processcore - en to mr translation catalogue (22 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
mr: सामान्य

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
mr: खूप कमी प्राधान्यता

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
mr: कमी प्राधान्यता

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
mr: खूप जास्त प्राधान्यता

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
mr: जास्त प्राधान्यता

[ctx: Priority Class]
en: None
mr: काही नाही

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
mr: रियल टाइम

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
mr: श्रेष्ठ प्रयत्न

[ctx: Priority Class]
en: Idle
mr: रिकामे

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
mr: अपरिचीत

[ctx: process status]
en: running
mr: कार्यरत आहे

[ctx: process status]
en: sleeping
mr: झोपले आहे

[ctx: process status]
en: disk sleep
mr: डिस्क झोप

[ctx: process status]
en: zombie
mr: झोंबी

[ctx: process status]
en: stopped
mr: थांबले

[ctx: process status]
en: paging
mr: पेजिंग

[ctx: process status]
en: finished
mr: संपले

[ctx: process status]
en: unknown
mr: अपरिचीत

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
mr: राउंड रोबिन

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
mr: इंटरएक्टीव

[ctx: Scheduler]
en: Batch
mr: समूह

[ctx: Scheduler]
en: Idle
mr: रिकामे
