libksysguard - en to ka translation catalogue (226 entries)

en: Set Priority... | Set Priority...
ka[0]: პრიორიტეტის დაყენება...
ka[1]: პრიორიტეტის დაყენება...

en: Jump to Parent Process
ka: მშობელ პროცესზე გადასვლა

en: Jump to Process Debugging This One
ka: პროცესის გამართვაზე გადასვლა

en: Show Application Window
ka: აპლიკაციის ფანჯრის ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Detailed Information...
ka: დეტალური ინფორმაცია...

en: Resume Stopped Process
ka: შეჩერებული პროცესის გაგრძელება

en: End Process | End Processes
ka[0]: პროცესის დასრულება
ka[1]: პროცესების დასრულება

en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill Processes
ka[0]: პროცესის ძალით მოკვლა
ka[1]: პროცესების ძალით მოკვლა

en: Suspend (STOP)
ka: შეჩერება (STOP)

en: Continue (CONT)
ka: გაგრძელება (CONT)

en: Hangup (HUP)
ka: გათიშვა (HUP)

en: Interrupt (INT)
ka: შეწყვეტა (INT)

en: Terminate (TERM)
ka: დასრულება (TERM)

en: Kill (KILL)
ka: მოკვლა (KILL)

en: User 1 (USR1)
ka: მომხმ 1 (USR1)

en: User 2 (USR2)
ka: მომხმ 2 (USR2)

en: Focus on Quick Search
ka: ფოკუსი სწრაფ ძებნაზე

en: <qt>End the selected process. Warning - you may lose unsaved work.<br>Right click on a process to send other signals.<br>See What's This for technical information.
ka: <qt>მონიშნული პროცესის დასრულება. გაფრთხილება - შეიძლება შეუნახავი სამუშაო დაკარგოთ. <br>სხვა სიგნალების გასაგზავნად მასზე მარჯვენა ღილაკით დააწკაპუნეთ.<br>ტექნიკური ინფორმაციისთვის იხილეთ რა არის ეს.

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window
ka: ფანჯრის მოკვლა

[ctx: Context menu]
en: End Process | End Processes
ka[0]: პროცესის დასრულება
ka[1]: პროცესების დასრულება

en: Send Signal
ka: სიგნალის გაგზავნა

en: Jump to Parent Process (%1)
ka: მშობელ პროცესზე (%1) გადასვლა

en: Hide Column '%1'
ka: სვეტის დამალვა: %1

en: Show Column '%1'
ka: სვეტის ჩვენება: %1

en: Display Units
ka: საჩვენებელი ერთეული

en: Mixed
ka: შერეული

en: Kilobytes per second
ka: კილობაიტი წამში

en: Kilobytes
ka: კილობაიტი

en: Megabytes per second
ka: მეგაბაიტი წამში

en: Megabytes
ka: მეგაბაიტი

en: Gigabytes per second
ka: გიგაბაიტი წამში

en: Gigabytes
ka: გიგაბაიტი

en: Percentage
ka: პროცენტი

en: Display command line options
ka: ბრძანების სტრიქონის პარამეტრების ჩვენება

en: Divide CPU usage by number of CPUs
ka: CPU-ის დატვირთვის CPU-ების რაოდენობაზე გაყოფა

en: Displayed Information
ka: ინფორმაციის გამოტანა

en: Characters read/written
ka: ჩაწერილი/წაკითხული სიმბოლოები

en: Number of Read/Write operations
ka: ჩაწერა/წაკითხვის ოპერაციების რაოდენობა

en: Bytes actually read/written
ka: ჩაწერილი/წაკითხული ბაიტები

en: Show I/O rate
ka: I/O სიჩქარის ჩვენება

en: Show Tooltips
ka: მინიშნებების ჩვენება

en: You do not have the permission to renice the process and there was a problem trying to run as root.
ka: პროცესის პრიორიტეტის შესაცვლელად წვდომა არ გაგაჩნიათ და აღმოჩენილია root-ით გაშვების პრობლემა.

en: You must select a process first.
ka: ჯერ პროცესი უნდა აირჩიოთ.

en: You do not have the permission to change the I/O priority of the process and there was a problem trying to run as root.
ka: პროცესის შეტანა/გამოტანის პრიორიტეტის შესაცვლელად წვდომა არ გაგაჩნიათ და აღმოჩენილია root-ით გაშვების პრობლემა.

en: You do not have the permission to change the CPU Scheduler for the process and there was a problem trying to run as root.
ka: პროცესის CPU-ის მგეგმავის შესაცვლელად წვდომა არ გაგაჩნიათ და აღმოჩენილია root-ით გაშვების პრობლემა.

en: You do not have the permission to kill the process and there was a problem trying to run as root.
ka: პროცესის მოკვლის წვდომა არ გაგაჩნიათ და აღმოჩენილია root-ით გაშვების პრობლემა.

en: Are you sure you want to end this process?  Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, დაასრულოთ ეს პროცესი? შეუნახავი ნამუშევრები დაგეკარგებათ.
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, დაასრულოთ %1 პროცესი? შეუნახავი ნამუშევრები დაგეკარგებათ.

[ctx: Dialog title]
en: End Process | End %1 Processes
ka[0]: პროცესის დასრულება
ka[1]: %1 პროცესის დასრულება

en: <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> this process?  Any unsaved work may be lost. | <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
ka[0]: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, <b>დაუყოვნებლივ და ძალით მოკლათ</b> ეს პროცესი?  დიდი ალბათობით, ის, რაც არ შეგინახავთ, დაიკარგება.
ka[1]: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, <b>დაუყოვნებლივ და ძალით მოკლათ</b> ეს %1 პროცესი?  დიდი ალბათობით, ის, რაც არ შეგინახავთ, დაიკარგება.

[ctx: Dialog title]
en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill %1 Processes
ka[0]: პროცესის ძალით მოკვლა
ka[1]: %1 პროცესის ძალით მოკვლა

en: Kill
ka: მოკვლა

[ctx: @info:status]
en: No data to display
ka: საჩვენებელი მონაცემები არ არის

[ctx: kilobytes]
en: %1 kB
ka: %1 კბ

[ctx: @action:button]
en: Refresh
ka: განახლება

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Quick search
ka: სწრაფი ძებნა

[ctx: @title:column]
en: Filename
ka: ფაილის სახელი

[ctx: @title:column Start of the address space]
en: Start
ka: გაშვება

[ctx: @title:column End of the address space]
en: End
ka: დასრულება

[ctx: @title:column]
en: Permissions
ka: წვდომები

[ctx: @title:column Offset into the file]
en: Offset
ka: წანაცვლება

[ctx: @info:status]
en: No data matching the filter
ka: ფილტრს მონაცემები არ ემთხვევა

[ctx: Device type]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: Device type]
en: Character device
ka: სიმბოლური მოწყობილობა

