processui - en to km translation catalogue (131 entries)

en: Set Priority... | Set Priority...
km[0]: កំណត់​អាទិភាព...

en: Jump to Parent Process
km: លោត​ទៅ​ដំណើរការ​មេ

en: Jump to Process Debugging This One
km: លោតទៅការ​បំបាត់​កំហុស​ដំណើរការ​មួយ​នេះ

en: Show Application Window
km: បង្ហាញ​បង្អួច​កម្មវិធី​

en: Resume Stopped Process
km: បន្ត​ដំណើរការ​ដែល​បាន​បញ្ឈប់

en: End Process | End Processes
km[0]: បញ្ចប់​ដំណើរ​ការ​

en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill Processes
km[0]: ដំណើរការ​​បញ្ចប់​ដោយ​បង្ខំ

en: Suspend (STOP)
km: ផ្អាក (STOP)

en: Continue (CONT)
km: បន្ត (CONT)

en: Hangup (HUP)
km: បង្អាក់ (HUP)

en: Interrupt (INT)
km: ផ្អាក (INT)

en: Terminate (TERM)
km: បញ្ចប់​ដំណើរការ (TERM)

en: Kill (KILL)
km: បញ្ឈប់ (KILL)

en: User 1 (USR1)
km: អ្នកប្រើ ១ (USR1)

en: User 2 (USR2)
km: អ្នកប្រើ ២ (USR2)

en: Focus on Quick Search
km: ផ្ដោត​លើ​ការ​ស្វែងរក​រហ័ស

[ctx: Context menu]
en: End Process | End Processes
km[0]: បញ្ចប់​ដំណើរ​ការ​

en: Send Signal
km: បញ្ជូនសញ្ញា

en: Jump to Parent Process (%1)
km: លោត​ទៅ​ដំណើរការ​មេ (%1)

en: Hide Column '%1'
km: លាក់​ជួរឈរ '%1'

en: Show Column '%1'
km: បង្ហាញ​ជួរឈរ '%1'

en: Display Units
km: បង្ហាញ​ឯកតា

en: Mixed
km: ដែល​លាយ

en: Kilobytes per second
km: គីឡូបៃ​ក្នុង​មួយ​វិនាទី

en: Kilobytes
km: គីឡូបៃ

en: Megabytes per second
km: មេកាបៃ​ក្នុង​មួយ​វិនាទី

en: Megabytes
km: មេកាបៃ

en: Gigabytes per second
km: ជីកាបៃ​ក្នុង​មួយ​វិនាទី

en: Gigabytes
km: ជីកាបៃ

en: Percentage
km: ភាគរយ

en: Display command line options
km: បង្ហាញ​ជម្រើស​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Divide CPU usage by number of CPUs
km: បែងចែក​កា​រប្រើ​ស៊ីភីយូ​តាម​ចំនួន​ស៊ីភីយូ

en: Displayed Information
km: ព័ត៌មាន​​ដែល​បានបង្ហាញ

en: Characters read/written
km: បាន​អាន/សរសេរ​តួអក្សរ

en: Number of Read/Write operations
km: ចំនួន​ប្រតិបត្តិការ​អាន/សរសេរ

en: Bytes actually read/written
km: បៃ​ពិតប្រាកដ​នៃ​អ្វីដែលបានអាន/សរសេរ

en: Show I/O rate
km: បង្ហាញ​អត្រា I/O

en: Show Tooltips
km: បង្ហាញព័ត៌មាន​ជំនួយ

en: You must select a process first.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​ជ្រើស​ដំណើរការ​ជាមុន ។

en: Are you sure you want to end this process?  Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
km[0]: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ហើយ​ឬថា​ចង់​បញ្ចប់​ដំណើរការ​ %1 នេះ ? ការងារ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក​អាច​បាត់បង់

[ctx: Dialog title]
en: End Process | End %1 Processes
km[0]: បាន​បញ្ឈប់​ដំណើរ​ការ %1

en: End
km: បញ្ចប់

en: <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> this process?  Any unsaved work may be lost. | <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
km[0]: <qt>តើ​អ្នក​ប្រាដក​ជា​ចង់​ <b>បញ្ចប់​​ឲ្យ​​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​​ភ្លាម​ៗ​</b> ដំឡើង​​ការ​ %1 ​ទាំង​នេះ​ឬ​ ?  ការ​ងារ​ដែល​មិន​បាន​រក្សា​ទុក​មួយ​ចំនួន​អាច​ត្រូវ​​បាន​បាត់បង់

[ctx: Dialog title]
en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill %1 Processes
km[0]: ដំណើរការ​បញ្ចប់​ %1 ​ដោយ​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​

en: Kill
km: បញ្ចប់​

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Quick search
km: ស្វែងរក​រហ័ស

en: - Process is doing some work.
km: - ដំណើរការ​កំពុង​ធ្វើ​ការងារ​ណាមួយ​ចំនួន ។

en: - Process is waiting for something to happen.
km: - ដំណើរការ​កំពុង​រង់ចាំ​អ្វីមួយ​ឲ្យ​កើតមាន​ឡើង ។

en: - Process has been stopped. It will not respond to user input at the moment.
km: - ដំណើរការ​ត្រូវបាន​បញ្ឈប់ ។ វា​នឹងមិន​ឆ្លើយតប​ទៅ​ព័ត៌មាន​ចូល​របស់​អ្នកប្រើ​ថ្មីៗ​នេះ​ទេ ។

en: - Process has finished and is now dead, but the parent process has not cleaned up.
km: - ដំណើរការ​ត្រូវបាន​បញ្ចប់ ហើយ​ឥឡូវ​គឺ​បាត់បង់​ហើយ ប៉ុន្តែ​ដំណើរការ​មេ​មិន​បាន​ជម្រះ​ទេ ។

en: The process name.
km: ឈ្មោះ​ដំណើរការ ។

en: The user who owns this process.
km: អ្នកប្រើ​ដែល​ជា​ម្ចាស់​ដំណើរការ​នេះ ។

en: The controlling terminal on which this process is running.
km: ស្ថានីយ​ត្រួតពិនិត្យ​ដែល​ដំណើរការ​នេះ​​កំពុង​តែ​រត់ ។

