processui - en to mai translation catalogue (47 entries)

en: Jump to Parent Process
mai: पैरेन्ट प्रक्रिया मे जाइ

en: Resume Stopped Process
mai: रूकल प्रक्रियाक फिनु बहाल करू

en: Suspend (STOP)
mai: निलंबित (रोकू)

en: Continue (CONT)
mai: जारी (जा.)

en: Hangup (HUP)
mai: हैंगअप (हप)

en: Interrupt (INT)
mai: बाधा (INT)

en: Terminate (TERM)
mai: बन्न (टर्मि)

en: Kill (KILL)
mai: किल (किल)

en: User 1 (USR1)
mai: प्रयोक्ता १ (प्रयोक्ता१)

en: User 2 (USR2)
mai: प्रयोक्ता २ (प्रयोक्ता२)

en: Send Signal
mai: संकेत भेजू

en: Jump to Parent Process (%1)
mai: जनक प्रक्रिया पर जाउ (%1)

en: Hide Column '%1'
mai: कालम नुकाबू '%1'

en: Show Column '%1'
mai: कालम देखाबू '%1'

en: Display Units
mai: प्रदर्शक एकाइ

en: Kilobytes
mai: किलोबाइट

en: Megabytes
mai: मेगाबाइट

en: Gigabytes
mai: गीगाबाइट

en: Percentage
mai: प्रतिशत

en: Show Tooltips
mai: अओजारसंकेत देखाबू

en: Kill
mai: मारू

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, txtFilter)
en: Quick search
mai: तेज खोज

[ctx: process heading]
en: Name
mai: नाम

[ctx: process heading]
en: Niceness
mai: नीकजहिना

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
mai: आभासी आकार

[ctx: process heading]
en: Memory
mai: स्मृति

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
mai: साझा स्मृति

[ctx: process heading]
en: Command
mai: कमांड

[ctx: process heading]
en: Window Title
mai: विंडो क' शीर्षक

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes
mai: सभटा प्रक्रियासभ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: All Processes, Tree
mai: सभटा प्रक्रियासभ, ट्री

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: System Processes
mai: तंत्र प्रक्रियासभ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: User Processes
mai: प्रयोक्ता प्रक्रियासभ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Own Processes
mai: निज प्रक्रियासभ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFilter)
en: Programs Only
mai: सिर्फ प्रोग्राम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMessage1)
en: Change scheduling priority for:
mai: एकरा लेल शेड्यूलिंग प्रधानता बदलू:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CPU Scheduler
mai: सीपीयू शेड्यूलर

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioNormal)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.</p></body></html>
mai: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">बिनु विशिष्ट आवश्यकताओं केर प्रक्रियाओं क' लेल मानक टाइम-शेयरिंग शेड्यूलर.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNormal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIONormal)
en: Normal
mai: सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioBatch)
en: Batch
mai: बैच

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFIFO)
en: FIFO
mai: फीफो

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: I/O Scheduler
mai: आई/ओ शेड्यूलर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIdle)
en: Idle
mai: निष्क्रिय

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioBestEffort)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process is given higher priority to access the hard disk than Normal.</p></body></html>
mai: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">हार्ड डिक्स केँ एक्सेस करब केर लेल प्रक्रिया केँ सामान्यक अपेक्षा उच्च प्राथमिकता देल गेल अछि.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioRealTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.</p></body></html>
mai: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">प्रक्रिया केँ हार्ड डिस्क मे त्वरित एक्सेस भैटेछ जखनो आवश्यकता होइछ. चाहे जे चलि रहल अछि.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuLow) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOLow)
en: Low Priority
mai: निम्न प्राथमिकता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCpuHigh) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIOHigh)
en: High Priority
mai: उच्च प्राथमिकता