[ctx: Device type]
en: Block device
ka: ბლოკური მოწყობილობა

[ctx: Device type]
en: Pipe
ka: ფაიფი

[ctx: Device type]
en: Socket
ka: სოკეტი

[ctx: @title:column File ID]
en: Id
ka: ID

[ctx: @title:column File type]
en: Type
ka: ტიპით

[ctx: @info:status]
en: %1: Failed to list directory contents
ka: %1: საქაღალდის შემცველობის სიის მიღების პრობლემა

[ctx: @title:window]
en: Process Details
ka: პროცესის დეტალები

[ctx: @title:tab]
en: General
ka: მთავარი

[ctx: @title:tab]
en: Memory Maps
ka: მეხსიერების რუკები

[ctx: @title:tab]
en: Open Files
ka: ფაილების გახსნა

[ctx: @info:status]
en: The "%1" (PID: %2) process has stopped executing
ka: "%1" (PID: %2) პროცესმა მუშაობა შეწყვიტა

[ctx: @title:column Process I/O priority]
en: IO Priority
ka: IO პრიორიტეტი

en: %1 K
ka: %1 კ

en: %1 M
ka: %1 მ

en: %1 G
ka: %1 გ

en: %1 T
ka: %1 ტ

en: %1 P
ka: %1 პ

en: - Process is doing some work.
ka: - პროცესი რაღაცას აკეთებს.

en: - Process is waiting for something to happen.
ka: - პროცესი ელოდება, რომ რაღაც მოხდეს.

en: - Process has been stopped. It will not respond to user input at the moment.
ka: - პროცესი შეჩერდა. ამ მომენტში ის მომხმარებელს არ უპასუხებს.

en: - Process has finished and is now dead, but the parent process has not cleaned up.
ka: - პროცესი დასრულდა და ახლა მკვდარია, მაგრამ მშობელი პროცესი ჯერ არ გასუფთავებულა.

en: The process name.
ka: პროცესის სახელი.

en: The user who owns this process.
ka: ამ პროცესის მფლობელი მომხმარებელი.

en: The controlling terminal on which this process is running.
ka: ამ პროცესის მაკონტროლებელი ტერმინალი.

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
ka: პრიორიტეტი, როლითაც ეს პროცესია გაშვებული. ნორმალურად, ეს 19-დან (ძალიან დაბალი) -19-მდე (უმაღლესი პრიორიტეტი) მერყეობს.

en: The current CPU usage of the process.
ka: პროცესის CPU-ის მიმდინარე დატვირთვა.

en: The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor core in the machine. | The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor cores in the machine.
ka[0]: პროცესის მიმდინარე ჯამური CPU-ის გამოყენება, გაყოფილი %1 პროცესორის ბირთვზე, რომელიც მანქანაშია.
ka[1]: პროცესის მიმდინარე ჯამური CPU-ის გამოყენება, გაყოფილი %1 პროცესორის ბირთვზე, რომელიც მანქანაშია.

en: The current total CPU usage of the process.
ka: პროცესის მიერ გამოყენებული CPU-ის სრული დატვირთვა.

en: <qt>The total user and system time that this process has been running for, displayed as minutes:seconds.
ka: <qt>ჯამური მომხმარებლისა და სისტემის დრო, რომლის განმავლობაშიც ეს პროცესი გაშვებულია. ნაჩვენებია ფორმატში წუთი:წამი.

en: <qt>This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.</qt>
ka: <qt>ეს ვირტუალური მეხსიერების რაოდენობაა, რომელსაც პროცესი იყენებს, გაზიარებული ბიბლიოთეკების, გრაფიკული მეხსიერების, დისკზე ფაილების და ა.შ. ჩათვლით. ეს რიცხვი თითქმის უაზროა.</qt>

en: <qt>This is the amount of real physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process.<br>It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.<br>This is often the most useful figure to judge the memory use of a program.  See What's This for more information.</qt>
ka: <qt>ეს წარმოადგენს რეალურ ფიზიკურ მეხსიერებას, რომელსაც პროცესი თვითონ იყენებს და დაახლოებით პროცესის მიერ გამოყენებული მეხსიერების რაოდენობას. <br> ის დასვოპილ მეხსიერებას და გაზიარებული ბიბლიოთეკების კოდის ზომას არ შეიცავს.<br>ეს ხშირად სასარგებლოა, რომ დაახლოებით გაარკვიოთ პროცესის მიერ გამოყენებული მეხსიერების რაოდენობა.  მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ 'რა არის ეს'.</qt>

en: <qt>This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using.<br>This memory is shared among all processes that use this library.</qt>
ka: <qt>ეს იმ ფიზიკური მეხსიერების დაახლოებითი რაოდენობაა, რომელსაც პროცესის გაზიარებული ბიბლიოთეკები იყენებენ. <br>ეს მეხსიერება გაზიარებულია ყველა პროცესს შორის, რომელიც ამ ბიბლიოთეკას იყენებს.</qt>

en: <qt>The elapsed time since the process was started.</qt>
ka: <qt>გასული დრო, რაც პროცესი გაეშვა.</qt>

en: <qt>Linux flag NoNewPrivileges, if set the process can't gain further privileges via setuid etc.</qt>
ka: <qt>თუ დაყენებულია Linux-ის ალამი NoNewPrivileges, პროცესს setuid და ა.შ. ფუნქციებით მეტი პრივილეგიის მიღება არ შეუძლია.</qt>

en: <qt>The command with which this process was launched.</qt>
ka: <qt>ბრძანება, რითიც ეს პროცესი გაეშვა.</qt>

en: <qt>The amount of pixmap memory that this process is using.</qt>
ka: <qt>პროცესის მიერ გამოყენებული მეხსიერება პიქსელების რუკისთვის.</qt>

en: <qt>The title of any windows that this process is showing.</qt>
ka: <qt>ყველა ფანჯრის სათაური, რომელსაც ეს პროცესი აჩვენებს.</qt>

en: The unique Process ID that identifies this process.
ka: პროცესის უნიკალური იდენტიფიკატორის ID.

en: The number of bytes read.  See What's This for more information.
ka: წაკითხული ბაიტების რაოდენობა.  მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ 'რა არის ეს?'.

en: The number of bytes written.  See What's This for more information.
ka: ჩაწერილი ბაიტების რაოდენობა.  მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ 'რა არის ეს?'.

en: <qt>The control group (cgroup) where this process belongs.</qt>
ka: <qt>კონტროლის ჯგუფი (cgroup), რომელსაც ეს პროცესი ეკუთვნის.</qt>

en: <qt>Mandatory Access Control (SELinux or AppArmor) context for this process.</qt>
ka: <qt>სავალდებულო წვდომის კონტროლის (SELinux ან AppArmor) კონტექსტი ამ პროცესისთვის.</qt>

en: The amount of private physical memory used by a process, with the amount of shared memory divided by the amount of processes using that shared memory added.
ka: პროცესის მიერ გამოყენებული საკუთარი ფიზიკური მეხსიერების რაოდენობა, მიმატებული გაზიარებული მეხსიერება და გაყოფილი პროცესების რაოდენობაზე, რომლებიც ამ დამატებულ გაზიარებულ მეხსიერებას იყენებენ.