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
km: អាទិភាព​ដែល​ដំណើរការ​នេះ ​កំពុង​រត់​ ។ ជួរ​ពី ១៩ (ល្អ​ណាស់ មាន​អាទិភាព​តិច) ដល់ -១៩ (អាទិភាព​ខ្ពស់) ។

en: The current CPU usage of the process.
km: ការប្រើប្រាស់ CPU បច្ចុប្បន្ន នៃ​ដំណើរការ ។

en: The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor core in the machine. | The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor cores in the machine.
km[0]: ការ​ប្រើប្រាស់ CPU សរុប​បច្ចុប្បន្ន​នៃ​ដំណើរ ដែល​បែកចែក​ជា​ស្នូល​ដំណើរការ %1 ក្នុង​ម៉ាស៊ីន ។

en: The current total CPU usage of the process.
km: ការប្រើប្រាស់​ស៊ីភីយូ​បច្ចុប្បន្ន​របស់​​ដំណើរការ ។

en: <qt>The total user and system time that this process has been running for, displayed as minutes:seconds.
km: <qt>អ្នក​ប្រើ​សរុប​ និង​ពេលវេលា​ប្រព័ន្ធ​ដែល​ដំណើរការ​នេះ​​ត្រូវ​បាន​រត់​ បាន​បង្ហាញ​ជា​នាទី ៖ វិនាទី ៖

en: <qt>This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.</qt>
km: <qt>នេះ​ជា​ចំនួន​សរុប​នៃ​ទំហំ​សតិ​និម្មិត ដែល​ដំណើរការ​កំពុងប្រើ ដោយ​រួមទាំង​បណ្ណាល័យ​ដែលបាន​ចែករំលែក សតិក្រាហ្វិក ឯកសារ​នៅលើ​ថាស និងមាន​តទៀត ។ ចំនួននេះ​ភាគច្រើន​គឺ​គ្មានន័យ​គ្រប់គ្រាន់ទេ ។</qt>

en: <qt>This is the amount of real physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process.<br>It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.<br>This is often the most useful figure to judge the memory use of a program.  See What's This for more information.</qt>
km: <qt>នេះ​ជា​ចំនួន​​​នៃ​​អង្គ​ចងចាំ​ពិត ដែល​ដំណើរការ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ខ្លួន​វា  ហើយ​​ប្រហែល​ជា​ផ្ដល់​​​​ការ​ប្រើ​អង្គ​ចងចាំ​នៃ​ដំណើរការ​ ។<br>។ ​វា​មិន​រួម​បញ្ចូល​អង្គ​ចងចាំ​ដែល​បាន​ប្ដូរ​ចេញ​មួយ​ចំនួន​ឡើយ​ គ្មាន​ទំហំ​កូដ​នៃ​បណ្ណាល័យ​ដែល​បាន​ចែក​រំលែក​របស់​វា​ឡើយ​ ។​<br>ជា​ញឹកញាប់​វា​ជា​រូបភាព​ពន្យល់​ដែល​មាន​​​​ប្រយោជន៍​ជា​ច្រើន​​ដល់​​អង្គ​ចងចាំ​ប្រើ​កម្មវិធី ។ ទស្សនា​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។​</qt>

en: <qt>This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using.<br>This memory is shared among all processes that use this library.</qt>
km: <qt>នេះ​ជា​ចំនួន​សរុប​នៃ​​អង្គ​ចងចាំ​​ពិត​​បណ្ណាល័យ​ដែល​បាន​ចែករំលែក​របស់​ដំណើរការ​នេះ​កំពុងប្រើ ។ <br>​អង្គ​ចងចាំ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ចែករំលែក​ក្នុង​ចំណោម​ដំណើរ​ការ​ទាំង​អស់​​ដែល​ប្រើ​បណ្ណាល័យនេះ ។</qt>

en: <qt>The command with which this process was launched.</qt>
km: <qt>ពាក្យ​បញ្ជាដែល​ចាប់ផ្ដើម​​ដំណើរការ​នេះ ។</qt>

en: <qt>The amount of pixmap memory that this process is using.</qt>
km: <qt>ចំនួន​នៃ​​អង្គ​ចងចាំ pixmap ដែល​ដំណើរការ​នេះ​​កំពុង​ប្រើ ។​</qt>

en: <qt>The title of any windows that this process is showing.</qt>
km: <qt>ចំណងជើង​បង្អួច​ដែល​ដំណើរការ​នេះ​បង្ហាញ ។</qt>

en: The unique Process ID that identifies this process.
km: លេខសម្គាល់​ដំណើរការ​មានតែមួយ ដែល​កំណត់អត្តសញ្ញាណ​ដំណើរការ​នេះ ។

en: The number of bytes read.  See What's This for more information.
km: ចំនួន​អាន​ជា​បៃ​ ។  ​ទស្សនា​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ ។

en: The number of bytes written.  See What's This for more information.
km: ចំនួន​សរសេរ​ជា​បៃ​ ។ ទស្សនា​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។​

