libksysguard - en to ka translation catalogue (102 entries)

[ctx: Bytes unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 B
ka: %1 ბ

[ctx: Kilobytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ki​B
ka: %1 კიბ

[ctx: Megabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Mi​B
ka: %1 მიბ

[ctx: Gigabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Gi​B
ka: %1 გიბ

[ctx: Terabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ti​B
ka: %1 ტიბ

[ctx: Petabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Pi​B
ka: %1 პიბ

[ctx: Bytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 B/s
ka: %1 ბ/წმ

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ki​B/s
ka: %1 კიბ/წმ

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Mi​B/s
ka: %1 მიბ/წმ

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Gi​B/s
ka: %1 გიბ/წმ

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ti​B/s
ka: %1 ტიბ/წმ

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Pi​B/s
ka: %1 პიბ/წმ

[ctx: Bits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 bps
ka: %1 ბწმ

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​bps
ka: %1 კბწმ

[ctx: Megabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​bps
ka: %1 მბწმ

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​bps
ka: %1 გბწმ

[ctx: Terabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​bps
ka: %1 ტბწმ

[ctx: Petabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​bps
ka: %1 პბწმ

[ctx: Hertz unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 Hz
ka: %1 ჰც

[ctx: Kilohertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​Hz
ka: %1 კჰც

[ctx: Megahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​Hz
ka: %1 მჰც

[ctx: Gigahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​Hz
ka: %1 გჰც

[ctx: Terahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​Hz
ka: %1 ტჰც

[ctx: Petahertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​Hz
ka: %1 პჰც

[ctx: Volts unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 V
ka: %1 ვ

[ctx: Kilovolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​V
ka: %1 კვ

[ctx: Megavolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​V
ka: %1 მვ

[ctx: Gigavolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​V
ka: %1 გვ

[ctx: Teravolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​V
ka: %1 ტვ

[ctx: Petavolts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​V
ka: %1 პვ

[ctx: Watts unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 W
ka: %1 ვტ

[ctx: Kilowatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​W
ka: %1 კვტ

[ctx: Megawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​W
ka: %1 მვტ

[ctx: Gigawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​W
ka: %1 გვტ

[ctx: Terawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​W
ka: %1 ტვტ

[ctx: Petawatts unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​W
ka: %1 პვტ

[ctx: Watt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 Wh
ka: %1 ვტ/სთ

[ctx: Kilowatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​Wh
ka: %1 კვტ/სთ

[ctx: Megawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​Wh
ka: %1 მვტ/სთ

[ctx: Gigawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​Wh
ka: %1 გვტ/სთ

[ctx: Terawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​Wh
ka: %1 ტვტ/სთ

[ctx: Petawatt-hours unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​Wh
ka: %1 პვტ/სთ

[ctx: Ampere unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 A
ka: %1 ა

[ctx: Kiloamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​A
ka: %1 კა

[ctx: Megaamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​A
ka: %1 მა

[ctx: Gigaamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​A
ka: %1 გა

[ctx: Teraamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​A
ka: %1 ტა

[ctx: Petaamperes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​A
ka: %1 პა

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 RPM
ka: %1 ბრუნვა/წთ

[ctx: Decibels unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 dBm
ka: %1 დბ/მვტ

[ctx: Seconds unit symbol]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​s
ka: %1​წმ

[ctx: Rate unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 s⁻¹
ka: %1 წმ⁻¹

[ctx: Bytes unit symbol]
en: B
ka: ბ

[ctx: Kilobytes unit symbol]
en: KiB
ka: კიბ

[ctx: Megabytes unit symbol]
en: MiB
ka: მიბ

[ctx: Gigabytes unit symbol]
en: GiB
ka: გიბ

[ctx: Terabytes unit symbol]
en: TiB
ka: ტიბ

[ctx: Petabytes unit symbol]
en: PiB
ka: პიბ

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: B/s
ka: ბ/წმ

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: KiB/s
ka: კიბ/წმ

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: MiB/s
ka: მიბ/წმ

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: GiB/s
ka: გიბ/წმ

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: TiB/s
ka: ტიბ/წმ

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: PiB/s
ka: პიბ/წმ

[ctx: Bits per second unit symbol]
en: bps
ka: ბწმ

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
en: Kbps
ka: კბწმ

[ctx: Megabits per second unit symbol]
en: Mbps
ka: მბწმ

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
en: Gbps
ka: გბწმ

[ctx: Terabits per second unit symbol]
en: Tbps
ka: ტბწმ

[ctx: Petabits per second unit symbol]
en: Pbps
ka: პბწმ

[ctx: Hertz unit symbol]
en: Hz
ka: ჰც

[ctx: Kilohertz unit symbol]
en: kHz
ka: კჰც

[ctx: Megahertz unit symbol]
en: MHz
ka: მჰც

[ctx: Gigahertz unit symbol]
en: GHz
ka: გჰც

[ctx: Terahertz unit symbol]
en: THz
ka: ტჰც

[ctx: Petahertz unit symbol]
en: PHz
ka: პჰც

[ctx: Kilovolts unit symbol]
en: kV
ka: კვ

[ctx: Megavolts unit symbol]
en: MV
ka: მვ

[ctx: Gigavolts unit symbol]
en: GV
ka: გვ

[ctx: Teravolts unit symbol]
en: TV
ka: ტვ

[ctx: Petavolts unit symbol]
en: PV
ka: პვ

[ctx: Watts unit symbol]
en: W
ka: ოთხ

[ctx: Kilowatts unit symbol]
en: kW
ka: კვტ

[ctx: Megawatts unit symbol]
en: MW
ka: მვტ

[ctx: Gigawatts unit symbol]
en: GW
ka: გვტ

[ctx: Terawatts unit symbol]
en: TW
ka: ტვტ

[ctx: Petawatts unit symbol]
en: PW
ka: პვტ

[ctx: Watt-hours unit symbol]
en: Wh
ka: ვ/ს

[ctx: Kilo-watthours unit symbol]
en: kWh
ka: კვტ/სთ

[ctx: Mega-watthours unit symbol]
en: MWh
ka: მვტ/სთ

[ctx: Giga-watthours unit symbol]
en: GWh
ka: გვტ/სთ

[ctx: Tera-watthours unit symbol]
en: TWh
ka: ტვტ/სთ

[ctx: Peta-watthours unit symbol]
en: PWh
ka: პვტ/სთ

[ctx: Ampere unit symbol]
en: A
ka: ა

[ctx: Kiloamperes unit symbol]
en: kA
ka: კა

[ctx: Megaamperes unit symbol]
en: MA
ka: მა

[ctx: Gigaamperes unit symbol]
en: GA
ka: გა

[ctx: Teraamperes unit symbol]
en: TA
ka: ტა

[ctx: Petaamperes unit symbol]
en: PA
ka: პა

[ctx: Decibels unit symbol]
en: dBm
ka: დბმ

[ctx: Seconds unit symbol]
en: s
ka: წმ

[ctx: Rate unit symbol]
en: s⁻¹
ka: წმ⁻¹