en: <qt><i>Technical information: </i>The kernel process name is a maximum of 8 characters long, so the full command is examined.  If the first word in the full command line starts with the process name, the first word of the command line is shown, otherwise the process name is used.
ka: <qt><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i>კერნელის პროცესის სახელი მაქსიმუმ 8 სიმბოლოს სიგრძისაა, ასე რომ ანალიზი მთლიანი ბრძანების ხდება.  თუ სრული ბრძანების პირველი სიტყვა პროცესის სახელით იწყება, გამოყენებული იქნება ბრძანების სტრიქონის პირველი სიტყვა, წინააღმდეგ შემთხვევაში პროცესის სახელი იქნება გამოყენებული.

en: <qt>The user who owns this process.  If the effective, setuid etc user is different, the user who owns the process will be shown, followed by the effective user.  The ToolTip contains the full information.  <p><table><tr><td>Login Name/Group</td><td>The username of the Real User/Group who created this process</td></tr><tr><td>Effective User/Group</td><td>The process is running with privileges of the Effective User/Group.  This is shown if different from the real user.</td></tr><tr><td>Setuid User/Group</td><td>The saved username of the binary.  The process can escalate its Effective User/Group to the Setuid User/Group.</td></tr><tr><td>File System User/Group</td><td>Accesses to the filesystem are checked with the File System User/Group.  This is a Linux specific call. See setfsuid(2) for more information.</td></tr></table>
ka: <qt>მომხმარებელი, რომელიც ამ პროცესის მფლობელია.  თუ ეფექტური, setuid და ა.შ> მომხმარებელი განსხვავდება, ნაჩვენები იქნება მომხმარებელი, რომელიც პროცესის მფლობელია, ეფექტურ მომხმარებელთან ერთად.  მინიშნება სრულ ინფორმაციას შეიცავს.  <p><table><tr><td>შესვლის სახელი/ჯგუფი</td><td>მომხმარებლის სახელი რეალური მომხმარებელი/ჯგუფისა, რომლებმაც ეს პროცესი შექმნეს<td><tr><tr><td>ეფექტური მომხმარებელი/ჯგუფი</td><td>პროცესი გაშვებულია ეფექტური მომხმარებელი/ჯგუფის პრივილეგიებით.  ეს ნაჩვენებია, თუ ის რეალური მომხმარებლისგან განსხვავდება.</td></tr><tr><td> Setuid-ის მომხმარებელი/ჯგუფი</td><td>გამშვები ფაილის შენახული მომხმარებლის სახელი.  პროცესს შეუძლია, ეფექტური მომხმარებელი/პაროლი Setuid მომხმარებელი/პაროლამდე ასწიოს.</td><tr><tr><td>ფაილური სისტემის მომხმარებელი/ჯგუფი</td><td>ფაილურ სისტემასთან წვდომები ამ ფაილური სისტემის მომხმარებელი/ჯგუფით მოხდება. ეს ფუნქცია მხოლოდ Linux-ზე მუშაობს. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ setfsuid(2).<td><tr></table>

en: <qt>This is the size of allocated address space - not memory, but address space. This value in practice means next to nothing. When a process requests a large memory block from the system but uses only a small part of it, the real usage will be low, VIRT will be high. <p><i>Technical information: </i>This is VmSize in proc/*/status and VIRT in top.
ka: <qt>ეს გამოყოფილი მისამართების სივრცის ზომაა - არა მეხსიერების, არამედ მისამართების სივრცის. ეს მნიშვნელობა პრაქტიკაში თითქმის არაფერს ნიშნავს. როცა პროცესი სისტემიდან დიდ მეხსიერების ბლოკს გამოითხოვს, მაგრამ მხოლოდ მცირე ნაწილს გამოიყენებს, VIRT დიდი იქნება.<p><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i>ეს VmSize-ა proc/*/status-დან, VIRT დამატებული.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Private memory usage, calculated as VmRSS - Shared, from /proc/*/statm.  This tends to underestimate the true Private memory usage of a process (by not including i/o backed memory pages), but is the best estimation that is fast to determine.  This is sometimes known as URSS (Unique Resident Set Size). For an individual process, see "Detailed  Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Private memory usage.
ka: <qt><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i>ეს პირადი მეხსიერების დაახლოებით გამოყენებას ასახავს, რომელიც გამოითვლება VmRSS - გაზიარებულის სახით, /proc/*/statm-დან.  ეს იწვევს პროცესის მიერ პირადი მეხსიერების (შეყვანა/გამოყვანის მეხსიერების გვერდების არჩათვლით) რაოდენობის ნაკლები რაოდენობის დაბრუნებას, მაგრამ ეს ყველაზე ახლო მნიშვნელობა, რომელიც სწრაფად შეიძლება, გამოითვალოს.  ამას ხანდახან URSS-ს (უნიკალური რეზიდენტული დაყენებული ზომა) ეძახიან. ინდივიდუალური პროცესების პირადი მეხსიერების ზუსტი გამოთვლისთვის იხილეთ "მეხსიერების  დეტალური ინფორმაცია", უფრო ზუსტი, მაგრამ უფრო ნელი გამოთვლისთვის.

en: The CPU usage of a process and all of its threads.
ka: პროცესისა და მისი ყველა ნაკადის CPU-ის გამოყენება.

en: <qt>The total system and user time that a process and all of its threads have been running on the CPU for. This can be greater than the wall clock time if the process has been across multiple CPU cores.
ka: <qt>ჯამური სისტემური და მომხმარებლის დრო, რომლის განმავლობაში პროცესი და ყველა მისი ნაკადი CPU-ზე იყვნენ გაშვებული. ეს უფრო დიდი შეიძლება იყოს, თუ პროცესორი ერთდროულად ბევრ CPU-ის ბირთვს იყენებს.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Shared memory, called SHR in top.  It is the number of pages that are backed by a file (see kernel Documentation/filesystems/proc.txt).  For an individual process, see "Detailed Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Shared memory usage.
ka: <qt><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i> ეს გაზიარებული მეხსიერების რაოდენობაა, რომელსაც top-ში SHR ჰქვია.  წარმოადგენს გვერდების რაოდენობას, რომელიც სინამდვილეში ფაილში წერია (იხ. ბირთვის კოდის საქაღალდეში Documentation/filesystems/proc.txt).  ინდივიდუალური პროცესებისთვის იხილეთ "დეტალური ინფორმაცია მეხსიერების შესახებ", სადაც უფრო ზუსტი, მაგრამ უფრო ნელი დათვლა ხდება იმ გაზიარებული მეხსიერების რაოდენობის, რომელსაც პროცესი იყენებ.