en: <qt><i>Technical information: </i>The kernel process name is a maximum of 8 characters long, so the full command is examined.  If the first word in the full command line starts with the process name, the first word of the command line is shown, otherwise the process name is used.
km: <qt><i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស ៖ </i>ឈ្មោះ​ដំណើរការ​ខឺណែល​គឺ​តួអក្សរ​ ៨ វែង​អតិបរមា​ ដូច្នេះ​ពាក្យ​បញ្ជា​ពេញ​លេញ​​ត្រូវ​បាន​ត្រួតពិនិត្យ​ ។​  បើ​ពាក្យ​ដំបូង​នៅ​ក្នុង​​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​ឈ្មោះ​ដំណើរការ​ ពាក្យ​ដំបូង​នៃ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​​ បើ​មិន​ដូច្នេះ​ទេ​​ ឈ្មោះ​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។

en: <qt>The user who owns this process.  If the effective, setuid etc user is different, the user who owns the process will be shown, followed by the effective user.  The ToolTip contains the full information.  <p><table><tr><td>Login Name/Group</td><td>The username of the Real User/Group who created this process</td></tr><tr><td>Effective User/Group</td><td>The process is running with privileges of the Effective User/Group.  This is shown if different from the real user.</td></tr><tr><td>Setuid User/Group</td><td>The saved username of the binary.  The process can escalate its Effective User/Group to the Setuid User/Group.</td></tr><tr><td>File System User/Group</td><td>Accesses to the filesystem are checked with the File System User/Group.  This is a Linux specific call. See setfsuid(2) for more information.</td></tr></table>
km: <qt>អ្នក​ប្រើ​ដែល​ជា​ម្ចាស់​ដំណើរការ​នេះ​ ។​  ​បើ​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​​ អ្នក​ប្រើ setuid etc គឺ​ខុស​គ្នា​ ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ជា​ម្ចាស់​ដំណើរការ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ ដោយ​អនុវត្ត​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ប្រសិទ្ធភាព ។  ToolTip មាន​ព័ត៌មាន​ពេញលេញ​ ។​  <p><table><tr><td>ចូល ឈ្មោះ​​/​ក្រុម​</td><td>ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​​នៃ​ អ្នក​ប្រើ​​/​ក្រុម​ពិត​ ​ដែល​បាន​បង្កើត​ដំណើរការ​នេះ​​</td></tr><tr><td> អ្នកប្រើ​/​ក្រុម​ ដែល​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​</td><td>ដំណើរការ​កំពុង​រត់​ជាមួយ​សិទ្ធិ​​នៃ​ ក្រុម/​អ្នក​ប្រើ​ ដែល​មាន​ប្រសិទ្ធភាព ។ វា​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ បើ​ខុសគ្នា​ពី​​អ្នក​ប្រើ​ពិតប្រាកដ ។​</td></tr><tr><td>អ្នក​ប្រើ/​ក្រុម Setuid</td><td>​ឈ្មោះ​​អ្នក​ប្រើ​នៃ​ទ្វេភាគ​ដែល​បាន​រក្សា​ទុក ។​  ដំណើរការ​អាច​​កាន់​តែ​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ខ្លាំង​ឡើង​ អ្នក​ប្រើ​/​ក្រុម ​ទៅកាន់​ ​អ្នក​ប្រើ​/​ក្រុម Setuid ។​</td></tr><tr><td>ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​ អ្នក​ប្រើ​​/​ក្រុម​</td><td>ចូល​ដំណើរការ​​ទៅកាន់​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​​ត្រួតពិនិត្យ​ជាមួយ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​​ អ្នក​ប្រើ​​/ក្រុម ។​  វា​ជា​លីនុច​ជាក់លាក់​ ។ ​ទស្សនា​ setfsuid(2) សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។​</td></tr></table>

en: <qt>This is the size of allocated address space - not memory, but address space. This value in practice means next to nothing. When a process requests a large memory block from the system but uses only a small part of it, the real usage will be low, VIRT will be high. <p><i>Technical information: </i>This is VmSize in proc/*/status and VIRT in top.
km: <qt>វា​ជា​ទំហំ​នៃ​ចន្លោះ​អាសយដ្ឋាន គ្មាន​អង្គ​ចងចាំ​ ចន្លោះ​អាសយដ្ឋាន​ ។ តម្លៃ​នេះ​នៅ​ក្នុង​​អត្ថបទ​នៃ​ការ​អនុវត្ត​គ្មាន​អ្វី​ទាំង​អស់ ។​ នៅ​ពេល​ដំណើរការ​ស្មើ​ប្លុក​អង្គ​ចងចាំ​ធំ​ពី​ប្រព័ន្ធ​ ប៉ុន្តែ​ប្រើ​ផ្នែក​តូច​​នៃ​​ប្លុក​តែ​ប៉ុណ្ណោះ នឹង​ប្រើ​ប្លុក​​ទាប​ VIRT នឹង​ខ្ពស់ ។ <p><i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស ៖ </i>វា​ជា​ VmSize នៅ​ក្នុង​ proc/*/status និង​ VIRT នៅ​​ផ្នែក​ខាងលើ ។

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Private memory usage, calculated as VmRSS - Shared, from /proc/*/statm.  This tends to underestimate the true Private memory usage of a process (by not including i/o backed memory pages), but is the best estimation that is fast to determine.  This is sometimes known as URSS (Unique Resident Set Size). For an individual process, see "Detailed  Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Private memory usage.
km: <qt><i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស ៖ </i>វា​ជា​ការ​ប៉ាន់ស្មាន​មួយ​នៃ​ការ​ប្រើ​អង្គ​ចងចាំ​​ដែល​ផ្ដល់ បាន​គណនា​ជា​ VmRSS បាន​ចែក​រំលែក ពី /proc/*/statm ។​ ការ​ប្រើ​អង្គ​ចងចាំ​​ឯកជន​នៃ​ដំណើរការ​ (​ដោយ​មិន​រួមបញ្ចូល​​ទំព័រ​អង្គ​ចងចាំ​ដែល​ដាក់​នៅ​ខាងក្រោយ​​ i/o ) ប៉ុន្តែ​​ជា​ការ​ប៉ាន់ស្មាន​ដែល​ល្អ​​​ ដែល​លឿន​​ត្រូវ​កំណត់​ ។  ពេល​ខ្លះ​វា​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា​ URSS (កំណត់​ទំហំ​​ដែល​មាន​ទីតាំង​តែ​មួយ​​) ។​ សម្រាប់​ដំណើរការ​​នីមួយ​ៗ​​ ​សូម​ទស្សនា​ "ព័ត៌មាន​អំពី​អង្គ​ចងចាំ​លម្អិត​​" គណនា​បន្ថែម​ ប៉ុន្តែ​យឺត​ជាង​ ការ​គណនា​នៃ​​ការ​ប្រើ​អង្គ​ចងចាំ​ដែល​ផ្ដល់​ឲ្យ​ពិត​ប្រាកដ ។

