libksysguard - en to ka translation catalogue (172 entries)

[ctx: %1 is a host name]
en: Message from %1:
    %2
ka: შეტყობინება %1-დან:
    %2

en: Change
ka: შეცვლა

en: Rate
ka: სიხშირე

en: CPU Load
ka: CPU-ის დატვირთვა

en: Idling
ka: უქმე

en: Nice Load
ka: პრიორიტეტული დატვირთვა

en: User Load
ka: მომხმარებლის დატვირთვა

[ctx: @item sensor description]
en: System Load
ka: სისტემის დატვირთვა

en: Waiting
ka: მოლოდინი

en: Interrupt Load
ka: წყვეტების დატვირთვა

en: Total Load
ka: ჯამური დატვირთვა

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: Physical Memory
ka: ფიზიკური მეხსიერება

en: Total Memory
ka: ჯამური მეხსიერება

en: Swap Memory
ka: სვოპის მეხსიერება

en: Cached Memory
ka: ქეშის მეხსიერება

en: Buffered Memory
ka: ბაფერის მეხსიერება

en: Used Memory
ka: გამოყენებული მეხსიერება

en: Application Memory
ka: აპლიკაციის მეხსიერება

en: Allocated Memory
ka: გამოყოფილი მეხსიერება

en: Free Memory
ka: თავისუფალი მეხსიერება

en: Available Memory
ka: ხელმისაწვდომი მეხსიერება

en: Active Memory
ka: აქტიური მეხსიერება

en: Inactive Memory
ka: არააქტიური მეხსიერება

en: Wired Memory
ka: დარეზერვებულია მეხსიერება

en: Exec Pages
ka: შესრულების გვერდები

en: File Pages
ka: ფაილის გვერდები

en: Processes
ka: პროცესები

en: Process Controller
ka: პროცესის კონტროლერი

en: Last Process ID
ka: ბოლო პროცესის ID

en: Process Spawn Count
ka: პროცესის აღმოცენების რაოდენობა

en: Process Count
ka: პროცესების რაოდენბა

en: Idle Processes Count
ka: უქმე პროცესების რაოდენობა

en: Running Processes Count
ka: გაშვებული პროცესების რაოდენობა

en: Sleeping Processes Count
ka: მძინარე პროცესების რაოდენობა

en: Stopped Processes Count
ka: გაჩერებული პროცესების რაოდენობა

en: Zombie Processes Count
ka: ზომბი პროცესების რაოდენობა

en: Waiting Processes Count
ka: მომლოდინე პროცესების რაოდენობა

en: Locked Processes Count
ka: დაბლოკილი პროცესების რაოდენობა

en: Disk Throughput
ka: დისკის გამტარობა

[ctx: CPU Load]
en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: Total Accesses
ka: ჯამური წვდომები

en: Read Accesses
ka: კითხვითი წვდომები

en: Write Accesses
ka: ჩაწერითი წვდომები

en: Read Data
ka: წაკითხული მონაცემები

en: Written Data
ka: ჩაწერილი მონაცემები

en: Milliseconds spent reading
ka: წაკითხვისთვის დახარჯული მილიწამები

en: Milliseconds spent writing
ka: ჩაწერისთვის დახარული მლიწამები

en: I/Os currently in progress
ka: მიმდინარე I/O-ები

en: Pages In
ka: შემოსული გვერდები

en: Pages Out
ka: გასული გვერდები

en: Context Switches
ka: კონტექსტის გადართვები

en: Traps
ka: ხაფანგები

en: System Calls
ka: სისტემური გამოძახებები

en: Network
ka: ქსელი

en: Interfaces
ka: ინტერფეისები

en: Receiver
ka: მიმღები

en: Transmitter
ka: გადამცემი

en: Data Rate
ka: მონაცემების სიხშირე

en: Compressed Packets Rate
ka: შეკუმშული პაკეტების სიხშირე

en: Dropped Packets Rate
ka: გადაყრილი პაკეტების სიხშირე

en: Error Rate
ka: შეცდომების სიხშირე

en: FIFO Overruns Rate
ka: FIFO გადავსებების სიხშირე

en: Frame Error Rate
ka: კადრის შეცდომის სიხშირე

en: Multicast Packet Rate
ka: Multicast პაკეტის სიხშირე

en: Packet Rate
ka: პაკეტების სიხშირე

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Loss Rate
ka: მატარებლის დაკარგვის სიხშირე