en: <qt><i>Technical information: </i>The underlying value (clock ticks since system boot) is retrieved from /proc/[pid]/stat
ka: <qt><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i> ქვედა მნიშვნელობა (გასული საათის წიკწიკი სისტემის ჩატვირთვის შემდეგ) /proc/[pid]/stat-დან მიიღება

en: <qt><i>Technical information: </i>The flag is retrieved from /proc/[pid]/status
ka: <qt><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i>ალამი მიღებულია ფაილიდან /proc/[pid]/status

en: <qt><i>Technical information: </i>This is from /proc/*/cmdline
ka: <qt><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i>ეს /proc/*/cmdline-დანაა

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the amount of memory used by the Xorg process for images for this process.  This is memory used in addition to Memory and Shared Memory.<br><i>Technical information: </i>This only counts the pixmap memory, and does not include resource memory used by fonts, cursors, glyphsets etc.  See the <code>xrestop</code> program for a more detailed breakdown.
ka: <qt><I>ტექნიკური ინფორმაცია: </I> ეს Xorg-ის მიერ ამ პროცესის გამოსახულებებისთვის გამოყენებული მეხსიერების რაოდენობაა.  ეს მეხსიერება თავის მეხსიერებასთან და გაზიარებულ მეხსიერებასთან ერთად, ჯამში გამოიყენება.<br><I>ტექნიკური ინფორმაცია: </i>ეს მხოლოდ პიქსელების რუკის მეხსიერებას შეიცავს და რესურსების მეხსიერებას, რომლელიც ფონტების, კურსორების და ა.შ> გამოიყენება, არ შეიცავს. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ პროგრამა <code>xrestop</code>.

en: <qt><i>Technical information: </i>For each X11 window, the X11 property _NET_WM_PID is used to map the window to a PID.  If a process' windows are not shown, then that application incorrectly is not setting _NET_WM_PID.
ka: <qt><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i>თითოეული X11 ფანჯრისთვის არსებობს X11-ის თვისება, _NET_WM_PID, რომელიც ფანჯრის PID-ზე მისაბმელად გამოიყენება.  თუ პროცესის ფანჯრები ნაჩვენები არაა, პროგრამა _NET_WM_PID-ს არასწორად აყენებს.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the Process ID.  A multi-threaded application is treated a single process, with all threads sharing the same PID.  The CPU usage etc will be the total, accumulated, CPU usage of all the threads.
ka: <qt><I>ტექნიკური ინფორმაცია: <I>ეს პროცესის ID-ია.  მრავალნაკადიანი აპლიკაცია აღიქმება, როგორც ერთი პროცესი, სადაც ყველა ნაკადი ერთ PID-ს იზიარებს.  CPU-ის გამოყენება და ა.შ. ყველა ნაკადისთვის შეჯამდება.

en: <qt>This column shows the IO statistics for each process. The tooltip provides the following information:<br><table><tr><td>Characters Read</td><td>The number of bytes which this task has caused to be read from storage. This is simply the sum of bytes which this process passed to read() and pread(). It includes things like tty IO and it is unaffected by whether or not actual physical disk IO was required (the read might have been satisfied from pagecache).</td></tr><tr><td>Characters Written</td><td>The number of bytes which this task has caused, or shall cause to be written to disk. Similar caveats apply here as with Characters Read.</td></tr><tr><td>Read Syscalls</td><td>The number of read I/O operations, i.e. syscalls like read() and pread().</td></tr><tr><td>Write Syscalls</td><td>The number of write I/O operations, i.e. syscalls like write() and pwrite().</td></tr><tr><td>Actual Bytes Read</td><td>The number of bytes which this process really did cause to be fetched from the storage layer. Done at the submit_bio() level, so it is accurate for block-backed filesystems. This may not give sensible values for NFS and CIFS filesystems.</td></tr><tr><td>Actual Bytes Written</td><td>Attempt to count the number of bytes which this process caused to be sent to the storage layer. This is done at page-dirtying time.</td></table><p>The number in brackets shows the rate at which each value is changing, determined from taking the difference between the previous value and the new value, and dividing by the update interval.<p><i>Technical information: </i>This data is collected from /proc/*/io and is documented further in Documentation/accounting and Documentation/filesystems/proc.txt in the kernel source.
ka: <qt>ეს სვეტი თითოეული პროცესის შეტანა/გამოტანის სტატისტიკას აჩვენებს. მინიშნება შემდეგ ინფორმაციას შეიცავს:<br><table><tr><td>წაკითხული სიმბოლოები</td><td>ბაიტების რაოდენობა, რომელიც ამ ამოცანამ საცავიდან წაიკითხა. ეს უბრალოდ read() და pread()-ში გავლილი ბაიტების ჯამური რაოდენობაა. ის შეიცავს ისეთ რამებს, როგორიცაა tty-დან შეტანა გამოტანა და არ იცვლება იმის მიუხედავად, იყო ფიზიკურ დისკთან ურთიერთობა საჭირო (წაკითხვის მოთხოვნა შეიძლება გვერდების კეშიდან დაკმაყოფილებულიყო).</td></tr><tr><td>ჩაწერილი სიმბოლოები</td><td>ბაიტების რაოდენობა, რომელიც ამოცანამ ჩაწერა, ან აპირებს, ჩაწეროს, დისკზე. იგივე ნაკლით, როგორიც წაკითხული სიმბოლოების დროს.</td></tr><tr><td>წაკითხვის სისტემური ფუნქციები</td><td>წაკითხვის ოპერაციის შეტანა/გამოტანის ფუნქციების, როგორიცაა read() და pread(), ჯამური რაოდენობა.</td></tr><tr><td>ჩაწერის სისტემური ფუნქციები</td><td>ისეთი სისტემური ფუნქციების, როგორიცაა write() და pwrite() მიერ ჩაწერების ჯამური რაოდენობა.</td></tr><tr><td>მიმდინარედ წაკითხული ბაიტები</td><td>ბაიტების რაოდენობა, რომელიც ამ პროცესმა საცავის ფენიდან მართლა გამოითხოვა. სრულდება submit_bio()-ის დონეზე, ასე რომ, ის სწორია ბლოკური-უკანაბოლოს მქონე ფაილური სისტემებისთვის, მაგრამ შეიძლება არასწორი იყოს NFS და CIFS ფაილური სისტემებისთვის.</td></tr><tr><td>მიმდინარედ ჩაწერილი ბაიტები</td><td>მცდელობა, დავითვალოთ ბაიტების რაოდენობა, რომელიც ამ პროცესმა საცავის ფენაზე გააგზავნა. ეს page-dirtying-ის დდროს ხდება.</td></table><p>ფრჩხილების რაოდენობა აჩვენებს, რა სიჩქარით იცვლება თითოეული მნიშვნელობა, რაც წინა და ახალ მნიშვნელობას შორის სხვაობით და მისი განახლების ინტერვალზე გაყოფით განისაზღვრება.<p><i>ტექნიკური ინფორმაცია</i> ეს მონაცემები გროვდება /proc/*/io-დან. მასზე მეტი ინფორმაციის მიღება ბირთვის კოდში Documentation/accounting და Documentation/filesystems/proc.txt-ში შეგიძლიათ.