en: The CPU usage of a process and all of its threads.
km: ការ​ប្រើ​ស៊ីភីយូ​ក្នុង​ការ​ដំណើរការ​ និង​ខ្សែ​ស្រ​ឡាយ​របស់​វា​ទាំងអស់ ។

en: <qt>The total system and user time that a process and all of its threads have been running on the CPU for. This can be greater than the wall clock time if the process has been across multiple CPU cores.
km: <qt>ប្រព័ន្ធ​សរុប ​​ពេលវេលា​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ដំណើរការ​ និង​ខ្សែ​ស្រ​ឡាយ​របស់​វា​ទាំងអស់​​ត្រូវ​បាន​​រត់​​លើ​​ ស៊ីភីយូ ។ ​វា​អាច​ធំ​ជាង​ពេលវេលា​នាឡិកា​ជញ្ជាំង​ បើ​​ដំណើរការ​បាន​ឆ្លងកាត់​​ស៊ីភីយូ​ចម្បង​​ជាច្រើន ។​

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Shared memory, called SHR in top.  It is the number of pages that are backed by a file (see kernel Documentation/filesystems/proc.txt).  For an individual process, see "Detailed Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Shared memory usage.
km: <qt><i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស​​ ៖ </i>វា​ជា​ការ​ប៉ាន់ស្មាន​នៃ​អង្គ​ចងចាំ​ដែល​បាន​ចែក​រំលែក​ SHR ដែល​បាន​ហៅ​នៅ​ខាងលើ ។  វា​ជា​លេខ​ទំព័រ​ដែល​​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ខាងក្រោយ​​តាម​ឯកសារ​ (​ទស្សនា​ kernel Documentation/filesystems/proc.txt) ។  សម្រាប់​ដំណើរ​នីមួយ​ ​សូម​ទស្សនា​ "ព័ត៌មាន​អំពី​អង្គ​ចងចាំ​ដែល​លម្អិត​​" សម្រាប់​សុក្រឹត​បន្ថែម​ ប៉ុន្តែ​យឺត​ជាង​ ការ​គណនា​នៃ​ការ​ប្រើ​អង្គ​ចងចាំ​ដែល​បាន​ចែក​រំលែក​ពិត​ប្រាកដ ។

en: <qt><i>Technical information: </i>This is from /proc/*/cmdline
km: <qt><i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស​ ៖​ </i>វា​គឺ​ពី​ /proc/*/cmdline

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the amount of memory used by the Xorg process for images for this process.  This is memory used in addition to Memory and Shared Memory.<br><i>Technical information: </i>This only counts the pixmap memory, and does not include resource memory used by fonts, cursors, glyphsets etc.  See the <code>xrestop</code> program for a more detailed breakdown.
km: <qt><i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស ៖​ </i>វា​ជា​ចំនួន​​នៃ​អង្គ​ចងចាំ​បាន​ប្រើ​​ជា​ដំណើរការ​​ Xorg ​សម្រាប់​រូបភាព​​ដំណើរការ​នេះ​ ។​  វា​ជា​អង្គ​ចងចាំ​បាន​ប្រើ​​បន្ថែម​ទៅកាន់​​អង្គ​ចងចាំ​ និង​អង្គ​ចងចាំ​ដែល​បាន​ចែក​រំលែក​ ។​<br><i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស​ ៖​​ </i>ចំនួន​អង្គ​ចងចាំ​ pixmap នេះ​ប៉ុណ្ណោះ ​មិន​រាប់​បញ្ចូល​​អង្គ​ចងចាំ​ធនធាន​បាន​​ដោយ​ពុម្ពអក្សរ​ ទស្សន៍ទ្រនិច​​ glyphsets ។ល។  សូម​ទស្សនា​កម្មវិធី​​ <code>xrestop</code> ​សម្រាប់​ការ​បំបែក​ដែល​​លម្អិត​ ។

en: <qt><i>Technical information: </i>For each X11 window, the X11 property _NET_WM_PID is used to map the window to a PID.  If a process' windows are not shown, then that application incorrectly is not setting _NET_WM_PID.
km: <qt><i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស ៖ </i>សម្រាប់​បង្អួច​ X11 នីមួយ​ៗ​ X11 property _NET_WM_PID ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ផ្គូផ្គង​បង្អួច​ទៅកាន់​ PID ។  ​បើ​វីនដូ​ដំណើរការ​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ ​បន្ទាប់​កម្មវិធី​នោះ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​​​គឺ​មិន​​កំពុង​ setting _NET_WM_PID ។

