libksysguard - en to ka translation catalogue (62 entries)

[ctx: Bytes unit symbol]
en: %1 B
ka: %1 ბ

[ctx: Kilobytes unit symbol]
en: %1 KiB
ka: %1 კიბ

[ctx: Megabytes unit symbol]
en: %1 MiB
ka: %1 მიბ

[ctx: Gigabytes unit symbol]
en: %1 GiB
ka: %1 გიბ

[ctx: Terabytes unit symbol]
en: %1 TiB
ka: %1 ტიბ

[ctx: Petabytes unit symbol]
en: %1 PiB
ka: %1 პიბ

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: %1 B/s
ka: %1 ბ/წმ

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: %1 KiB/s
ka: %1 კიბ/წმ

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: %1 MiB/s
ka: %1 მიბ/წმ

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: %1 GiB/s
ka: %1 გიბ/წმ

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: %1 TiB/s
ka: %1 ტიბ/წმ

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: %1 PiB/s
ka: %1 პიბ/წმ

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: %1 bps
ka: %1 ბ/წმ

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: %1 Kbps
ka: %1 კბწმ

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: %1 Mbps
ka: %1 ბწმ

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: %1 Gbps
ka: %1 გბწმ

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: %1 Tbps
ka: %1 ტბწმ

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: %1 Pbps
ka: %1 პბწმ

[ctx: Hertz unit symbol]
en: %1 Hz
ka: %1 ჰც

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: %1 kHz
ka: %1 კჰც

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: %1 MHz
ka: %1 მჰც

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: %1 GHz
ka: %1 გჰც

[ctx: Terahertz unit symbol]
en: %1 THz
ka: %1 ტჰც

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: %1 PHz
ka: %1 პჰც

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
en: %1 RPM
ka: %1 ბრუნვა/წთ

[ctx: Decibels unit symbol]
en: %1 dBm
ka: %1 დბ

[ctx: Seconds unit symbol]
en: %1s
ka: %1წმ

[ctx: Volts unit symbol]
en: %1 V
ka: %1 ვ

[ctx: Watts unit symbol]
en: %1 W
ka: %1 ვტ

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: %1 Wh
ka: %1 ვტ/სთ

[ctx: Rate unit symbol]
en: %1 s⁻¹
ka: %1 წმ⁻¹

[ctx: Ampere unit symbol]
en: %1 A
ka: %1 ა

[ctx: Bytes unit symbol]
en: B
ka: ბ

[ctx: Kilobytes unit symbol]
en: KiB
ka: კიბ

[ctx: Megabytes unit symbol]
en: MiB
ka: მიბ

[ctx: Gigabytes unit symbol]
en: GiB
ka: გიბ

[ctx: Terabytes unit symbol]
en: TiB
ka: ტიბ

[ctx: Petabytes unit symbol]
en: PiB
ka: პიბ

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: B/s
ka: ბ/წმ

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: KiB/s
ka: კიბ/წმ

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: MiB/s
ka: მიბ/წმ

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: GiB/s
ka: გიბ/წმ

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: TiB/s
ka: ტიბ/წმ

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: PiB/s
ka: პიბ/წმ

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: bps
ka: ბწმ

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: Kbps
ka: კბწმ

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: Mbps
ka: მბწმ

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: Gbps
ka: გბწმ

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: Tbps
ka: ტბწმ

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: Pbps
ka: პბწმ

[ctx: Hertz unit symbol]
en: Hz
ka: ჰც

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: kHz
ka: კჰც

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: MHz
ka: მჰც

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: GHz
ka: გჰც

[ctx: Terahertz unit symbol]
en: THz
ka: ტჰც

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: PHz
ka: პჰც

[ctx: Decibels unit symbol]
en: dBm
ka: დბმ

[ctx: Seconds unit symbol]
en: s
ka: წმ

[ctx: Watts unit symbol]
en: W
ka: დ

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: Wh
ka: ვ/ს

[ctx: Rate unit symbol]
en: s⁻¹
ka: წმ⁻¹

[ctx: Ampere unit symbol]
en: A
ka: ა