en: <qt><i>Technical information: </i>This shows Linux Control Group (cgroup) membership, retrieved from /proc/[pid]/cgroup. Control groups are used by Systemd and containers for limiting process group's usage of resources and to monitor them.
ka: <qt><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i>ეს აჩვენებს Linux-ის საკონტროლო ჯგუფის (cgroup) წევრობას, რომელიც /proc/[pid]/cgroup-დან მიიღება. საკონტროლო ჯგუფები Systemd-სა და კონტეინერების მიერ გამოიყენება ჯგუფის რესურსებისა შესაზღუდად.

en: <qt><i>Technical information: </i>This shows Mandatory Access Control (SELinux or AppArmor) context, retrieved from /proc/[pid]/attr/current.
ka: <qt><i>ტექნიკური ინფორმაცია: </i>ეს აჩვენებს სავალდებულო წვდომის კონტროლის (SELinux ან AppArmor) კონტექსტს, რომელიც /proc/[pid]/attr/current-დან მიიღება.

en: <i>Technical information:</i> This is often referred to as "Proportional Set Size" and is the closest approximation of the real amount of total memory used by a process. Note that the number of applications sharing shared memory is determined per shared memory section and thus can vary per memory section.
ka: <I>ტექნიკური ინფორმაცია:</I> ამას ხშირად პროპორციული სეტის ზომას" ეძახიან და ის პროცესის მიერ გამოყენებული მეხსიერების რაოდენობის ყველაზე ზუსტი რაოდენობაა. დაიმახსოვრეთ, რომ აპლიკაციების რიცხვი, რომლებიც გაზიარებული მეხსიერების სექციებს იყენებენ, სათითაოდ დგინდება და ამიტომ, შეიძლება, ყველა მეხსიერების რეგიონისთვის განსხვავდებოდეს.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Login Name:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>მომხმარებლის სახელი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>This user is not recognized for some reason.</para>
ka: <para>რაღაც მიზეზის გამო ეს მომხმარებელი ვერ ვიცანი.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Login Name:</emphasis> %1 (uid: %2)</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>მომხმარებლის სახელი:</emphasis> %1 (uid: %2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>  Room Number:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>  ოთახის ნომერი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>  Work Phone:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>  სამსახურის ტელეფონი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Effective User:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ეფექტური მომხმარებელი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Setuid User:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>Setuid მომხმარებელი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>File System User:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ფაილური სისტემის მომხმარებელი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Group:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ჯგუფი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Effective Group:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ეფექტური ჯგუფი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Setuid Group:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>Setuid ჯგუფი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>File System Group:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ფაილური სისტემის ჯგუფი:</emphasis> %1</para>

[ctx: Short description of a process. PID, name, user]
en: %1: %2, owned by user %3
ka: %1: %2, მფლობელია მომხმარებელი: %3

[ctx: scheduler]
en: Idle
ka: უმოქმედო

[ctx: scheduler]
en: (Batch) %1
ka: (პაკეტი) %1

en: %1/s
ka: %1/წმ

[ctx: tooltip. name,pid]
en: This process is being debugged by %1 (%2)
ka: მიმდინარეობს პროცესის გამართვა %1 (%2)

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para>The parent of all other processes and cannot be killed.</para><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para>
ka: <title>%1</title><para>ყველა სხვა პროცესის მშობელია და მისი მოკვლა აკრძალულია.</para><para><emphasis strong='true'>პროცესის ID:</emphasis> %2</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>KThreadd</title><para>Manages kernel threads. The children processes run in the kernel, controlling hard disk access, etc.</para>
ka: <title>KThreadd</title><para> ბირთვის ნაკადებს მართავს. ეს შვილი პროცესები ბირთვში ეშვება და დისკებთან წვდომას და ა.შ. მართავს.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para>
ka: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>პროცესის ID:</emphasis> %2</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>Parent:</emphasis> %3</para><para><emphasis strong='true'>Parent's ID:</emphasis> %4</para>
ka: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>პროცესის ID:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>მშობელი:</emphasis> %3</para><para><emphasis strong='true'>მშობლის ID:</emphasis> %4</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>Parent's ID:</emphasis> %3</para>
ka: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>პროცესის ID:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>მშობლის ID:</emphasis> %3</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Number of threads:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ნაკადების რაოდენობა:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Command:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ბრძანება:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Running on:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>გაშვებულია:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Clock ticks since system boot:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Seconds since system boot:</emphasis> %2 (System boot time: %3)</para><para><emphasis strong='true'>Absolute start time:</emphasis> %4</para><para><emphasis strong='true'>Relative start time:</emphasis> %5</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>დრო სისტემის ჩატვირთვის შემდეგ:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>დრო სისტემის ჩატვირთვის შემდეგ, წამებში:</emphasis> %2 (სისტემის ჩატვირთვის დრო: %3)</para><para><emphasis strong='true'>დაწყების აბსოლუტური დრო:</emphasis> %4</para><para><emphasis strong='true'>ჩატვირთვის შედარებითი დრო:</emphasis> %5</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>This process was run with the following command:</emphasis></para><para>%1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ეს პროცესი გაეშვა შემდეგი ბრძანებით:</emphasis></para><para>%1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Nice level:</emphasis> %1 (%2)</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>პრიორიტეტი:</emphasis> %1 (%2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>This is a real time process.</emphasis></para><para><emphasis strong='true'>Scheduler priority:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>ეს რეალური დროის პროცესია.</emphasis></para><para><emphasis strong='true'>დამგეგმავის პრიორიტეტი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Scheduler:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>დამგეგმავი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>I/O Nice level:</emphasis> %1 (%2)</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>I/O პრიორიტეტის დონე:</emphasis> %1 (%2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>I/O Class:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>I/O კლასი:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Process status:</emphasis> %1 %2</para><para><emphasis strong='true'>User CPU usage:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>System CPU usage:</emphasis> %4%</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>პროცესის სტატუსი:</emphasis> %1 %2</para><para><emphasis strong='true'>მომხმარებლის CPU გამოყენება:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>სისტემური CPU გამოყენება:</emphasis> %4%</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Number of children:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Total User CPU usage:</emphasis> %2%</para><para><emphasis strong='true'>Total System CPU usage:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>Total CPU usage:</emphasis> %4%</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>შვილების რაოდენობა:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>სხვა მომხმარებლების CPU-ის გამოყენება:</emphasis> %2%</para><para><emphasis strong='true'>სისტემური CPU-ის სრული გამოყენება:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>CPU -ის სრული გამოყენება:</emphasis> %4%</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>CPU time spent running as user:</emphasis> %1 seconds</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>CPU -ის დრო, როცა ის მომხმარებლის ამოცანას ასრულებდა:</emphasis> %1 წამი</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>CPU time spent running in kernel:</emphasis> %1 seconds</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>CPU -ის დრო, როცა ის ბირთვის ამოცანას ასრულებდა:</emphasis> %1 წამი</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>მეხსიერების გამოყენება:</emphasis> %1-ი %2-დან  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <emphasis strong='true'>Memory usage:</emphasis> %1<br />
ka: <emphasis strong='true'>მეხსიერების გამოყენება:</emphasis> %1<br />