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the Process ID.  A multi-threaded application is treated a single process, with all threads sharing the same PID.  The CPU usage etc will be the total, accumulated, CPU usage of all the threads.
km: <qt><i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស​ ៖ </i>វា​ជា​លេខ​សម្គាល់​ដំណើរការ​ ។  កម្មវិធី​ដែល​ក្រង​ជា​ច្រើន​ត្រូវ​បាន​​ដំណើរ​ការ​តែ​មួយ​ ​ជាមួយ​ការ​ចែករំលែក​ខ្សែ​ក្រ​ឡាយ​ PID ដូច​គ្នា​ទាំងអស់ ។  ការ​ប្រើ​​ស៊ីភីយូ​​នឹង​ត្រូវ​សរុប ការ​ប្រើ​ CPU ​នៃ​ខ្សែ​ស្រ​ឡាយ​ទាំងអស់ ។

[ctx: scheduler]
en: Idle
km: ទំនេរ​

[ctx: scheduler]
en: (Batch) %1
km: (ចំនួន​ច្រើន) %1

[ctx: process heading]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: process heading]
en: Username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

[ctx: process heading]
en: Niceness
km: ភាព​ស្អាត

[ctx: process heading]
en: CPU Time
km: ពេលវេលា​ស៊ីភីយូ

[ctx: process heading]
en: IO Read
km: អាន IO

[ctx: process heading]
en: IO Write
km: សរសេរ IO​

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
km: ទំហំ​និម្មិត

[ctx: process heading]
en: Memory
km: អង្គ​ចងចាំ​

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
km: អង្គ​ចងចាំ​​ដែល​បាន​ចែករំលែក

[ctx: process heading]
en: Command
km: ពាក្យ​បញ្ជា

[ctx: process heading]
en: X11 Memory
km: អង្គ​ចងចាំ X11

[ctx: process heading]
en: Window Title
km: ចំណងជើង​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnKillProcess)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Attempt to kill the currently selected process by sending it the SIGTERM signal.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Technical information: </span><br />The SIGTERM signal is sent to the given process. If there are insufficient privileges to do so, by default a password is requested.<br />By running the program <span style=" font-family:'Courier New,courier';">polkit-kde-authorization</span> you can give certain (or all) users permission to kill any process, without requiring a password. </p></body></html>
km: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ប៉ុប៉ង​​បញ្ចប់​ដំណើរការ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ ដោយ​​ផ្ញើ​វា​​សញ្ញា​​​​ SIGTERM ។</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស ៖ </span><br />សញ្ញា SIGTERM ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅកាន់​​ដំណើរការ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ ។ បើ​មាន​សិទ្ធិ​​មិន​គ្រប់គ្រាន់​ ពាក្យ​សម្ងាត់​លំនាំដើម​ត្រូវ​បាន​ស្នើ ។<br />ដំណើរការ​កម្មវិធី​ <span style=" font-family:'Courier New,courier';">​សេចក្ដី​អនុញ្ញាត​ polkit-kde​</span> អ្នក​អាច​មាន​ (ទាំងអស់​) សិទ្ធិ​​អ្នក​ប្រើ​ ដើម្បី​បញ្ចប់​​​​ដំណើរការ​​មួយ​ចំនួន ដោយ​មិន​ទាមទារ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ឡើយ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnKillProcess)
en: &End Process...
km: បញ្ចប់​ដំណើរការ​...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Filter which processes are shown by the text given here.  The text can be a partial string match of the Name, Command or Window Title of the process.  It can also be a Username or a Process ID number.<p>
    For example:
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>Show processes containing "<b>ksys</b>" in the name, for example the processes "<i>ksysguard</i>" and "<i>ksysguardd</i>".<td></tr>
    <tr><th>root</th><td>Show processes owned by <b>root</b>.  For example <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>1234</th><td>Show the processes with the PID or Parent PID of <b>1234</b>.</td></th></tr>
    </table>
