processui - en to is translation catalogue (24 entries)

en: Set Priority... | Set Priority...
is[0]: Setja forgang...
is[1]: Setja forgang...

en: Hide Column '%1'
is: Fela dálk '%1'

en: Show Column '%1'
is: Sýna dálk '%1'

en: Percentage
is: Prósenta

en: Display command line options
is: Birta rofa á skipanalínu

en: Displayed Information
is: Birtar upplýsingar

en: Show Tooltips
is: Sýna vísbendingar áhalda

en: End
is: Ljúka

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Quick search
is: Flýtileit

en: The process name.
is: Heiti ferils.

[ctx: scheduler]
en: Idle
is: Aðgerðalaus

[ctx: process heading]
en: IO Read
is: IO lesið

[ctx: process heading]
en: IO Write
is: IO skrifað

[ctx: process heading]
en: Window Title
is: Gluggatitill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnKillProcess)
en: &End Process...
is: Ljúka f&erli...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes
is: Öll ferli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes, Tree
is: Öll ferli, greinar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: User Processes
is: Ferli notenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRR)
en: Round robin
is: Hringbeining (Round-Robin)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: Idle
is: Aðgerðalaus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: Best effort
is: Mesta sókn (Best Effort)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: Real time
is: Rauntími

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuLow) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOLow)
en: Low Priority
is: Lágur forgangur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuHigh) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOHigh)
en: High Priority
is: Hár forgangur
