processcore - en to km translation catalogue (21 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
km: ធម្មតា

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
km: អទិភាព​ទាប​បំផុត

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
km: អទិភាព​ទាប

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
km: អទិភាព​ខ្ពស់​បំផុត

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
km: អទិភាព​ខ្ពស់

[ctx: Priority Class]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
km: ពេលវេលា​ពិត

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
km: ល្អបំផុត

[ctx: Priority Class]
en: Idle
km: ទំនេរ

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

[ctx: process status]
en: running
km: កំពុង​រត់

[ctx: process status]
en: sleeping
km: កំពុង​ដេក

[ctx: process status]
en: disk sleep
km: ថាស​ដេក

[ctx: process status]
en: zombie
km: ដំណើរការ​ឡើងវិញ

[ctx: process status]
en: stopped
km: បាន​ឈប់

[ctx: process status]
en: paging
km: កំពុង​ដាក់​ក្នុង​ទំព័រ

[ctx: process status]
en: finished
km: បាន​បញ្ចប់

[ctx: process status]
en: unknown
km: មិន​ស្គាល់

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
km: អន្តរកម្ម

[ctx: Scheduler]
en: Batch
km: បាច់

[ctx: Scheduler]
en: Idle
km: ទំនេរ
