processcore - en to ne translation catalogue (17 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
ne: सामान्य

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
ne: अति न्यून प्राथमिकता

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
ne: न्यून प्राथमिकता

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
ne: अति उच्च प्राथमिकता

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
ne: उच्च प्राथमिकता

[ctx: Priority Class]
en: None
ne: कुनै पनि होइन

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
ne: वास्तविक समय

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
ne: उत्तम प्रयास

[ctx: Priority Class]
en: Idle
ne: निस्क्रिय

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
ne: अज्ञात

[ctx: process status]
en: running
ne: चलिरहेको

[ctx: process status]
en: sleeping
ne: नचलेको

[ctx: process status]
en: disk sleep
ne: अचल डिस्क

[ctx: process status]
en: zombie
ne: जोम्बी

[ctx: process status]
en: stopped
ne: रोकियो

[ctx: process status]
en: paging
ne: पेजिङ

[ctx: process status]
en: unknown
ne: अज्ञात
