processcore - en to nb translation catalogue (18 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
nb: Svært lav prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
nb: Lav prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
nb: Svært høy prioritet

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
nb: Høy prioritet

[ctx: Priority Class]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
nb: Sanntid

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
nb: Best mulig

[ctx: Priority Class]
en: Idle
nb: Tomgang

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
nb: ukjent

[ctx: process status]
en: running
nb: kjører

[ctx: process status]
en: sleeping
nb: sover

[ctx: process status]
en: disk sleep
nb: disksøvn

[ctx: process status]
en: stopped
nb: stoppet

[ctx: process status]
en: finished
nb: fullført

[ctx: process status]
en: unknown
nb: ukjent

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
nb: Runde

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
nb: Interaktiv

[ctx: Scheduler]
en: Idle
nb: Tomgang
