libksysguard - en to lv translation catalogue (12 entries)

[ctx: @title:group General options]
en: General:
lv: Pamata:

[ctx: @option:check]
en: Show legend
lv: Rādīt apzīmējumus

[ctx: @option:check]
en: Stacked bars
lv: Grēdotas joslas

[ctx: @label for radiobutton group, Orientation of bar chart]
en: Bar orientation:
lv: Joslu orientācija:

[ctx: @option:radio Vertical option for the bar chart]
en: Vertical
lv: Vertikālas

[ctx: @option:radio Horizontal option for the bar chart]
en: Horizontal
lv: Horizontālas

[ctx: @label Options about axis and label of bar chart]
en: Axis:
lv: Asis:

[ctx: @option:check]
en: Show Y axis labels
lv: Rādīt Y ass etiķetes

[ctx: @option:check]
en: Show grid lines
lv: Rādīt režģa līnijas

[ctx: @option:check]
en: Automatic data range
lv: Automātisks datu diapazons

[ctx: @label:spinbox data range]
en: From:
lv: No:

[ctx: @label:spinbox data range]
en: To:
lv: Līdz:
