processcore - en to ms translation catalogue (17 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
ms: Keutamaan sangat rendah

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
ms: Keutamaan rendah

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
ms: Keutamaan sangat tinggi

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
ms: Keutamaan tinggi

[ctx: Priority Class]
en: None
ms: Tiada

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
ms: Masa Sebenar

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
ms: Usaha Terbaik

[ctx: Priority Class]
en: Idle
ms: Melahu

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

[ctx: process status]
en: running
ms: larian

[ctx: process status]
en: sleeping
ms: tidur

[ctx: process status]
en: disk sleep
ms: cakera tidur

[ctx: process status]
en: stopped
ms: dihentikan

[ctx: process status]
en: finished
ms: selesai

[ctx: process status]
en: unknown
ms: tidak diketahui

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
ms: Interaktif

[ctx: Scheduler]
en: Idle
ms: Melahu