km: តម្រង​ដំណើរការ​ណាមួយ​ត្រូវ​បង្ហាញ​​តាម​អត្ថបទ​ដែល​ផ្ដល់​នៅ​ទី​នេះ ។ អត្ថបត​អាច​ជា​​ខ្សែ​អក្សរ​​ផាតស្យល​ផ្គូផ្គង​ឈ្មោះ ពាក្យបញ្ជា​ ឬ​​​ងារ​បង្អួច​នៃ​ដំណើរការ ។  វា​អាច​ជា​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ ឬ​លេខ​សម្គាល់​ដំណើរការ​ ។<p>
    ឧទាហរណ៍ ៖​
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>បង្ហាញ​ដំណើរការ​ដែល​មាន​ "<b>ksys</b>" ​ជា​​ឈ្មោះ​ ឧទាហរណ៍​ ដំណើរការ​ "<i>ksysguard</i>" និង "<i>ksysguardd</i>" ។<td></tr>
    <tr><th>root</th><td>បង្ហាញ​ដំណើរការ​ដោយ​ផ្ទាល់​​ជា​ <b>root</b> ។ ឧទាហរណ៍​ <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>១២៣៤</th><td>បង្ហាញ​ដំណើរការ​ជាមួយ​ PID ឬ PID មេ​នៃ <b>១២៣៤</b> ។</td></th></tr>
    </table>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFilter)
en: <qt>Change which processes are shown, and how they are shown.  The processes can be further filtered by using the Quick Search text filter.<p>
    <table>
    <tr><td>All Processes</td><td>Show all the processes on the system.</td></tr>
    <tr><td>All Processes, tree</td><td>Show all the processes on the system, in a hierarchical manner using the parent PID information.</td></tr>
    <tr><td>System Processes</td><td>Show processes running as root and as a user who cannot login.</td></tr>
    <tr><td>User Processes</td><td>Show processes running as a non-root user who can login.</td></tr>
    <tr><td>Own Processes</td><td>Show processes owned by the same user that this process is owned by.</td></tr>
    <tr><td>Programs Only</td><td>Show processes which are running as a user who can login and are either attached to a TTY or have at least one X11 Window.</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>Technical Information:</i><br>
    Processes with multiple threads are just shown as a single process, and not treated any differently.<br>
    Kernel threads are shown as normal processes, but are actually running inside the kernel and are not real processes.  As such, many of the fields (such as Username) do not apply.
km: <qt>ផ្លាស់ប្ដូរ​ដំណើរការ​មួយ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ និង​របៀប​ដែល​ពួកវា​ត្រូវ​បង្ហាញ ។  ដំណើរការ​​អាច​ត្រូវ​បាន​ត្រង់​បន្ថែម​ទៀម​ដោយ​ប្រើ​​តម្រង​អត្ថបទ​ស្វែងរក​រហ័ស ។<p>
    <table>
    <tr><td>គ្រប់​ដំណើរការ​ទាំងអស់</td><td>បង្ហាញ​គ្រប់​ដំណើរការ​លើ​ប្រព័ន្ធ ។</td></tr>
    <tr><td>គ្រប់ដំណើរការ​ទាំងអស់​ មែកធាង</td><td>​បង្ហាញ​គ្រប់ដំណើរការ​លើ​ប្រព័ន្ធ​ នៅ​ក្នុង​របៀប​នៃ​ឋានានុក្រម​ដោយ​ប្រើ​​ព័ត៌មាន​ PID មេ ។​</td></tr>
    <tr><td>ដំណើរការ​ប្រព័ន្ធ</td><td>បង្ហាញ​ដំណើរការ​ដែល​រត់​ជា​ root និង​ជា​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មិន​អាច​​ចូល​បាន​ ។</td></tr>
    <tr><td>ដំណើរការ​របស់​អ្នក​ប្រើ​</td><td>បង្ហាញ​ដំណើរការ​ដែល​​​រត់​​មិន​មែន​ជា​ root អ្នក​ប្រើ​ដែល​​អាច​​ចូល​បាន​​ ។</td></tr>
    <tr><td>​ដំណើរការ​ដោយ​ខ្លួន​ផ្ទាល់</td><td>បង្ហាញ​ដំណើរការ​​​ដែល​ជា​ម្ចាស់​ដោយ​​អ្នក​​ប្រើ​ដដែល ​ដែល​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​ជាម្ចាស់​ ។ បង្ហាញ​​ដំណើរការ​</td></tr>តែ​​កម្មវិធី​ប៉ុណ្ណោះ<tr><td></td><td>​ណាមួយ​ដែល​កំពុង​រង់​ជា​អ្នក​ប្រើ​​ដែល​អាច​ចូល​ និង​​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ជាមួយ​​ទៅកាន់​ TTY ឬ​មាន​យ៉ាងហោចណាស់​ X11 មួយ​ ។​</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>ព័ត៌មាន​បច្ចេកទេស ៖​</i><br>
    ដំណើរការ​​ជាមួយ​ខ្សែ​ស្រឡាយ​ជា​ច្រើន​​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជា​ដំណើរការ​​តែ​មួយ និង​មិន​ក្រង​ខុស​គ្នា​ឡើយ ។<br>
    ​ខ្សែ​ស្រឡាយ​ខឺណែល​​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជា​ដំណើរការ​ធម្មតា​ ប៉ុន្តែ​កំពុង​ដំណើរការ​នៅ​ខាងក្នុង​​ខឺណែល​ និង​មិន​ដំណើរការ​ពិត​ប្រាកដ​ឡើយ ។ ដូច​ជា​ វាល​ជា​ច្រើន​ (ដូច​ជា​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​) មិន​អនុវត្ត​ ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes
km: ដំណើរ​ការ​ទាំង​អស់

