő

en: Time
hu: Idő

en: The total user and system time that this process has been running for
hu: A teljes felhasználói és rendszeridő, amióta ez a folyamat fut

en: Start Time
hu: Kezdési idő

en: User CPU Usage
hu: Felhasználó CPU használata

en: User CPU
hu: Felhasználói CPU

en: System CPU Usage
hu: Rendszer CPU használata

en: System CPU
hu: Rendszer CPU

en: Total CPU Usage
hu: Teljes CPU használat

en: The current total CPU usage of the process.
hu: A folyamat jelenlegi teljes CPU-használata.

en: Group User CPU Usage
hu: Csoportosított felhasználói CPU használat

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
hu: A folyamat és az összes gyermeke által használt felhasználói CPU idő mennyisége.

en: Group System CPU Usage
hu: Csoportosított rendszer CPU használat

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
hu: A folyamat és az összes gyermeke által használt rendszer CPU idő mennyisége.

en: Group Total CPU Usage
hu: Csoportosított teljes CPU használat

en: Group CPU
hu: Csoportosított CPU

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
hu: A folyamat és az összes gyermeke által használt CPU idő teljes mennyisége.

en: Nice Level
hu: Nice szint

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
hu: A prioritás, amellyel ez a folyamat futni fog. A normál ütemezőben ez 19-től (rendes, kisebb prioritás) -19-ig (magas prioritás) terjed.

en: Scheduler
hu: Ütemező

en: IO Priority Class
hu: IO prioritási osztály

en: IO Nice Level
hu: IO nice szint

en: VM Size
hu: VM méret

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
hu: A folyamat által felhasznált virtuális memóriaterület. Tartalmazza az osztott memóriarészeket, a grafikus memóriát, a kilapozódott részeket stb. Ez az érték önmagában kevés információt mutat.

en: Resident Memory Usage
hu: Rezidens memóriahasználat

en: Resident
hu: Rezidens

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
hu: A folyamat által használt fizikai memória mennyisége, beleértve a megosztott függvénykönyvtárak által használt memória mennyiségét is.

en: Private Memory Usage
hu: Privát memóriahasználat

en: Private
hu: Privát

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
hu: Ez a folyamat által saját célra felhasznált valódi fizikai memória mennyisége és közelíti a folyamat privát memóriahasználatát. Nem tartalmazza sem a lemezre kilapozódott memória, sem az osztott programkönyvtárak programkódjának méretét.

en: Shared Memory Usage
hu: Megosztott memóriahasználat

en: Shared
hu: Megosztott

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
hu: Ez a valódi fizikai memória hozzávetőleges mennyisége, amelyet ennek a folyamatnak az osztott könyvtárai használnak. Ez a memória közös az összes olyan folyamattal, amely használja a programkönyvtárt.

[ctx: @title:column]
en: Proportional Memory Usage
hu: Változó memóriahasználat

[ctx: @title:column]
en: Proportional
hu: Változó

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing this process' shared memory usage by the number of processes sharing that memory, then adding this process' private memory. This value may not be available for certain processes.
hu: Ez a folyamat által használt fizikai memória valós mennyiségének közelítése. A számítása a folyamat megosztott memóriahasználatának a memórián osztozó folyamatok számának elosztásával, majd a folyamat privát memóriájának hozzáadásával történik. Ez az érték nem minden folyamathoz érhető el.

[ctx: @title:column]
en: Memory Usage
hu: Memóriahasználat

[ctx: @title:column]
en: Memory
hu: Memória

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It will use the Proportional Memory Usage if available, the Private Memory Usage if that has a value, and the Resident Memory Usage otherwise.
hu: Ez a folyamat által használt fizikai memória valós mennyiségének közelítése. A Változó memóriahasználatot használja, ha az elérhetú, a Privát memóriahasználatot, ha annak van értéke, és a Rezidens memórihasználatot egyébként.

[ctx: @title:column]
en: Swap Usage
hu: Swaphasználat

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the amount of swap memory this process is using.
hu: Ez a folyamat által használt swapmemória mennyiségének közelítő értéke.

en: Name
hu: Név

en: The process name.
hu: A folyamat neve.

en: Command
hu: Parancs

en: The command with which this process was launched.
hu: A folyamatot indító parancs.

en: Status
hu: Állapot

en: IO Characters Read
hu: IO olvasott karakterek

en: IO Characters Written
hu: IO írott karakterek

en: IO Read Syscalls
hu: IO olvasás rendszerhívások

en: IO Read Syscalls Rate
hu: IO olvasás rendszerhívások sebessége

en: IO Write Syscalls
hu: IO írás rendszerhívások

en: IO Write Syscalls Rate
hu: IO írás rendszerhívások sebessége

en: IO Characters Actually Read
hu: IO ténylegesen olvasott karakterek

en: IO Characters Read Rate
hu: IO karakterek olvasási sebessége

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
hu: Egy folyamat teljes olvasási sebessége, beleértve a gyorsítótárakat és egyéb nem fizikai IO-t.

en: IO Characters Written Rate
hu: IO karakterek írási sebessége

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
hu: Egy folyamat teljes írási sebessége, beleértve a gyorsítótárakat és egyéb nem fizikai IO-t.

en: Disk Read Rate
hu: Lemezolvasási sebesség

en: Read
hu: Olvasás

en: The rate of data being read from disk.
hu: Az adatok lemezről olvasásának sebessége.

en: Disk Write Rate
hu: Lemezírási sebesség

en: Write
hu: Írás

en: The rate of data being written to the disk.
hu: Az adatok lemezre írásának sebessége.

en: Threads
hu: Szálak

en: GPU Usage
hu: GPU használat

en: GPU Memory
hu: GPU memória

en: Displays which GPU the process is using
hu: Megjeleníti, hogy a folyamat melyik GPU-t használja

[ctx: %1 is a number]
en: GPU %1
hu: %1. GPU

[ctx: @title]
en: Download Speed
hu: Letöltési sebesség

[ctx: @title]
en: Download
hu: Letöltés

[ctx: @title]
en: Upload Speed
hu: Feltöltési sebesség

[ctx: @title]
en: Upload
hu: Feltöltés

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
hu: Nagyon alacsony prioritás

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
hu: Alacsony prioritás

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
hu: Nagyon magas prioritás

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
hu: Magas prioritás

[ctx: Priority Class]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
hu: Valós idejű

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
hu: Legjobb teljesítmény

[ctx: Priority Class]
en: Idle
hu: Üresjárat

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: process status]
en: running
hu: fut

[ctx: process status]
en: sleeping
hu: inaktív

[ctx: process status]
en: disk sleep
hu: inaktív lemez

[ctx: process status]
en: zombie
hu: zombi

[ctx: process status]
en: stopped
hu: leállt

[ctx: process status]
en: paging
hu: lapozás

[ctx: process status]
en: finished
hu: befejezett

[ctx: process status]
en: unknown
hu: ismeretlen

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
hu: Egymás után

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
hu: Interaktív

[ctx: Scheduler]
en: Batch
hu: Kötegelt

[ctx: Scheduler]
en: Idle
hu: Üresjárat

en: Success
hu: Sikeres

en: Insufficient permissions.
hu: Nem megfelelő jogosultságok.

en: No matching process was found.
hu: Nem található illeszkedő folyamat.

en: Not supported on the current system.
hu: Nem támogatott ezen a rendszeren.

en: The user cancelled.
hu: Felhasználói megszakítás.

en: An unspecified error occurred.
hu: Meghatározatlan hiba történt.

en: An unknown error occurred.
hu: Ismeretlen hiba történt.