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>RSS Memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>RSS მეხსიერების გამოყენება:</emphasis> %1 %2-დან  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>RSS Memory usage:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>RSS მეხსირების გამოყენება:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Your system does not seem to have this information available to be read.</emphasis></para>
ka: <para><emphasis strong='true'>თქვენს სისტემას ამ ინფორმაციის წაკითხვის საშუალება არ გაჩნია.</emphasis></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Shared library memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>გაზიარებული ბიბლიოთეკების მეხსიერების გამოყენება:</emphasis> %1 %2-დან  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Shared library memory usage:</emphasis> %1</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>გაზიარებული ბიბლიოთეკების მეხსიერების გამოყენება:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Characters read:</emphasis> %1 (%2 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Characters written:</emphasis> %3 (%4 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Read syscalls:</emphasis> %5 (%6 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Write syscalls:</emphasis> %7 (%8 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Actual bytes read:</emphasis> %9 (%10 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Actual bytes written:</emphasis> %11 (%12 KiB/s)</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>წაკითხული სიმბოლო:</emphasis> %1 (%2 კიბ/წმ)</para><para><emphasis strong='true'>ჩაწერილი სიმბოლო:</emphasis> %3 (%4 კიბ/წმ)</para><para><emphasis strong='true'>წაკითხვის სისფუნქციები:</emphasis> %5 (%6 წმ⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>ჩაწერის სისფუნქციები:</emphasis> %7 (%8 წმ⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>მიმდინარე წაკითხული ბაიტი:</emphasis> %9 (%10 კიბ/წმ)</para><para><emphasis strong='true'>მიმდინარე ჩაწერილი ბაიტი:</emphasis> %11 (%12 კიბ/წმ)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Total memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
ka: <para><emphasis strong='true'>მეხსიერების სრული გამოყენება:</emphasis> %1 %2-დან  (%3 %)</para>

[ctx: process heading]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: process heading]
en: Username
ka: მომხმარებელი

[ctx: process heading]
en: Niceness
ka: პრიორიტეტი

[ctx: process heading]
en: CPU Time
ka: CPU -ის დრო

[ctx: process heading]
en: IO Read
ka: IO წაკთხვა

[ctx: process heading]
en: IO Write
ka: IO ჩაწერა

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
ka: ვირტუალური ზომა

[ctx: process heading]
en: Memory
ka: მეხსიერება

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
ka: გაზიარებული მეხსიერება

[ctx: process heading]
en: Relative Start Time
ka: დაწყების შედარებითი დრო

[ctx: process heading]
en: Command
ka: ბრძანება

[ctx: process heading]
en: X11 Memory
ka: X11 მეხსიერება

[ctx: process heading]
en: Window Title
ka: ფანჯრის სათაური

[ctx: process heading]
en: MAC Context
ka: MAC კონტექსტი

[ctx: process heading]
en: Total Memory
ka: ჯამური მეხსიერება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnKillProcess)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Attempt to kill the currently selected process by sending it the SIGTERM signal.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Technical information: </span><br />The SIGTERM signal is sent to the given process. If there are insufficient privileges to do so, by default a password is requested.<br />By running the program <span style=" font-family:'Courier New,courier';">polkit-kde-authorization</span> you can give certain (or all) users permission to kill any process, without requiring a password. </p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ამჟამად არჩეული პროცესის მისთვის SIGTERM სიგნალის გაგზავნით მოკვლის მცდელობა.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ტექნიკური ინფორმაცია: </span><br />პროცესს სიგნალი SIGTERM გაეგზავნება. თუ ამის პრივილეგიები არ გაგაჩნიათ, ნაგულისხმებად ადმინისტრატორის პაროლს გკითხავთ,<br /> <span style=" font-family:'Courier New,courier';">polkit-kde-authorization</span>-ის საშუალებით ზოგიერთ (ან ყველა) პროგრამას შეგიძლიათ მომხმარებლებს ნებისმიერი პროცესის მოკვლის უფლება პაროლის გაშე მისცეთ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnKillProcess)
en: &End Process...
ka: &პროცესის დასრულება...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Type comma separated search terms or regular expressions to filter the process list
ka: შეიყვანეთ მძიმით გამოყოფილი წესები და რეგულარული გამოსახულებები, პროცესების სიის გასაფილტრად