en: Collisions
ka: კოლიზიები

en: Data
ka: მონაცემები

en: Compressed Packets
ka: შეკუმშული პაკეტები

en: Dropped Packets
ka: გადაყრილი პაკეტები

en: Errors
ka: შედომები

en: FIFO Overruns
ka: FIFO გადავსებები

en: Frame Errors
ka: კადრების შეცდომები

en: Multicast Packets
ka: Multicast პაკეტები

en: Packets
ka: პაკეტები

[ctx: @item sensor description ('carrier' is a type of network signal)]
en: Carrier Losses
ka: მატარებლის კარგვები

en: Sockets
ka: სოკეტები

en: Total Number
ka: ჯამური რიცხვი

en: Table
ka: ცხრილი

en: Advanced Power Management
ka: კვების დამატებითი მართვა

en: Cooling Device
ka: გამაგრილებელი მოწყობილობა

en: Current State
ka: მიმდინარე მდგომარეობა

en: Thermal Zone
ka: თერმული ზონა

en: Temperature
ka: ტემპერატურა

en: Average CPU Temperature
ka: CPU-ის საშუალო ტემპერატურა

en: Fan
ka: ვენტილატორი

en: State
ka: მდგომარეობა

en: Battery
ka: ელემენტი

en: Battery Capacity
ka: ელემენტის მოცულობა

en: Battery Charge
ka: ელემენტის მუხტი

en: Battery Usage
ka: ელემენტის გამოყენება

en: Battery Voltage
ka: ელემენტის ვოლტაჟი

en: Battery Discharge Rate
ka: ელემენტის დაცლის სიხშირე

en: Remaining Time
ka: დარჩენილი დრო

en: Interrupts
ka: წყვეტები

en: Load Average (1 min)
ka: საშუალო დატვირთვა (1 წთ)

en: Load Average (5 min)
ka: საშუალო დატვირთვა (5 წთ)

en: Load Average (15 min)
ka: საშუალო დატვირთვა (15 წთ)