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes, Tree
km: ដំណើរការ​ទាំងអស់ ជា​មែកធាង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: System Processes
km: ដំណើរ​ការ​របស់​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: User Processes
km: ដំណើរ​ការរបស់​អ្នក​ប្រើ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Own Processes
km: ដំណើរ​ការ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Programs Only
km: តែ​កម្មវិធី​ប៉ុណ្ណោះ

en: Set Priority
km: កំណត់​អាទិភាព​

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
km: អន្តរសកម្ម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMessage1)
en: Change scheduling priority for:
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​អាទិភាព​កំណត់​ពេលវេលា​សម្រាប់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CPU Scheduler
km: កម្មវិធី​កំណត់​ពេល CPU

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">កម្មវិធី​កំណត់ពេល​ចែករំលែក​ពេលវេលា​ស្តង់ដារ សម្រាប់​ដំណើរការ​ដែល​គ្មាន​តម្រូវការ​ពិសេស ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling: Default Linux time-sharing  (Other)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Normal<span style=" font-weight:400;"> is the standard Linux time-sharing scheduler that is intended for all processes that do not  require special static priority real-time mechanisms. The process to run is chosen from the list of other</span> Normal<span style=" font-weight:400;"> or </span>Batch<span style=" font-weight:400;"> processes based on a dynamic priority that is determined only inside this list. The dynamic priority is based on the priority level given and increased for each time-quantum the process is ready to run, but denied to run by the scheduler. This ensures fair progress among all Normal processes.</span></p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ការ​កំណត់ពេល​ធម្មតា ៖ ការ​ចែករំលែក លីនុច លំនាំដើម (ផ្សេងទៀត)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">ធម្មតា<span style=" font-weight:400;"> គឺ​ជា​កម្មវិធី​កំណត់ពេល​ចែករំលែក​ពេលវេលា លីនុច ស្តង់ដារ​ដែល​ត្រូវបាន​បន្ថែម​សម្រាប់​ដំណើរការ​ទាំងអស់​ដែល​មិនត្រូវការ​យន្ដការ​ពេលវេលា​ពិត​ដែល​មាន​អាទិភាព​ឋិតិវន្ដ ។ ដំណើរការ​ដែលត្រូវ​រត់​គឺ​ត្រូវបាន​ជ្រើស​ពីបញ្ជី</span> ធម្មតា<span style=" font-weight:400;"> ផ្សេងទៀត ឬ​ដំណើរការ​</span>ជាបាច់<span style=" font-weight:400;"> មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​អាទិភាព​ថាមវន្ដ​ដែលត្រូវបាន​កំណត់​​តែ​នៅក្នុង​បញ្ជី​នេះ​ ។ អាទិភាព​ថាមវន្ដ​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​កម្រិត​អាទិភាព​ដែល​បាន​ផ្ដល់ និង​បង្កើន​សម្រាប់ចំនួន​ពេលវេលា​ជាក់លាក់​នីមួយៗ ដែល​ដំណើរការ​ត្រៀម​រត់ ប៉ុន្តែ​ត្រូវបាន​បដិសេធ​ដោយ​កម្មវិធី​កំណត់ពេល ។ វា​អះអាង​ដំណើរការ​ត្រឹមត្រូវ​ក្នុង​ចំណោម​ដំណើរការ​ធម្មតា​ទាំងអស់ ។</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: Normal
km: ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For CPU-intensive non-interactive processes.  Process is mildly disfavored in scheduling decisions.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ចំពោះ​ដំណើរការ​មិនមែន​អន្តរកម្ម​នៃ CPU ។ ដំណើរការ​គឺ​ត្រូវបានបង្អាក់​ក្នុង​ការ​សម្រេចចិត្ត​កំណត់​ពេល ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Batch Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(Since Linux 2.6.16.)</span><span style=" font-weight:400;"> This policy is similar to </span>Normal<span style=" font-weight:400;">, except that this policy will cause the scheduler to always assume that the process is CPU-intensive.  Consequently, the scheduler will apply a small scheduling penalty so that this process is mildly disfavored in scheduling decisions. This policy is useful for workloads that are non-interactive, but do not want to lower their nice value, and for workloads that want a deterministic scheduling policy without interactivity causing extra preemptions (between the workload's tasks).</span></p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ការ​កំណត់​ពេល​បាច់</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(ចាប់​ពី លីនុច ២.៦.១៦)</span><span style=" font-weight:400;"> គោលការណ៍​នេះ​គឺស្រដៀង​ទៅនឹង </span>ធម្មតា<span style=" font-weight:400;"> ខុស​ត្រង់ថា​គោលការណ៍​នេះ​នឹង​ធ្វើឲ្យ​កម្មវិធី​កំណត់ពេល​ធ្វើ​បន្ត​ជានិច្ច ដែល​ដំណើរការ​គឺ CPU-intensive ។ ដូច្នេះ កម្មវិធី​កំណត់​ពេល នឹង​អនុវត្តការ​ពិន័យ​ការ​កំណត់ពេល​តូច ដូច្នេះ​ដំណើរការ​នេះ​ត្រូវបាន​បង្អាក់​ក្នុង​ការ​សម្រេចចិត្ត​កំណត់ពេល ។ គោលការណ៍​នេះ គឺ​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​ការ​ផ្ទុកការងារ​ដែល​មិន​មែន​អន្តរកម្ម ប៉ុន្តែ​មិនចង់​បន្ទាប​តម្លៃ​ត្រឹមត្រូវ​របស់​វា​ទេ ហើយ​សម្រាប់​ការ​ផ្ទុកការងារ ដែល​ចង់​បាន​គោលការណ៍​កំណត់ពេល​ ដោយ​គ្មាន​អន្តរ​អំពើ ដែល​បង្ក​ឲ្យមានការ​បាន​ជាមុន​បន្ថែម (រវាង​ភារកិច្ច​របស់​ការ​ផ្ទុក​ការងារ) ។</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: Batch
km: បាច់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRR)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  Has Timeslicing.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ដំណើរការ​នឹង​រត់​នៅពេល​ដែល​អាច​រត់បាន ។ អាទិភាព​ដែល​ខ្ពស់​ជាង ធម្មតា ឬ​បាច់ ។ មាន​ចម្រៀក​ពេលវេលា ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioRR)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> is a simple enhancement of <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>.  Everything described below for <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> also applies to <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span>, except that each process is only allowed to run for a maximum time quantum.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ការ​កំណត់ពេល Round Robin</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> គឺ​ជា​ការធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ធម្មតា​នៃ <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> ។ អ្វី​ទាំងអស់​ដែលបាន​រៀបរាប់​ខាងក្រោម​សម្រាប់ <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> ក៏​អនុវត្ត​ចំពោះ <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> ដែរ តែ​ថា​ដំណើរការ​នីមួយៗ​គឺ​អនុញ្ញាត​តែ​ឲ្យ​រត់​សម្រាប់​ចំនួន​ពេលវេលា​អតិបរមា​ជាក់លាក់​ប៉ុណ្ណោះ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRR)
en: Round robin
km: ខ្សែបូរ​មូល

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  No timeslicing.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ដំណើរការ​នឹង​រត់​នៅពេល​ដែល​អាច​រត់បាន ។  អាទិភាព​​ខ្ពស់​ជាង​ធម្មតា និង​បាច់ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">First In-First Out Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When  a  <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> process  becomes  runnable,  it  will always immediately preempt any currently running <span style=" font-weight:600;">Normal</span> or <span style=" font-weight:600;">Batch</span> process.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ការ​កំណត់ពេល First In-First Out</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">នៅពេល​ដែល​ដំណើរការ <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> អាច​រត់បាន វា​នឹង​ធ្វើ​ជាមុនភ្លាមៗ​ជានិច្ច​នៅ​ដំណើរការ <span style=" font-weight:600;">ធម្មតា</span> ឬ <span style=" font-weight:600;">បាច់</span> ដែល​កំពុង​រត់​ណាមួយ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: I/O Scheduler
km: កម្មវិធី​កំណត់ពេល I/O