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Filter which processes are shown by the text given here.  The text can be a partial string match of the Name, Command or Window Title of the process.  It can also be a Username or a Process ID number.<p>
    For example:
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>Show processes containing "<b>ksys</b>" in the name, for example the processes "<i>ksysguard</i>" and "<i>ksysguardd</i>".<td></tr>
    <tr><th>root</th><td>Show processes owned by <b>root</b>.  For example <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>1234</th><td>Show the processes with the PID or Parent PID of <b>1234</b>.</td></th></tr>
    </table>
ka: ფილტრი, რომლითაც პროცესებია ნაჩვენებ აქ მითითებული ტექსტი. ტექსტი შეიძლება პროცესის სახელის, ბრძანების ან ფანჯრის სათაურის სტრიქონს ნაწილობრივ ემთხვეოდეს. ასევე შეიძლება წარმოადგენდეს მომხმარებლის სახელს ან პროცესის ID-ის ნომერს <p>
    მაგალითად:
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>აჩვენებს პროცესებს, რომელსაც "<b>ksys</b>" სახელში ურევიათ. მაგ: პროცესი "<i>ksysguard</i>" და "<i>ksysguardd</i>".<td></tr>
    <tr><th>root</th><td>აჩვენებს პროცესებს, რომლების მფლობელიც <b>root</b>-ია. მაგ <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>1234</th><td>აჩვენებს პროცესებს, რომლის PID ან მშობლის PID-ი <b>1234</b>-ის ტოლია.</td></th></tr>
    </table>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFilter)
en: <qt>Change which processes are shown, and how they are shown.  The processes can be further filtered by using the Quick Search text filter.<p>
    <table>
    <tr><td>All Processes</td><td>Show all the processes on the system.</td></tr>
    <tr><td>All Processes, tree</td><td>Show all the processes on the system, in a hierarchical manner using the parent PID information.</td></tr>
    <tr><td>System Processes</td><td>Show processes running as root and as a user who cannot login.</td></tr>
    <tr><td>User Processes</td><td>Show processes running as a non-root user who can login.</td></tr>
    <tr><td>Own Processes</td><td>Show processes owned by the same user that this process is owned by.</td></tr>
    <tr><td>Programs Only</td><td>Show processes which are running as a user who can login and are either attached to a TTY or have at least one X11 Window.</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>Technical Information:</i><br>
    Processes with multiple threads are just shown as a single process, and not treated any differently.<br>
    Kernel threads are shown as normal processes, but are actually running inside the kernel and are not real processes.  As such, many of the fields (such as Username) do not apply.
ka: <qt>შეცვლა, რომელი პროცესები ნაჩვენები და როგორ. პროცესები დამატებით სწრაფი ძებნის ველითაც შეგიძლიათ, გაფილტროთ.<p>
    <table>
    <tr><td>ყველა პროცესი</td><td>სისტემის ყველა პროცესის ჩვენება.</td></tr>
    <tr><td>ყველა პროცესის ხე</td><td>სისტემის ყველა პროცესის ჩვენება იერარქიულ რეჟიმში, მშობელის PID-ის საშუალებით.</td></tr>
    <tr><td>სისტემური პროცესები</td><td>იმ პროცესების ჩვენება, რომლებიც გაშვებულია root-ით, ან მომხმარებლით, რომლითაც შესვლაც აკრძალულია.</td></tr>
    <tr><td>მომხმარებლის პროცესები</td><td>იმ პროცესების ჩვენება, რომლებიც გაშვებულია არა-root-ით ან მომხმარებლით, რომელსაც შესვლა შეუძლია.</td></tr>
    <tr><td>საკუთარი პროცესები</td><td>იმ პროცესების ჩვენება, რომელიც იგივე მომხმრებელს ეკუთვნის, რომელსაც ეს პროცესი.</td></tr>
    <tr><td>მხოლოდ პროგრამები</td><td>იმ პროგრამების ჩვენება, რომლებიც გაშვებულია მომხმარებლით, რომლებსაც შესვლა შეუძლიათ და ან მიბმულია TTY-ზე, ან აქვს ერთი X11 ფანჯარა მაინც.</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>ტექნიკური ინფორმაცია:</i><br>
    მრავალნაკადიანი პროცესები ერთი პროცესის სახითაა ნაჩვენები და ამნაირადვე ვექცევით.<br>
    ბირთვის ნაკადები ნაჩვენებია, როგორც ნორმალურ პროცესები, მაგრამ ისინი რეალურად ბირთვის შიგნითაა გაშვებული და ნამდვილ პროცესებს არ წარმოადგენენ. ამის გამო ბევრი ველი (როგორიცაა მომხმარებლის სახელი) მათზე არ ვრცელდება.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes
ka: ყველა პროცესი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes, Tree
ka: ყველა პროცესი, ხე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: System Processes
ka: სისტემური პროცესები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: User Processes
ka: მომხმარებლის პროცესები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Own Processes
ka: საკუთარი პროცესები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Programs Only
ka: მხოლოდ პროგრამები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnTools)
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Set Priority
ka: პრიორიტეტის დაყენება

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
ka: ინტერაქტიური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMessage1)
en: Change scheduling priority for:
ka: დამგეგმავის პრიორიტეტის შეცვლა პროცესისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CPU Scheduler
ka: CPU დამგეგმავი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">სტანდარტული დროის გაზიარების დამგეგმავი პროცესებისთვის სპეციალური მოთხოვნების გარეშე.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling: Default Linux time-sharing  (Other)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Normal<span style=" font-weight:400;"> is the standard Linux time-sharing scheduler that is intended for all processes that do not  require special static priority real-time mechanisms. The process to run is chosen from the list of other</span> Normal<span style=" font-weight:400;"> or </span>Batch<span style=" font-weight:400;"> processes based on a dynamic priority that is determined only inside this list. The dynamic priority is based on the priority level given and increased for each time-quantum the process is ready to run, but denied to run by the scheduler. This ensures fair progress among all Normal processes.</span></p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ნორმალური დაგეგმვა: Linux-ის ნაგულისხმევი დროის-გაზიარება  (სხვა)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">ნორმალური<span style=" font-weight:400;"> სტანდარტული Linux-ის დროის გაზიარების დამგეგმავია, რომელიც ყველა პროცესისთვისაა განკუთვნილი და რომელიცსპეციალურ სტატიკურ პრიორიტეტის რეალური დროის მექანიზმებს არ მოითხოვს. გასაშვები პროცესის გაშვება სხვა </span> ნორმალური<span style=" font-weight:400;"> ან </span>ერთზე მეტი<span style=" font-weight:400;"> პროცესის სიიდან ხდება, რომლის პრიორიტეტიც დინამიკურია და მხოლოდ ამ სიის შიგნით განისაზღვრება.. დინამიკური პრიორიტეტი ეფუძნება მინიჭებულ პრორიტეტის დონეს და იზრდება ყოველი დროის კვანტისას, როცა პროცესი გასაშვებად მზადაა, მაგრამ უარყოფილია დამგეგმავის მიერ. ეს ყველა ნორმალურ პროცესის საკმაოდ კარგ მიმინარეობას უზრუნველყოფს.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For CPU-intensive non-interactive processes.  Process is mildly disfavored in scheduling decisions.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">CPU-ის ინტენსიურად გამომყენებელი არაინტერაქტიური პროცესებისთვის.  დამგეგმავის გადაწყვეტილებებში პროცესს ოდნავ ნაკლები პრიორიტეტი გააჩნია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Batch Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(Since Linux 2.6.16.)</span><span style=" font-weight:400;"> This policy is similar to </span>Normal<span style=" font-weight:400;">, except that this policy will cause the scheduler to always assume that the process is CPU-intensive.  Consequently, the scheduler will apply a small scheduling penalty so that this process is mildly disfavored in scheduling decisions. This policy is useful for workloads that are non-interactive, but do not want to lower their nice value, and for workloads that want a deterministic scheduling policy without interactivity causing extra preemptions (between the workload's tasks).</span></p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">პაკეტური მგეგმავდი</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(ხელმისაწვდომია Linux 2.6.16-ის შემდეგ.)</span><span style=" font-weight:400;"> ეს პოლიტიკა </span>ნორმალურს<span style=" font-weight:400;"> წააგავს იმ გამონაკლისით, რომ დამგეგმავი ჩათვლის, რომ პროცესს CPU-ის დიდი რესურსები სჭირდება. ამიტომ დამგეგმავი პროცესს, რომელიც ამ გადაწყვეტილებებს არ შეეფერება, მცირე ჯარიმას აჰკიდებს. ეს პოლიტიკა გამოგადგებათ იმ დატვირთვებისთვის, რომლებიც ინტერაქტიური არაა, მაგრამ თავიანთი პრიორიტეტის დაწევა არ უნდათ და დატვირთვებისთვის, რომლებსაც დეტერმინისტული მგეგმავის პოლიტიკა სურთ, ინტერაქტიურად დამატებითი წაკითხვების გამოწვევის გარეშე.(დატვირთვის ამოცანებს შორის.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: Batch
ka: ჯგუფური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRR)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  Has Timeslicing.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">პროცესი მაშინ გაეშვება, როცა ის გაშვებადი იქნება.  უფრო მაღალი პრიორიტეტით, ვიდრე ნაკრებში ან ნორმალურად.  Has Timeslicing.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioRR)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> is a simple enhancement of <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>.  Everything described below for <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> also applies to <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span>, except that each process is only allowed to run for a maximum time quantum.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">წრიული დაგეგმვა</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">წრიული დაგეგმვა</span> მარტივი გაფართოებაა <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>-სთვის.  ყველაფერი, რაც ქვემოთ <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>-სთვისა აღწერილი, <span style=" font-weight:600;">წრიულ დაგეგმვასაც ეხება</span>, იმის გარდა, რომ პროცესს მხოლოდ მაქსიმალური დროის კვანტით შესრულების უფლება ეძლევა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRR)
en: Round robin
ka: რიგრიგობით