en: Clock Frequency
ka: საათის სიხშირე

en: Average Clock Frequency
ka: საათის საშუალო სიხშირე

en: Hardware Sensors
ka: აპარატურული სენსორები

en: Partition Usage
ka: დანაყოფის გამოყენება

en: Used Space
ka: გამოყენებული ადგილი დისკზე

en: Free Space
ka: თავისუფალი ადგილი

en: Fill Level
ka: შევსების დონე

en: Used Inodes
ka: გამოყენებული Inode-ები

en: Free Inodes
ka: თავისუფალი Inode-ები

en: Inode Level
ka: Inode-ის დონე

en: System
ka: სისტემა

en: Uptime
ka: ჩართულია

en: Processors
ka: პროცესორები

en: Cores
ka: ბირთვები

en: Number of Blocks
ka: ბლოკების რაოდენობა

en: Total Number of Devices
ka: მოწყობილობების ჯამური რაოდენობა

en: Failed Devices
ka: გაფუჭებული მოწყობილობები

en: Spare Devices
ka: ზედმეტი მოწყობილობები

en: Number of Raid Devices
ka: RAID მოწყობილობების რიცხვი

en: Working Devices
ka: მუშა მოწყობილობები

en: Active Devices
ka: აქტიური მოწყობილობები

en: Number of Devices
ka: მოწყობილობების რიცხვი

en: Resyncing Percent
ka: პროცენტის თავიდან სინქი

en: Disk Information
ka: დისკის ინფორმაცია

en: CPU Temperature
ka: CPU-ის ტემპერატურა

en: Motherboard Temperature
ka: მთავარი დაფის ტემპერატურა

en: Power Supply Temperature
ka: კვების ბლოკის ტემპერატურა

en: Filesystem Root
ka: ფაილური სისტემის საწყისი საქაღალდე

en: Extra Temperature Sensor %1
ka: ტემპერატურის დამატებითი სენსორი %1

en: PECI Temperature Sensor %1
ka: PECI ტემპერატურის სენსორი %1

en: PECI Temperature Calibration %1
ka: PECI ტემპერატურის კალიბრაცია %1

en: Disk %1
ka: დისკი %1

en: Battery %1
ka: ელემენტი %1

en: Fan %1
ka: ვენტილატორი %1

en: Temperature %1
ka: ტემპერატურა %1

en: Total
ka: ჯამში

en: Software Interrupts
ka: პროგრამული წყვეტები

en: Hardware Interrupts
ka: აპარატურული წყვეტები

en: Int %1
ka: წყვტ %1

en: Link Quality
ka: შეერთების ხარისხი

en: Signal Level
ka: სიგნალის დონე

en: Noise Level
ka: ხმაურის დონე

en: Rx Invalid Nwid Packets
ka: მიღ. არასწორი Nwid პაკეტები

en: Total Rx Invalid Nwid Packets
ka: ჯამური მიღ. არასწორი Nwid პაკეტები

en: Rx Invalid Crypt Packets
ka: მიღ. არასწორი დაშიფრული პაკეტები

en: Total Rx Invalid Crypt Packets
ka: ჯამური მიღ. არასწორი დაშიფრული პაკეტები

en: Rx Invalid Frag Packets
ka: მიღ არასწორი ფრაგ. პაკეტები

en: Total Rx Invalid Frag Packets
ka: ჯამური მიღ არასწორი ფრაგ. პაკეტები

en: Tx Excessive Retries Packets
ka: გად. ზედმეტი ცდებიანი პაკეტები

en: Total Tx Excessive Retries Packets
ka: ჯამური გად. ზედმეტი ცდებიანი პაკეტები

en: Invalid Misc Packets
ka: არასწორი სხვა პაკეტები

en: Total Invalid Misc Packets
ka: ჯაური არასწორი სხვა პაკეტები

en: Missed Beacons
ka: გამოტოვებული ბიკონები

en: Total Missed Beacons
ka: ჯამური გამოტოვებული ბიკონები

en: Log Files
ka: ჟურნალის ფაილები

[ctx: the unit 1 per second]
en: 1/s
ka: 1/წმ

en: kBytes
ka: კბაიტი

[ctx: the unit minutes]
en: min
ka: წთ

[ctx: the frequency unit]
en: MHz
ka: მჰც

[ctx: the unit milliamperes]
en: mA
ka: მა

[ctx: the unit milliampere hours]
en: mAh
ka: მასთ

[ctx: the unit milliwatts]
en: mW
ka: მვტ

[ctx: the unit milliwatt hours]
en: mWh
ka: მვტსთ

[ctx: the unit millivolts]
en: mV
ka: მვ

en: Integer Value
ka: მთელი რიცხვი

en: Floating Point Value
ka: წილადი რიცხვი

en: Log File
ka: ჟურნალის ფაილი

en: Could not run daemon program '%1'.
ka: დემონის პროგრამის გაშვების შეცდომა: %1.

en: The daemon program '%1' failed.
ka: დემონის პროგრამის შეცდომა: %1.

en: Connection to %1 refused
ka: %1-სთან მიერთება უარყოფილია

en: Host %1 not found
ka: ჰოსტი %1 ნაპოვნი არაა

en: An error occurred with the network (e.g. the network cable was accidentally unplugged) for host %1.
ka: ქსელის შეცდომა ჰოსტისთვის %1.

en: Error for host %1: %2
ka: შეცდომა ჰოსტისთვის %1: %2