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process's priority is based on the CPU priority.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">អាទិភាព​របស់​ដំណើរការ គឺ​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​អាទិភាព​របស់​ស៊ីភីយូ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the same as <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> scheduling, except that the priority is calculated automatically based on the CPU priority.  Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ការ​កំណត់ពេល​ធម្មតា</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">វា​ដូចគ្នា​នឹង​ការ​កំណត់ពេល <span style=" font-weight:600;">កិច្ចការ​ល្អ​បំផុត</span> ខុស​ត្រង់ថា​អាទិភាព​ត្រូវបាន​គណនា​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ ដែល​មានមូលដ្ឋាន​លើ​អាទិភាព CPU ។ ដំណើរការ​ដែល​មាន​អាទិភាព​ខ្ពស់ នឹង​យក​អាទិភាព​សម្រាប់​សិទ្ធិ​ចូលដំណើរការ​ទៅកាន់​ថាសរឹង ។  កម្មវិធី​ដែល​កំពុងរត់​នៅ​អាទិភាព <span style=" font-weight:600;">កិច្ចការ​ល្អ​បំផុត/ធម្មតា</span> គឺ​ត្រូវបាន​បម្រើ​តាម​រ​បៀប <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ដំណើរការ​អាច​ប្រើ​តែ​ថាសរឹង នៅពេល​ដែល​គ្មាន​ដំណើរការ​ផ្សេង ត្រូវបាន​ប្រើ​ថ្មីៗ​បំផុត ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Idle Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A  program running with <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O priority will only get disk time when no other program has asked for disk I/O for a defined grace period. The impact of <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O processes on normal system activity should be zero. Priority is not applicable to this scheduling class.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Idle Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">កម្មវិធី​ដែល​កំពុង​រត់​ជាមួយ​អាទិភាព I/O <span style=" font-weight:600;">ទំនេរ</span> នឹង​ទទួល​ពេលវេលា​ថាស នៅពេល​ដែល​គ្មាន​កម្មវិធី​ផ្សេង​សួររក​ថាស I/O សម្រាប់​កំឡុងពេល​ត្រឹមត្រូវ​ដែលបាន​កំណត់ ។ ការ​ប៉ះទង្គិច​នៃ I/O <span style=" font-weight:600;">ទំនេរ</span> ដំណើរការ​លើ​សកម្មភាព​ប្រព័ន្ធ​ធម្មតា​គួរតែ ០ ។ អាទិភាព​គឺអាច​អនុវត្ត​បាន​ទៅកាន់​ថ្នាក់​ការ​កំណត់ពេល​នេះ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: Idle
km: ទំនេរ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process is given higher priority to access the hard disk than Normal.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ដំណើរការ​គឺត្រូវបាន​ផ្ដល់អាទិភាព​ខ្ពស់​ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ​ថាសរឹង​ជាង ធម្មតា ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Best Effort Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ការ​កំណត់ពេល​កិច្ចការ​ល្អ​បំផុត</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ដំណើរការ​ដោយមាន​អាទិភាព​ខ្ពស់​បំផុត នឹង​​យក​អាទិភាព​សម្រាប់​ការ​ចូលដំណើរការ​ទៅកាន់​ថាសរឹង ។ កម្មវិធី​រត់​នៅអាទិភាព<span style=" font-weight:600;">កិច្ចការ​ល្អ​បំផុត/ធម្មតា</span> ដូចគ្នា គឺត្រូវបាន​ប្រើ​នៅក្នុង​របៀប <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: Best effort
km: កិច្ចការ​ល្អ​បំផុត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ដំណើរការ​យក​ទទួល​ការ​ចូលដំណើរការ​ភ្លាមៗ​ទៅកាន់​ថាសរឹង នៅពេល​ដែលត្រូវការ ដោយ​មិនគិត​អំពី​អ្វី​ដែល​កំពុង​ដំណើរការ​បន្ត​ឡើយ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Real Time Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> scheduling class is given first access to the disk, regardless of what else is going on in the system. Thus the <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> class needs to be used with some care, as it can starve other processes. As with the <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> class, 8 priority levels are defined denoting how big a time slice a given process will receive on each scheduling window.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ការ​កំណត់​ពេលវេលា​ពិត</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ថ្នាក់​ការ​កំណត់ពេល​<span style=" font-weight:600;">វេលា​ពិត</span> គឺត្រូវបាន​ផ្ដល់​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ដំបូង​ទៅកាន់​ថាស ដោយ​មិនគិត​អំពី​អ្វី​ដែល​កំពុង​តែ​ធ្វើ​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ ។ ដូច្នេះ​ថ្នាក់ <span style=" font-weight:600;">ពេលវេលា​ពិត</span> ត្រូវ​ការ​ឲ្យប្រើ​ជាមួយ​ការ​យកចិត្តទុកដាក់​ណាមួយ ដូចដែល​វា​អាចចង់ធ្វើ​ដំណើរការ​ផ្សេងទៀត ។ ដូច​នឹង​ថ្នាក់ <span style=" font-weight:600;">កិច្ចការ​ល្អបំផុត</span> កម្រិត​អាទិភាព ៨ ​គឺត្រូវបាន​កំណត់​ការ​ចង្អុល​បង្ហាញ​អំពី​ទំហំ​ចម្រៀក​ពេលវេលា​ដែល​ដំណើរការ​ដែលបាន​ផ្ដល់​នឹង​ទទួល​នៅលើ​បង្អួច​កំណត់ពេល​នីមួយៗ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: Real time
km: ពេលវេលា​ពិត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuLow) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOLow)
en: Low Priority
km: អាទិភាព​ទាប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuHigh) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOHigh)
en: High Priority
km: អាទិភាព​ខ្ពស់