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  No timeslicing.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">პროცესები მაშინ გაეშვება, როცა ისინი გაშვებადია..  უფრო მაღალი პრიორიტეტით, ვიდრე ნორმალური ან ერთზე მეტია.  წინაწარი გამოცნობის გარეშე .</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">First In-First Out Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When  a  <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> process  becomes  runnable,  it  will always immediately preempt any currently running <span style=" font-weight:600;">Normal</span> or <span style=" font-weight:600;">Batch</span> process.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">დაგეგმარება პირველი-მოვიდა-პირველი-წავა</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">როცა   <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> პროცესი   გაშვებადი გახდება,  ის ყოველთვის დაუყოვნებლივ გადაიჭერს ყველა ამჟამად გაშვებულ <span style=" font-weight:600;">ნორმალურ</span> ან <span style=" font-weight:600;">ერთხზე მეტ</span> პროცესს.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: I/O Scheduler
ka: I/O დამგეგმავი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process's priority is based on the CPU priority.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">CPU-ის პრიორიტეტზე ბაზირებული პროცესის პრიორიტეტი.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the same as <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> scheduling, except that the priority is calculated automatically based on the CPU priority.  Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ნორმალური დაგეგმვა</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">იგივე, რაც <span style=" font-weight:600;">მაქსიმალური ძალისხმევის</span> დამგეგმავი, ოღონდ პრიორიტეტი ავტომატურად, CPU-ს პრიორიტეტზე დაყრდნობით გამოითვლება.  პროცესები, რომლებსაც უფრო მაღალი პრიორიტეტი აქვთ, დისკთან წვდომა უფრო მალე ექნებათ..  პროგრამები იგივე, <span style=" font-weight:600;">მაქსიმალური ძალისხმევით/ნორმალური</span> პრიორიტეტით იმუშავებენ, <span style=" font-weight:600;">წრიული დაგეგმვის</span> მსგავსად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">პროცესს დისკთან წვდომა მხოლოდ მაშინ შეეძლება, თუ დისკთან წვდომა ძალიან ცოტა ხნის წინ სხვა პროცესს არ დასჭირვებია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Idle Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A  program running with <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O priority will only get disk time when no other program has asked for disk I/O for a defined grace period. The impact of <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O processes on normal system activity should be zero. Priority is not applicable to this scheduling class.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">უქმე დაგეგმვა</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">პროგრამა, რომელიც <span style=" font-weight:600;">უქმეა</span> შეტანა/გამოტანის პრიორიტეტს მხოლოდ მაშინ მიიღებს, როცა სხვა პროგრამას განსაზღვრული დროის განმავლობაში დისკთან წვდომა არ მოუთხოვია. <span style=" font-weight:600;">უქმე</span> პროცესების შეტანა/გამოტანა ნორმალური სისტემებში ნულის ტოლი უნდაიყოს. დაგეგმვის ამ კლასს პრიორიტეტები არ გააჩნია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: Idle
ka: უმოქმედო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process is given higher priority to access the hard disk than Normal.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">პროცესს დისკთან წვდომის ჩვეულებრივზე მაღალი პრიორიტეტი აქვს მინიჭებული.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Best Effort Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">მაქსიმალური ძალისხმევით დაგეგმვა</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">პროცესებს მაღალი პრიორიტეტით დისკთან წვდომისას უფრო მაღალი პრიორიტეტი ექნებათ.  პროგრამები იგივე, <span style=" font-weight:600;">მაქსიმალური ძალისხმევით/ნორმალური</span> პრიორიტეტით იმუშავებენ, <span style=" font-weight:600;">წრიული დაგეგმვის</span> მსგავსად.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: Best effort
ka: საუკეთესო მცდელობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">პროცესი, იმის მიუხედავად, კიდევ რა ხდება, მყარ დისკთან წვდომას დაუყოვნებლივ მიიღებს.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Real Time Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> scheduling class is given first access to the disk, regardless of what else is going on in the system. Thus the <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> class needs to be used with some care, as it can starve other processes. As with the <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> class, 8 priority levels are defined denoting how big a time slice a given process will receive on each scheduling window.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">რეალურ დროში დაგეგმვა</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">რეალურ დროში</span> დაგეგმვის კლასს დისკთან წვდომა პირდაპირ აქვთ იმის მიუხედავად, რა ხდება სისტემაში. ამიტომ, <span style=" font-weight:600;">რეალური დროის</span> კლასი ფრთხილად, წინასწარ მკაცრად განსაზღვრულად უნდა გამოიყენოთ, რადგან მას სხვა პროგრამებისთვის რესურსების წართმევა შეუძლია. ისევე, როგორც <span style=" font-weight:600;">მაქსიმალური ძალისხმევის</span> კლასში, განსაზღვრულია 8 პრიორიტეტის დონე, იმასთან შესაბამისად, რამხელა დროის ნაწილი შეიძლება, მოცემულმა პროცესმა, თითოეულ დაგეგმვის ფანჯარაში მიიღოს.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: Real time
ka: რეალურ დროში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuLow) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOLow)
en: Low Priority
ka: დაბალი პრიორიტეტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuHigh) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOHigh)
en: High Priority
ka: მაღალი პრიორიტეტი

en: QtWebEngineWidgets not available
ka: QtWebEngineWidgets მიუწვდომელია

en: KSysGuard library was compiled without QtWebEngineWidgets, please contact your distribution.
ka: KSysGuard აგებულიაQtWebEngineWidgets-ის გარეშე. დაუკავშირდით დისტრიბუტივის მომწოდებელს.
